Aktualności
Karolina zaczęła jak na rekord świata
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1437) z 16 lutego 2018 r.

W sztabie szkoleniowym na igrzyska zabrakło miejsca dla Wiesława Kmiecika, trenera Karoliny Bosiek. Bez niego tomaszowskiej łyżwiarce trudno przygotowywać się do startów w Korei
Daria w roli głównej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1437) z 16 lutego 2018 r.
Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim młodzików
Daria Kopacz wywalczyła komplet złotych medali mistrzostw Polski młodzików. Panczenistka Pilicy wygrała wszystkie biegi indywidualne oraz wielobój, a także bieg drużynowy z klubowymi koleżankami Karoliną Bąkowską i Zofią Plutą. Srebro dołożyła drużyna chłopców.
Drużyna dziewcząt Pilicy w trakcie jazdy po złoty medal
Wspierają Karolinę
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1437) z 16 lutego 2018 r.
Mieszkańcy Ciebłowic mocno dopingują swą krajankę w zmaganiach na olimpijskim torze i wspierają nie tylko dobrym słowem, ale także działaniem, tworząc Klub Kibica Karoliny Bosiek
Karolina Bosiek z Ciebłowic Dużych jest najmłodszą reprezentantką Polski na Zimowych Igrzyskach w Pjongczang. Panczenistka Pilicy Tomaszów startowała w Korei już dwukrotnie. W swym debiucie olimpijskim w biegu na 3000 m Karolina zajęła 16 miejsce z czasem 4.12,44. Minimalnie wyprzedziła Katarzynę Bachledę-Curuś (4.12,57). Najlepszą z Polek była czternasta Luiza Złotkowska 4.09,69. W biegu na 1000 m podopieczna trenera Wiesława Kmiecika z czasem 1.18,53 zajęła 29 miejsce. W południe 10 lutego, gdy nasza panczenistka debiutowała na olimpiadzie, w Arenie Lodowej odbyła się impreza pod hasłem „Tomaszów kibicuje Karolinie Bosiek”.
Instytut Sportu Młodzieżowego opublikował na swojej stronie internetowej wynik współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2017 w skrócie SSM (System Sportu Młodzieżowego).
Punkty w klasyfikacji klubowej przyznawane są za występy zawodników w zawodach Mistrzostw Polski oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików .
Wśród Tomaszowian najlepiej wypadli zawodnicy i zawodniczki Pilicy, którzy łącznie zdobyli 347,68 punktów. Z czego sekcja łyżwiarstwa szybkiego wypracowała 238,68 a sekcja kręglarstwa klasycznego 109 punktów.
Na drugim miejscu uplasował się MUKS Dargfil 80,15 (dwie sekcje).
Trzecie miejsce zajął UKS Victoria - 61 pkt. (dwie sekcje).
Pozostałe tomaszowskie kluby sklasyfikowane w zestawieniu to:
MKS Tomaszów - 56, 5.
IUKS Dziewiątka Tomaszów 35 pkt.
UKS 13 Joker Tomaszów 22 pkt.
KS Lechia Tomaszów 11,5 pkt.
LKK Start Tomaszów 9,5
Medalowy rekord Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 6 (1436) z 9 lutego 2018 r.
Łyżwiarstwo szybkie – dominacja panczenistów z Tomaszowa i… Piotra Nałęckiego z Sanoka
Aż 37 medali (w tym 19 złotych) zdobyli reprezentanci Tomaszowa w Sanoku, gdzie odbyły się zawody łyżwiarstwa szybkiego XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych oraz mistrzostwa Polski juniorów. Po pięć złotych krążków zawisło na szyjach juniorkiKarolinyGąseckiej i juniorkimłodszej Natalii Jabrzyk. Po trzy złota dołożyli juniorzy Jakub Piotrowski i Damian Żurek, dwa juniorka Olga Kaczmarek, a jeden junior młodszy Wiktor Grzybek.
Panczeniści tomaszowskiej Pilicy z medalami po zawodach w Sanoku z trenerami Jolantą (od lewej) i Wiesławem Kmiecikami
Karolina poleciała na igrzyska do Korei
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.
Proszę kibiców z rodzinnego miasta o wsparcie, ale też niebudowanie presji wyniku. Uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej było dla mnie dużym sukcesem. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony powiedziała Karolina Bosiek podczas pożegnania przed odlotem do Pjongczangu. Wystartuje tam indywidualnie na dwóch dystansach (3000 i 1000 m), a być może również w biegu drużynowym.
