Aktualności
Tomaszowskie talenty - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.
Panczeniści tomaszowskich klubów IUKS Dziewiątka i KS Pilica wystąpili w rolach głównych w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Impreza odbyła się w ubiegły weekend na torze Pilica. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. W czwartej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat już czwarty raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Inne nasze dziewczyny też pojechały bardzo dobrze. Natalia Krześlak był trzecia, Zofia Pluta piąta,Weronika Pecyna siódma,Weronika Brajtkrojc jedenasta, aMarta Szadkowska dwunasta. Wkategorii do 12 lat gwiazdą była Katarzyna Dela, ktora wygrała wszystkie biegi. Natalia Głowacka zajęła trzecie miejsce. Piąta była Julita Szewczyk, a szósta Jagoda Owczarek. Wielobój trzynastolatek z trzema zwycięstwami i jednym drugim miejscem wygrała Natalia Jabrzyk. Raz na 1000 m ustąpiła Izabeli Tejchman, która w sumie była druga. Piąte miejsce zajęła Ewa Machowczyk, ósme Joanna Ostrowska, a dwunaste Karolina Świnoga. Kategoria dziewcząt do 14 lat od początku sezonu jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki Dziewiątki w wieloboju trzeci raz zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. We wszystkich startach była identyczna kolejność. Na szóstej pozycji uplasowała się Olga Kaczmarek, na dziewiątej Julita Domańska, a na czternastej Patrycja Mormus. Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Dela i Owczarek zdecydowanie wygrała rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica III (Weronika Brajtkrojc,Angelika Chmal,Weronika Pecyna i Wiktoria Domagała) była piąta. Najlepsze były też starsze łyżwiarki zDziewiątki: Świnoga, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek. Dziewiątka IIwskładzie: Jabrzyk, Głowacka, Machowczyk i Tejchman była druga. Pilica zajęła trzecie miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Ostrowska). Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała wysoko przed Pilicą i Milanówkiem.

Tomaszowscy medaliści zawodów dzieci w kat. 11 i 12 lat

Medaliści zawodów dzieci w kat. 13 i 14 lat
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Jakub Brzostowicz zajął piąte miejsce. Jakub Kępa był dziewiąty, KacperAbratkiewicz dziesiąty, a WiktorWuls czternasty. W wieloboju 12-latków całe podium zajęli tomaszowianie. Wygrał najlepszy w czterech startach Jakub Dymkowski. Drugi był Oskar Ślusarski, a trzeci Patryk Kacperek. Piąte miejsce zajął Kamil Rybiński, a siódme Jakub Śmigiel. Wśród 13-latkówmieliśmy tylko dwóch reprezentantów.Wiktor Grzybek w wieloboju był drugi, czterokrotnie zajmując drugie miejsce. Debiutujący Karol Jabłoński był dziesiąty. Dobrze spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat zajął drugie miejsce. Tomaszowianin wygrał dwa sobotnie biegi, ale w niedzielę ustąpił braciom Sawom z Milanówka. Czwarte miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Wsztafetach nasi łyżwiarze też błyszczeli. W grupie młodszej wygrał Milanówek przed Pilicą w składzie: Kępa, Wuls, Brzostowicz i Rybiński. W starszej kategorii po zwycięstwo pewnie sięgnęła Dziewiątka. Jechali: Ślusarski, Grzybek, Piotrowski i Żurek. Chłopcy z Dziewiątki drużynowo zajęli drugie miejsce za Milanówkiem. Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Marcin Jabłoński. Finałowa impreza OZD zaplanowana jest na 8 i 9 lutego w Warszawie.
KS Pilica – Dziewiątka I Amica Wronki 4:1 (3:1; 1:0 – 2193: 2157)
Pilica wygrała mecz 4:1 i z dorobkiem 15 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Liderem wciąż pozostaje Polonia Leszno (22 pkt.) . Tuż za nią plasuje się pierwszy zespół Alfy Vector (20 pkt.). Trzecim miejscem, oraz dorobkiem 16 punktów może pochwalić się drugi zespół Alfy Vector.
