Aktualności
Kręglarska młodzież w natarciu - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym 27-28.05.2017r. Łaziska Górne
W dniach 27-28.05.2017r. na zmodernizowanej 6-cio torowej kręgielni w Łaziskach Górnych odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach udział brały cztery województwa: śląskie - reprezentowane przez KS Polonia Łaziska Górne, małopolskie - BOSiR Brzesko, dolnośląskie - UKS Jedynka Świebodzice oraz łódzkie - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pilicy Tomaszów wygrywając te zawody po raz szósty z rzędu, zdobywając dla klubu i województwa łódzkiego 22,5 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego przed śląskim 19 pkt, małopolskim 18,5 oraz dolnośląskim 4.
Brązowa Julia Sidło
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1399) z 26 maja 2017 r.
Kreglarstwo klasyczne po tomaszowsku w wydaniu młodzieżowym
W niemieckim Dettenheim trwają Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym wszystkich kategorii wiekowych. Na początek startowała młodzież. W reprezentacji Polski juniorów znalazła się grupa kręglarzy tomaszowskiej Pilicy. Najlepiej z nich spisała się Julia Sidło, która wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amiki Wronki zdobyła brązowy medal w żeńskich tandemach. Był to pierwszy medal Polaków w tych zawodach, ale nie ostami.
Polki zaczęły turniej od ogrania pary z Włoch 2:0. W ćwierćfinałowym pojedynku z Rumunkami nasze zawodniczki zagrały na remis w setach i o zwycięstwie decydowały rzuty zwycięstwa. Nasze juniorki miały więcej zimnej krwi i wygrały.
Brązowy medal w ostatnim dniu MŚ U18 w Dottenheim
Już w pierwszym bloku wystartowała pierwsza z naszych reprezentantek – Katarzyna Mroczkiewicz. Kaśka w starcie drużynowym grała bardzo dobrze ale ostatni słabszy tor dał jej 17 miejsce ale jednak pewny awans do finałowej gry. W piątek rano zawodniczka wronieckiej „Dziewiątki-Amica” grała jednak bardzo dobrze od początku do końca i osiągnęła wynik równo 600 kręgli. Ten wynik otwierał bardzo poważne szanse na medal, zwycięstwo w bloku i wynik z 6 z przodu na pewno dał do myślenia następnym zawodniczkom, które wchodziły na tor. Dały też do myślenia ale też motywacje naszym następnym polskim zawodniczkom. Co prawda Julia Sidło startu finałowego nie zaliczyła do udanych, za to świeżo upieczona Mistrzyni Świata w sprincie – Nicoletta Dudziak w finale rozegrała świetną partię. Z wynikiem 598 wygrała swój blok i przed ostatnią ósemką zawodniczek nasze reprezentantki zajmowały 1 i 2 lokatę.
Julia Sidło brązową medalistką Mistrzostw Świata
Wspaniałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym w niemieckim Dettenheim.
Reprezentantka tomaszowskiej Pilicy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji tandem wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z KK Dziewiątka Amica Wronki. Był to pierwszy medal tych mistrzostw dla reprezentacji Polski. Julia zagrała również w drużynie z rekordem życiowym 570 kręgli (najlepszy wyniki wśród Polek), która to drużyna zajęła historyczne 5 miejsce. Reprezentacja Polski zdobyła jeszcze złoty i srebrny medal w konkurencji sprint juniorek oraz brązowy indywidualnie juniorek. Trochę trudniej mieli juniorzy, którzy nie zdobyli medalu, a w drużynie byli na 7 pozycji. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 4 miejsce. Ogólnie tak dobrego wyniku nie było jeszcze w historii polskiego kręglarstwa. Trenerami reprezentacji byli Marek Torka OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Tomasz Cichowski Pilica Tomaszów.
Juniorzy U18 siódmą drużyną świata na MŚ U18 w Dettenheim
W drugim dniu gier na Mistrzostwach Świata U18 rozegrano start drużynowy juniorów. Siódme miejsce nie jest złe, choć zabrakło jednego dobrego wyniku by zbliżyć się do strefy medalowej.
Najlepiej w drużynie punktował kończący start drużyny polskiej Gracjan Machaj z Dziewiątka-Amica Wronki (592).