Karolina z trenerem Wiesławem Kmiecikiem
We wtorek, 30 stycznia ostatni raz przed wyjazdem na igrzyska trenowała w Arenie Lodowej w Tomaszowie. Zanim spakowała rzeczy przed wylotem do Korei spotkała się jeszcze z dziennikarzami, żeby opowiedzieć o przedolimpijskich wrażeniach. Te łzy to z radości Karolina nie kryła wzruszenia. No w końcu nie wytrzymałam i popłakałam się. Po prostu emocje wzięły górę. W tak młodym wieku mogę już pojechać na igrzyska olimpijskie. To dla mnie wielkie wydarzenie. Rodzice, rodzeństwo, trenerzy, koledzy i koleżanki z klubu i reprezentacji, władze miasta i kibice (nawet przedszkolaki). Oni wszyscy przyszli, żeby mi życzyć powodzenia. Dziękuję im za to. To było bardzo miłe i wzruszające stwierdziła tomaszowska olimpijka.
Bosiek w roli głównej - Łyżwiarstwo szybkie medale tomaszowskich juniorów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.
Karolina Bosiek z trenerem Wiesławem Kmiecikiem w Innsbrucku
Miniony weekend był udany dla polskich panczenistów, rywalizujących w zawodach o Puchar Świata juniorów w Innsbrucku. Szczególnie dobrze w stolicy austriackiego Tyrolu wypadły nasze panie, które kilkakrotnie stały na podium, a największe sukcesy były dziełem zawodniczek Pilicy. W reprezentacji Polski było siedmioro panczenistów Pilicy Tomaszów. Z Polek najlepiej spisała się Karolina Bosiek, która niebawem będzie startowana w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Tomaszowianka zdecydowanie (o ponad 2 sekundy) wygrała bieg na swym koronnym dystansie 3000 m z czasem 4.18.47. Siódme miejsce zajęła Karolina Gąsecka (4.34.78). a Olga Kaczmarek była piętnasta (4.49.00). Bosiek wystartowała jeszcze 1500 m i dołożyła brązowy krążek z wynikiem 2.03.50. Gąsecka tym razem była piętnasta (2.11.23). a Kaczmarek osiemnasta (2.13.05). Natalia Jabrzyk w sprincie na 500 m była czternasta (42.47), a na 1000 m zajęła 10 miejsce (1.22.91).
Sukcesy kręglarek Pilicy w Sierakowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.
Ekipa tomaszowskich kręglarzy w Sierakowie
MŁODE KRĘGLARKI PILICY Z SUKCESAMI W SIERAKOWIE
2. Puchar Starosty Sierakowa
4 Młodzieżowe Grand Prix Polski • Sieraków 25-28.01.2018 r.
W dniach 25-28.01.2018 Sieraków był areną 2 Pucharu Starosty w ramach 4 Młodzieżowego Grand Prix Polski. Zawody te rozpoczynają drugą część sezonu, która jest przygotowaniem do Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii. Dlatego w Sierakowie startowali wszyscy ci zawodnicy, którzy chcą być brani pod uwagę przy ustalaniu składu na MŚ. Poziom zawodów stał na dobrym poziomie . W każdej kategorii wiekowej do finału mogło się zakwalifikować tylko 6 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się kręglarze Pilicy Tomaszów, którzy w klasyfikacji klubów uplasowali się na trzecim miejscu ustępując Dziewiątce Amica Wronki oraz OSiR Vector Tarnowo Podgórne. W zawodach tych startowali reprezentanci 10 klubów z całej Polski.
W kategorii młodziczek nasza eksportowa Małgorzata Kompa po eliminacjach była 1 z wynikiem 535, w finale strąciła trochę mniej 508 i ostatecznie była druga przegrywając tylko o 7 kręgli z Julią Konieczną z Dziewiątki Amica Wronki, trzecia była Marta Stachowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
W kategorii juniorek młodszych startowały 3 zawodniczki z tomaszowskiej Pilicy: Julia Sidło, Joanna Pawłowska i Katarzyna Paduszyńska. Najlepiej z nich wypadła Julia Sidło, która wygrała eliminacje 560 oraz finał 540, zdobywając złoty medal.
Zawodnicy Pilicy wśród najlepszych - Młodzi sportowcy z województwa łódzkiego docenieni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1431) z 2 stycznia 2018 r.
Wyróżnienia odebrali Karolina Bosiek i trener Wiesław Kmiecik (oboje w środku)
Gosia Kompa w roli głównej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1428) z 15 grudnia 2017 r.