Michał Dębicki – Artur Piosik 2:2 (554:551)
1:0 128 - 121
1:1 158 - 140
2:1 138 - 143
2:2 130 - 147
Paweł Osiński – Mateusz Borowski 1:3 (517:541)
0:1 121 - 138
1:1 141 - 137
1:2 120 - 130
1:3 135 – 136
Tadeusz Śliwiński – Maciej Kląskała (od 4 rundy Gracjan Machaj) 4:0 (550:514)
1:0 132 - 122
2:0 135 - 127
3:0 154 - 138
4:0 129 – 127
Maciej Witek – Bartosz Krug 2:2 (572:551)
0:1 145 - 150
1:1 141 - 123
2:1 145 - 131
2:2 141 - 147
Mistrzostwa Polski Młodzików Srebrna łyżwa 25-26.01.2014r.
W weekend 25 i 26 stycznia 2014r. na torze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej odbyły się Ogólnopolskie Zawody „Srebrna Łyżwa 2014”, czyli mistrzostwa Polski młodzików. Zawody zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozpoczynały się o godz. 10.00.
Dziewczęta z Tomaszowa Mazowieckiego zdominowały podium Mistrzostw Polski Młodzików !!!
WYNIKI --->



Więcej zdjęć na profilu Facebooka https://www.facebook.com/media/set/?set=a.632983920093576.1073741903.180226105369362&type=1&l=622334e682
Dębowska i Jabłońska z Pucharami Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1227) z 24 stycznia 2014 r.

Aleksandra Dębowska
W weekend w Zakopanem odbyły się zawody finałowe Pucharu Polski. Panczeniści Pilicy pokazali się z dobrej strony. Gwiazdą zawodów była Aleksandra Dębowska, która czterokrotnie stała na podium. Trzy razy wygrała i raz była druga. O zwycięstwa postarali się też Roland Cieślak (nie pojedzie na olimpiadę) i Agata Jabłońska. Wyniki zwycięzców i piliczan:
kobiety
500 m (I bieg) –
1. Dębowska 42,38,
3. Ewelina Cieślik 45,29,
7.Agata Jabłońska 47,08,
8. Natalia Kowalska 48,60,
9. Katarzyna Ulkowska 48,85,
500 m (drugi bieg) –
1. Patrycja Zachariach (Cuprum Lubin) 42,80,
2. Dębowska 42,83,
3. Cieślik 44,71,
1000 m –
1. Dębowska 1.27,26,
2. Cieślik 1.31,52,
7. Kowalska 1.40,47,
8. Ulkowska 1.43,75,
1500 m –
1. Dębowska 2.16,95,
2. Ewelina Cieślik 2.21,54,
3. Jabłońska 2.23,91,
4. Kowalska 2.25,41,
10. Ulkowska 2.33,48,
3000 m –
1. Jabłońska 5.09,92,
2. Ulkowska 5.24,77,
3. Kowalska 5.48,95,
mężczyźni
500 m –
1. Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 39,19,
6. Piotr Bojanowski 40,45,
10. Mateusz Owczarek 40,77,
13. Sebastian Król 41,55,
15. Adam Dymkowski 42,58,
500 m (drugi bieg) –
1. Gaweł Oficjalski (Zryw Słomczyn) 39,36,
2. Bojanowski 39,52,
7. Roland Cieślak 40,54,
8. Król 40,60,
11.Aftyka 41,49,
12. Dymkowski 42,08,
13. Ostałowski 43,24,
1000 m –
1. Ziemba 1.18,64,
4. Bojanowski 1.22,98,
6. Dymkowski 1.27,21,
1500m–
1. Cieślak 1.56,04,
5.Owczarek 2.05,62,
8. Król 2.08,00,
17. Aftyka 2.13,33,
21. Ostałowski 2.17,52,
22. Kolodziejczyk 2.20,66,
3000 m –
1. Wojciech Baran (Cuprum) 4.15,42,
3. Król 4.30,74,
11. Albert Kołodziejczyk 4.49,55,
13. Ostałowski 4.54,84,
15. Aftyka 4.57,92,
16. Dymkowski 4.59,35,
18. Bojanowski 5.03,08.
Tomaszowianie trzykrotnie otrzymali Puchar Polski. Dębowska wygrała rywalizację na 1000 i 1500 m oraz była druga na 500 m. Jabłońska była najlepsza na najdłuższym dystansie 3 km.
