Aktualności
Gosia Kompa w roli głównej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1428) z 15 grudnia 2017 r.
Ekipa młodzików Pilicy w nowych dresach, kupionych w ramach programu Klub 2017, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (od lewej): Małgorzata Kompa, Aleksandra Przybyła, Oliwia Sygitowicz, Nikola Przybyła, Wiktoria Król, Tomasz Cichowski, Maciej Wojtaszek i Michał Skalski
Na początku grudnia w Sierakowie były mistrzostwa Polski młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomicie spisały się w nich zawodniczki Pilicy Tomaszów. Gwiazdą imprezy byłaMałgorzata Kompa, która sięgnęła po dwa złote medale – indywidualnie i w parze z Nikolą Przybyłą
AKTUALNI MISTRZOWIE POLSKI W KRĘGLARSTWIE KLASYCZNYM
Aż miło popatrzeć. Prawie w każdej konkurencji mamy swojego przedstawiciela.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bbWf7yf5WHMDP7SpWpR6SDw5I-8ay9IaO2F4XvR3knI/edit?usp=sharing
Pilica z sukcesami na Memoriale Zielińskiego i Krukowskiego w Poznaniu
W dn. 07-10.12.2017 w Poznaniu na kręgielni KS Czarna Kula odbywał się Mmoriał Krukowskiego i Zielińskiego.
Pilica wystawiła tylko 7 zawodników mających największe szanse na miejsca medalowe w Młodzieżowym Grand Prix Polski, które zostało utworzone od sezonu 2017/18.
Jak zwykle nasi zawodnicy nie zawiedli. Małgorzata Kompa wśród młodziczek zajęła tak nie lubiane czwarte miejsce. Julia Sidło po ciężkich chwilach w finale wygrała zawody wśród juniorek młodszych, grając rewelacyjnie ostatni tor 166.
Angelika Wojtaszek zajęła piąte miejsce, a Asia Pawłowska jedenaste.
Bardzo dobrze zagrał Mateusz Goździk zajmując drugie miejsce wśród juniorów młodszych.
Szymon Kosz zajął 9 miejsce tuż za stawką finałową, a Filip Skalski zajął 19 miejsce.
Pilica zajęła czwarte miejsce w punktacji klubowej.
Celem tych zawodów było poprawienie lub utrzymanie wysokiego miejsca w Młodzieżowym Grand Prix, czego dokonali prawie zawodnicy.
Po trzech kolejkach (z sześciu jakie będą rozgrywane) Angelika Wojtaszek, juniorka młodsza zajmuje pierwsze miejsce (progres z drugiego), Mateusz Goździk zajmuje drugie miejsce (z jednakową ilością punktów GP z Jakubem Cwojdzińskim z OSiR-u Vector Tarnowo Podgórne przegrywając minimalną różnicą zbitych kręgli 3307:3301), utrzymał 2 miejsce, zniwelował różnicę zbitych kręgli i pkt GP. Młodziczka Małgorzata Kompa zajmuje piąte miejsce (progres z 9).
Joanna Pawłowska w GP zajmuje siódmą lokatę (spadek z 5), a Julia Sidło ósmą (progres z 15). Szymon Kosz awansował z 12 na 9. Spadek zaliczył Filip Skalski przesuwając się z 16 na 19 miejsce. Zawodnicy Pilicy po raz kolejny udowodnili, że są czołówką krajową.
Sportowcy docenieni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1427) z 8 grudnia 2017 r.
Wyróżnieni na sesji kręglarze i władze miasta. Stoją (od lewej): prezydent Marcin Witko, Małgorzata Kompa, Mateusz Goździk, Monika Kaluszka, Filip Skalski, Joanna Pawłowska, Szymon Kosz, Angelika Wojtaszek, Dawid Adamski, Katarzyna Paduszyńska i wiceprezydent Zofia Szymańska
Kolejny rekord Polski Karoliny - Łyżwiarstwo szybkie - Puchar Świata i Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1427) z 8 grudnia 2017 r.
