Aktualności
HALA CZYNNA MISTRZOSTWA W PIĄTEK - Arena lodowa gotowa na przyjęcie sportowców
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.
14 MIESIĘCY Tyle trwała budowa hali. To ogromne tempo.
Można odetchnąć z ulgą - hala jest gotowa.
Wydane zostało już pozwolenie na jej użytkowanie.
W czwartek (26.10.) można ją zobaczyć, bo w godz. 17.00-20.00 będzie Dzień Otwarty Areny Lodowej.
Prezydent Marcin Witko, w trosce o szczegóły, zbiera - jak widać na zdjęciu - ostatni pyłek.
Pierwszy występ tomaszowskich kręglarzy w sezonie 2017/18.
W dniach 21.-22.10.2017r. w Tucholi odbył się ogólnopolski Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich zaliczany od tego sezonu jako Grand Prix Polski dla młodzików i juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym. Nasze miasto reprezentowała siedmioosobowa grupa juniorek i juniorów młodszych. Pierwszy start po wakacyjnym roztrenowaniu wypadł całkiem nieźle. Angelika Wojtaszek zajęła w nim 2 miejsce strącając w eliminacjach 545 kręgli i w finale 510, a nasza debiutantka w tej kategorii Daria Zdulska 6 miejsce 523 i 499. Mateusz Goździk był 4 strącając 525 i 533 , a Filip Skalski 10 strącając 520 i 494.
Dalsze miejsca naszych zawodników to:
Joanna Pawłowska 9 miejsce 501 kręgli, Szymon Kosz 14 miejsce 500, Katarzyna Paduszyńska 19 miejsce 434.
Zawodnicy i trener bardzo dziękują firmie Artom oraz Firmie Budowlanej Jacek Lasota, sponsorom dzięki którym wyjazd był możliwy.
Zdążą na mistrzostwa?
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.
W Tomaszowie powstaje pierwsza w Polsce hala z torem łyżwiarskim. Pierwsze zawody już za tydzień 28-29.10.2017r., a lodu nie ma. Czy budowlańcom uda się wyprzedzić łyżwiarzy?
W hali z torem łyżwiarskim ciągle trwają roboty, a urządzenia mrożące do środowego (18.10) południa nie zostały włączone. Później przypłynęły dobre wieści. Jak informuje Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, po południu rozpoczęło się powolne mrożenie. Temperatura glikolu obniżana jest o pół stopnia C na godzinę. Tworzenie tafli lodu powinno rozpocząć się za dwa dni.
Czekamy na lód w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.

Trener Wiesław Kmiecik chciałby już wyjść ze swoimi podopiecznymi na lód w Tomaszowie
...mówi Wiesław Kmiecik, trener kadry młodzieżowej panczenistów. Pod jego okiem trenują nasze nadzieje olimpijskie - Karolina Bosiek i Roland Cieślak, którzy mają duże szanse na zakwalifikowanie się do igrzysk w Pjongczang.
Do najważniejszej imprezy czterolecia pozostało już niespełna cztery miesiące. - Teraz każdy dzień jest bardzo ważny. Nie możemy sobie pozwolić na przerwy w treningu na lodzie.
Rekord Polski juniorek naszej Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – sezon olimpijski szybko się zbliża
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.
Karolina Bosiek na torze lodowym w Lillehammer
Zmarł Wacław Marażewski
20.09.2017 r. zmarł Wacław Marażewski, trener i działacz z Pilicy Tomaszów Mazowiecki.

Wacław Marażewski
Pogrzeb, odbędzie się 23 września 2017 r, o godz 11.oo na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Smutnej.
Wacław Marażewski urodził w 19 września 1935 r. w miejscowości Lipie w gminie Czerniewice. Po ukończeniu szkoły podstawowej, zawodowej, rozpoczął pracę w zakładzie „Wistom” w Tomaszowie Mazowieckim.
W pracy zawodowej w „Wistomie” dał się poznać jako pracowity, ambitny pracownik oraz aktywny sportowiec. Był członkiem sekcji bokserskiej, piłki nożnej, lekkoatletyki Klubu Sportowego „Pilica”. Szczególnie upodobał sobie sekcję boksu. Kibice pamiętają jego sparingi w wadze piórkowej z późniejszym mistrzem olimpijskim Janem Szczepańskim. Po zakończeniu kariery sportowej poświecił swój czas wolny działalności społecznej. Dał się poznać jako przyjaciel i wychowawca młodzieży. Był wieloletnim kierownikiem i dobrym duchem sekcji kręglarskiej KS „Pilica”. To on pomagał kręglarzom przetrwać w trudnych chwilach jeszcze na starej kręgielni dwutorowej nad rzeką Pilicą.