Miejsca tomaszowian:
500 m –
2. Dębowska 56,
3. Cieślik 50,
6. Ola Kapruziak 47,
7. Iga Kapruziak 45,
8. Karolina Bosiek 44,
1000 m –
1. Dębowska 36, 2. Cieślik
35, 3. I. Kapruziak 33,
4.A. Kapruziak 32,
6. Bosiek 28,
7. Katarzyna Ulkowska 27,
9. Gąsecka 23,
10. Natalia Kowalska 22,
1500 m –
1. Dębowska 35,
2. Cieślik 34,
3. A. Kapruziak 30,
4. Bosiek 27,
6. Kowalska, Ulkowska obie po 26,
8. Jabłońska 25,5,
10. Gąsecka 24,
3000m–
1. Jabłońska 48,
2. Ulkowska
43,
3. Kowalska 18,
4. Gąsecka 17,
6. Bosiek
15,
9.A. Kapruziak 13,
10. Dębowska,
I. Kapruziak obie po 12,
500 m –
3. Bojanowski 62,
9. Owczarek
37, 10. Król 35,
1000 m –
2. Król 47,
7. Aftyka 32,
9. Bojanowski i Owczarek po 28,
1500 m –
4. Owczarek 31,
5. Król 28,
8. Cieślak 23,
3000 m – 4. Kołodziejczyk 23,
5000 m – 2. Kołodziejczyk 35.
Łyżwiarstwo szybkie Dzieci na lodzie 18-19 stycznia 2014r.
W weekend 18-19 stycznia 2014r. na torze lodowym Pilica w Tomaszowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Imprezę przeniesiono z Zakopanego, gdzie tor nie nadaje się do użytku. Wyścigi w sobotę i niedzielę rozpoczęły się o godz. 9.30. Większość medali pozostała w Tomaszowie Maz.

Na podium sztafety dziewcząt 14 letnich - wszystkie z Tomaszowa Maz. !!!
Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi. Seria porażek trwa nadal
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 3 (1226) z 17 stycznia 2014 r.
Kręglarska ekipa Pilicy początek rundy rewanżowej ma fatalny. Tomaszowianie przegrywają ze słabeuszami, których w pierwszej rundzie rozbijali. W jedenastej kolejce superligi doznali piątej z rzędu porażki.
Start Gostyń – Pilica Tomaszów 2:0 (3:2, 8,5:7,5, 2191:2164)
MeczwGostyniu zaczął się obiecująco. Tadeusz Śliwiński chyba już zapomniał o kontuzji i przy remisie na torach 2:2 wygrał niezłym wynikiem 561:538. Niestety, obok słaby występ miał Michał Dębicki, który
uległy rywalowi 1:3 i 537:564. Wydawało się wtedy, że tomaszowianie jednak powalczą o zwycięstwo. Tym
bardziej, że nadzieję dał młodziutki Paweł Osiński, pokonując przeciwnika 3:1 i 538:533. Sprawę zawalił Konrad Mocarski, przegrywając 1,5:2,5 ze słabiutkim wynikiem 528:558. Wpojedynkach był remis 2:2, ale gospodarzom doszedł punkt za wygraną kręglami 2191:2164 i dwa punkty meczowe zapisano na konto Startu. Piliczanom doliczono punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu. WTomaszowie wygrali gładko ze Startem 5:0. Inne wyniki: Tucholanka Tuchola – Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:5, 2,5:13,5, 2016:2175), DziewiątkaAmica II Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (0:5, 2:14, 2120:2347), Dziewiątka Amica
II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2110:2333), pauzował Sokół Brzesko.
Tabela:
1. Polonia 9 19 38-7
2. Alfa-Vector I 10 17 33,5-16,5
3. Alfa-Vector II 10 16 36-14
4. Pilica 10 12 29-21
5. Start 10 9 21-29
6. Dziewiątka II 10 9 19-31
7. Sokół 9 6 17,5-27,5
8. Dziewiątka I 10 4 15-35
9. Tucholanka 10 4 11-39
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są na 26 stycznia. Pilica zagra u siebie z Dziewiątką Amicą I Wronki.
KS Start Gostyń - Pilica Tomaszów Mazowiecki 2-0 (3:2, 8,5:7,5, 2191:2164)
KS Start Gostyń - Pilica Tomaszów Mazowiecki 2-0 (3:2, 8,5:7,5, 2191:2164)
TABELA
SUPERLIGA MĘŻCZYZN
sezon 2013 / 2014
1 KS Polonia 1912 Leszno 9 19 38.0 : 7.0 93.5 : 50.5
2 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne I 10 17 33.5 : 16.5 100.5 : 59.5
3 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne II 10 16 36.0 : 14.0 100.0 : 60.0
4 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 10 12 29.0 : 21.0 83.0 : 77.0
5 KS Start Gostyń 10 9 21.0 : 29.0 75.0 : 85.0
6 KK Dziewiątka-Amica Wronki II 10 9 19.0 : 31.0 68.5 : 91.5
7 TKKF Sokół Brzesko 9 6 17.5 : 27.5 66.0 : 78.0
8 KK Dziewiątka-Amica Wronki I 10 4 15.0 : 35.0 66.0 : 94.0
9 MLKS Tucholanka Tuchola 10 4 11.0 : 39.0 51.5 : 108.5
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są na 26 stycznia. Pilica zagra u siebie z Dziewiątką Amicą I Wronki.
Sokół Brzesko – Pilica Tomaszów 2:0 (4:1, 10:6, 2178:2109).
Początek sezonu kręglarska Pilica miała bardzo udany, ale końcówka pierwszej rundy i początek drugiej są fatalnie. Tomaszowianie w dziesiątej kolejce superligi przegrali z przedostatnią drużyną w tabeli. Po czwartej z rzędu porażce szansa na medal drużynowych mistrzostw Polski zmalała niemal do zera.
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 dobieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Mecz w Brzesku był dość jednostronny. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla naszych kręglarzy.

W Brzesku tylko Michał Dębicki odniósł zwycięstwo
W pierwszej turze Konrad Mocarski kulał słabiutko i przegrał z niezbyt silnym gospodarzem 1:3 i 504:516. Sytuacji nie poprawił Maciej Witek. Zaczął nie najgorzej, ale potem zupełnie mu nie szło. Po trzech torach został zmieniony przez Pawła Osińskiego, ale i ten niewiele wskórał. W efekcie gładka porażka 0:4 i 491:560. Tomaszowianie jeszcze mieli szansę na sukces, ale pozostałe pojedynki musieli wygrać wysoko. W drugiej turze udany występ miał Michał Dębicki. Ograł rywala 3:1 i 577:537. Odrobił więc sporo strat.W ostatnim pojedynku liczyliśmy na Tadeusza Śliwińskiego. Niestety, nasz najlepszy kręglarz ostatnich lat, zawiódł i to na całej linii.Widocznie nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji, której doznał przed świętami. Przy remisie na torach 2:2 przegrał ze słabym wynikiem 537:565. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt za wygraną kręglami 2178:2109 i dwa punkty meczowe zapisano na konto Sokoła. W drugiej rundzie po meczach rewanżowych przyznawany jest punkt bonusowy dla drużyny lepszej w dwumeczu. Na pocieszenie punkt ten przypadł Pilicy, który pierwsze starcie w Tomaszowie wygrała gładko 5:0.
