Menu
Klub Sportowy Pilica Tomaszów Mazowiecki
  • Aktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj
  • AktualnościAktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj

W mediach

Napisane przez KS Pilica w dniu 07 luty 2014 r. w kategorii W mediach.

Złotka z Pilicy - Łyżwiarskie emocje na długimtorze lodowym

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 6 (1229) z 7 lutego 2014 r.

Złotka z Pilicy - Łyżwiarskie emocje na długimtorze lodowym

Tomaszowskie złotka na podium (od lewej): A. Kapruziak, Dębowska i Borek

W Warszawie odbyły się XXXIII Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinterskim. Cieszyliśmy się z dwóchmedali panczenistów Pilicy, w tym najcenniejszego w biegu drużynowym pań. Brązowy krążek wywalczył Roland Cieślak. Tomaszowianin dołożył jeszcze srebrny medal mistrzostw Polski na dystansach po zaległym wyścigu na 1000 m. Po brąz na tym dystansie sięgnęła Aleksandra Dębowska. Zawody mistrzowskie odbyły się w nietypowym terminie, bo w środku tygodnia (29-30 stycznia). Niestety, z powodu silnego mrozu i wiatru z występów na torze Stegny zrezygnowało wielu reprezentantów Polski, którzy wkrótce wystartują na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Złotka z Pilicy - Łyżwiarskie emocje na długimtorze lodowym

Roland Cieślak

W środę i czwartek panczenistki i panczeniści mieli po dwa starty na 500 i 1000 m. Najlepszą sprinterką Polski okazała się Katarzyna Woźniak (Stegny Warszawa). Jedyna startująca w zawodach mistrzowskich olimpijka nie miała sobie równych. Wygrała wielobój, będąc najszybszą w trzech startach – raz na 500 m (44,03) i dwukrotnie na 1000 m (1.26,55 i 1.27,34).Raz dała sięwyprzedzić na 500m koleżance klubowej Aleksandrze Goss (43,86). Rywalizowało dwanaście pań, wśród których było siedem panczenistek z Tomaszowa. Z tomaszowianek najlepiej spisała się Aleksandra Kapruziak, która zajęła w wieloboju tak nielubiane czwarte miejsce. Nasza juniorka z Pilicy jeździła trochę w kratkę.Wbiegach na 500 m najpierw była trzecia (44,48), a później dopiero szósta (45,86).Wpierwszym starcie na 1000 zajęła piąte miejsce (1.30,97), a drugiego dnia była już trzecia (1.29,01). Prawie tak samo startowała Aleksandra Dębowska, która zajęła piąte miejsce. Była dwukrotnie trzecia (na 1000 m 1.30,14 i następnego dnia na 500 m 44,98), a ponadto aż dziewiąta (45,48) i szósta (1.32,59). W poszczególnych biegach nasze zawodniczki zajmowały miejsca: 500 m – 3. A. Kapruziak, 5. Karolina Bosiek 44,61, 8. Karolina Gąsecka 45,48 (obie IUKS Dziewiątka), 9. Aleksandra Dębowska, 10. Magdalena Borek 46,74, 11. Ewelina Cieślik 47,33 (wszystkie Pilica), 12. Iga Kapruziak 48,21 (Dziewiątka), 1000 m – 3. Dębowska 5. A. Kapruziak, 6. Bosiek 1.31,63, 7. Gąsecka 1.32,72, 10. Cieślik 1.36,36, 11. Borek 1.40,31, 12. I. Kapruziak 1.41,25, 500 m – 3. Dębowska, 6. A. Kapruziak, 7. Bosiek 46,03, 8. Gąsecka 46,73, 9. Borek 47,35, 10. Cieślik 47,90, 12. I. Kapruziak 49,04, 1000 m – 3. A. Kapruziak, 5. Bosiek 1.32,10, 6. Dębowska, 7. Gąsecka 1.32,60, 8. Cieślik 1.35,58, 9. Borek 1.39,73. Wielobój: 4. A. Kapruziak, 5. Dębowska, 6. Bosiek, 7. Gąsecka, 9. Cieślik, 10. Borek. Iga Kapruziak nie jechała ostatniego 1000 m. Tomaszowianki rewelacyjnie spisały się w czwartkowym biegu drużynowym na 1200 m. Pilica I wygrała zdecydowanie z czasem 1.44,91. Jechały: Dębowska, A. Kapruziak i Borek. Dalsza klasyfikacja: 2. WTŁ Stegny 1.45,26, 3. Cuprum Lubin 1.46,93, 4. IUKS 9 (Bosiek, Gąsecka, I. Kapruziak) 1.47,60, 5. Pilica II (Cieślik, Katarzyna Ulkowska, Katarzyna Bastrzyk) 1.57,79. Rywalizację mężczyzn zdominował niestowarzyszony Piotr Puszkarski, który wygrał na trzech dystansach (38,63, 1.15,90 i 1.18,52) i raz był drugi (39,64). Raz ma pięćsetkę dał się objechać wicemistrzowi Piotrowi Michalskiemu z Górnika Sanok. W mistrzostwach startowało czterech reprezentantów Pilicy. Roland Cieślak na 500 m jeździł dość słabo. Był piąty (40,39) i czwarty (39,98). Lepiej mu szło na 1000 m. Na tym dystansie dwukrotnie był drugi (1,17,31 i 1.18,54). Dało mu to miejsce na najniższym stopniu podium. - Raczej nie spodziewałem się medalu, bo przecież nie jestem sprinterem. Nadrabiałem wynikami na 1000 m i ostatecznie wskoczyłem na podium. Ale i tak ten sezon jest dla mnie rozczarowaniem, bowiem nie udało mi się awansować do kadry na igrzyska olimpijskie. Najważniejsze były starty na bardzo szybkich torach w Calgary i Salt Lake City. Niestety, nie byłem tam w najwyższej dyspozycji i się nie powiodło – powiedział Cieślak po zawodach. Z pozostałych piliczan w wieloboju Mateusz Owczarek był trzynasty, Piotr Bojanowski czternasty, a Sebastian Król siedemnasty.
Starty tomaszowian na poszczególnych dystansach:
500 m – 5. Cieślak, 9. Bojanowski 41,10, 17. Owczarek 43,01, 18. Król 43,48,
1000 m – 2. Cieślak, 14. Owczarek 1.25,01, 17. Bojanowski 1.27,78, 18. Król 1.29,05,
500 m – 4. Cieślak, 12. Bojanowski 41,60, 13. Owczarek 42,09, 17. Król 44,50,
1000 m – 2. Cieślak, 10. Owczarek 1.24,90, 12. Król 1.27,04, 14. Bojanowski 1.27,20.
Na zakończenie mistrzostw odbył się bieg drużynowy. Wygrał Górnik Sanok 1.33,11 przed Orłem Elbląg 1.33,58 i AZS Zakopane 1.34,52. Piąta była druga ekipa Pilicy w składzie: Król, Mateusz Aftyka i Adam Dymkowski). Pierwszy nasz zespół, który tworzyli: Cieślak, Owczarek i Bojanowski) nie ukończył zawodów z powodu upadku Rolanda.
Wyniki środowego biegu na 1000 m kobiet i mężczyzn zostały zaliczone do mistrzostw Polski na dystansach, które odbyły się pod koniec grudnia w Zakopanem, a wyścigi na tym dystansie nie mogły został rozegrane z powodów złych warunków atmosferycznych. Cieślak ma więc tytuł wicemistrza Polski, a Dębowska zdobyła brązowy medal.

