21 medali na wrotkach

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 25 (1196) z 21 czerwca 2013 r.

W weekend w Słomczynie odbyły się torowe mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Tomaszowianie zdobyli 21 medali.
Rywalizowano na profesjonalnym torze długości 166 m z podniesionymi łukami. W gronie blisko 280 zawodników z 13 klubów polskich oraz z zagranicy, było 38 reprezentantów IUKS Dziewiątka, którzy byli bardzo widoczni.
Indywidualnie najlepiej wypadła Karolina Bosiek, która w kategorii juniorek C wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie i raz była druga. Tomaszowianka wygrała biegi na 500 m i na 2000 m na punkty, a srebro zdobyła na 300 m.
Wicemistrzyniami Polski zostały kadetka Karolin Gąsecka na 500 m i juniorka B Aleksandra Kapruziak na 5000 m na eliminację. Ola zdobyła jeszcze trzy brązowe krążki na: 300 i 1000 m oraz na 5000 m na punkty. Na najniższym stopniu podium stał także i to aż trzykrotnie junior A Sebastian Król po wyścigach na 5000 m na eliminacje, na 1000 m i na 10000 m na punkty. Dwa brązy dołożył jeszcze junior A Jakub Piotrowski na 300 m i na 3000 m na eliminacje (choroba wykluczyła go ze startu w drugim dniu zawodów).
W sztafetach amerykańskich tomaszowianie zdobyli osiem medali, ale zabrakło najcenniejszego. Sześć sztafet musiało zadowolić się wicemistrzostwem. Są to: juniorki C w składzie: Bosiek, Natalia Jabrzyk i Izabela Tejchman, kadetki: Gąsecka, Iga Kapruziak i Katarzyna Ulkowska, juniorki B: A. Kapruziak i Amanda Kaczmarek, juniorzy B: Mateusz Aftyka, Mateusz Owczarek i Michał Dziubiński, juniorzy A: Król i Damian Śmigiel oraz seniorki: Agata Jabłońska i Katarzyna Bastrzyk.
Brązowe medale zdobyły dwie sztafety: drugi zespół juniorek B: Natalia Kowalska i Magdalena Bednarek oraz juniorzy C: Wiktor Grzybek, Patryk Kacperek i Oskar Ślusarski.
Poza klasyfikacją mistrzostw Polski prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, w której punktowali również wrotkarze z Ukrainy. W wieloboju juniorek C srebrny medal zdobyła Bosiek. Brązowe krążki dołożyli Ola Kapruziak i Król.
Zarząd IUKS Dziewiątki i wrotkarze dziękują staroście tomaszowskiemu i rodzicom za pomoc przy organizacji wyjazdu na mistrzostwa do Słomczyna.
Zawodników do startów przygotowywali: Rafał Brzostowicz, Jolanta i Wiesław Kmiecikowie, Jaromir Radke i Marcin Jabłoński. Trenerzy zapraszają wszystkich chętnych do uprawiania tak atrakcyjnej dyscypliny jak wrotkarstwo szybkie. Treningi odbywają się codziennie na torze OSiR przy ul. Strzeleckiej.
Kolejne zawody wrotkarskie odbędą się dopiero w połowie sierpnia. W Gdańsku rozegrane zostaną długodystansowe mistrzostwa Polski. Seniorzy i juniorzy rywalizować będą w maratonie, a młodzież w półmaratonie.