Wweekend na olimpijskim torze w Calgary odbyły się zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Startowała w nich dość liczna reprezentacja Polski, do której powołano dwoje panczenistów KS Pilica Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się bardzo dobrze.
Karolina Bosiek
Rewelacyjne Mistrzostwa Polski dla tomaszowskich młodziczek 1-3.12. 2017r.
W dniach 01.-03.12.2017r. w Sierakowie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików.
W pierwszym dniu rozgrywane były mistrzostwa par oraz kwalifikacje turnieju indywidualnego. Aż cztery z pięciu młodziczek Pilicy i jeden z dwóch młodzików dostało się do finału mistrzostw. Do finału mogło się dostać 10 młodziczek i 14 młodzików.
Para Pilicy Małgorzata Kompa- Nikola Przybyła grając bardzo równo wywalczyła złoty medal. Druga para Pilicy Wiktoria Król-Oliwia Sygitowicz zajęła ósme miejsce.
Nagrody dla sportowców
Po raz kolejny prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko uhonorował sportowców z naszego miasta za wybitne osiągnięcia w bieżącym roku. W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej wyróżnienia otrzymali zawodnicy KS Pilica, MUKS Dargfil i Młodzieżowego Klubu Sportowego.
Rekord Polski Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – tomaszowianie w Pucharze Świata
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 48 (1426) z 1 grudnia 2017 r.
Polscy panczeniści na torze w Inzell fot. www.facebook.pl/pzls
Na olimpijskim torze w Calgary odbyły się międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie szybkim Time Trials. Startowała w nich kilkunastoosobowa reprezentacja Polski, w której było dwoje panczenistów Pilicy Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się bardzo dobrze.
Rekord Polski Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – sezon olimpijski rozpoczął się na dobre
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 47 (1425) z 24 listopada 2017 r.
W miniony weekend 18-19 listopada 2017r. w Norwegii odbyły się drugie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w sezonie 2017/18. Startowała w nich kilkunastoosobowa reprezentacja Polski, w której było dwoje panczenistów Pilicy Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się zupełnie dobrze. Oboje pobili rekordy życiowe. Na torze w Stavanger w niedzielę na 5000 m w grupie B startowała Karolina Bosiek i czasem 7.20,01 ustanowiła rekord Polski juniorek, ale wystarczyło to do zajęcia 20 miejsca. Grupę wygrała Holenderka Esmee Visser z życiówką 6.58,04.
Gostyń zdobyty - Kręglarstwo sportowe
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 47 (1425) z 24 listopada 2017 r.
Od 9 do 12 listopada w Gostyniu rozgrywany był międzynarodowy turniej kręglarski VI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Bardzo dobrze wypadli w nim kręglarze Pilicy. Czworo podopiecznych trenera Tomasza Cichowskiego stało na podium, w tym troje na najwyższym stopniu Zawody odbywały się na wysokim kręglarskim poziomie, a rywalizowało w nich łącznie aż 149 kręglarzy, reprezentujących 10 klubów z całej Polski i 2 z Czech. Wśród nich brylowali młodzi tomaszowianie.
Fachowcy są zgodni, takiego talentu jak Karolina Bosiek polskie łyżwiarstwo szybkie nie miało jeszcze nigdy
Niemka polskiego pochodzenia Anni Friesinger, Węgierka Emese Hunyady, reprezentująca również barwy Austrii, a także Czeszka Martina Sablikova – wszystkie są mistrzyniami olimpijskimi i multimedalistkami mistrzostw świata. To właśnie do tych wspaniałych zawodniczek porównywana jest teraz przez fachowców Karolina Bosiek, która w wieku 16 lat debiutowała w Pucharze Świata. To – zdaniem wielu – największy talent, jaki pojawił się kiedykolwiek w polskim łyżwiarstwie szybkim.
