Rekord Polski Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – sezon olimpijski rozpoczął się na dobre

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 47 (1425) z 24 listopada 2017 r.

Karolina Bosiek w tomaszowskiej Arenie Lodowej

W miniony weekend 18-19 listopada 2017r. w Norwegii odbyły się drugie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w sezonie 2017/18. Startowała w nich kilkunastoosobowa reprezentacja Polski, w której było dwoje panczenistów Pilicy Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się zupełnie dobrze. Oboje pobili rekordy życiowe. Na torze w Stavanger w niedzielę na 5000 m w grupie B startowała Karolina Bosiek i czasem 7.20,01 ustanowiła rekord Polski juniorek, ale wystarczyło to do zajęcia 20 miejsca. Grupę wygrała Holenderka Esmee Visser z życiówką 6.58,04. Do Karoliny ponadto należą rekordy kraju w jej kategorii wiekowej na 1500 (2.00,13) i 3000 m (4.08,44), które ustanowiła w niemieckim Inzell w 2016 i w 2017 roku. Roland Cieślak wystąpił w biegu na 10000 m. Tomaszowianin w grupie B wynikiem 13.42,89 pobił rekord życiowy, ale zajął dopiero 21 miejsce. Grupę wygrał Davide Ghiotto, który czasem  12.53,63 ustanowił rekord Włoch. Z Polaków w Stavanger najlepiej zaprezentował się Artur Waś. Panczenista Marymontu Warszawa zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu na 500 m. Polak uzyskał czas 34,74. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Havard Holmefjord Lorentzen, który był szybszy o 0,1 s. Kolejne zawody pucharowe odbędą się za oceanem – w kanadyjskim Calgary (1-3 grudnia) i amerykańskim Salt Lake City (8-10 grudnia). Na wyjazd do Ameryki reprezentacja będzie mocno okrojona. Jej składu Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego jeszcze nie podał.