III dzień - 28-30.12.2015r. Mistrzostwa Polski dystanse i wielobój
Minister Sportu w rozmowie z Prezydentem Marcinem WITKO, Prezesem PZŁS Kazimierzem Kowalczykiem i pierwszym trenerem Zbigniewa Bródki - Mieczysławem Szymajdą
MP: w biegach drużynowych AZS AWF Katowice i GKS Stoczniowiec Gdańsk
Biegi drużynowe zakończyły rywalizację drugiego dnia mistrzostw Polski na dystansach i w wieloboju. W konkurencji kobiet ze zwycięstwa cieszyły się Magdalena Czyszczoń, Urszula Włodarczyk i Katarzyna Woźniak. Zespół AZS AWF Katowice uzyskał 3.28,18.
I dzień - 28-30.12.2015r. Mistrzostwa Polski dystanse i wielobój
Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów
Pierwszymi zwycięzcami Mistrzostw Polski Seniorów na dystansach zostali:
Natalia Czerwonka - MKS Zagłębie Lubiń na 1500m
Zbigniew Bródka - UKS Błyskawica Domaniewice na 3000m
Brązowy medal Aleksandry Kapruziak na 1500m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
MP: Kaja Ziomek i Artur Nogal prowadzą na półmetku 500 m
Konferencja prasowa na temat organizacji MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W ŁYZWIARSTWIE SZYBKIM w dniach 28-30 grudnia 2015 roku w Tomaszowie Mazowieckim
Konferencja prasowa na temat organizacji MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W ŁYZWIARSTWIE SZYBKIM w dniach 28-30 grudnia 2015 roku w Tomaszowie Mazowieckim
19-20.12.2015r.- OZD OTTO Ice Challenge Ogólnopolskie Zawody Łyzwiarskie dla dzieci I Ty możesz zostać mistrzem
20-22.02.2015 Mistrzostwa Świata Juniorów Stegny Warszawa
Na torze STEGNY w Warszawie otwarto MISTRZOSTWA ŚWIATA W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM
WYNIKI
<< 500 m kobiety >>
<< 500 m kobiety - pary >>
<< 500 m mężczyźni >>
<< 500 m mężczyźni - pary >>
4 medale zawodników KS Pilica w Mistrzostwach Polski w Zakopanem
4 medale przywieźli zawodnicy PILICY z Mistrzostw Polski Seniorów w Zakopanym Roland CIEŚLAK - Mistrzem Polski Seniorów na 10000m Drużyna kobiet - złoty medal w biegu drużynowym Aleksandra KAPPRUZIAK - srebrny medal w wieloboju Drużyna mężczyzn - brązowy medal w biegu drużynowym
12 styczeń 2015r. - Zbigniew Bródka oraz Wiesław Kmiecik bohaterami poniedziałkowej Gali w Polskim Komitecie Olimpijskim.
Kapituła wielkiej Nagrody sportowej im. Piotra Nurowskiego wyróżniła ;
- w kategorii zawodnik : Zbigniewa Bródkę, Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha, Michała Kwiatkowskiego, Anitę Włodarczyk
- w kategorii trener : Wiesława Kmiecika
- w kategorii drużyna : reprezentację Polski w siatkówce mężczyzn
Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wśród wyróżnionych statuetką związków sportowych
Serdecznie gratulujemy !!!!
28-30 grudnia 2014r. - Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na dystansach na Stegnach w Warszawie
W dniach 28-30 grudnia 2014r. odbyły się w na STEGNACH Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Zawodnicy "PILICA" zdobyli 4 medale brązowe.
Wyniki zawodów
obiety 500 500(2) klasyfikacja 500m 1000 1500 3000 bieg drużynowy WIELOBÓJ
mężczyźni 500 500(2) klasyfikacja 500m 1000 1500 3000 5000 bieg drużynowy WIELOBÓJ
Wyniki - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Poniżej zdjęcia z otwarcia i I dnia zawodów.