***
W dziesiątej kolejce jeszcze padły wyniki: Tucholanka Tuchola – Start Gostyń 2:0 (3:2, 8:8, 2103:2080), Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 9:7, 2305:2312), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka Amica I 0:2 (1:4, 6:10, 2181:2219), pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector I 9 14 28,5-6,5
3. Alfa-Vector II 9 13 31-14
4. Pilica 9 11 27-18
5. Dziewiątka II 9 9 19-26
6. Start 9 7 18-27
7. Sokół 9 6 17,5-27,5
8. Dziewiątka I 9 4 15-30
9. Tucholanka 9 4 11-34
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są już na 12 stycznia. Pilica ponownie zagra na wyjeździe. W niedzielę pojedzie do Gostynia na pojedynek ze Startem. Piliczanie przed własną publicznością zagrają dopiero 26 stycznia. W kręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będą Dziewiątkę Amicę I.
Rozsypała się drużyna - Kręglarstwo klasyczne. Dziesiąta kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1225) z 10 stycznia 2014 r.
Początek sezonu kręglarska Pilica miała bardzo udany, ale końcówka pierwszej rundy i początek drugiej są fatalnie. Tomaszowianie w dziesiątej kolejce superligi przegrali z przedostatnią drużyną w tabeli. Po czwartej z rzędu porażce szansa na medal drużynowych mistrzostw Polski zmalała niemal do zera.
Sokół Brzesko – Pilica Tomaszów 2:0 (4:1, 10:6, 2178:2109).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 dobieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Mecz w Brzesku był dość jednostronny. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla naszych kręglarzy.

W Brzesku tylko Michał Dębicki odniósł zwycięstwo
W pierwszej turze Konrad Mocarski kulał słabiutko i przegrał z niezbyt silnym gospodarzem 1:3 i 504:516. Sytuacji nie poprawił Maciej Witek. Zaczął nie najgorzej, ale potem zupełnie mu nie szło. Po trzech torach został zmieniony przez Pawła Osińskiego, ale i ten niewiele wskórał. W efekcie gładka porażka 0:4 i 491:560. Tomaszowianie jeszcze mieli szansę na sukces, ale pozostałe pojedynki musieli wygrać wysoko. W drugiej turze udany występ miał Michał Dębicki. Ograł rywala 3:1 i 577:537. Odrobił więc sporo strat.W ostatnim pojedynku liczyliśmy na Tadeusza Śliwińskiego. Niestety, nasz najlepszy kręglarz ostatnich lat, zawiódł i to na całej linii.Widocznie nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji, której doznał przed świętami. Przy remisie na torach 2:2 przegrał ze słabym wynikiem 537:565. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt za wygraną kręglami 2178:2109 i dwa punkty meczowe zapisano na konto Sokoła. W drugiej rundzie po meczach rewanżowych przyznawany jest punkt bonusowy dla drużyny lepszej w dwumeczu. Na pocieszenie punkt ten przypadł Pilicy, który pierwsze starcie w Tomaszowie wygrała gładko 5:0.
***
W dziesiątej kolejce jeszcze padły wyniki: Tucholanka Tuchola – Start Gostyń 2:0 (3:2, 8:8, 2103:2080), Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 9:7, 2305:2312), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka Amica I 0:2 (1:4, 6:10, 2181:2219), pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector I 9 14 28,5-6,5
3. Alfa-Vector II 9 13 31-14
4. Pilica 9 11 27-18
5. Dziewiątka II 9 9 19-26
6. Start 9 7 18-27
7. Sokół 9 6 17,5-27,5
8. Dziewiątka I 9 4 15-30
9. Tucholanka 9 4 11-34
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są już na 12 stycznia. Pilica ponownie zagra na wyjeździe. W niedzielę pojedzie do Gostynia na pojedynek ze Startem. Piliczanie przed własną publicznością zagrają dopiero 26 stycznia. W kręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będą Dziewiątkę Amicę I.
