Drużynowe krążki

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 10 (1336) z 11 marca 2016 r.

Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek z trenerką Jolantą Kmiecik

W miniony weekend w chińskim Changchun odbyły się zawody finałowe Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja Polski zanotowała jeden sukces. Drużyna, w której startowały dwie tomaszowianki Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka oraz Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek, zajęła szóste miejsce, co dało brązowy medal w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Polską reprezentacją tworzy dziewięcioro juniorów, wśród których jest czworo tomaszowian. Pomimo kłopotów z aklimatyzacją (różnica czasu +7 godzin i późny przyjazd do Chin) nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze.
W biegu na 1500 m Karolina Bosiek z 1UKS Dziewiątka zajęła 14 miejsce (2.07,70), a koleżanka klubowra Karolina Gąsecka była dwudziesta piąta (2.11,00).
Na 1000 m Bosiek zajęła 19 miejsce (1.23,53).
W rywalizacji chłopców' Damian Żurek z Dziewiątki na 500 m zajął 23 miejsce (37,41), a na 1000 m był 22 z najlepszym czasem wr sezonie 1.14,91. Mateusz Owrczarek z Pilicy na 1500 m zajął 16 miejsce z wynikiem 1.54,45.

Akademicy na lodzie
We Włoszech miniony wr wreekend odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata wr łyżwiarstwie szybkim. Trzynastoosobowa reprezentacja Polski na torze wr Baselga di Pine wrywalczyła jedenaście medali, wr tym dwra złote, pięć srebrnych i cztery brązowre. Do zdobycia jednego srebrnego medalu wr sprincie drużynowym przyczyniła się Aleksandra Kapruziak z Pilicy, która biegła wr drużynie wrraz z Urszulą Włodarczyk i Katarzyną Woźniak.