5 miejsce Polek w dużynie na MŚ U18 w Dettenheim
Na Mistrzostwach Świata w Dettenheim rozpoczęliśmy od turnieju drużynowego juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, które ostatecznie zajęły piątą pozycję. Na pewno w ekipie polskiej był spory niedosyt bo do pudła nie brakowało wiele.
Brązowy tandem juniorek młodszych w Mistrzostwach Świata w Dettenheim
Mamy pierwszy medal z Mistrzostw Świata U18. 17 maja 2017r. w turnieju tandemów, wystartowały dwa duety – jeden żeński i jeden męski.
Kręglarze kulali w Lesznie 29-30.04.2017r.
W dniach 29.-30.04.2017. na kręgielni w Lesznie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski pod nazwą: XXIV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Startowało w nim 11 zawodników Pilicy Tomaszów w kategorii młodzik i junior młodszy. Najlepiej z tomaszowian spisały się juniorki młodsze, Joanna Pawłowska zdobyła srebrny medal, a Angelika Wojtaszek zajęła 4 miejsce. Poza finałem tym razem znalazła się Julia Sidło zajmując dopiero 10 miejsce. Juniorzy młodsi Mateusz Goździk i Szymon Kosz zajęli odpowiednio 7 i 10 miejsce. Słabsze miejsca tej trójki są najprawdopodobniej następstwem cięższego treningu, który odbywają przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które rozpoczną się już 14 maja w Dettenheim w Niemczech.
Miejsca zajęte przez młodzików przedstawiają się następująco:
Daria Zdulska 8, Nikola Przybyła 16, Wiktoria Król 17, Maciej Wojtaszek 17, Igor Sowik 24, Michał Skalski 32.
Nagrody dla zawodników i trenerów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 17 (1395) z 28 kwietnia 2017 r.
Karolina Bosiek - najlepszy sportowiec pow. tomaszowskiego w plebiscycie TIT - dostała nagrodę od władz wojewódzkich za złoty medal MP
Władze województwa przyznały nagrody pieniężne dla sportowców za osiągnięcia za ubiegły rok. Z tomaszowian najwięcej zgarnęli łyżwiarze KS „Pilica”. Samorząd Województwa Łódzkiego przyznaje nagrody dla najlepszych sportowców od 2008 r., od siedmiu lat również dla trenerów. Z roku na rok jest ich coraz więcej. W sumie na wypłatę nagród sportowych w latach 2008-2017 r. przeznaczono już ponad 7,7 mln zł. W tym roku do podziału było prawie 800 tysięcy złotych. Rozdzielono je między zawodników (i ich trenów), którzy w 2016 r. zdobywali medale w mistrzostwach Polski, Europy, a nawet świata.
Przed Pjongczang za dużo nie pojeżdżą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 16 (1394) z 21 kwietnia 2017 r.
W TOMASZOWIE ŁYŻWIARZE NIE POTRENUJĄ.
Budowa hali lodowej miała zakończyć się w maju. Następnie termin został przesunięty na lipiec, a ostatnio na koniec sierpnia. Patrząc na to, ile zostało do zrobienia, pewnie potrwa to dłużej. A zimowe igrzyska tuż-tuż…
Pierwotnie zakładano, że hala lodowa w Tomaszowie będzie gotowa w maju, później termin zakończenia prac został przesunięty na lipiec br. Teraz inwestor (miasto) zapowiada, że obiekt będzie gotowy i wyposażony jeszcze w sierpniu. Jednak ten termin wydaje się również mało realny. - Patrząc na to, ile zostało jeszcze do zrobienia, to po prostu fizycznie niemożliwe. Ale teraz to już nie ma się co spieszyć. Trzeba dopilnować każdego szczegółu, żeby później nie było wstydu - twierdzi Paweł Abratkiewicz, trzykrotny olimpijczyk, trener kadry rosyjskich łyżwiarzy.
Budowa obiektu przyciąga uwagę spacerowiczów. Jeszcze dużo zostało do zrobienia
Powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata DETTENHEIM NIEMCY 14-19 maja 2017r.
Zamieszczamy skład Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Mistrzostwa Świata U18, które w maju zostaną rozegrane w niemieckim Dettenheim. Wszystkim powołanym gratulujemy i życzymy udanych występów z orzełkiem na piersi.
Trzy złote medale dla Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1392) z 7 kwietnia 2017 r.
