Rekord Polski juniorek naszej Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – sezon olimpijski szybko się zbliża

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.

Karolina Bosiek na torze lodowym w Lillehammer

Karolina Bosiek z Pilicy Tomaszów znakomicie zaczęła nowy sezon. Na krytym torze w niemieckim Inzell w swoim pierwszym starcie na 3000 m ustanowiła kolejny raz rekord Polski juniorek czasem 4.08,44. O prawie 6 sekund poprawiła swój rekordowy wynik, który uzyskała przed rokiem też na inaugurację sezonu w Inzell.

Polscy panczeniści są w końcówce okresu przygotowawczego do nowego sezonu w łyżwiarstwie szybkim.Większość października spędzają na zgrupowaniu w Inzell, gdzie mają możliwość nie tylko trenować, ale też konfrontować się z groźnymi rywalami. Do startów przystąpili zarówno seniorzy jak i juniorzy, objęci centralnym szkoleniem.
Skład kadry Polski: Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Magdalena Czyszczon, Kaja Ziomek, Iga Wojtasik, Joanna Hajduk, Kaja Gajewska, Andżelika Wójcik oraz tomaszowianki: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk i Olga Kaczmarek. Kadra
mężczyzn to: Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Sebastian Kłosiński, Artur Waś, Piotr Michalski, Dawid Burzykowski, Artur Nogal, Marcin Bachanek, Piotr Puszkarski, Adrian Wielgat, Marek Kania, Piotr Nałęcki, Szymon Palka, Artur Janicki, Gaweł Oficjalski, Marcel Drwięga, Sebastian Janicki, Jan Świątek oraz tomaszowianie:
Mateusz Owczarek, Damian Żurek, Roland Cieślak i Jakub Piotrowski.
W miniony weekend w Niemczech odbyły się zawody otwierające nowy sezon. Zgromadziły większość liczących się panczenistów świata. Prawdziwą
gratką dla fanów młodych talentów był start Karoliny Bosiek na 3000 m.
Tomaszowianka zajęła dziewiąte miejsce, jednocześnie ustanawiając rekord Polski juniorek. Nasza juniorka pozostawiła za sobą wszystkie polskie gwiazdy. Zaraz za Karoliną na dziesiątym miejscu uplasowała się najbardziej utytułowana nasza zawodniczka Katarzyna Bachleda-Curuś. Jedenasta była Czerwonka, a dwunasta Czyszczon.
W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie na drugim miejscu uplasował się Niedźwiedzki. Cieślak poprawiając swój rekord życiowy (3:48.33) zajął trzecie miejsce. Wygrał Holender Jorrit Bergsma. Owczarek na tym dystansie uzyskał wynik zbliżony do rekordu życiowego 3.56,40. W drugim dniu startów Gąsecka na 1500 m zajęła dwudzieste miejsce z czasem 2.05,64. Zwyciężyła Maritt Leenstra 1.56,67 przed IreenWust 1.56,78 i Martiną Sablikową 1.57,55. Czwarte miejsce zajęła Czerwonka 1.57,63. Ósma była Złotkowska 1.59,42, a dziesiąta Bachleda-Curuś 1.59,68.
W starcie panów na 500 m Żurek uzyskał czas 36,64 s, który wystarczył do zajęcia 10 miejsca.Wygrał Fin Levo Harri 35,52. Nogal był piąty 35,80 s, a Michalski szósty 35,84 s.Wśród kobiet na tym dystansie Ziomek była piąta z czasem 40,13 s.
***
Już za dziesięć dni w Tomaszowie mają się odbyć mistrzostwa Polski na dystansach. To impreza zorganizowana na otwarcie nowej hali lodowej.