Napisane przez KS Pilica w dniu 30 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Rozjechały rywalki - Łyżwiarstwo szybkie – Srebrna Łyżwa w Tomaszowie

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.

W weekend na torze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej odbyły się Ogólnopolskie Zawody Srebrna Łyżwa 2014. Były bardzo udane dla naszychmłodych panczenistów. Dziewczyny zdominowały imprezę, zdobywając prawiewszystkiemedale, a i chłopcymieli dorobek medalowy. Zawody Srebrna Łyżwa to mistrzostwa Polski młodzików. Wystartowało28 dziewcząt i 24 chłopców. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej w kraju okazała się Karolina Bosiek, która wygrała trzy biegi indywidualne na 500, 1000 i 1500 m oraz wielobój i dołożyła złoto w biegu drużynowym. Była ponadto druga na 500 m. Wicemistrzynią kraju została Karolina Gąsecka, która pierwszego dnia wygrała sprint na 500 m, a w pozostałych biegach była druga. Trzecie miejsce we wszystkich startach i w wieloboju zajęła Iga Kapruziak. Całe podium należało więc do reprezentantek IUKS Dziewiątka. W czołówce wieloboju znalazły się jeszcze dwie tomaszowianki z Pilicy. Katarzyna Ulkowska była piąta, a Olga Kaczmarek dwunasta. Tomaszowskie łyżwiarki błyszczały też w biegu drużynowym na 1600 m.

Dekoracja najlepszych młodziczek w Polsce. W środku Karolina Bosiek, od lewej Karolina Gąsecka, a z prawej Iga Kapruziak.

Dekoracja najlepszych młodziczek w Polsce. W środku Karolina Bosiek,
od lewej Karolina Gąsecka, a z prawej Iga Kapruziak.

Wygrała zdecydowanie Dziewiątka w składzie: Gąsecka, Bosiek i Kapruziak. Drugie było Cuprum Lubin, a trzecie miejsce zajęła Pilica (Kinga Dębiec, Kaczmarek i Ulkowska). Klasyfikację klubową dziewczyn zdecydowanie wygrała Dziewiątka, a Pilica była czwarta. Zawody chłopców zdominował Gaweł Oficjalski (Zryw Słomczyn), który wygrał wszystkie biegi z dużą przewagą nad rywalami. My cieszyliśmy się z brązowego medalu Damiana Żurka z Dziewiątki, który był drugi na 1500 m, a w pozostałych biegach zajmował trzecie miejsce. Pozostali tomaszowianie w wieloboju zajęli miejsca: 6. Adam Dymkowski (Pilica), 8. Jakub Piotrowski (Dziewiątka), 12. Michał Dziubiński, 13. Bartłomiej Ostałowski (obaj Pilica). W biegu drużynowym na 2400 m Pilica wywalczyła brązowy medal z czasem 3.50,51. Jechali: Dziubiński, Dymkowski i Ostałowski. Wygrał Zryw Słomczyn, przed Milanówkiem. Ekipa Dziewiątki nie stanęła na starcie z powodu choroby jednego łyżwiarza. Wklasyfikacji klubowej chłopców Pilica i Dziewiątka zajęła ex aequo trzecie miejsce, gromadząc po 34 pkt. Tylko o cztery punkty lepszy był UKS 3 Milanówek. Bezkonkurencyjny był Zryw Słomczyn, który uzbierał 82 pkt. Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Marcin Jabłoński.

Napisane przez KS Pilica w dniu 30 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Upragnione zwycięstwo

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.

Kręglarska ekipa Pilicy początek rundy rewanżowej miała fatalny, ale w końcu przełamała się. Tomaszowianie przerwali serię porażek, wygrywając z przedostatnią drużyną w tabeli.
Pilica – Dziewiątka Amica I Wronki 2:0 (4:1, 9:7, 2193:2157).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednymw indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Niedzielne spotkanie zaczęło się mało obiecująco. Co prawda, Michał Dębicki przy remisie na torach wygrał trzema „oczkami” 554:551, ale obok junior Paweł Osiński uległ rywalowi zdecydowanie 1:3 i 517:541.
Wdrugiej turze tomaszowianie stanęli na szczęście na wysokości zadania. Tadeusz Śliwiński ograł rywala 4:0 i 550:514, a następnieMaciejWitek przy remisie pokonał wysoko zawodnika z Wronek 572:551.
W pojedynkach nasi kręglarze wygrali 3:1, a doszedł im jeszcze punkt za wygraną kręglami 2193:2157. Piliczanie zdobyli ponadto punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu. We Wronkach też wygrali 4:1.
***
Wdwunastej kolejce padły jeszcze wyniki:
Dziewiątka Amica II Wronki – Tucholanka Tuchola 2:0 (3:2, 9:7,2176:2136), Polonia 1912 Leszno – Start Gostyń 2:0 (3:2, 12:4, 2271:2171), Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Sokół Brzesko 2:0 (4:1, 3,5:12,5, 2109:2314), pauzowała Alfa-Vector II.

Tabela:
1. Polonia 10 22 41-9
2. Alfa-Vector I 11 20 37,5-17,5
3. Alfa-Vector II 10 16 36-14
4. Pilica 11 15 33-22
5. Dziewiątka II 11 12 22-33
6. Start 11 9 23-32
7. Sokół 10 6 18,5-31,5
8. Dziewiątka I 11 4 16-39
9. Tucholanka 11 4 13-42

Dwunasta kolejka zaplanowana jest na 2 lutego, ale Pilica będzie pauzować. Tomaszowianie zagrają dopiero 23 lutego. We własnej kręgielni zmierzą się z Tucholanką.

Napisane przez KS Pilica w dniu 30 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Sympatycy Pilicy górą

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.

Wkręgielni OSiR rozegrano klasyczny mecz pomiędzy Sympatykami KS Pilica i Miejskim TKKF.  Był to już trzydziesty pierwszy taki pojedynek. Trzeci raz z rzędu wygrali Sympatycy. Tym razem 1520:1512. O wygranej fanów Pilicy zadecydował zwycięski pojedynek Tomasza Gliszczyńskiego z Tomaszem Dziubeckim. Każda ekipa składała się z dziesięciu zawodników, a do rywalizacji zespołowej zaliczono po pięć najlepszych wyników. Wposzczególnych drużynach punktowali (w nawiasie wynik):
Sympatycy – Leszek Plich (322), Tomasz Gliszczyński (307), Jarosław Chrząszcz (302), Jacek Lasota (295), Bożena Polak (294),Anna Śliwińska (293), GrzegorzWągrodzki (289), Jan Śnioszek (280), Marta Miarka (275), Jarosław Mordaka (256).
TKKF – Sebastian Wiskowski (321), Mieczysław Sobierski (304), Tomasz Dziubecki (298), Tomasz Piotrowski (295), Maciej Słowiński (294), Szymon Napierała (291), Artur Wojtalczyk (290), Henryk Piotrowski (273), Sylwester Zbroszczyk (266), Jakub Głogowski (265).
Po pięcioro najlepszych z każdej drużynywystąpiłowfinale indywidualnym. Zwyciężył ponownie Plich z dobrym wynikiem 302 pkt przed Polak (299) i Gliszczyńskim (294).
Dalsza kolejność: 4. Dziubecki (293), 5. Wiskowski (281), 6. Chrząszcz (277), 7. Sobierski (275), 8. Słowiński (258), 9. T. Piotrowski (25), 10. Lasota (246). W dotychczasowych zmaganiach TKKF tryumfował 16 razy, a Sympatycy odnieśli 14 zwycięstw. Raz był remis.
Zwycięska drużyna otrzymała puchar starosty tomaszowskiego, który wręczył sekretarz powiatu Jerzy Kowalczyk. Wyróżniono również najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach oraz zwycięzców finału indywidualnego. Termin kolejnego meczu wyznaczono na 24 kwietnia.