Kręglarska młodzież w natarciu - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym 27-28.05.2017r. Łaziska Górne
W dniach 27-28.05.2017r. na zmodernizowanej 6-cio torowej kręgielni w Łaziskach Górnych odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach udział brały cztery województwa: śląskie - reprezentowane przez KS Polonia Łaziska Górne, małopolskie - BOSiR Brzesko, dolnośląskie - UKS Jedynka Świebodzice oraz łódzkie - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pilicy Tomaszów wygrywając te zawody po raz szósty z rzędu, zdobywając dla klubu i województwa łódzkiego 22,5 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego przed śląskim 19 pkt, małopolskim 18,5 oraz dolnośląskim 4.
Brązowa Julia Sidło
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1399) z 26 maja 2017 r.
Kreglarstwo klasyczne po tomaszowsku w wydaniu młodzieżowym
W niemieckim Dettenheim trwają Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym wszystkich kategorii wiekowych. Na początek startowała młodzież. W reprezentacji Polski juniorów znalazła się grupa kręglarzy tomaszowskiej Pilicy. Najlepiej z nich spisała się Julia Sidło, która wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amiki Wronki zdobyła brązowy medal w żeńskich tandemach. Był to pierwszy medal Polaków w tych zawodach, ale nie ostami.
Polki zaczęły turniej od ogrania pary z Włoch 2:0. W ćwierćfinałowym pojedynku z Rumunkami nasze zawodniczki zagrały na remis w setach i o zwycięstwie decydowały rzuty zwycięstwa. Nasze juniorki miały więcej zimnej krwi i wygrały.
Brązowy medal w ostatnim dniu MŚ U18 w Dottenheim
Już w pierwszym bloku wystartowała pierwsza z naszych reprezentantek – Katarzyna Mroczkiewicz. Kaśka w starcie drużynowym grała bardzo dobrze ale ostatni słabszy tor dał jej 17 miejsce ale jednak pewny awans do finałowej gry. W piątek rano zawodniczka wronieckiej „Dziewiątki-Amica” grała jednak bardzo dobrze od początku do końca i osiągnęła wynik równo 600 kręgli. Ten wynik otwierał bardzo poważne szanse na medal, zwycięstwo w bloku i wynik z 6 z przodu na pewno dał do myślenia następnym zawodniczkom, które wchodziły na tor. Dały też do myślenia ale też motywacje naszym następnym polskim zawodniczkom. Co prawda Julia Sidło startu finałowego nie zaliczyła do udanych, za to świeżo upieczona Mistrzyni Świata w sprincie – Nicoletta Dudziak w finale rozegrała świetną partię. Z wynikiem 598 wygrała swój blok i przed ostatnią ósemką zawodniczek nasze reprezentantki zajmowały 1 i 2 lokatę.
Julia Sidło brązową medalistką Mistrzostw Świata
Wspaniałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym w niemieckim Dettenheim.
Reprezentantka tomaszowskiej Pilicy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji tandem wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z KK Dziewiątka Amica Wronki. Był to pierwszy medal tych mistrzostw dla reprezentacji Polski. Julia zagrała również w drużynie z rekordem życiowym 570 kręgli (najlepszy wyniki wśród Polek), która to drużyna zajęła historyczne 5 miejsce. Reprezentacja Polski zdobyła jeszcze złoty i srebrny medal w konkurencji sprint juniorek oraz brązowy indywidualnie juniorek. Trochę trudniej mieli juniorzy, którzy nie zdobyli medalu, a w drużynie byli na 7 pozycji. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 4 miejsce. Ogólnie tak dobrego wyniku nie było jeszcze w historii polskiego kręglarstwa. Trenerami reprezentacji byli Marek Torka OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Tomasz Cichowski Pilica Tomaszów.
Juniorzy U18 siódmą drużyną świata na MŚ U18 w Dettenheim
W drugim dniu gier na Mistrzostwach Świata U18 rozegrano start drużynowy juniorów. Siódme miejsce nie jest złe, choć zabrakło jednego dobrego wyniku by zbliżyć się do strefy medalowej.
Najlepiej w drużynie punktował kończący start drużyny polskiej Gracjan Machaj z Dziewiątka-Amica Wronki (592).
5 miejsce Polek w dużynie na MŚ U18 w Dettenheim
Na Mistrzostwach Świata w Dettenheim rozpoczęliśmy od turnieju drużynowego juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, które ostatecznie zajęły piątą pozycję. Na pewno w ekipie polskiej był spory niedosyt bo do pudła nie brakowało wiele.
Brązowy tandem juniorek młodszych w Mistrzostwach Świata w Dettenheim
Mamy pierwszy medal z Mistrzostw Świata U18. 17 maja 2017r. w turnieju tandemów, wystartowały dwa duety – jeden żeński i jeden męski.