09.11.-12.11.2017r. XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu
Gostyń zdobyty.
W dniach 09.11.-12.11.2017. w Gostyniu został rozegrany międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Bardzo dobrze wypadli w nim kręglarze Pilicy zdobywając czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Zawody odbywały się na wysokim kręglarskim poziomie oraz w dużej obsadzie zawodników, bo łącznie wystąpiło ich aż 149. Do ścisłego finału mogło się zakwalifikować tylko 8 młodziczek, 10 młodzików, 8 juniorek młodszych i 10 juniorów młodszych. Do finału młodziczek na 1 miejscu z wynikiem 507 kręgli zakwalifikowała się nasza aktualna wicemistrzyni Polski Małgorzata Kompa, która po ciężkim boju w finale ustanawiając swoją kolejną życiówkę strąciła 522 i wygrała zawody w konkurencji młodziczek.
Hala, o jakiej marzyli łyżwiarze
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Arenę Lodową tomaszowianie zwiedzali masowo w czwartek, a później szczelnie wypełnili jedyną dostępną trybunę i dopingowali panczenistów, najgoręcej tych z Tomaszowa
W trakcie mistrzostw Polski tomaszowianie szczelnie zapełnili jedyną dostępną trybunę
Roland Cieślak: Przede mną walka o wyjazd do Pjongczang
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Pani Stanisława jako pierwsza z naszego miasta wystartowała na zimowych igrzyskach. - Minęło ponad 40 lat. Od tamtego czasu w łyżwiarstwie wszystko się zmieniło. Rosną nowe pokolenia panczenistów. Dzięki nowej hali będziemy mieli kolejnych olimpijczyków - mówi S. Wąchała.
Zawodnik KS Pilica zdobył w mistrzostwach Polski dwa brązowe medale - na dystansie 10 km i biegu masowym. W tej drugiej specjalności będzie walczył o kwalifikację olimpijką na zawodach Pucharu Świata.
- Rywalizacja w biegu masowym była bardzo wyrównana. Szczególnie na ostatnim okrążeniu.
- Na ostatnią rundę wjechałem pierwszy, ale na wirażu wyprzedził mnie Marcin Bachanek. Jechałem tuż za nim i czułem, że jeszcze mogę wyjść przed niego. Jednak na ostatnim wirażu już trochę mnie usztywniło, w nogach poczułem trudy wyścigu. Trzymałem się jak mogłem. Na finiszu wyprzedził mnie jeszcze dysponujący dużą szybkością Konrad Niedźwiedzki. Gdybym przed ostatnią rundą zyskał przewagę, wtedy mógłbym myśleć o końcowym zwycięstwie. A tak na finiszu trudno mi było wygrać z Marcinem i Konradem, którzy są lepszymi sprinterami. Bieg był mocny, starałem się trzymać czołówki. W sumie jestem zadowolony z tego brązowego medalu.
Stanisława Wąchała: Czas odkurzyć łyżwy i znowu jeździć
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Pani Stanisława jako pierwsza z naszego miasta wystartowała na zimowych igrzyskach. - Minęło ponad 40 lat. Od tamtego czasu w łyżwiarstwie wszystko się zmieniło. Rosną nowe pokolenia panczenistów. Dzięki nowej hali będziemy mieli kolejnych olimpijczyków - mówi S. Wąchała.
Stanisława Pietruszczak-Wąchała czeka na kolejnych łyżwiarskich olimpijczyków z Tomaszowa
Była pierwszą reprezentantką Tomaszowa na zimowych igrzyskach
Karolina Bosiek: Jeszcze nie myślę o igrzyskach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
17-letnia tomaszowianka uważana jest za jeden z największych talentów łyżwiarskich w Polsce. Na inauguracji hali w swoim
rodzinnym mieście zdobyła srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Teraz przed Karoliną walka o przepustkę olimpijską.
