Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

W Dzień Dziecka w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

W godzinach porannych rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Niestety tylko 3 kluby zdecydowały się na wystawienie drużyn w rywalizacji juniorek młodszych. O tytule zdecydowały ostatnie zawodniczki w drużynach bo do ostatniego bloku zawodów rywalizacja była zacięta i właściwie wszystkie drużyny miały prawo myśleć jeszcze o zwycięstwie. Najlepszą drużyną została ostatecznie najlepiej dysponowana tego dnia Tucholanka Tuchola. Na drugim miejscu, lepszymi zbieranymi, była drużyna gospodarzy Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Pechowo więc start zakończyła Polonia 1912 Leszno.

Poziom rywalizacji juniorów młodszych był na pewno ciekawszy bo tu wystartowało siedem klubów. Tego dnia jednak kręgielnia w Tarnowie była wymagająca dla młodych kręglarzy. Wyniki nie mogły zadawalać nikogo a o zwycięstwie zdecydowała najrówniejsza dyspozycja zawodników w poszczególnych drużynach. W tym elemencie zdecydowane zwycięstwo należało się drużynie Dziewiątki-Amica Wronki. Ta drużyna dość pewnie zwyciężyła Pilicę Tomaszów Mazowiecki oraz Start Gostyń.

Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym

Podczas dekoracji zawodów Prezesi: Bernard Broński, Jan Majchrzak oraz Maciej Kląskała uhonorowali parę Mistrzów Świata z Zalaegerszeg: Kamila Kozłowskiego i Pawła Osińskiego. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe pucharki oraz stroje reprezentacji.

Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym