Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym na tomaszowskiej kręgielni.
Dzisiaj 19.05.2018 na miejskiej kręgielni w Tomaszowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym. W zawodach brali udział młodzicy z województw: Śląskiego (KS Polonia Łaziska Górne), Małopolskiego (BOSiR Brzesko) i Łódzkiego, które było reprezentowane przez KS Pilica Tomaszów Maz. Zawody były rozgrywane w konkurencji indywidualnej, par oraz par mieszanych (mikstów). Nasi zawodnicy okazali się nie bardzo gościnni zagarniając większość miejsc na podium i zdobywając łącznie 10 medali (3 złote,5 srebrnych i 2 brązowe). Wśród młodziczek indywidualnie było to 10 kolejnych miejsc od 1 do 10
1.Wołczyk Karolina 2.Skoneczna Aleksandra 3.Kujda Kornelia 4.Kompa Małgorzata 5.Karp Julia 6.Przybyła Nikola 7.Sygitowicz Oliwia 8.Klimek Kinga 9.Przybyła Aleksandra 10.Król Wiktoria
11.Skutela Julia 12.Szczepek Marta obie z KS Polonia Łaziska Górne
Wśród młodzików wygrał Igor Kolonko KS Polonia Łaziska Górne 2. Michał Skalski KS Pilica Tomaszów Maz. 3. Jakub Erkier KS Polonia Łaziska Górne 4. Maciej Wojtaszek KS Pilica Tomaszów Maz. 5. Norbert Ormanin KS Polonia Łaziska Górne 6. Norbert Kolecki KS Pilica Tomaszów Maz.
Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni.
W dniach 18-22.04.2018r. na kręgielni w Lesznie odbył się młodzieżowy turniej kręglarski XXV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego, który był jednocześnie szóstą, podsumowującą edycją Młodzieżowego Grand Prix Polski.
Rewelacyjnie wystąpił na nim kręglarz Pilicy Mateusz Goździk, bijąc nowy rekord tamtejszej kręgielni strącając w finale 619 kręgli.
Rewelacyjne, rekordowe, historyczne Mistrzostwa Polski U-18 dla kręglarzy Pilicy.
I Memoriał Leszka Gierszewskiego i Henryka Chechły w Tucholi
W dniach 17-18.03.2018r. w Tucholi odbył się I Memoriał Leszka Gierszewskiego i Henryka Chechły. W turnieju kręglarskim wystartowała liczna reprezentacja Pilicy. Dobry występ juniorek i juniorów młodszych ukazuje potencjał jaki ekipa posiada przed mistrzostwami Polski, które odbędą się już 7 kwietnia właśnie na kręgielni w Tucholi. To właśnie z tego powodu zawodnicy Pilicy udali się tam na rekonesans.
Już po pierwszym dniu zmagań okazało się że wszystkie nasze juniorki mł. zakwalifikowały się do 12 osobowego finału. Julia Sidło z wynikiem 553 na pierwszym miejscu, Angelika Wojtaszek 533 na trzecim, Daria Zdulska 528 (życiówka) na czwartym, Joanna Pawłowska 517 na ósmym i Katarzyna Paduszyńska 491 na dziesiątym.
Kręglarze Pilicy z sukcesami
W dniach 22-25.02.2018r rozgrywany był 32 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej o Puchar Wronek w kręglarstwie klasycznym. Turniej ten był również 5 edycją Młodzieżowego Grand Prix Polski. Startowało w nim 135 zawodników w tym 7 z Pilicy Tomaszów. Dwoje z nich zakwalifikowało się do ścisłego ośmio osobowego finału. Nasza juniorka młodsza Julia Sidło z wynikiem 543 kręgle na 5 miejscu i junior młodszy Mateusz Goździk z wynikiem 539 na ostatnim finałowym ósmym miejscu. W kategorii młodziczek do finału kwalifikowało się tylko 6 zawodniczek, a nasza jedyna w tym składzie młodziczka Małgorzata Kompa pechowo skończyła na 7 pozycji z wynikiem 477. W finałach nasi zawodnicy zagrali jeszcze lepiej niż w kwalifikacjach. Julia Sidło 555 i z łącznym wynikiem 1098 zajęła ostatecznie 3 pozycję za Sandrą Szczepską i Wiktorią Jądrzyk obie z KK Dziewiątka Amica-Wronki , a Mateusz Goździk w finale strącając 572 kręgle z łącznym wynikiem 1111 przebił się z ósmej pozycji na 2 za Jakubem Kuryło z BOSiR Brzesko, a przed Łukaszem Kasprzakiem z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
W klasyfikacji klubowej Pilica znalazła się na 3 miejscu za KK Dziewiątka Amica-Wronki i KS OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
Dalsze miejsca naszych zawodników w 32 Turnieju o Puchar Wronek przedstawiają się następująco:
Juniorki młodsze: Angelika Wojtaszek 11, Joanna Pawłowska 16, Katarzyna Paduszyńska 19.
