KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1282) z 20 lutego 2015 r.

Aleksandra Kapruziak druga na świecie

Aleksandra Kapruziak na tomaszowskim torze

Wweekend wWarszawie odbyły się finałowe zawody Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Rywalizowało w nich udanie czworo tomaszowskich panczenistów. Najlepiej spisała się Aleksandra Kapruziak z Pilicy. Na 1000 metrów Ola zajęła piąte miejsce, a w klasyfikacji generalnej tego dystansu wywalczyła drugie miejsce. Ustąpiła tylko Holenderce Tessie Boogaard. Na 26 pozycji sklasyfikowana została młodsza o trzy lata Karolina Bosiek. W biegu na 1500 metrów startowały dwie nasze reprezentantki. Udany występ zanotowała Bosiek. Była szósta, co w klasyfikacji PŚ dało jej awans na 10 miejsce. Kapruziak tym razem pojechała słabiej. Finiszowała jako trzynasta. W PŚ zajęła ostatecznie miejsce tuż poza podium. W biegu na 500 metrów obejrzeliśmy występ Karoliny Gąseckiej. Młodziutka tomaszowianka z czasem 42,30 zajęła 19 miejsce.Wklasyfikacji końcowej znalazła się 28 pozycji. Kapruziak w sprincie tym razem nie wystartowała, a zajęła ostatecznie 15 miejsce. Dwie Karoliny rywalizowały na dystansie 3000 m. Gąsecka była piąta, a Bosiek siódma. Mateusz Owczarek na 1500 metrów był trzynasty, a w klasyfikacji pucharowej zajął 24 miejsce. W biegu na 3 km tomaszowianin był siedemnasty, a w Pucharze Świata zajął 21 miejsce. Tomaszowianie tym razem zrezygnowali ze startów w biegach masowych. Niemniej, Bosiek została sklasyfikowana na 23 pozycji, a Owczarek zajął 39 miejsce. Wbiegu drużynowym na torze Stegny tomaszowianki otarły się o podium, uzyskując swój najlepszy czas w dotychczasowych startach. Kapruziak, Bosiek i Gąsecka zajęły czwarte miejsce, tracąc do zdobywcy brązowego krążka niespełna sekundę. Drużyna męska, w której Mateusza wspierali Bachanek i Burzykowski, dojechali do mety na siódmej pozycji. Mistrzostwa świata Przed młodzieżą łyżwiarską najważniejsza impreza sezonu. W nadchodzący weekend w Warszawie odbędą się mistrzostwa świata juniorów. W reprezentacji naszego kraju znalazło się czworo tomaszowian, którzy pokazywali się w Pucharze Świata. Reprezentacja Polski na MŚJ Kobiety: Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka z IUKS 9, Aleksandra Kapruziak z Pilicy oraz Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek z Cuprum Lubin. Mężczyźni: Mateusz Owczarek z Pilicy, Artur Janicki z Błyskawicy Domaniewice, Marcin Bachanek z Vikinga Elbląg, Dawid Burzykowski z SN PTT 1907 Zakopane, Marcel Drwięga z Górnika Sanok i Gaweł Oficjalski ze Zrywu Słomczyn. Ich trenerami są: Jolanta Gołębiewska-Kmiecik z Pilicy i Dziewiątki, Witold Mazur i Marek Pandyra. Nasi juniorzy są w dobrych nastrojach przed najważniejszym startem w sezonie. – Jestem dobrej myśli przed startem w mistrzostwach świata juniorów. Finałowe zawody Pucharu Świata były przetarciem przed tym czempionatem – powiedziała Ola Kapruziak. – Liczę na dobre wyniki. Z ciekawością czekam na występ naszej drużyny. Bieg w Pucharze Świata nastraja nas optymistycznie przed mistrzostwami. Panczenistka Pilicy w mistrzostwach wystartuje we wszystkich konkurencjach oraz w wieloboju. W drużynie pojedzie z tomaszowiankami Gąsecką i Bosiek. – Nasza młoda ekipa zajmowała wysokie lokaty. Cieszyła ich dobra forma. Zawodniczki i zawodnicy mają wolę walki. Potencjał reprezentacji Polski jest bardzo duży. W mistrzostwach świata na torze Stegny dołączą jeszcze niektórzy zagraniczni uczestnicy z czempionatu seniorów, którzy do Warszawy dojadą z Heereenveen. Stawka rywali będzie bardzo silna. W mistrzostwach zobaczymy wszystkie potęgi w łyżwiarstwie szybkim – mówi trenerka Kmiecik.