Ekipa młodzików Pilicy w nowych dresach, kupionych w ramach programu Klub 2017, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (od lewej): Małgorzata Kompa, Aleksandra Przybyła, Oliwia Sygitowicz, Nikola Przybyła, Wiktoria Król, Tomasz Cichowski, Maciej Wojtaszek i Michał Skalski
Na początku grudnia w Sierakowie były mistrzostwa Polski młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomicie spisały się w nich zawodniczki Pilicy Tomaszów. Gwiazdą imprezy byłaMałgorzata Kompa, która sięgnęła po dwa złote medale – indywidualnie i w parze z Nikolą Przybyłą
AKTUALNI MISTRZOWIE POLSKI W KRĘGLARSTWIE KLASYCZNYM
Aż miło popatrzeć. Prawie w każdej konkurencji mamy swojego przedstawiciela.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bbWf7yf5WHMDP7SpWpR6SDw5I-8ay9IaO2F4XvR3knI/edit?usp=sharing
Pilica z sukcesami na Memoriale Zielińskiego i Krukowskiego w Poznaniu
W dn. 07-10.12.2017 w Poznaniu na kręgielni KS Czarna Kula odbywał się Mmoriał Krukowskiego i Zielińskiego.
Pilica wystawiła tylko 7 zawodników mających największe szanse na miejsca medalowe w Młodzieżowym Grand Prix Polski, które zostało utworzone od sezonu 2017/18.
Jak zwykle nasi zawodnicy nie zawiedli. Małgorzata Kompa wśród młodziczek zajęła tak nie lubiane czwarte miejsce. Julia Sidło po ciężkich chwilach w finale wygrała zawody wśród juniorek młodszych, grając rewelacyjnie ostatni tor 166.
Angelika Wojtaszek zajęła piąte miejsce, a Asia Pawłowska jedenaste.
Bardzo dobrze zagrał Mateusz Goździk zajmując drugie miejsce wśród juniorów młodszych.
Szymon Kosz zajął 9 miejsce tuż za stawką finałową, a Filip Skalski zajął 19 miejsce.
Pilica zajęła czwarte miejsce w punktacji klubowej.
Celem tych zawodów było poprawienie lub utrzymanie wysokiego miejsca w Młodzieżowym Grand Prix, czego dokonali prawie zawodnicy.
Po trzech kolejkach (z sześciu jakie będą rozgrywane) Angelika Wojtaszek, juniorka młodsza zajmuje pierwsze miejsce (progres z drugiego), Mateusz Goździk zajmuje drugie miejsce (z jednakową ilością punktów GP z Jakubem Cwojdzińskim z OSiR-u Vector Tarnowo Podgórne przegrywając minimalną różnicą zbitych kręgli 3307:3301), utrzymał 2 miejsce, zniwelował różnicę zbitych kręgli i pkt GP. Młodziczka Małgorzata Kompa zajmuje piąte miejsce (progres z 9).
Joanna Pawłowska w GP zajmuje siódmą lokatę (spadek z 5), a Julia Sidło ósmą (progres z 15). Szymon Kosz awansował z 12 na 9. Spadek zaliczył Filip Skalski przesuwając się z 16 na 19 miejsce. Zawodnicy Pilicy po raz kolejny udowodnili, że są czołówką krajową.
Sportowcy docenieni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1427) z 8 grudnia 2017 r.
Wyróżnieni na sesji kręglarze i władze miasta. Stoją (od lewej): prezydent Marcin Witko, Małgorzata Kompa, Mateusz Goździk, Monika Kaluszka, Filip Skalski, Joanna Pawłowska, Szymon Kosz, Angelika Wojtaszek, Dawid Adamski, Katarzyna Paduszyńska i wiceprezydent Zofia Szymańska
Kolejny rekord Polski Karoliny - Łyżwiarstwo szybkie - Puchar Świata i Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1427) z 8 grudnia 2017 r.
Wweekend na olimpijskim torze w Calgary odbyły się zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Startowała w nich dość liczna reprezentacja Polski, do której powołano dwoje panczenistów KS Pilica Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się bardzo dobrze.
Karolina Bosiek
Rewelacyjne Mistrzostwa Polski dla tomaszowskich młodziczek 1-3.12. 2017r.
W dniach 01.-03.12.2017r. w Sierakowie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików.
W pierwszym dniu rozgrywane były mistrzostwa par oraz kwalifikacje turnieju indywidualnego. Aż cztery z pięciu młodziczek Pilicy i jeden z dwóch młodzików dostało się do finału mistrzostw. Do finału mogło się dostać 10 młodziczek i 14 młodzików.
Para Pilicy Małgorzata Kompa- Nikola Przybyła grając bardzo równo wywalczyła złoty medal. Druga para Pilicy Wiktoria Król-Oliwia Sygitowicz zajęła ósme miejsce.
Nagrody dla sportowców
Po raz kolejny prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko uhonorował sportowców z naszego miasta za wybitne osiągnięcia w bieżącym roku. W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej wyróżnienia otrzymali zawodnicy KS Pilica, MUKS Dargfil i Młodzieżowego Klubu Sportowego.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)


























