Aktualności
Dublet kręglarzy Pilicy w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu 10-11 grudnia 2016r.
W minioną sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2016r. kręglarze Pilicy zmagali się w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.
Reprezentację Pilicy stanowiły 3 juniorki młodsze, 1 młodziczka i 3 juniorów młodszych.
Zawody rozgrywane były na trudnej technicznie, czterotorowej kręgielni „Czarna Kula” w Poznaniu i zakończyły się dużym sukcesem juniorów młodszych - Mateusza Goździka i Szymona Kosza, którzy po zaciętym pojedynku finałowym zdobyli złoty i srebrny medal przed Gracjanem Machajem z 9-tki Amica Wronki.
Małgorzata Kompa wice mistrzynią Polski młodziczek w kręglarstwie 26-27.11.2016r.
W dniach 26-27.11.2016r. na sześciotorowej kręgielni w Tucholi rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w parach i indywidualnie.
W sobotę 26.11. rozgrywane były Mistrzostwa Par oraz kwalifikacje indywidualne.
Start młodzików Pilicy okazał się bardzo udany, gdyż para Małgorzata Kompa, Monika Kaluszka zdobyła brązowy medal, para Przybyła Nikola - Zdulska Daria piąte miejsce, a z 13 startujących piliczan sześcioro zakwalifikowało się do finału w rozgrywkach indywidualnych. Wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
Dobry występ zawodników Pilicy w XV Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu w dniach 11-13 listopada 2016r.
Dobrym rezultatem dla kręglarzy Pilicy zakończył się występ na XV Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu.
W kategorii młodziczek Monika Kaluszka zajęła 5 miejsce, a debiutantka Małgorzata Kompa była 9.
W kategorii młodzików Igor Sowik zajął również 5 miejsce.
Dużo lepiej spisali się juniorzy i juniorki młodsze. Angelika Wojtaszek zdobyła srebrny medal, Asia Pawłowska była 13. Szymon Kosz zdobył złoty medal z wynikiem życiowym w finale 595, a czwarte miejsce zajął Mateusz Goździk.
Pilica w klasyfikacji punktowej klubów zajęła 3 miejsce wśród 12 startujących klubów.
Plan treningów
Paweł Abratkiewicz: Będziemy przyjeżdżać do Tomaszowa. Tylko zróbcie dobrą halę.
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1350) z 17 czerwca 2016 r.
Kiedyś wybitny łyżwiarz - trzykrotny olimpijczyk, teraz znakomity trener. Od pięciu lat z powodzeniem pracuje z kadrą Rosji i przyjeżdża z nią na zgrupowania do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Trenują też na torze wrotkarskim w Tomaszowie i na rowerach w okolicy. Kiedy powstanie hala lodowa, będą przyjeżdżać do nas częściej. - Pod warunkiem, że zostanie dobrze wykonana - mówi P. Abratkiewicz.
Paweł Abratkiewicz jest trenerem łyżwiarzy z Rosji
Medale z toru na wrotkach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1350) z 17 czerwca 2016 r.
Ekipa tomaszowskich wrotkarzy ze zdobytymi w Słomczynie trofeami. Z tyłu trenerka Jolanta Kmiecik
W Słomczynie odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Zawodnicy IUKS Dziewiątka i KS Pilica zdobyły 14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach. Mistrzostwamiały odbyć się w Dusznikach-Zdroju, ale zostały przeniesione do Słomczyna.
Cztery medale Karoliny Bosiek w Torowych MP we Wrotkarstwie szybkim w Słomczynie
Kolejne medale tomaszowskich wrotkarzy szybkich w Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie
W niedzielę wrotkarze szybcy zakończyli trzydniowe starty w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie rozgrywanych 10-12.06.2016r. Nasi zawodnicy zdobyli 14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach.
6 medali w wieloboju na zawodach wrotkarskich w Czechach
Kolejny udany występ wrotkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego. Tym razem poza granicami kraju, w czeskim Żdarze nad Sazawą
W dniach 4-5.06.2016r. zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego startowali w zawodach wrotkarskich w czeskim Żdarze nad Sazawą. W pierwszym dniu startu który odbywała się na 330m torze wrotkarskim zawodnicy ścigali się wg przepisów obowiązujących w startach we wrotkarstwie szybkim.
Zawodnicy mieli zaplanowane wyścigi na 500m, 1000m, 1500m i na 3000m.Niestety z powodu opadów deszczu starty dla kat. Kadet, Junior A.B i senior zostały przeniesione na hale lodowiska hokejowego , gdzie na betonowej nawierzchni zawodnicy ścigali się na 4,5 rundy tak jak w short-tracku.
Młodzicy Pilicy w akcji - Kręglarstwo klasyczne w wydaniu ogólnopolskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1347) z 27 maja 2016 r.