Zwycięstwo SYMPATYKÓW KS "PILICA" w 31 meczu kręglarskim z TKKF

Napisane przez KS Pilica w dniu 30 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Tomaszowskie talenty - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.

Panczeniści tomaszowskich klubów IUKS Dziewiątka i KS Pilica wystąpili w rolach głównych w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Impreza odbyła się w ubiegły weekend na torze Pilica. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. W czwartej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat już czwarty raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Inne nasze dziewczyny też pojechały bardzo dobrze. Natalia Krześlak był trzecia, Zofia Pluta piąta,Weronika Pecyna siódma,Weronika Brajtkrojc jedenasta, aMarta Szadkowska dwunasta. Wkategorii do 12 lat gwiazdą była Katarzyna Dela, ktora wygrała wszystkie biegi. Natalia Głowacka zajęła trzecie miejsce. Piąta była Julita Szewczyk, a szósta Jagoda Owczarek. Wielobój trzynastolatek z trzema zwycięstwami i jednym drugim miejscem wygrała Natalia Jabrzyk. Raz na 1000 m ustąpiła Izabeli Tejchman, która w sumie była druga. Piąte miejsce zajęła Ewa Machowczyk, ósme Joanna Ostrowska, a dwunaste Karolina Świnoga. Kategoria dziewcząt do 14 lat od początku sezonu jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki Dziewiątki w wieloboju trzeci raz zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. We wszystkich startach była identyczna kolejność. Na szóstej pozycji uplasowała się Olga Kaczmarek, na dziewiątej Julita Domańska, a na czternastej Patrycja Mormus. Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Dela i Owczarek zdecydowanie wygrała rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica III (Weronika Brajtkrojc,Angelika Chmal,Weronika Pecyna i Wiktoria Domagała) była piąta. Najlepsze były też starsze łyżwiarki zDziewiątki: Świnoga, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek. Dziewiątka IIwskładzie: Jabrzyk, Głowacka, Machowczyk i Tejchman była druga. Pilica zajęła trzecie miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Ostrowska). Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała wysoko przed Pilicą i Milanówkiem.

Tomaszowskie talenty

Tomaszowscy medaliści zawodów dzieci w kat. 11 i 12 lat

Tomaszowskie talenty

Medaliści zawodów dzieci w kat. 13 i 14 lat


***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Jakub Brzostowicz zajął piąte miejsce. Jakub Kępa był dziewiąty, KacperAbratkiewicz dziesiąty, a WiktorWuls czternasty. W wieloboju 12-latków całe podium zajęli tomaszowianie. Wygrał najlepszy w czterech startach Jakub Dymkowski. Drugi był Oskar Ślusarski, a trzeci Patryk Kacperek. Piąte miejsce zajął Kamil Rybiński, a siódme Jakub Śmigiel. Wśród 13-latkówmieliśmy tylko dwóch reprezentantów.Wiktor Grzybek w wieloboju był drugi, czterokrotnie zajmując drugie miejsce. Debiutujący Karol Jabłoński był dziesiąty. Dobrze spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat zajął drugie miejsce. Tomaszowianin wygrał dwa sobotnie biegi, ale w niedzielę ustąpił braciom Sawom z Milanówka. Czwarte miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Wsztafetach nasi łyżwiarze też błyszczeli. W grupie młodszej wygrał Milanówek przed Pilicą w składzie: Kępa, Wuls, Brzostowicz i Rybiński. W starszej kategorii po zwycięstwo pewnie sięgnęła Dziewiątka. Jechali: Ślusarski, Grzybek, Piotrowski i Żurek. Chłopcy z Dziewiątki drużynowo zajęli drugie miejsce za Milanówkiem. Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Marcin Jabłoński. Finałowa impreza OZD zaplanowana jest na 8 i 9 lutego w Warszawie.

Napisane przez KS Pilica w dniu 23 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Dębowska i Jabłońska z Pucharami Polski

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1227) z 24 stycznia 2014 r.

