Aktualności
Brązowy tandem juniorek młodszych w Mistrzostwach Świata w Dettenheim
Mamy pierwszy medal z Mistrzostw Świata U18. 17 maja 2017r. w turnieju tandemów, wystartowały dwa duety – jeden żeński i jeden męski.
Kręglarze kulali w Lesznie 29-30.04.2017r.
W dniach 29.-30.04.2017. na kręgielni w Lesznie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski pod nazwą: XXIV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Startowało w nim 11 zawodników Pilicy Tomaszów w kategorii młodzik i junior młodszy. Najlepiej z tomaszowian spisały się juniorki młodsze, Joanna Pawłowska zdobyła srebrny medal, a Angelika Wojtaszek zajęła 4 miejsce. Poza finałem tym razem znalazła się Julia Sidło zajmując dopiero 10 miejsce. Juniorzy młodsi Mateusz Goździk i Szymon Kosz zajęli odpowiednio 7 i 10 miejsce. Słabsze miejsca tej trójki są najprawdopodobniej następstwem cięższego treningu, który odbywają przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które rozpoczną się już 14 maja w Dettenheim w Niemczech.
Miejsca zajęte przez młodzików przedstawiają się następująco:
Daria Zdulska 8, Nikola Przybyła 16, Wiktoria Król 17, Maciej Wojtaszek 17, Igor Sowik 24, Michał Skalski 32.
Nagrody dla zawodników i trenerów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 17 (1395) z 28 kwietnia 2017 r.
Karolina Bosiek - najlepszy sportowiec pow. tomaszowskiego w plebiscycie TIT - dostała nagrodę od władz wojewódzkich za złoty medal MP
Władze województwa przyznały nagrody pieniężne dla sportowców za osiągnięcia za ubiegły rok. Z tomaszowian najwięcej zgarnęli łyżwiarze KS „Pilica”. Samorząd Województwa Łódzkiego przyznaje nagrody dla najlepszych sportowców od 2008 r., od siedmiu lat również dla trenerów. Z roku na rok jest ich coraz więcej. W sumie na wypłatę nagród sportowych w latach 2008-2017 r. przeznaczono już ponad 7,7 mln zł. W tym roku do podziału było prawie 800 tysięcy złotych. Rozdzielono je między zawodników (i ich trenów), którzy w 2016 r. zdobywali medale w mistrzostwach Polski, Europy, a nawet świata.
Przed Pjongczang za dużo nie pojeżdżą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 16 (1394) z 21 kwietnia 2017 r.
W TOMASZOWIE ŁYŻWIARZE NIE POTRENUJĄ.
Budowa hali lodowej miała zakończyć się w maju. Następnie termin został przesunięty na lipiec, a ostatnio na koniec sierpnia. Patrząc na to, ile zostało do zrobienia, pewnie potrwa to dłużej. A zimowe igrzyska tuż-tuż…
Pierwotnie zakładano, że hala lodowa w Tomaszowie będzie gotowa w maju, później termin zakończenia prac został przesunięty na lipiec br. Teraz inwestor (miasto) zapowiada, że obiekt będzie gotowy i wyposażony jeszcze w sierpniu. Jednak ten termin wydaje się również mało realny. - Patrząc na to, ile zostało jeszcze do zrobienia, to po prostu fizycznie niemożliwe. Ale teraz to już nie ma się co spieszyć. Trzeba dopilnować każdego szczegółu, żeby później nie było wstydu - twierdzi Paweł Abratkiewicz, trzykrotny olimpijczyk, trener kadry rosyjskich łyżwiarzy.
Budowa obiektu przyciąga uwagę spacerowiczów. Jeszcze dużo zostało do zrobienia
Powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata DETTENHEIM NIEMCY 14-19 maja 2017r.
Zamieszczamy skład Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Mistrzostwa Świata U18, które w maju zostaną rozegrane w niemieckim Dettenheim. Wszystkim powołanym gratulujemy i życzymy udanych występów z orzełkiem na piersi.
