6 medali w wieloboju na zawodach wrotkarskich w Czechach

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Kolejny udany występ wrotkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego. Tym razem poza granicami kraju, w czeskim Żdarze nad Sazawą

W dniach 4-5.06.2016r. zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego startowali w zawodach wrotkarskich w czeskim Żdarze nad Sazawą. W pierwszym dniu startu który odbywała się na 330m torze wrotkarskim zawodnicy ścigali się wg przepisów obowiązujących w startach we wrotkarstwie szybkim.

Zawodnicy mieli zaplanowane wyścigi na 500m, 1000m, 1500m i na 3000m.Niestety z powodu opadów deszczu starty dla kat. Kadet, Junior A.B i senior zostały przeniesione na hale lodowiska hokejowego , gdzie na betonowej nawierzchni zawodnicy ścigali się na 4,5 rundy tak jak w short-tracku.

Na tym dystansie Zwyciężyła Karolina Bosiek, 3m zajęła Karolina Gąsecka; wśród chłopców tej kategorii zwyciężył Jakub Piotrowski, Damian Żurek miał upadek.

W kategorii kadetek Natalia Jabrzyk zajęła 2m podobnie jak Mateusz Owczarek w kat. Jun. A. Na drugim dystansie na 6 rund nasi zawodnicy nie startowali ze względów bezpieczeństwa (zbyt śliska nawierzchnia i brak odpowiednich kółek ) i nie byli klasyfikowani w wieloboju.

W drugim dniu zawodów nie było już niespodzianek pogodowych i zawodnicy ścigali się na torze wrotkarskim w parach na dochodzenie na 2 dystansach: 2 rundy i 3rundy.

W kategorii kadetek Natalia Jabrzyk zajęła pierwsze miejsce na dystansach i w wieloboju zajęła 2miejsce.

W kategorii Juniorek B bezkonkurencyjna była Karolina Bosiek, która zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce, co w wieloboju dało jej również pierwszą pozycję.

Karolina Gąsecka była dwukrotnie trzecia co dało jej także w wieloboju 3 lokatę. W tej samej kategorii Damian Żurek zajął dwukrotnie drugie miejsce na dystansach i drugi był również w wieloboju, a Jakub Piotrowski zajął 3 i 6miejsce na dystansach co dało mu 3m w wieloboju.

W kategorii Juniora A Mateusz Owczarek wygrał wszystkie biegi i zajął pierwsze miejsce w wieloboju. Gratulujemy wyników.

Zawodnicy i trenerzy składają serdeczne podziękowania dla Firmy Getmar z udostepnienie samochodu na przejazd na zawody.

Kolejnymi zawodami w których będą startować zawodnicy z Tomaszowa Maz. będą Torowe Mistrzostwa Polski rozgrywane po raz kolejny w Słomczynie w dniach 10-12.06.2016r.

W najbliższy piątek zawodnicy os kategorii Junior C do Seniora będą startować na dystansie 300m. W sobotę starty w biegach na 500m i 1000m sprint i w dystansach na punkty.

W niedzielę biegi na eliminacje oraz sztafety. Tydzień później odbędą się zawody z cyklu V Grand Prix Tomaszowa Maz. Super Talent 2016.17.06.2016 o godz. 17.00 wystartują dzieci na rolkach krótkich.

18.06.2016 o godz. 9.00 rozpoczną się wyścigi dla zawodników na rolkach długich o puchary ,,Super Talent 2016”.Wszystkich chętnych zapraszamy.