Aleksandra Dębowska

Aleksandra Dębowska

W weekend w Zakopanem odbyły się zawody finałowe Pucharu Polski. Panczeniści Pilicy pokazali się z dobrej strony. Gwiazdą zawodów była Aleksandra Dębowska, która czterokrotnie stała na podium. Trzy razy wygrała i raz była druga. O zwycięstwa postarali się też Roland Cieślak (nie pojedzie na olimpiadę) i Agata Jabłońska. Wyniki zwycięzców i piliczan:

kobiety
500 m (I bieg) –
1. Dębowska 42,38,
3. Ewelina Cieślik 45,29,
7.Agata Jabłońska 47,08,
8. Natalia Kowalska 48,60,
9. Katarzyna Ulkowska 48,85,
500 m (drugi bieg) –
1. Patrycja Zachariach (Cuprum Lubin) 42,80,
2. Dębowska 42,83,
3. Cieślik 44,71,
1000 m –
1. Dębowska 1.27,26,
2. Cieślik 1.31,52,
7. Kowalska 1.40,47,
8. Ulkowska 1.43,75,
1500 m –
1. Dębowska 2.16,95,
2. Ewelina Cieślik 2.21,54,
3. Jabłońska 2.23,91,
4. Kowalska 2.25,41,
10. Ulkowska 2.33,48,
3000 m –
1. Jabłońska 5.09,92,
2. Ulkowska 5.24,77,
3. Kowalska 5.48,95,
mężczyźni
500 m –
1. Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 39,19,
6. Piotr Bojanowski 40,45,
10. Mateusz Owczarek 40,77,
13. Sebastian Król 41,55,
15. Adam Dymkowski 42,58,
500 m (drugi bieg) –
1. Gaweł Oficjalski (Zryw Słomczyn) 39,36,
2. Bojanowski 39,52,
7. Roland Cieślak 40,54,
8. Król 40,60,
11.Aftyka 41,49,
12. Dymkowski 42,08,
13. Ostałowski 43,24,
1000 m –
1. Ziemba 1.18,64,
4. Bojanowski 1.22,98,
6. Dymkowski 1.27,21,
1500m–
1. Cieślak 1.56,04,
5.Owczarek 2.05,62,
8. Król 2.08,00,
17. Aftyka 2.13,33,
21. Ostałowski 2.17,52,
22. Kolodziejczyk 2.20,66,
3000 m –
1. Wojciech Baran (Cuprum) 4.15,42,
3. Król 4.30,74,
11. Albert Kołodziejczyk 4.49,55,
13. Ostałowski 4.54,84,
15. Aftyka 4.57,92,
16. Dymkowski 4.59,35,
18. Bojanowski 5.03,08.
Tomaszowianie trzykrotnie otrzymali Puchar Polski. Dębowska wygrała rywalizację na 1000 i 1500 m oraz była druga na 500 m. Jabłońska była najlepsza na najdłuższym dystansie 3 km.
Miejsca tomaszowian:
500 m –
2. Dębowska 56,
3. Cieślik 50,
6. Ola Kapruziak 47,
7. Iga Kapruziak 45,
8. Karolina Bosiek 44,
1000 m –
1. Dębowska 36, 2. Cieślik
35, 3. I. Kapruziak 33,
4.A. Kapruziak 32,
6. Bosiek 28,
7. Katarzyna Ulkowska 27,
9. Gąsecka 23,
10. Natalia Kowalska 22,
1500 m –
1. Dębowska 35,
2. Cieślik 34,
3. A. Kapruziak 30,
4. Bosiek 27,
6. Kowalska, Ulkowska obie po 26,
8. Jabłońska 25,5,
10. Gąsecka 24,
3000m–
1. Jabłońska 48,
2. Ulkowska
43,
3. Kowalska 18,
4. Gąsecka 17,
6. Bosiek
15,
9.A. Kapruziak 13,
10. Dębowska,
I. Kapruziak obie po 12,
500 m –
3. Bojanowski 62,
9. Owczarek
37, 10. Król 35,
1000 m –
2. Król 47,
7. Aftyka 32,
9. Bojanowski i Owczarek po 28,
1500 m –
4. Owczarek 31,
5. Król 28,
8. Cieślak 23,
3000 m – 4. Kołodziejczyk 23,
5000 m – 2. Kołodziejczyk 35.

Napisane przez KS Pilica w dniu 16 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi. Seria porażek trwa nadal

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 3 (1226) z 17 stycznia 2014 r.

