Piliczanie poza podium - Kręglarstwo klasyczne

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1282) z 20 lutego 2015 r.

14-15 lutego 2015r. - GRAND PRIX POLSKI - XXVII TURNIEJ ASÓW

Najlepsi kręglarze tomaszowskiego Turnieji Asów. Nagrody im wręczali
prezes Pilicy Janusz Śnioszek i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta

W czasie weekendu w kręgielni przy ul. Strzeleckiej odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny seniorów w kręglarstwie sportowym pod nazwą Turniej Asów, zaliczany do Grand Prix Polski. Zawody zdominowały panie z Polonii 1912 Leszno i panowie ze Startu Gostyń. Był to 27 już turniej, zorganizowany przez Klub Sportowy Pilica. Na starcie stanęło 27 panów oraz 16 pań, w tym prawie cała czołówka krajowa. Zawodnicy Pilicy wypadli niezbyt dobrze. Najwyżej znalazł się Konrad Mocarski, który zajął piąte miejsce. W rywalizacji mężczyzn mieliśmy czterech naszych reprezentantów. Niestety, po pierwszym dniu zawodów nie mogliśmy być zadowoleni. Z rywalizacji odpadł Maciej Witek, który sklasyfikowany został na 17 miejscu. Do finału kwalifikowało się 16 kręglarzy. Z naszych zawodników w sobotnich zmaganiach najlepszy był Tadeusz Śliwinski, który po eliminacjach zajmował ósme miejsce z dorobkiem 563 pkt. Dziesiątą pozycję z 550 punktami zajął Konrad Mocarski, a dopiero piętnasty był Michał Dębicki (543). W niedzielnym finale tylko Mocarski spisał się lepiej. Zawodnik Pilicy strącił 578 kręgli i awansował na piąte miejsce. Śliwiński natomiast wypadł fatalnie.Wykulał tylko 512 pkt i zakończył zmagania na dwunastej pozycji. Nieco poprawił się Dębicki. 550 punktów dało mu dziesiątą lokatę. Najlepiej kulał w tomaszowskiej kręgielni Jakub Osiewicz. Zawodnik Startu Gostyń w niedzielnym finale, jako jedyny w turnieju, przekroczył magiczną dla kręglarzy granicę 600 punktów. Łącznie miał ich 1174. Rywalizację pań wygrała Joanna Lajtke z Polonii 1912 Leszno, która uzyskała 1115 pkt. Jedyna tomaszowianka Marta Miarka kompletnie zawiodła.Weliminacjach przewróciła zaledwie 476 kręgli i pożegnała się z finałem. Zorganizowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów. Zarząd Pilicy na czele z prezesem Janem Śnioszkiem dziękują za wsparcie: Adamowi Walczakowi, Tomaszowi Gliszczyńskiemu, Jackowi Lasocie, Sławomirowi Chojeckiemu, Jarosławowi Mordace, Cezaremu Dębcowi, Krzysztofowi Milczarkowi, Annie Ołowni i Januszowi Dębcowi.