Informacja o sukcesach i przygotowaniach do sezonu 2014/2015 tomaszowskich łyżwiarzy szybkich
Na kolejnym zgrupowaniu lodowym przebywa w Inzell grupa 12 zawodników z tomaszowskich klubów IUKS ,,Dziewiątka” i KS Pilica” w tym zawodnicy Kadra Juniora PZŁS. Podczas zgrupowania zawodnicy mieli możliwość trenowanie z najlepszymi polskimi zawodnikami, gdyż w Inzell są na zgrupowanie wszystkie nasze kadry - narodowa kobiet i mężczyzn i młodzieżowo - juniorska .Nasi zawodnicy startowali w zawodach rozgrywanych w Inzell 24-25.10.2014r., które były również kwalifikacjami do Pucharów Świata, Akademickich MŚ i Pucharów Świata Juniorów dla naszych kadrowiczów. Dobrze spisali się tomaszowianie. Roland Cieślak zawodnik KS Pilica Tomaszów Maz. zawodnik kadry narodowej seniorów zdobył kwalifikacje na Puchary Świata na dystansie 5000m i 1500m. Wychowanki Jolanty Kmiecik młodziczki IUKS "Dziewiątka" Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek zawodniczki Kadry Narodowej Juniorów, uzyskały bardzo dobre wyniki ustanawiając nowe rekordy życiowe na 500m 1000m i 1500m. Karolina Gąsecka wynikiem 2,07,87 ustanowiła kolejny Rekord Polski Młodziczek (2 tygodnie temu zrobiła to na dystansie 3000m wynikiem 4,32,60) oraz nowe rekordy życiowe na 500m 42,08 i 1000m 1,23,14.Jej koleżanka Karolina Bosiek również poprawiła rekordy życiowe na 1000m -1,25,05 i 1500m 2,09,31.Nasza najlepsza juniorka Aleksandra Kapruziak zawodniczka KS Pilica bardzo dobrze spisała się uzyskując "życiówki" w starcie na 500m - 40,86; i 1500m - 2,05,3 i 1000m 1,21,41. Kolejna tomaszowianka seniorka Aleksandra Dębowska walcząca o kwalifikacje na AMŚ życiowo pojechała na 1000m – uzyskując czas 1:22,29s. Znakomicie zaprezentowali się również podopieczni Jolanty Kmiecik zawodnicy IUKS Dziewiątka -młodzik Damian Żurek i Mateusz Owczarek junior młodszy zawodnik KS Pilica. Obydwaj życiowo pojechali na wszystkich dystansach uzyskując bardzo wartościowe rezultaty. Damian Żurek - 500m 39,34, 1000m - 1, 18,75, 1500m 2,01,98. Mateusz Owczarek - 3000m - 4,10,87s ; 1500m – 1,58,25.
Pozostali tomaszowianie startujący w zawodach na 2 i trzech dystansach poprawili swoje rekordy życiowe. Na wyróżnienie zasługują zawodnicy IUKS Dziewiątki młodziczka C1 Natalia Jabrzyk na dyst. 1000m uzyskała wynik 1,30,73;Grzybek Wiktor młodzik C1 500m-42,36; 1000m - 1,26,30, 1500m - 2,20,32; Piotrowski Jakub młodzik C2 – 500m - 42,96; 1000m 1;24,89;1500m 2,12,59 oraz zawodnicy KS Pilica Adam Dymkowski KS Pilica Junior B1 - 500m 40,75; 1000m - 1,21,81; 1500m - 2,10,32; i Ostałowski Bartłomiej junior B1 - 1500m - 2,11,96. Zgrupowanie w Inzell kończymy 29.10.2014r. i z powodu remontu maszynowni tomaszowskiego toru łyżwiarskiego w tomaszowscy łyżwiarze do końca grudnia trenować będą na lodzie tylko na zgrupowaniach planowanych w Inzell i Zakopanem, a pomiędzy nimi jeżdżąc na "desce Hajdena" na której imituje się jazdę na łyżwach. Mamy nadzieje, że dzięki pomocy miasta zawodnicy od 10 listopada będą mogli 2 - 3 razy w tygodniu dojeżdżać do Warszawy na treningi na tor łyżwiarski Stegny.
ZAKOŃCZENIE SEZONU ŁYŻWIARSKIEGO 2013/2014
Z inicjatywy trener Jolanty Kmiecik, rodziców , IUKS "9" i sponsorów odbyło się uroczyste zakończenie sezonu łyżwiarskiego w naszym środowisku. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Rafał Zagozdon , Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk, Roman Derks Wiceprezes PZŁS, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kumek, Dyr. Gimnazjum Nr 6 Pani Jolanta Jabłońska, Dyr. SP 1 Pani Stanisława Wąchała - nasza olimpijka oraz pozostali nasi olimpijczycy : Jaromir Radke, Paweł Abratkiewicz ze swoimi medalistkami z Soczi , Wiesław Kmiecik ze swoimi medalistami z Soczi : Zbyszkiem Bródką, Janem Szymańskim, Konradem Niedźwiedzkim. W trakcie spotkania z inicjatywy Zarządu IUKS "9" nagrodzono i wyróżniono zawodników, trenerów, sponsorów, rodziców oraz działaczy klubowych. Prezydent Miasta również obdarował upominkami olimpijczyków, tomaszowskich łyżwiarzy i przybyłych gości. Przekazując symboliczny parasol Prezesowi PZŁS stwierdził, aby służył naszemu gościowi jak najkrócej, gdyż tomaszowski tor trzeba szybko przykryć dachem. Największą atrakcją wśród uczestników spotkania oczywiście medaliści z Soczi. Poniżej kilka zdjęć z tego bardzo sympatycznego spotkania. Dziękujemy Pani Jalancie Kmiecik, trenerom i rodzicom oraz sponsorom za przygotowanie tak sympatycznego spotkania.






Więcej artykułów…
Strona 1 z 3
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)





