Kręglarska ekipa Pilicy początek rundy rewanżowej ma fatalny. Tomaszowianie przegrywają ze słabeuszami, których w pierwszej rundzie rozbijali. W jedenastej kolejce superligi doznali piątej z rzędu porażki.
Start Gostyń – Pilica Tomaszów 2:0 (3:2, 8,5:7,5, 2191:2164)
MeczwGostyniu zaczął się obiecująco. Tadeusz Śliwiński chyba już zapomniał o kontuzji i przy remisie na torach 2:2 wygrał niezłym wynikiem 561:538. Niestety, obok słaby występ miał Michał Dębicki, który
uległy rywalowi 1:3 i 537:564. Wydawało się wtedy, że tomaszowianie jednak powalczą o zwycięstwo. Tym
bardziej, że nadzieję dał młodziutki Paweł Osiński, pokonując przeciwnika 3:1 i 538:533. Sprawę zawalił Konrad Mocarski, przegrywając 1,5:2,5 ze słabiutkim wynikiem 528:558. Wpojedynkach był remis 2:2, ale gospodarzom doszedł punkt za wygraną kręglami 2191:2164 i dwa punkty meczowe zapisano na konto Startu. Piliczanom doliczono punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu. WTomaszowie wygrali gładko ze Startem 5:0. Inne wyniki: Tucholanka Tuchola – Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:5, 2,5:13,5, 2016:2175), DziewiątkaAmica II Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (0:5, 2:14, 2120:2347), Dziewiątka Amica
II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2110:2333), pauzował Sokół Brzesko.

Tabela:
1. Polonia 9 19 38-7
2. Alfa-Vector I 10 17 33,5-16,5
3. Alfa-Vector II 10 16 36-14
4. Pilica 10 12 29-21
5. Start 10 9 21-29
6. Dziewiątka II 10 9 19-31
7. Sokół 9 6 17,5-27,5
8. Dziewiątka I 10 4 15-35
9. Tucholanka 10 4 11-39
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są na 26 stycznia. Pilica zagra u siebie z Dziewiątką Amicą I Wronki.

Napisane przez KS Pilica w dniu 09 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Rozsypała się drużyna - Kręglarstwo klasyczne. Dziesiąta kolejka superligi

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1225) z 10 stycznia 2014 r.

Początek sezonu kręglarska Pilica miała bardzo udany, ale końcówka pierwszej rundy i początek drugiej są fatalnie. Tomaszowianie w dziesiątej kolejce superligi przegrali z przedostatnią drużyną w tabeli. Po czwartej z rzędu porażce szansa na medal drużynowych mistrzostw Polski zmalała niemal do zera.

Sokół Brzesko – Pilica Tomaszów 2:0 (4:1, 10:6, 2178:2109).

W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 dobieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Mecz w Brzesku był dość jednostronny. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla naszych kręglarzy.

W Brzesku tylko Michał Dębicki odniósł zwycięstwo

W Brzesku tylko Michał Dębicki odniósł zwycięstwo

W pierwszej turze Konrad Mocarski kulał słabiutko i przegrał z niezbyt silnym gospodarzem 1:3 i 504:516. Sytuacji nie poprawił Maciej Witek. Zaczął nie najgorzej, ale potem zupełnie mu nie szło. Po trzech torach został zmieniony przez Pawła Osińskiego, ale i ten niewiele wskórał. W efekcie gładka porażka 0:4 i 491:560. Tomaszowianie jeszcze mieli szansę na sukces, ale pozostałe pojedynki musieli wygrać wysoko. W drugiej turze udany występ miał Michał Dębicki. Ograł rywala 3:1 i 577:537. Odrobił więc sporo strat.W ostatnim pojedynku liczyliśmy na Tadeusza Śliwińskiego. Niestety, nasz najlepszy kręglarz ostatnich lat, zawiódł i to na całej linii.Widocznie nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji, której doznał przed świętami. Przy remisie na torach 2:2 przegrał ze słabym wynikiem 537:565. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt za wygraną kręglami 2178:2109 i dwa punkty meczowe zapisano na konto Sokoła. W drugiej rundzie po meczach rewanżowych przyznawany jest punkt bonusowy dla drużyny lepszej w dwumeczu. Na pocieszenie punkt ten przypadł Pilicy, który pierwsze starcie w Tomaszowie wygrała gładko 5:0.
***
W dziesiątej kolejce jeszcze padły wyniki: Tucholanka Tuchola – Start Gostyń 2:0 (3:2, 8:8, 2103:2080), Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 9:7, 2305:2312), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka Amica I 0:2 (1:4, 6:10, 2181:2219), pauzowała Polonia 1912 Leszno.

Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector I 9 14 28,5-6,5
3. Alfa-Vector II 9 13 31-14
4. Pilica 9 11 27-18
5. Dziewiątka II 9 9 19-26
6. Start 9 7 18-27
7. Sokół 9 6 17,5-27,5
8. Dziewiątka I 9 4 15-30
9. Tucholanka 9 4 11-34

Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są już na 12 stycznia. Pilica ponownie zagra na wyjeździe. W niedzielę pojedzie do Gostynia na pojedynek ze Startem. Piliczanie przed własną publicznością zagrają dopiero 26 stycznia. W kręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będą Dziewiątkę Amicę I.

Napisane przez KS Pilica w dniu 03 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Noworoczne kulanie - Początek sportowego roku na tomaszowskiej kręgielni

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.