Noworoczne kulanie - Początek sportowego roku na tomaszowskiej kręgielni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.

Po dekoracji najlepszych. Na podium najwyżej stoi Tomasz Gliszczyński.
Obok (od lewej) Tomasz Dziubecki z żona Danutą, a z prawej strony
zwycięzcy Bożena Polak i Tadeusz Śliwiński.
Tomasz Gliszczyński w wielkim stylu pokonał zawodowców i wygrał XXIX Noworoczny Turniej Kręglarski. Zdobył puchar prezesa Klubu Sportowego Pilica i... butelkę szampana. Sportowy rok w Tomaszowie od blisko trzydziestu lat zaczyna się 1 stycznia w kręgielni. Noworoczny turniej rozegrany został już 29 raz. Była to impreza otwarta i mógł w niej uczestniczyć każdy, kto tylko po sylwestrowej nocy miał chęci i siły. Z zawodowcami walczyli więc amatorzy. Na równi panie i panowie.Wszyscy wykonywali po 60 rzutów do pełnych (po dziesięć na torze). W samo południe w Nowy Rok do obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej tym razem przybyło 25 uczestników, w tym pięć kobiet. Nie była to zbyt wysoka frekwencja, bo bywały turnieje gromadzące ponad 60 kręglarzy. Ale i tak zabawa była jak zwykle znakomita. W tym roku amatorzy wzięli górę nad zawodowcami. Zwyciężył Tomasz Gliszczyński, który strącił 375 kręgli. Drugi był Tomasz Dziubecki z wynikiem 373 pkt. Dopiero trzecie miejsce zajął zawodnik Pilicy. Tadeusz Śliwiński również przewrócił 373 kołki, ale miał mniej dziewiątek. Trzeba jednak pamiętać, najlepszy od lat kręglarz Tomaszowa, był świeżo po kontuzji, która wyelimnowała go z mistrzostw Polski. Na czwartym miejscu uplasowała się najlepsza z pań. Bożena Polak uzyskała wynik 371 pkt. Wczołowej dziesiątce byli jeszcze: 5. Artur Wojtalczyk 367, 6. Maciej Witek 365), 7. Leszek Plich 363, 8. Kamil Psut 360, 9. Konrad Mocarski 359, 10. Michał Dębicki 350. Na zakończenie imprezy prezes klubu Jan Śnioszek podziękował zabranym za rywalizację oraz złożył noworoczne życzenia. Podziękował też Dominikowi Adamczykowi, właścicielowi firmy Ice-Full, za sponsorowanie zawodów. Turniej noworoczny ma historię prawie tak długą jak tomaszowskie kręglarstwo. Pierwsza dwutorowa kręgielnia powstała na przystani wistomowskiej nad Pilicą w 1977 z inicjatywy ówczesnego wiceprezesa KS Pilica Włodzimierza Chmielewskiego. I to w tym drewnianym obiekcie, w którym kręgle ustawiało się ręcznie, na początku lat 80. ubiegłego wieku odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie sportowców. Uczestniczyło w nim zaledwie trzech kręglarzy. Później było ich coraz więcej. Gdy w 1986 roku powstała kręgielnia automatyczna przy ul. Strzeleckiej, turniej się rozrósł się w potężną imprezę.
Drużynowe złotka - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniumistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.