Junior młodszy: Szymon Kosz 25.
W Młodzieżowym GP nasi najlepsi zawodnicy zajmują pozycje:
juniorzy młodsi:
Mateusz Goździk 2, Szymon Kosz 14
juniorki młodsze:
Julia Sidło 5, Joanna Pawłowska 7, Angelika Wojtaszek 8
młodziczki:
Małgorzata Kompa 4
Jubileuszowy XXX Turniej Asów zakończony
W dniach 24-25.02.2018r. na miejskiej kręgielni w Tomaszowie Maz. został rozegrany jubileuszowy XXX Turniej Asów jako 3 edycja GPP iPOS. Impreza objęta była patronatem Prezydenta Miasta i przeznaczona była dla kategorii senior i junior. Brało w niej udział 54 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Pilicę reprezentowało tylko 3 zawodników: senior Konrad Mocarski i 2 juniorów Szymon Klimek i Paweł Osiński. W pierwszym dniu rozgrywek bardzo dobrze pokazali się nasi zawodnicy, Mocarski z wynikiem 601 wygrał kwalifikacje przed Klimkiem z "życiówką" 590, a Osiński z wynikiem 547 zajął 11 pozycję.
W niedzielnym finale rewelacyjnie walczył Mocarski, który w finale osiągnął wynik 562 i dopiero ostatnim rzutem do pojedynczego kręgla rozstrzygnął pojedynek z Karolem Sellmannem z KS Start Gostyń na swoją korzyść i wygrał zawody strącając o 1 więcej. Mocarski 1163, Sellmann 1162, trzeci był Igor Szydłowski z BOSiR Brzesko.
Nasi pozostali zawodnicy w finale nie zagrali już tak dobrze jak w kwalifikacjach. Klimek strącił tylko 516 kręgli i z łącznym wynikiem zajął 7 pozycję, a Osiński w finale zbił 504 kręgle i z wynikiem 1051 zajął 16 miejsce.
Wśród kobiet 1 miejsce zajęła Anna Chwastyniak z KS POLONIA 1912 Leszno przed Barbarą Gandecką z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Mają Olszewską z TKKF Dębinki Gdańsk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
MŁODE KRĘGLARKI PILICY Z SUKCESAMI W SIERAKOWIE
2. Puchar Starosty Sierakowa
4 Młodzieżowe Grand Prix Polski • Sieraków 25-28.01.2018 r.
W dniach 25-28.01.2018 Sieraków był areną 2 Pucharu Starosty w ramach 4 Młodzieżowego Grand Prix Polski. Zawody te rozpoczynają drugą część sezonu, która jest przygotowaniem do Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii. Dlatego w Sierakowie startowali wszyscy ci zawodnicy, którzy chcą być brani pod uwagę przy ustalaniu składu na MŚ. Poziom zawodów stał na dobrym poziomie . W każdej kategorii wiekowej do finału mogło się zakwalifikować tylko 6 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się kręglarze Pilicy Tomaszów, którzy w klasyfikacji klubów uplasowali się na trzecim miejscu ustępując Dziewiątce Amica Wronki oraz OSiR Vector Tarnowo Podgórne. W zawodach tych startowali reprezentanci 10 klubów z całej Polski.
W kategorii młodziczek nasza eksportowa Małgorzata Kompa po eliminacjach była 1 z wynikiem 535, w finale strąciła trochę mniej 508 i ostatecznie była druga przegrywając tylko o 7 kręgli z Julią Konieczną z Dziewiątki Amica Wronki, trzecia była Marta Stachowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
W kategorii juniorek młodszych startowały 3 zawodniczki z tomaszowskiej Pilicy: Julia Sidło, Joanna Pawłowska i Katarzyna Paduszyńska. Najlepiej z nich wypadła Julia Sidło, która wygrała eliminacje 560 oraz finał 540, zdobywając złoty medal.
AKTUALNI MISTRZOWIE POLSKI W KRĘGLARSTWIE KLASYCZNYM
Aż miło popatrzeć. Prawie w każdej konkurencji mamy swojego przedstawiciela.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bbWf7yf5WHMDP7SpWpR6SDw5I-8ay9IaO2F4XvR3knI/edit?usp=sharing
Pilica z sukcesami na Memoriale Zielińskiego i Krukowskiego w Poznaniu
W dn. 07-10.12.2017 w Poznaniu na kręgielni KS Czarna Kula odbywał się Mmoriał Krukowskiego i Zielińskiego.
Pilica wystawiła tylko 7 zawodników mających największe szanse na miejsca medalowe w Młodzieżowym Grand Prix Polski, które zostało utworzone od sezonu 2017/18.