Aż sześć medali, w tym dwa przywiozła reprezentacja KS Pilicy z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kręglarstwie klasycznym, które odbyły się w Brzesku (woj. małopolskie). Tomaszowianie spisali się bardzo dobrze, zajmując pierwsze w klasyfikacji par i tandemów mieszanych oraz drugie miejsce w klasyfikacji województw.
Ekipa KS Pilicy była jednocześnie reprezentacją województwa łódzkiego. W brzeskiej kręgielni do rywalizacji o medale przystąpili kręglarze z trzech województw poza naszym byli jeszcze reprezentanci małopolskiego (Sokół Brzesko i BOSiR Brzesko) i śląskiego (Polonia Łaziska Górne). Tomaszowianie najlepiej wypadli w parach. Wiktor Piwowarczyk i Filip Skalski zdobyli złoty medal, a Dawid Adamski i Igor Sowik brązowy. Krążek takiego samego koloru wywalczyły młodziczki Nikola Przybyła i 0liwia Sygitowicz. Po drugie złoto sięgnął tandem mieszany Przybyła i Skalski.
Indywidualnie najcelniej kulał Piwowarczyk, zdobywając srebrny medal. Skalski uplasowrał się tuż za nim. W zawodach startowali jeszcze Miłosz Borowiki i Monika Kaluszka. W tandemach Kaluszka i Piwowarczyk znaleźli się tuż za podium, a Sygitowicz i Borowiki zajęli piąte miejsce.
Trenerem młodych adeptówr kręglarstwa w Pilicy jest Tomasz Cichowrski.
Czas wielkich zmian w Klubie Sportowym Pilica
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1347) z 27 maja 2016 r.
Nowy zarząd KS Pilica. Stoją (od lewej): Jaromir Radke. Leszek AnteczeK Tomasz Cichowski.
Prezes Piotr Milewicz. Wiesław Kmiecik Joanna Wojtakowska, Grzegorz Miazek i wiceprezes Jolanta Kmiecik
W ubiegłą środę (18 maja) odbyło się walne zebranie KS Pilica. Doszło na nim do gruntownej zmiany władz. Prezesem został Piotr Milewicz, a w zarządzie pojawili się nowi działacze.
Tomaszowianie stali na podium - Mistrzostwa Polski na wrotkach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1346) z 20 maja 2016 r.
Tomaszowska sztafeta na najniższym stopniu podium
Kolejny sukces kręglarzy Pilicy - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym w Brzesku (woj. Małopolskie) 14.05.2016r.
Aż 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) przywiozła 8-osobowa reprezentacja Pilicy, która była jednocześnie reprezentacją województwa łódzkiego.
Tym razem młodzicy K.S. Pilica powrócili z medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym.
W dn. 14.05.br. na kręgielni w Brzesku (woj. Małopolskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. Do zmagań przystąpiły trzy województwa: małopolskie, śląskie i łódzkie. Małopolskie reprezentowane było przez dwa kluby: Sokół Brzesko i BOSiR Brzesko, śląskie przez Polonię Łaziska Górne, a łódzkie przez Pilicę Tomaszów Mazowiecki.
Prowadzona była klasyfikacja indywidualna, par i tandemów mieszanych (młodziczka-młodzik) oraz klasyfikacja wojewódzka.
Ekipa Pilicy spisała się bardzo dobrze zajmując pierwsze w klasyfikacji par i tandemów mieszanych oraz drugie miejsce w klasyfikacji województw.
Cenna wygrana tomaszowianina - Kręglarstwo klasyczne – sezon na finiszu
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 19 (1345) z 13 maja 2016 r.
Zakończył się cykl Grand Pri\ Polski w sezonie 2015/2016 w kręgi ar stwie. Ostatni turniej wygrał Konrad Mocarski z Pilicy Tomaszów. XXI turniej o Puchar Ally-Vector w Tarnowie Podgórnym zgromadził na starcie 24 panie i aż 44 mężczyzn. W eliminacjach Mocarski kulał znakomicie. Strącił 626 kręgli i aż o 27 punktów wyprzedził drugiego Michał Szulca z Polonii 1912 Leszno. W niedzielę wszyscy kręglarze kulali nieco słabiej. Konrad uzyskał 579 punktów, ale pewnie zwyciężył z łącznym wynikiem 1197 pkL Drugie miejsce utrzymał Szulc (1178), a na trzecie wskoczył siódmy po eliminacjach Piotr Kieliba z Leszna. Wśród pań wygrała Beata Włodarczyk z Polonii, która uzyskała wynik lepszy od mężczyzn - 1205 pkt (596 + 609). Na Grand Prix Polski złożyło się pięć turniejów w: Lesznie, Gostyniu, Tomaszowie, Wronkach i Tarnowie Podgómnym.
Wśród pań wielką nagrodę zdobyła Kinga Konopa z Polonii Leszno, która nie wygrała żadnego z pięciu turniejów, a tylko trzykrotnie była druga.