- Gratulacje. Zostałaś wicemistrzynią Polski na dystansie 3000 m. Wygrałaś z wicemistrzyniami olimpijskimi z Soczi.
Zdobyłaś też niespodziewanie
brąz na 1000 m. Dobrze spisałaś się też na 1500 m, zajmując piąte miejsce. Tuż za podium byłaś w biegu masowym, gdzie znakomicie finiszowałaś i zbierałaś punkty. Musisz być zadowolona.
- Chciałam jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością. Na zawody przyszła rodzina i znajomi, liczyli na mnie. Chyba nie zawiodłam. Mistrzostwa były dla mnie udane. Medal w gronie seniorów to duży sukces, ale zawsze pozostanie pewien niedosyt. Mogłam pojechać troszeczkę lepiej.
Natalia Czerwonka: Zapisałam się w historii
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Trzy lata temu wicemistrzyni olimpijska z Soczi podczas treningu rowerowego (w okolicach Rzeczycy) zderzyła się z ciągnikiem. Uraz kręgosłupa mógł zakończyć jej karierę. Nie poddała się, wróciła! Dzisiaj jest najlepszą łyżwiarką w Polsce. Zdobyła w Tomaszowie trzy złote medale. Pod okiem Arkadiusza Skonecznego (tomaszowianina) przygotowuje się do igrzysk.
- Zdobyła pani pierwszy, historyczny złoty medal w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. W sumie aż trzy krążki z najcenniejszego kruszcu (na 500, 1000 i 1500 m). W sprincie ustanowiła pani pierwszy rekord nowego obiektu (39,52 s). Jak się jeździło po nowym torze?
- W pewnym sensie zapisałam się w historii tego obiektu. To na pewno powód do zadowolenia. Nawierzchnia toru w Inzell (kadra trenowała przed mistrzostwami w hali w Bawarii - przyp. red.) była znacznie lepsza. Można było się tam lepiej ślizgać.
Arkadiusz Skoneczny: Może kiedyś wrócę do Tomaszowa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Przygodę łyżwiarską zaczynał w rodzinnym Tomaszowie. Był obiecującym panczenistą, później fizjoterapeutą sportowców. W końcu został trenerem jednej z najlepszych zawodniczek w kraju, która na mistrzostwach nie miała sobie równych.
- Gratulacje. Pana podopieczna Natalia Czerwonka jest największą gwiazdą tomaszowskich mistrzostw. Dobra dyspozycja na pewno cieszy
- Dziękuję bardzo. Właściwie start w Tomaszowie był dla nas jednym z etapów przygotowań do sezonu olimpijskiego. Niebawem Natalia wystartuje w Pucharach Świata, które będą ważnymi sprawdzianami przed igrzyskami. Dopiero tam ma zaprezentować najwyższą dyspozycję.
- Można powiedzieć, że przeszedł pan całą drogę łyżwiarską. Najpierw jako zawodnik KS Pilica...
Artur Waś: Lód w Tomaszowie będzie szybszy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Najlepszy polski sprinter, należący do światowej czołówki, pokazał w Tomaszowie moc. Nie miał sobie równych na dystansie 500 m.
Startował pan chyba we wszystkich halach lodowych na świecie. W końcu się pan doczekał takiego obiektu w Polsce.
- Muszę przyznać, że jako warszawiak byłem za budową hali w stolicy. Wtedy mówiło się też o Zakopanem, pojawiała się również kandydatura Tomaszowa. Jednak wiele osób się zastanawiało, czy ta trzecia opcja w ogóle ma sens.Teraz zrozumiałem, że to był najlepszy wybór. Głównie dlatego, że w pobliżu jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Hala w Tomaszowie jest na światowym poziomie. Z domu mogę dojechać tutaj w godzinę.
- A jak się pan czuje w nowym obiekcie? Będzie pan tutaj częściej przyjeżdżał?
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)

























