Cztery medale Karoliny Bosiek w Torowych MP we Wrotkarstwie szybkim w Słomczynie

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Kolejne medale tomaszowskich wrotkarzy szybkich w Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie

W niedzielę wrotkarze szybcy zakończyli trzydniowe starty w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie rozgrywanych 10-12.06.2016r. Nasi zawodnicy zdobyli 14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach.

3 medale złote zdobyła Juniorka B - Bosiek Karolina na 1000m, 5000m na eliminacje i 3000m na punkty.

2 medale: brąz na 300m i srebro na 500m zdobył Junior C Jakub Nowak, 1 srebrny medal na 3000m na punkty zdobyła Juniorka B Karolina Gąsecka i 1 brązowy medal na 10000m Junior B Damian Żurek.

W sztafecie amerykańskiej na dystansie 3000m złoty medal zdobyły Juniorki B - Bosiek; Gąsecka, Jabrzyk, a srebrny medal Juniorzy B - Grzybek, Piotrowski , Żurek (sztafeta na metę dotarła pierwsza ale za kolizje na zmianie zdegradowana została przez sędziów na drugie miejsce )srebrny medal zdobyły Juniorki C - Adamowicz Brajtkrojc ,Pecyna i Juniorzy C - Balcerczyk, Ciesielski , Nowak. Brązowy medal zdobyły Kadetki - Kopacz, Świnoga, Tejchman a Kadeci uplasowali się na 4 miejscu.

7 medali zdobyli Juniorzy D. Kacper Abratkiewicz -2 złote medale na 2 rundy i 500m; srebro na 1000m; brąz na 1500m; Szymon Wojtakowski -złoto na 1000m ;srebro na 1500m i brąz na 500m.

W zawodach startowała 40 zawodników reprezentujących dwa kluby łyżwiarskie IUKS ,,Dziewiątka” i KS ,,Pilica” Tomaszów Mazowiecki, którzy w startach młodzików i kadetów zdobywali poza medalami punktowane miejsca w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży, poprawiając swoje rekordy życiowe i dzielnie rywalizując z zawodnikami z klubów wrotkarskich w Polsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników.

To była ostatnia impreza mistrzowska w tym sezonie. W najbliższy piątek i sobotę w Tomaszowie Maz odbędą się zawody wrotkarskie z cyklu Grand Prix Tomaszowa Mazowieckiego Super talent 2016.W 17.06.o godz. 17.00 odbędą się starty na wrotkach krótkich, a w sobotę od godz. 9.00 ścigać się zawodnicy na rolkach długich. Zapraszamy szczególnie w piątek dzieci jeżdżące na rolkach od 4 do 13 lat do startów na torze wrotkarskim przy ul. Strzeleckiej 24/26.Do wygrania medale , dyplomy i drobne nagrody.