W mediach
Rozjechały rywalki - Łyżwiarstwo szybkie – Srebrna Łyżwa w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.
W weekend na torze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej odbyły się Ogólnopolskie Zawody Srebrna Łyżwa 2014. Były bardzo udane dla naszychmłodych panczenistów. Dziewczyny zdominowały imprezę, zdobywając prawiewszystkiemedale, a i chłopcymieli dorobek medalowy. Zawody Srebrna Łyżwa to mistrzostwa Polski młodzików. Wystartowało28 dziewcząt i 24 chłopców. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej w kraju okazała się Karolina Bosiek, która wygrała trzy biegi indywidualne na 500, 1000 i 1500 m oraz wielobój i dołożyła złoto w biegu drużynowym. Była ponadto druga na 500 m. Wicemistrzynią kraju została Karolina Gąsecka, która pierwszego dnia wygrała sprint na 500 m, a w pozostałych biegach była druga. Trzecie miejsce we wszystkich startach i w wieloboju zajęła Iga Kapruziak. Całe podium należało więc do reprezentantek IUKS Dziewiątka. W czołówce wieloboju znalazły się jeszcze dwie tomaszowianki z Pilicy. Katarzyna Ulkowska była piąta, a Olga Kaczmarek dwunasta. Tomaszowskie łyżwiarki błyszczały też w biegu drużynowym na 1600 m.

Dekoracja najlepszych młodziczek w Polsce. W środku Karolina Bosiek,
od lewej Karolina Gąsecka, a z prawej Iga Kapruziak.
Wygrała zdecydowanie Dziewiątka w składzie: Gąsecka, Bosiek i Kapruziak. Drugie było Cuprum Lubin, a trzecie miejsce zajęła Pilica (Kinga Dębiec, Kaczmarek i Ulkowska). Klasyfikację klubową dziewczyn zdecydowanie wygrała Dziewiątka, a Pilica była czwarta. Zawody chłopców zdominował Gaweł Oficjalski (Zryw Słomczyn), który wygrał wszystkie biegi z dużą przewagą nad rywalami. My cieszyliśmy się z brązowego medalu Damiana Żurka z Dziewiątki, który był drugi na 1500 m, a w pozostałych biegach zajmował trzecie miejsce. Pozostali tomaszowianie w wieloboju zajęli miejsca: 6. Adam Dymkowski (Pilica), 8. Jakub Piotrowski (Dziewiątka), 12. Michał Dziubiński, 13. Bartłomiej Ostałowski (obaj Pilica). W biegu drużynowym na 2400 m Pilica wywalczyła brązowy medal z czasem 3.50,51. Jechali: Dziubiński, Dymkowski i Ostałowski. Wygrał Zryw Słomczyn, przed Milanówkiem. Ekipa Dziewiątki nie stanęła na starcie z powodu choroby jednego łyżwiarza. Wklasyfikacji klubowej chłopców Pilica i Dziewiątka zajęła ex aequo trzecie miejsce, gromadząc po 34 pkt. Tylko o cztery punkty lepszy był UKS 3 Milanówek. Bezkonkurencyjny był Zryw Słomczyn, który uzbierał 82 pkt. Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Marcin Jabłoński.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)