Kręglarze kulali w Lesznie 29-30.04.2017r.
W dniach 29.-30.04.2017. na kręgielni w Lesznie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski pod nazwą: XXIV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Startowało w nim 11 zawodników Pilicy Tomaszów w kategorii młodzik i junior młodszy. Najlepiej z tomaszowian spisały się juniorki młodsze, Joanna Pawłowska zdobyła srebrny medal, a Angelika Wojtaszek zajęła 4 miejsce. Poza finałem tym razem znalazła się Julia Sidło zajmując dopiero 10 miejsce. Juniorzy młodsi Mateusz Goździk i Szymon Kosz zajęli odpowiednio 7 i 10 miejsce. Słabsze miejsca tej trójki są najprawdopodobniej następstwem cięższego treningu, który odbywają przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które rozpoczną się już 14 maja w Dettenheim w Niemczech.
Miejsca zajęte przez młodzików przedstawiają się następująco:
Daria Zdulska 8, Nikola Przybyła 16, Wiktoria Król 17, Maciej Wojtaszek 17, Igor Sowik 24, Michał Skalski 32.
Nagrody dla zawodników i trenerów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 17 (1395) z 28 kwietnia 2017 r.
Karolina Bosiek - najlepszy sportowiec pow. tomaszowskiego w plebiscycie TIT - dostała nagrodę od władz wojewódzkich za złoty medal MP
Władze województwa przyznały nagrody pieniężne dla sportowców za osiągnięcia za ubiegły rok. Z tomaszowian najwięcej zgarnęli łyżwiarze KS „Pilica”. Samorząd Województwa Łódzkiego przyznaje nagrody dla najlepszych sportowców od 2008 r., od siedmiu lat również dla trenerów. Z roku na rok jest ich coraz więcej. W sumie na wypłatę nagród sportowych w latach 2008-2017 r. przeznaczono już ponad 7,7 mln zł. W tym roku do podziału było prawie 800 tysięcy złotych. Rozdzielono je między zawodników (i ich trenów), którzy w 2016 r. zdobywali medale w mistrzostwach Polski, Europy, a nawet świata.
Przed Pjongczang za dużo nie pojeżdżą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 16 (1394) z 21 kwietnia 2017 r.
W TOMASZOWIE ŁYŻWIARZE NIE POTRENUJĄ.
Budowa hali lodowej miała zakończyć się w maju. Następnie termin został przesunięty na lipiec, a ostatnio na koniec sierpnia. Patrząc na to, ile zostało do zrobienia, pewnie potrwa to dłużej. A zimowe igrzyska tuż-tuż…
Pierwotnie zakładano, że hala lodowa w Tomaszowie będzie gotowa w maju, później termin zakończenia prac został przesunięty na lipiec br. Teraz inwestor (miasto) zapowiada, że obiekt będzie gotowy i wyposażony jeszcze w sierpniu. Jednak ten termin wydaje się również mało realny. - Patrząc na to, ile zostało jeszcze do zrobienia, to po prostu fizycznie niemożliwe. Ale teraz to już nie ma się co spieszyć. Trzeba dopilnować każdego szczegółu, żeby później nie było wstydu - twierdzi Paweł Abratkiewicz, trzykrotny olimpijczyk, trener kadry rosyjskich łyżwiarzy.
Budowa obiektu przyciąga uwagę spacerowiczów. Jeszcze dużo zostało do zrobienia
Powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata DETTENHEIM NIEMCY 14-19 maja 2017r.
Zamieszczamy skład Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Mistrzostwa Świata U18, które w maju zostaną rozegrane w niemieckim Dettenheim. Wszystkim powołanym gratulujemy i życzymy udanych występów z orzełkiem na piersi.
Trzy złote medale dla Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1392) z 7 kwietnia 2017 r.
Krajowy czempionat na kręgielni w Tomaszowie
Trzy złote medale dla Pilicy
Ponad 50 zawodników z 11 klubów rywalizowało od 31 marca do 2 kwietnia w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym w naszym mieście. Zawodnicy KS Pilica zdobyli siedem medali, w tym trzy złote. Filip Skalski wygrał rywalizację w sprintach, a z Joanną Pawłowską byli najlepsi w tandemach mieszanych. Wygrała też drużyna żeńska z Tomaszowa.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna
7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie dla Pilicy 31.03-02.04.2017r.
Od piątku 31.03.br. do niedzieli 02.04. 2017r. na kręgielni Urzędu Miasta rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Marcina Witko.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska,Katarzyna Paduszyńska
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)


















