Tomaszów mocny jest - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1230) z 14 lutego 2014 r.

Po wyścigach sztafet starszej kategorii wiekowej w czasie zawodów na torze Pilica stały same tomaszowianki

Panczeniści IUKS Dziewiątka i KS Pilicy wystąpili w rolach głównych w tegorocznej edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Tomaszowianie błyszczeli zarówno w sobotę i w niedzielę na zawodach finałowych na torze Stegny w Warszawie jak i w klasyfikacji generalnej wszystkich kategorii wiekowych. W piątej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat piąty raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Druga była jej koleżanka klubowa Natalia Krześlak. Inne nasze dziewczyny też pojechały dobrze. Zofia Pluta była piąta, Weronika Pecyna ósma, Wiktoria Jaros szesnasta, a Weronika Brajtkroic dziewiętnasta. W kategorii do 12 lat gwiazdą była Katarzyna Dela z Pilicy, która wygrała dwa biegi i wielobój. Natalia Głowacka zajęła piąte miejsce, Julita Szewczyk szóste, a Jagoda Owczarek ósme. Wielobój trzynastolatek z czterema zwycięstwami wygrała Natalia Jabrzyk. Czterokrotnie druga była Izabela Tejchman. Piąte miejsce zajęła Joanna Ostrowska, dziesiąte Ewa Machowczyk, czternaste Karolina Świnoga, a siedemnaste JuliaWójciak. Kategoria dziewcząt do 14 lat jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 w wieloboju trzeci raz zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek (cztery zwycięstwa) przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. We wszystkich startach była identyczna kolejność. Na jedenastej pozycji uplasowała się Olga Kaczmarek, a na trzynastej Patrycja Mormus. Rozegrano ponadto biegi sztafetowe na dystansie 1600 m. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Dela i Owczarek zdecydowanie wygrała rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica II (Brajtkroic, Chmal, Jaros i Pecyna) była szósta. Niespodziewanie starsze łyżwiarki z Dziewiątki: Pluta, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek dały się ograć Vikingowi Elbląg. Dziewiątka II w składzie: Jabrzyk, Głowacka, Machowczyk i Tejchman była druga. Pilica zajęła szóste miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Ostrowska).
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Kacper Abratkiewicz był szósty, Wiktor Wuls dziesiąty, Jakub Kępa jedenasty, Ernest Kołodziejczyk osiemnasty, a najlepszy do tej pory Jakub Brzostowicz dopiero dziewiętnasty. W wieloboju 12-latków tomaszowianie dominowali.Wygrał najlepszy w czterech startach Jakub Dymkowski. Trzeci był Patryk Kacperek, a czwarty Oskar Ślusarski. Siódme miejsce zajął Kamil Rybiński, a dziewiąte Jakub Śmigiel. Wśród 13-latków mieliśmy tylko dwóch reprezentantów.Wiktor Grzybek w wieloboju był drugi, czterokrotnie zajmując drugie miejsce Karol Jabłoński był siódmy. Bardzo dobrze spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat wygrał wszystkie cztery biegi. Czwarte miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Wsztafetach nasi łyżwiarze też błyszczeli. W grupie młodszej wygrał Milanówek przed Dziewiątką w składzie: Kacperek, Dymkowski, Śmigiel i Jędrychowicz. Pilica (Kępa,Wuls, Brzostowicz i Rybiński) była trzecia. Wstarszej kategorii ekipa Dziewiątki wygrała zdecydowanie. Jechali: Ślusarski, Grzybek, Piotrowski i Żurek. Pilica był ósma (Kołodziejczyk, Jabłońskim Wojtakowski i Abratkiewicz). Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Marcin Jabłoński.
Miejsca tomaszowian w klasyfikacji generalnej dziewczyny
do 11 lat – 1. Kopacz 27 pkt, 3. Krześlak 16, 5. Pluta 11, 8. Pecyna 7, 15. Brajtkroic 2, 17. Chmal 1,
12 lat – 3. Dela 22 (tylko punkt mniej od zwyciężczyni), 4. Głowacka 19, 6. Owczarek 11, 7. Szewczyk 8,
13 lat – 1. Jabrzyk 27, 2. Tejchman 25, 7. Machowczyk 7, 11. Ostrowska i Świnoga – po 5, 17.Wójciak 1,
14 lat – 1. Bosiek 27, 2. Gąsecka 21, 4. Kapruziak 15, 9. Kaczmarek 6, 15. Domańska 2.
chłopcy
11 lat – 5. Brzostowicz 11, 8. Abratkiewicz 5, 11. Wuls 4, 15. Kępa 2, 18. Kołodziejczyk 1,
12 lat – 1. Dymkowski 27, 3. Kacperek 19, 4. Ślusarski 16, 8. Rybiński 7, 9. Śmigiel 5,
13 lat – 2. Grzybek 23, 13. Jabłoński 3,
14 lat – 1. Żurek 27, 4. Piotrowski 16.
Klasyfikację klubową dziewcząt wygrała wysoko Dziewiątka (289 pkt) przed Pilicą (208) i Milanówkiem (206). W klasyfikacji chłopców górą był Milanówek (295) przed Dziewiątką (240), a Pilica zajęła szóste miejsce (65).