Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie zdobył w Tucholi  nasz zespół w składzie :

 1. Maciej WITEK
 2. Piotr KOZŁOWSKI
 3. Paweł OSIŃSKI
 4. Szymon KLIMEK
 5. Daniel PIASECKI

  Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie
  Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie 

  Patrząc na składy poszczególnych zespołów i dorobek zawodników, juniorzy "Polonii 1912" Leszno powinni bez większych kłopotów zostać mistrzami kraju w drużynie. Początek turnieju mistrzowskiego na kręgielni w Tucholi zresztą na taki scenariusz wskazywał. Słabe jedno ogniwo w zespole sprawiło jednak, że sam finisz turnieju przekształcił się w swoisty horror.

  Pierwszym zawodnikiem "Polonii 1912" Leszno desygnowanym do gry był Bartosz Włodarczyk. I po jego grze było ok. Bartek rozkręcał się i grając bez większych potknięć zakończył swój start z wynikiem 543 kręgli. I jedynie Marcin Szostok z Łazisk z wynikiem 537 był jako takim rywalem dla "Włodarza". Pozostali zawodnicy wypadli znacznie słabiej.
  Drugim "polonistą" na torach w Tucholi był Michał Szulc. "Buliś" przez dwa tory grał przeciętnie ale gdy złapał właściwy rytm gry, to także odjechał rywalom. Wynik 545 kręgli to znów najwyższy rezultat całego bloku i w konsekwencji duża już przewaga nad rywalami wynosząca 65 nad drugim zespołem i więcej kręgli nad pozostałymi drużynami.
  Schody zaczynają się w trzecim bloku. Adrian Szulc kompletnie sobie nie radzi na torach i już po 52 rzutach zostaje zmieniony przez Filipa Glapiaka. Filip stara się odrobić straty poniesione przez "Adisa" ale w tym bloku "Polonia 1912" zalicza tylko wynik 493, co przy lepszej postawie rywali sprawia, że przewaga wciąż prowadzącej "Polonii" Leszno spada do kilkunastu kręgli nad trzema zespołami walczącymi jeszcze o medale. Niby niewiele ale przecież w grze jest jeszcze Mikołaj Konopka. A w tym bloku najwięcej po grze Jarosława Przytarskiego na poziomie 553 kręgli zyskała "Tucholanka".
  Grający w ostatnim bloku Mikołaj Konopka niestety zalicza jeden ze słabszych startów w całym, bardzo przecież udanym sezonie. Słabsza dyspozycja "Kreta" przy dobrej grze rywali sprawia, że w pewnym momencie 4 zespoły walczą o medale i kolejność może być tak naprawdę każda. W grze są "Polonia", "Pilica", "Tucholanka" i "Dziewiątka". Gospodarze z Tucholi jednak w pewnym momencie nie dotrzymują kroku i wiadomo przed ostatnim torem kto zdobędzie medale. Nie wiadomo tylko jaka będzie kolejność. Wojnę nerwów najlepiej wytrzymuje Bartosz Krug, który najlepszym wynikiem Mistrzostw (568) wyprowadza "Dziewiątkę" na 1 miejsce, przed "Polonią 1912" i "Pilicą". Mikołaj Konopka zbija tylko 528 kręgli. Nie dość, że wynik jak na niego słaby, to jeszcze zawodnik z Leszna nie potrafi na torze powstrzymać negatywnych emocji.
  Drużynowym Mistrzem Polski juniorów zostaje "Dziewiątka - Amica" Wronki z wynikiem końcowym 2123 przed "Polonią 1912" Leszno (2109) oraz "Pilicą" Tomaszów (2103). Końcowe wyniki mogą być trochę mylące, bo walka trwała praktycznie do przedostatniego rozbicia i mniej więcej na etapie 113-115 rzutu wygrać mógł jeszcze każdy z 3 medalowych zespołów.

  Juniorki "Polonii 1912" Leszno jechały na turniej mając najmłodszy zespół w gronie uczestników Mistrzostw. Same juniorki młodsze, w tym 3 grające pierwszy sezon w tej kategorii, pojechały by spróbować powalczyć być może o medal brązowy. Nie udało się ale kolejne doświadczenia zostały zdobyte.
  Pierwsza na torach pojawiła się Natalia Włodarczyk uzyskując rezultat 491 kręgli. Szkoda gry do zbieranych na torze drugim bo 500 było do zagrania, co na torach w Tucholi podczas tych Mistrzostw było wynikiem trudnym do wywalczenia dla wielu zawodniczek i zawodników. Wystarczy zresztą prześledzić protokół. Na tle dość przeciętnej gry wyróżniła się Aneta Szostek z Łazisk - zdecydowanie najlepsza zawodniczka Mistrzostw, która uzyskała wynik 559.
  W drugim żeńskim bloku Anna Matecka dołożyła do dorobku "Polonii 1912" 494 kręgle. I tu powinna być "pięćsetka" ale zbiórki i rzuty zerowe nie pozwoliły Ani na uzyskanie takiego wyniku. W tym bloku najwyższy rezultat to 514 kręgli, więc większych różnic między zawodniczkami nie było.
  Trzecia w "Polonii" Jolanta Stępczak uzyskała rezultat 515 kręgli. To jej rekord życiowy uzyskany na zawodach a mogło być lepiej, gdyby nie seria "dziur" do kręgla nr 3 na trzecim torze. Ale z postawy Joli i jej spokojnej gry można być zadowolonym, a po jej starcie "polonistki" przesunęły się na 4 miejsce.
  Ostatnia w grze Dorota Kwapisz tym razem niestety nie pociągnęła wyniku zespołu. Niezła gra do zbieranych nie pozwoliła odrobić strat poniesionych przez Dorotę przy grze do pełnych. Wynikiem 478 Dorota zakończyła w sumie udany dla niej sezon i szkoda, że ten ostatni start w sezonie 2012/2013 wypadł blado w jej wykonaniu.
  "Polonia 1912" Leszno z wynikiem 1978 kręgli zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach. Zwyciężył faworyt: "Alfa-Vector" Tarnowo Podgórne z wynikiem 2112 dysponując najbardziej doświadczonym i wyrównanym teamem. Srebro dla "Polonii" Łaziska (2077) ze świetną Anetą Szostek i równo grającą pozostałą trójką. Brąz dla zespołu z Wronek, choć kapitalnie finiszująca Izabela Szczukowska z "Tucholanki" był bardzo blisko odrobienia strat do "Dziewiątki" Ostatecznie drużynie z Wronek udało się obronić 3 pozycję z wynikiem 2029, o 3 kręgle przed "Tucholanką" (2026).