Hala Lodowa w Tomaszowie. Umowa podpisana, wkrótce rozpocznie się budowa
Źródło: http://www.tomaszow-maz.pl/
Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace projektowe związane z budową pierwszej w Polsce wielofunkcyjnej Hali Lodowej, która powstanie w Tomaszowie. W środę została podpisana umowa z wykonawcą, firmą Rosa-Bud. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 47 mln zł. Realny termin zakończenia budowy to wiosna 2017 roku.
PRZEGRANA SYMPATYKÓW JEDNYM KRĘGLEM - XXXVI mecz kręglarski, reprezentacja Uczestników Indywidualnych Mistrzostw Tomaszowa - sympatycy Klubu Sportowego „Pilica”
XXXVI mecz kręglarski, reprezentacja Uczestników Indywidualnych Mistrzostw Tomaszowa - sympatycy Klubu Sportowego „Pilica”
Po raz 36 rozegrany został mecz kręglarski pomiędzy reprezentacją uczestników Indywidualnych Mistrzostw Tomaszowa a Sympatykami Klubu Sportowego „PILICA”.
Po bardzo wyrównanej walce o końcowym zwycięstwie TKKF-u zadecydował jeden kręgiel 1484 : 1483.
Medalowy zawrót głowy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1340) z 8 kwietnia 2016 r.
Ekipa Pilicy. Stoją odlewej): Mateusz Kuta, trener Tomasz Cichowski, Katarzyna Paduszyńska, trener Paweł Ciesielski, Angelika Wojtaszek, Szymon Kosz, prezes klubu Jan Śnioszek i Joanna Pawłowska, w dole Julia Sidło i Mateusz Goździk
W Gostyniu były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręgi ars twie. Tak udanych występów tomaszowscy kręglarze dawno nie mieli. Zawodnicy Pilicy zdobyli ;tż osiem medali.
Były to bardzo rozbudowane zawody. Jednocześnie rozgrywano mistrzostwa Polski indywidualne, par, tandemów mieszanych, sprintów oraz drużynowe.
Kręgi arze Piliey rywalizację zaczęli bardzo udanie. Joanna Paw-tow-ska była najlepsza w eliminacjach juniorek mk)d-szyeh z wynikiem 547 pkt. Do linału dostała się też Julia Sidło, której 519 pkt dało ósme miejsce. Pozostałe nasze dziewczyny kulały słabiej. Angelika Wojtaszek otarła się o finał. 476 punktów dało jej dziewiętnaste miejsce. Katarzyna Padu-szyńska zajęła 26 miejsce (452 pkt).
Wspaniały sukces kręglarzy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Gostyniu !!!
Na zdjęciu od lewej u góry:
Katarzyna Paduszyńska, Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska, u dołu:
trener Tomasz Cichowski, Dominik Cyniak, Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Mateusz Kuta.
Nagroda ministra dla Oli Kapruziak - Sport młodzieżowy w 2015 roku podsumowany
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 13 (1339) z 1 kwietnia 2016 r.
Aleksandra Kapruziak i pływak Jan Kałustowski z Trójki Łódź z wiceministrem Ryszardem Szusterem na gali sportu młodzieżowego
Łyżwiarze królami sportu
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 12 (1338) z 25 marca 2016 r.
Laureatów plebiscytu na najlepszego, najpopularniejszego sportowca w 2015 roku poznaliśmy w Ośrodku Kultury Tkacz
Laureaci plebiscytu na najlepszego - najpopularniejszego sportowca powiatu tontaszo wskiego 2015 roku i przedsta wkiele samorządu. Stoją (od lewej: zwyciężczyni Karolina Gąs ecka, Kamil Cyran, Damian Żurek, Nina Staruch, Karolma Bosiek, prezydent Marcin Witko, Natalia Pasińska, starosta Mirosław Kukliński, Marta Mysur, Wiktor Musiał, Dawid Izbiński oraz trenerzy Jolanta Kmiecik i Dariusz Rogulski, a z przodu Cezary Izbiński
Podsumowana została 24 edycja plebiscytu Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego na najlepszego, najpopularniejszego sportowca powiatu tomaszowskiego w 2015 roku. Zwyciężyła Karolina Gąsecka, panczenistka z Dziewiątki. To jedna z najmłodszych laureatek w historii plebiscytu. Za pól roku skończy dopiero siedemnaście lat. Najlepszych sportowrów naszego regionu poznaliśmy w ubiegły czwartek. Podsumowanie plebiscytu odbyło się w Ośrodku Kultury Tkacz na Niebrowie. W sali widowiskowej filii Miejskiego Centrum Kultury spotkali się sportowcy i ich trenerzy, władze miasta i powiatu oraz pomorzy, czyli prawie wszyscy, bez których plebiscy towa zabawa nie imałaby racji bytu. Zebranych powitał i rozpoczął plebiscytową prezentację redaktor naczelny T1T Jacek Mrozowicz.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)





