Trzy złote medale dla Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1392) z 7 kwietnia 2017 r.
Krajowy czempionat na kręgielni w Tomaszowie
Trzy złote medale dla Pilicy
Ponad 50 zawodników z 11 klubów rywalizowało od 31 marca do 2 kwietnia w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym w naszym mieście. Zawodnicy KS Pilica zdobyli siedem medali, w tym trzy złote. Filip Skalski wygrał rywalizację w sprintach, a z Joanną Pawłowską byli najlepsi w tandemach mieszanych. Wygrała też drużyna żeńska z Tomaszowa.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna
7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie dla Pilicy 31.03-02.04.2017r.
Od piątku 31.03.br. do niedzieli 02.04. 2017r. na kręgielni Urzędu Miasta rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Marcina Witko.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska,Katarzyna Paduszyńska
Kolejny sukces kręglarzy Pilicy - 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek 1-5 marca 2017r.
W dniach 01.-05. marca na czterotorowej kręgielni we Wronkach rozgrywany był 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek.
W imprezie brało udział 11 klubów i 153 zawodników.
Rewelacyjnie wypadły w turnieju młodziczki Pilicy zdobywając złoty i brązowy medal. Małgorzata Kompa była pierwsza po eliminacjach (515 kolejna życiówka), utrzymała dobry wynik w finale 495 i z łącznym wynikiem 1010 zdobyła złoty medal. Dobrą grą popisała się Daria Zdulska w eliminacjach 488 i siódme miejsce, a w finale z życiówką 507 łącznie 995 zdołała się przebić na 3 miejsce.
Bardzo dobrym debiutem okazał się występ Danieli Busiak w kategorii dzieci, która po eliminacjach z wynikiem życiowym 318 była czwarta, w finale uzyskała kolejny rekord życiowy 335 i ostatecznie z wynikiem 653 zdobyła srebrny medal.
Dobrze zaprezentowali się również juniorzy młodsi Pilicy. Szymon Kosz po eliminacjach był drugi z wynikiem 575, w finale strącił 527 (grał z kontuzją) i ostatecznie z łącznym wynikiem 1102 zdobył brązowy medal, a Mateusz Goździk rozgrywając dwa równe mecze (eliminacje 546, finał 553) z wynikiem 1099 uplasował się na czwartej pozycji.
W eliminacjach dobrze zagrał Filip Skalski (545) dostając się do finału na 7 pozycji, lecz w finale nie utrzymał tempa gry (485) i z wynikiem 1030 zajął 8 miejsce.
Słabiej zagrały juniorki młodsze Julia Sidło 528, Angelika Wojtaszek 528 i Joanna Pawłowska 519. Wyniki te nie pozwoliły zakwalifikować się do finału.
Mistrzostwo Polski seniorów w Tucholi dla Pilicy 17-18 grudnia 2016r.
Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie klasycznym dla kręglarzy Pilicy Tomaszów Maz., które odbyły się w dniach 17-18 grudnia w Tucholi.
Dublet kręglarzy Pilicy w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu 10-11 grudnia 2016r.
W minioną sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2016r. kręglarze Pilicy zmagali się w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.
Reprezentację Pilicy stanowiły 3 juniorki młodsze, 1 młodziczka i 3 juniorów młodszych.
Zawody rozgrywane były na trudnej technicznie, czterotorowej kręgielni „Czarna Kula” w Poznaniu i zakończyły się dużym sukcesem juniorów młodszych - Mateusza Goździka i Szymona Kosza, którzy po zaciętym pojedynku finałowym zdobyli złoty i srebrny medal przed Gracjanem Machajem z 9-tki Amica Wronki.
Małgorzata Kompa wice mistrzynią Polski młodziczek w kręglarstwie 26-27.11.2016r.