Jak zwykle nasi zawodnicy nie zawiedli. Małgorzata Kompa wśród młodziczek zajęła tak nie lubiane czwarte miejsce. Julia Sidło po ciężkich chwilach w finale wygrała zawody wśród juniorek młodszych, grając rewelacyjnie ostatni tor 166.
Angelika Wojtaszek zajęła piąte miejsce, a Asia Pawłowska jedenaste.
Bardzo dobrze zagrał Mateusz Goździk zajmując drugie miejsce wśród juniorów młodszych.
Szymon Kosz zajął 9 miejsce tuż za stawką finałową, a Filip Skalski zajął 19 miejsce.
Pilica zajęła czwarte miejsce w punktacji klubowej.
Celem tych zawodów było poprawienie lub utrzymanie wysokiego miejsca w Młodzieżowym Grand Prix, czego dokonali prawie zawodnicy.
Po trzech kolejkach (z sześciu jakie będą rozgrywane) Angelika Wojtaszek, juniorka młodsza zajmuje pierwsze miejsce (progres z drugiego), Mateusz Goździk zajmuje drugie miejsce (z jednakową ilością punktów GP z Jakubem Cwojdzińskim z OSiR-u Vector Tarnowo Podgórne przegrywając minimalną różnicą zbitych kręgli 3307:3301), utrzymał 2 miejsce, zniwelował różnicę zbitych kręgli i pkt GP. Młodziczka Małgorzata Kompa zajmuje piąte miejsce (progres z 9).
Joanna Pawłowska w GP zajmuje siódmą lokatę (spadek z 5), a Julia Sidło ósmą (progres z 15). Szymon Kosz awansował z 12 na 9. Spadek zaliczył Filip Skalski przesuwając się z 16 na 19 miejsce. Zawodnicy Pilicy po raz kolejny udowodnili, że są czołówką krajową.
Rewelacyjne Mistrzostwa Polski dla tomaszowskich młodziczek 1-3.12. 2017r.
W dniach 01.-03.12.2017r. w Sierakowie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików.
W pierwszym dniu rozgrywane były mistrzostwa par oraz kwalifikacje turnieju indywidualnego. Aż cztery z pięciu młodziczek Pilicy i jeden z dwóch młodzików dostało się do finału mistrzostw. Do finału mogło się dostać 10 młodziczek i 14 młodzików.
Para Pilicy Małgorzata Kompa- Nikola Przybyła grając bardzo równo wywalczyła złoty medal. Druga para Pilicy Wiktoria Król-Oliwia Sygitowicz zajęła ósme miejsce.
09.11.-12.11.2017r. XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu
Gostyń zdobyty.
W dniach 09.11.-12.11.2017. w Gostyniu został rozegrany międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Bardzo dobrze wypadli w nim kręglarze Pilicy zdobywając czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Zawody odbywały się na wysokim kręglarskim poziomie oraz w dużej obsadzie zawodników, bo łącznie wystąpiło ich aż 149. Do ścisłego finału mogło się zakwalifikować tylko 8 młodziczek, 10 młodzików, 8 juniorek młodszych i 10 juniorów młodszych. Do finału młodziczek na 1 miejscu z wynikiem 507 kręgli zakwalifikowała się nasza aktualna wicemistrzyni Polski Małgorzata Kompa, która po ciężkim boju w finale ustanawiając swoją kolejną życiówkę strąciła 522 i wygrała zawody w konkurencji młodziczek.
Pierwszy występ tomaszowskich kręglarzy w sezonie 2017/18.
W dniach 21.-22.10.2017r. w Tucholi odbył się ogólnopolski Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich zaliczany od tego sezonu jako Grand Prix Polski dla młodzików i juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym. Nasze miasto reprezentowała siedmioosobowa grupa juniorek i juniorów młodszych. Pierwszy start po wakacyjnym roztrenowaniu wypadł całkiem nieźle. Angelika Wojtaszek zajęła w nim 2 miejsce strącając w eliminacjach 545 kręgli i w finale 510, a nasza debiutantka w tej kategorii Daria Zdulska 6 miejsce 523 i 499. Mateusz Goździk był 4 strącając 525 i 533 , a Filip Skalski 10 strącając 520 i 494.
Dalsze miejsca naszych zawodników to:
Joanna Pawłowska 9 miejsce 501 kręgli, Szymon Kosz 14 miejsce 500, Katarzyna Paduszyńska 19 miejsce 434.
Zawodnicy i trener bardzo dziękują firmie Artom oraz Firmie Budowlanej Jacek Lasota, sponsorom dzięki którym wyjazd był możliwy.
Zmarł Wacław Marażewski
20.09.2017 r. zmarł Wacław Marażewski, trener i działacz z Pilicy Tomaszów Mazowiecki.

Wacław Marażewski
Pogrzeb, odbędzie się 23 września 2017 r, o godz 11.oo na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Smutnej.
Wacław Marażewski urodził w 19 września 1935 r. w miejscowości Lipie w gminie Czerniewice. Po ukończeniu szkoły podstawowej, zawodowej, rozpoczął pracę w zakładzie „Wistom” w Tomaszowie Mazowieckim.
W pracy zawodowej w „Wistomie” dał się poznać jako pracowity, ambitny pracownik oraz aktywny sportowiec. Był członkiem sekcji bokserskiej, piłki nożnej, lekkoatletyki Klubu Sportowego „Pilica”. Szczególnie upodobał sobie sekcję boksu. Kibice pamiętają jego sparingi w wadze piórkowej z późniejszym mistrzem olimpijskim Janem Szczepańskim. Po zakończeniu kariery sportowej poświecił swój czas wolny działalności społecznej. Dał się poznać jako przyjaciel i wychowawca młodzieży. Był wieloletnim kierownikiem i dobrym duchem sekcji kręglarskiej KS „Pilica”. To on pomagał kręglarzom przetrwać w trudnych chwilach jeszcze na starej kręgielni dwutorowej nad rzeką Pilicą.
Kręglarska młodzież w natarciu - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym 27-28.05.2017r. Łaziska Górne
W dniach 27-28.05.2017r. na zmodernizowanej 6-cio torowej kręgielni w Łaziskach Górnych odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach udział brały cztery województwa: śląskie - reprezentowane przez KS Polonia Łaziska Górne, małopolskie - BOSiR Brzesko, dolnośląskie - UKS Jedynka Świebodzice oraz łódzkie - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pilicy Tomaszów wygrywając te zawody po raz szósty z rzędu, zdobywając dla klubu i województwa łódzkiego 22,5 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego przed śląskim 19 pkt, małopolskim 18,5 oraz dolnośląskim 4.
Julia Sidło brązową medalistką Mistrzostw Świata
Wspaniałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym w niemieckim Dettenheim.
Reprezentantka tomaszowskiej Pilicy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji tandem wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z KK Dziewiątka Amica Wronki. Był to pierwszy medal tych mistrzostw dla reprezentacji Polski. Julia zagrała również w drużynie z rekordem życiowym 570 kręgli (najlepszy wyniki wśród Polek), która to drużyna zajęła historyczne 5 miejsce. Reprezentacja Polski zdobyła jeszcze złoty i srebrny medal w konkurencji sprint juniorek oraz brązowy indywidualnie juniorek. Trochę trudniej mieli juniorzy, którzy nie zdobyli medalu, a w drużynie byli na 7 pozycji. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 4 miejsce. Ogólnie tak dobrego wyniku nie było jeszcze w historii polskiego kręglarstwa. Trenerami reprezentacji byli Marek Torka OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Tomasz Cichowski Pilica Tomaszów.
Brązowy medal w ostatnim dniu MŚ U18 w Dottenheim
Już w pierwszym bloku wystartowała pierwsza z naszych reprezentantek – Katarzyna Mroczkiewicz. Kaśka w starcie drużynowym grała bardzo dobrze ale ostatni słabszy tor dał jej 17 miejsce ale jednak pewny awans do finałowej gry. W piątek rano zawodniczka wronieckiej „Dziewiątki-Amica” grała jednak bardzo dobrze od początku do końca i osiągnęła wynik równo 600 kręgli. Ten wynik otwierał bardzo poważne szanse na medal, zwycięstwo w bloku i wynik z 6 z przodu na pewno dał do myślenia następnym zawodniczkom, które wchodziły na tor. Dały też do myślenia ale też motywacje naszym następnym polskim zawodniczkom. Co prawda Julia Sidło startu finałowego nie zaliczyła do udanych, za to świeżo upieczona Mistrzyni Świata w sprincie – Nicoletta Dudziak w finale rozegrała świetną partię. Z wynikiem 598 wygrała swój blok i przed ostatnią ósemką zawodniczek nasze reprezentantki zajmowały 1 i 2 lokatę.
Juniorzy U18 siódmą drużyną świata na MŚ U18 w Dettenheim
W drugim dniu gier na Mistrzostwach Świata U18 rozegrano start drużynowy juniorów. Siódme miejsce nie jest złe, choć zabrakło jednego dobrego wyniku by zbliżyć się do strefy medalowej.
Najlepiej w drużynie punktował kończący start drużyny polskiej Gracjan Machaj z Dziewiątka-Amica Wronki (592).
5 miejsce Polek w dużynie na MŚ U18 w Dettenheim
Na Mistrzostwach Świata w Dettenheim rozpoczęliśmy od turnieju drużynowego juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, które ostatecznie zajęły piątą pozycję. Na pewno w ekipie polskiej był spory niedosyt bo do pudła nie brakowało wiele.
Strona 1 z 6
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)