Krajowy czempionat na kręgielni w Tomaszowie
Trzy złote medale dla Pilicy
Ponad 50 zawodników z 11 klubów rywalizowało od 31 marca do 2 kwietnia w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym w naszym mieście. Zawodnicy KS Pilica zdobyli siedem medali, w tym trzy złote. Filip Skalski wygrał rywalizację w sprintach, a z Joanną Pawłowską byli najlepsi w tandemach mieszanych. Wygrała też drużyna żeńska z Tomaszowa.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna
7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie dla Pilicy 31.03-02.04.2017r.
Od piątku 31.03.br. do niedzieli 02.04. 2017r. na kręgielni Urzędu Miasta rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Marcina Witko.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska,Katarzyna Paduszyńska
Kolejny sukces kręglarzy Pilicy - 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek 1-5 marca 2017r.
W dniach 01.-05. marca na czterotorowej kręgielni we Wronkach rozgrywany był 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek.
W imprezie brało udział 11 klubów i 153 zawodników.
Rewelacyjnie wypadły w turnieju młodziczki Pilicy zdobywając złoty i brązowy medal. Małgorzata Kompa była pierwsza po eliminacjach (515 kolejna życiówka), utrzymała dobry wynik w finale 495 i z łącznym wynikiem 1010 zdobyła złoty medal. Dobrą grą popisała się Daria Zdulska w eliminacjach 488 i siódme miejsce, a w finale z życiówką 507 łącznie 995 zdołała się przebić na 3 miejsce.
Bardzo dobrym debiutem okazał się występ Danieli Busiak w kategorii dzieci, która po eliminacjach z wynikiem życiowym 318 była czwarta, w finale uzyskała kolejny rekord życiowy 335 i ostatecznie z wynikiem 653 zdobyła srebrny medal.
Dobrze zaprezentowali się również juniorzy młodsi Pilicy. Szymon Kosz po eliminacjach był drugi z wynikiem 575, w finale strącił 527 (grał z kontuzją) i ostatecznie z łącznym wynikiem 1102 zdobył brązowy medal, a Mateusz Goździk rozgrywając dwa równe mecze (eliminacje 546, finał 553) z wynikiem 1099 uplasował się na czwartej pozycji.
W eliminacjach dobrze zagrał Filip Skalski (545) dostając się do finału na 7 pozycji, lecz w finale nie utrzymał tempa gry (485) i z wynikiem 1030 zajął 8 miejsce.
Słabiej zagrały juniorki młodsze Julia Sidło 528, Angelika Wojtaszek 528 i Joanna Pawłowska 519. Wyniki te nie pozwoliły zakwalifikować się do finału.
Mistrzostwo Polski seniorów w Tucholi dla Pilicy 17-18 grudnia 2016r.
Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie klasycznym dla kręglarzy Pilicy Tomaszów Maz., które odbyły się w dniach 17-18 grudnia w Tucholi.
Dublet kręglarzy Pilicy w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu 10-11 grudnia 2016r.
W minioną sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2016r. kręglarze Pilicy zmagali się w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.
Reprezentację Pilicy stanowiły 3 juniorki młodsze, 1 młodziczka i 3 juniorów młodszych.
Zawody rozgrywane były na trudnej technicznie, czterotorowej kręgielni „Czarna Kula” w Poznaniu i zakończyły się dużym sukcesem juniorów młodszych - Mateusza Goździka i Szymona Kosza, którzy po zaciętym pojedynku finałowym zdobyli złoty i srebrny medal przed Gracjanem Machajem z 9-tki Amica Wronki.
Małgorzata Kompa wice mistrzynią Polski młodziczek w kręglarstwie 26-27.11.2016r.
W dniach 26-27.11.2016r. na sześciotorowej kręgielni w Tucholi rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w parach i indywidualnie.
W sobotę 26.11. rozgrywane były Mistrzostwa Par oraz kwalifikacje indywidualne.
Start młodzików Pilicy okazał się bardzo udany, gdyż para Małgorzata Kompa, Monika Kaluszka zdobyła brązowy medal, para Przybyła Nikola - Zdulska Daria piąte miejsce, a z 13 startujących piliczan sześcioro zakwalifikowało się do finału w rozgrywkach indywidualnych. Wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
