W dniach 26-27.11.2016r. na sześciotorowej kręgielni w Tucholi rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w parach i indywidualnie.
W sobotę 26.11. rozgrywane były Mistrzostwa Par oraz kwalifikacje indywidualne.
Start młodzików Pilicy okazał się bardzo udany, gdyż para Małgorzata Kompa, Monika Kaluszka zdobyła brązowy medal, para Przybyła Nikola - Zdulska Daria piąte miejsce, a z 13 startujących piliczan sześcioro zakwalifikowało się do finału w rozgrywkach indywidualnych. Wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
Dobry występ zawodników Pilicy w XV Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu w dniach 11-13 listopada 2016r.
Dobrym rezultatem dla kręglarzy Pilicy zakończył się występ na XV Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu.
W kategorii młodziczek Monika Kaluszka zajęła 5 miejsce, a debiutantka Małgorzata Kompa była 9.
W kategorii młodzików Igor Sowik zajął również 5 miejsce.
Dużo lepiej spisali się juniorzy i juniorki młodsze. Angelika Wojtaszek zdobyła srebrny medal, Asia Pawłowska była 13. Szymon Kosz zdobył złoty medal z wynikiem życiowym w finale 595, a czwarte miejsce zajął Mateusz Goździk.
Pilica w klasyfikacji punktowej klubów zajęła 3 miejsce wśród 12 startujących klubów.
Plan treningów
Paweł Abratkiewicz: Będziemy przyjeżdżać do Tomaszowa. Tylko zróbcie dobrą halę.
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1350) z 17 czerwca 2016 r.
Kiedyś wybitny łyżwiarz - trzykrotny olimpijczyk, teraz znakomity trener. Od pięciu lat z powodzeniem pracuje z kadrą Rosji i przyjeżdża z nią na zgrupowania do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Trenują też na torze wrotkarskim w Tomaszowie i na rowerach w okolicy. Kiedy powstanie hala lodowa, będą przyjeżdżać do nas częściej. - Pod warunkiem, że zostanie dobrze wykonana - mówi P. Abratkiewicz.
Paweł Abratkiewicz jest trenerem łyżwiarzy z Rosji
Medale z toru na wrotkach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1350) z 17 czerwca 2016 r.
Ekipa tomaszowskich wrotkarzy ze zdobytymi w Słomczynie trofeami. Z tyłu trenerka Jolanta Kmiecik
W Słomczynie odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Zawodnicy IUKS Dziewiątka i KS Pilica zdobyły 14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach. Mistrzostwamiały odbyć się w Dusznikach-Zdroju, ale zostały przeniesione do Słomczyna.
Cztery medale Karoliny Bosiek w Torowych MP we Wrotkarstwie szybkim w Słomczynie
Kolejne medale tomaszowskich wrotkarzy szybkich w Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie
W niedzielę wrotkarze szybcy zakończyli trzydniowe starty w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie rozgrywanych 10-12.06.2016r. Nasi zawodnicy zdobyli 14 medali indywidualnie i 5 w sztafetach.
6 medali w wieloboju na zawodach wrotkarskich w Czechach
Kolejny udany występ wrotkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego. Tym razem poza granicami kraju, w czeskim Żdarze nad Sazawą
W dniach 4-5.06.2016r. zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego startowali w zawodach wrotkarskich w czeskim Żdarze nad Sazawą. W pierwszym dniu startu który odbywała się na 330m torze wrotkarskim zawodnicy ścigali się wg przepisów obowiązujących w startach we wrotkarstwie szybkim.
Zawodnicy mieli zaplanowane wyścigi na 500m, 1000m, 1500m i na 3000m.Niestety z powodu opadów deszczu starty dla kat. Kadet, Junior A.B i senior zostały przeniesione na hale lodowiska hokejowego , gdzie na betonowej nawierzchni zawodnicy ścigali się na 4,5 rundy tak jak w short-tracku.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
