 Tomasz GLISZCZYŃSKI  zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE O Puchar Prezesa KS "PILICA" Jana Śnioszka

Po dekoracji najlepszych. Na podium najwyżej stoi Tomasz Gliszczyński.
Obok (od lewej) Tomasz Dziubecki z żona Danutą, a z prawej strony
zwycięzcy Bożena Polak i Tadeusz Śliwiński.

Tomasz Gliszczyński w wielkim stylu pokonał zawodowców i wygrał XXIX Noworoczny Turniej Kręglarski. Zdobył puchar prezesa Klubu Sportowego Pilica i... butelkę szampana. Sportowy rok w Tomaszowie od blisko trzydziestu lat zaczyna się 1 stycznia w kręgielni. Noworoczny turniej rozegrany został już 29 raz. Była to impreza otwarta i mógł w niej uczestniczyć każdy, kto tylko po sylwestrowej nocy miał chęci i siły. Z zawodowcami walczyli więc amatorzy. Na równi panie i panowie.Wszyscy wykonywali po 60 rzutów do pełnych (po dziesięć na torze). W samo południe w Nowy Rok do obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej tym razem przybyło 25 uczestników, w tym pięć kobiet. Nie była to zbyt wysoka frekwencja, bo bywały turnieje gromadzące ponad 60 kręglarzy. Ale i tak zabawa była jak zwykle znakomita. W tym roku amatorzy wzięli górę nad zawodowcami. Zwyciężył Tomasz Gliszczyński, który strącił 375 kręgli. Drugi był Tomasz Dziubecki z wynikiem 373 pkt. Dopiero trzecie miejsce zajął zawodnik Pilicy. Tadeusz Śliwiński również przewrócił 373 kołki, ale miał mniej dziewiątek. Trzeba jednak pamiętać, najlepszy od lat kręglarz Tomaszowa, był świeżo po kontuzji, która wyelimnowała go z mistrzostw Polski. Na czwartym miejscu uplasowała się najlepsza z pań. Bożena Polak uzyskała wynik 371 pkt. Wczołowej dziesiątce byli jeszcze: 5. Artur Wojtalczyk 367, 6. Maciej Witek 365), 7. Leszek Plich 363, 8. Kamil Psut 360, 9. Konrad Mocarski 359, 10. Michał Dębicki 350. Na zakończenie imprezy prezes klubu Jan Śnioszek podziękował zabranym za rywalizację oraz złożył noworoczne życzenia. Podziękował też Dominikowi Adamczykowi, właścicielowi firmy Ice-Full, za sponsorowanie zawodów. Turniej noworoczny ma historię prawie tak długą jak tomaszowskie kręglarstwo. Pierwsza dwutorowa kręgielnia powstała na przystani wistomowskiej nad Pilicą w 1977 z inicjatywy ówczesnego wiceprezesa KS Pilica Włodzimierza Chmielewskiego. I to w tym drewnianym obiekcie, w którym kręgle ustawiało się ręcznie, na początku lat 80. ubiegłego wieku odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie sportowców. Uczestniczyło w nim zaledwie trzech kręglarzy. Później było ich coraz więcej. Gdy w 1986 roku powstała kręgielnia automatyczna przy ul. Strzeleckiej, turniej się rozrósł się w potężną imprezę.

Napisane przez KS Pilica w dniu 03 styczeń 2014 r. w kategorii W mediach.

Drużynowe złotka - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniumistrzowskim

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.

Drużynowe złotka - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniumistrzowskim

Złota drużyna Pilicy na podium (od lewej): Alekdandra Kapruziak,
Aleksandra Dębowska i Ewelina Cieślik

W weekend przed Nowym Rokiem w Zakopanem odbyły się mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Z powodu, że mamy sezon olimpijski (igrzyska w lutym w Soczi), połączono w jedną imprezę mistrzostwa na dystansach i w wieloboju. Ekipa Pilicy ze stolicy Tatr przywiozła tylko jeden medal, ale za to z najcenniejszego kruszcu. Tomaszowianki wygrały bieg drużynowy. Z powodu silnych podmuchówhalnego organizatorzy zmuszeni byli odwołać część konkurencji czempionatu. Zawody miały rozpocząć się w sobotę przed południem, jednak z powodu silnych podmuchów wiatru (70-90 km/h) podjęto decyzję o przeniesieniu startów na godziny późnopopołudniowe. Wiatr nie ustał i groziło, że biegi będą całkowicie odwołane. Jednak po konsultacjach z trenerami ekip postanowiono rozegrać chociaż drużynówkę. W biegu drużynowym najlepsze okazały się kobieca reprezentacja Pilicy Tomaszóworazmęska AZS Zakopane.Tomaszowianki w składzie: Aleksandra Kapruziak, Aleksandra Dębowska i Ewelina Cieślik uzyskały czas 3.49,18. W finale pokonały Cuprum Lubin 3.49,84. Trzecie miejsce zajęły StegnyWarszawa 3.50,44. Wniedzielę pogoda znacznie się poprawiła. Temperatura spadła do 5 stopni powyżej zera i warunki do biegania były rewelacyjne. Padały rekordy toru. O pechu może mówić Aleksandra Kapruziak. Zawodniczka Pilica podczas drugiego biegu na dystansie 500 m upadła i straciła szansę na podium. Po pierwszym starcie zajmowała czwartemiejsce. Ola została odwieziona do szpitala na badania, ponieważ tuż przed świętami zdjęto jej gips ze złamanej ręki.
W trzydniowych zawodach w Zakopanem wystartowało 60 panczenistów z 10 klubów. Najwięcej medali w mistrzostwach zdobyli Luiza Złotkowska – trzy złote (1500 i 5000 m oraz w wieloboju), jeden srebrny (3000 m) i jeden brązowy (500 m), oraz Jan Szymański – cztery złote krążki (1500, 5000, 10 000 m wielobój). Kilka zawodniczek Pilicy było widocznych w rywalizacji seniorów. Na 500 m Dębowska była szósta (42,81 + 42,19), a juniorka Karolina Bosiek dziewiąta (42,73 + 42,73). 1500 m – 8. Dębowska 2.13,36, 11. Bosiek 2.17,70, 3000 m – 9. Dębowska 4.45,01, 10. czternastoletnia Karolina Gąsecka 4.48,66, 11. Agata Jabłońska 4.53,11, 12. Bosiek 4.53,50, 5 km – 8. Gąsecka 8.28,13, 9. Dębowska 8.30,66, 10. Jabłońska 8.36,92, 11. Cieślik 8.43,94, wielobój – 6. Dębowska, 7. Gąsecka, 8. Cieślik, 9. Jabłońska. Wystartował też kadrowicz Roland Cieślak. Tomaszowianin w pierwszym biegu na 500 m był siódmy (38,19), ale do drugiego już nie przystąpił, bo doznał kontuzji. Na zakopiańskim torze zabrakło naszej najlepszej panczenistki – kadrowiczki Karoliny Domańskiej-Ksyt.
***
Równolegle rozgrywane były mlodzieżowe mistrzostwa Polski. Wśród kobiet w kategorii bezkonkurencyjna okazała się Angelika Fudalej. Zawodniczka AZS Zakopane wygrała wszystkie biegi na dystansach i tym samym zdobyła też tytuł w rywalizacji wielobojowej. Tomaszowianki plasowały się tuż za zakopianką i zdobyły dziesięć medali. Medalistki: 500 m (dwa biegi): 1. Fudalej 83,92 (41,81 + 42,11), 2. Dębowska 84,62 (42,43 + 42,19), 3. Ewelina Cieślik 89,57 (44,91 + 44,66), 3000 m: 1. Fudalej 4.33,84, 2. Dębowska 4.45,01, 3. Jabłońska (IUKS 9) 4.53,11, 1500 m: 1. Fudalej 2.10,91, 2. Dębowska 2.13,36, 3. Cieślik 2.22,05, 5000 m: 1. Fudalej 7.47,35, 2. Dębowska 8.30,66, 3. Jabłońska 8.36,92, wielobój: 1. Fudalej 177,822, 2. Dębowska 185,451, 3. Cieślik 194,177, 4. Jabłońska.
***
Z powodu zawirowań pogodowych nie udało się rozegrać biegów na 1000 m kobiet i mężczyzn. Postanowiono, że przeprowadzone zostaną podczas MP w sprintach (w Warszawie 29-30 stycznia). Zakopiańskie zawody wyłoniły reprezentantów Polski na mistrzostwa Europy (11-12 stycznia). Do Hamar pojadą: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Cerwonka, Luiza Złotkowska oraz rezerwa Katarzyna Woźniak, Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Piotr Puszkarski i jako rezerwa Sebastian Druszkiewicz.

  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Strona 19 z 22

Kontakt

Klub Sportowy Pilica

97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie

506 026 484

e-mail: kspilica@kspilica.pl

Linki społecznościowe:

 
Klub Sportowy Pilica

 

  • Start
  • ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
  • KRĘGLARSTWO
  • Historia łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Historia kręglarstwa klasycznego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Aktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj

Sekcje zakończone

  • BOKS (1932 -1994)
  • BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
  • GIMNASTYKA (1930 -1957)
  • KAJAKARSTWO (1935 -1968)
  • KOLARSTWO (1936-1969)
  • KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
  • LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
  • ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
  • PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
  • PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
  • PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
  • SIATKÓWKA (1930-1994)
  • SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
  • SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
  • STRZELECTWO (1931-1958)
  • SZACHY (1937 -1960)
  • SZERMIERKA (1932 -1975)
  • TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
© 2000 - 2026 Klub Sportowy Pilica