Złota drużyna Pilicy na podium (od lewej): Alekdandra Kapruziak,
Aleksandra Dębowska i Ewelina Cieślik
W weekend przed Nowym Rokiem w Zakopanem odbyły się mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Z powodu, że mamy sezon olimpijski (igrzyska w lutym w Soczi), połączono w jedną imprezę mistrzostwa na dystansach i w wieloboju. Ekipa Pilicy ze stolicy Tatr przywiozła tylko jeden medal, ale za to z najcenniejszego kruszcu. Tomaszowianki wygrały bieg drużynowy. Z powodu silnych podmuchówhalnego organizatorzy zmuszeni byli odwołać część konkurencji czempionatu. Zawody miały rozpocząć się w sobotę przed południem, jednak z powodu silnych podmuchów wiatru (70-90 km/h) podjęto decyzję o przeniesieniu startów na godziny późnopopołudniowe. Wiatr nie ustał i groziło, że biegi będą całkowicie odwołane. Jednak po konsultacjach z trenerami ekip postanowiono rozegrać chociaż drużynówkę. W biegu drużynowym najlepsze okazały się kobieca reprezentacja Pilicy Tomaszóworazmęska AZS Zakopane.Tomaszowianki w składzie: Aleksandra Kapruziak, Aleksandra Dębowska i Ewelina Cieślik uzyskały czas 3.49,18. W finale pokonały Cuprum Lubin 3.49,84. Trzecie miejsce zajęły StegnyWarszawa 3.50,44. Wniedzielę pogoda znacznie się poprawiła. Temperatura spadła do 5 stopni powyżej zera i warunki do biegania były rewelacyjne. Padały rekordy toru. O pechu może mówić Aleksandra Kapruziak. Zawodniczka Pilica podczas drugiego biegu na dystansie 500 m upadła i straciła szansę na podium. Po pierwszym starcie zajmowała czwartemiejsce. Ola została odwieziona do szpitala na badania, ponieważ tuż przed świętami zdjęto jej gips ze złamanej ręki.
W trzydniowych zawodach w Zakopanem wystartowało 60 panczenistów z 10 klubów. Najwięcej medali w mistrzostwach zdobyli Luiza Złotkowska – trzy złote (1500 i 5000 m oraz w wieloboju), jeden srebrny (3000 m) i jeden brązowy (500 m), oraz Jan Szymański – cztery złote krążki (1500, 5000, 10 000 m wielobój). Kilka zawodniczek Pilicy było widocznych w rywalizacji seniorów. Na 500 m Dębowska była szósta (42,81 + 42,19), a juniorka Karolina Bosiek dziewiąta (42,73 + 42,73). 1500 m – 8. Dębowska 2.13,36, 11. Bosiek 2.17,70, 3000 m – 9. Dębowska 4.45,01, 10. czternastoletnia Karolina Gąsecka 4.48,66, 11. Agata Jabłońska 4.53,11, 12. Bosiek 4.53,50, 5 km – 8. Gąsecka 8.28,13, 9. Dębowska 8.30,66, 10. Jabłońska 8.36,92, 11. Cieślik 8.43,94, wielobój – 6. Dębowska, 7. Gąsecka, 8. Cieślik, 9. Jabłońska. Wystartował też kadrowicz Roland Cieślak. Tomaszowianin w pierwszym biegu na 500 m był siódmy (38,19), ale do drugiego już nie przystąpił, bo doznał kontuzji. Na zakopiańskim torze zabrakło naszej najlepszej panczenistki – kadrowiczki Karoliny Domańskiej-Ksyt.
***
Równolegle rozgrywane były mlodzieżowe mistrzostwa Polski. Wśród kobiet w kategorii bezkonkurencyjna okazała się Angelika Fudalej. Zawodniczka AZS Zakopane wygrała wszystkie biegi na dystansach i tym samym zdobyła też tytuł w rywalizacji wielobojowej. Tomaszowianki plasowały się tuż za zakopianką i zdobyły dziesięć medali. Medalistki: 500 m (dwa biegi): 1. Fudalej 83,92 (41,81 + 42,11), 2. Dębowska 84,62 (42,43 + 42,19), 3. Ewelina Cieślik 89,57 (44,91 + 44,66), 3000 m: 1. Fudalej 4.33,84, 2. Dębowska 4.45,01, 3. Jabłońska (IUKS 9) 4.53,11, 1500 m: 1. Fudalej 2.10,91, 2. Dębowska 2.13,36, 3. Cieślik 2.22,05, 5000 m: 1. Fudalej 7.47,35, 2. Dębowska 8.30,66, 3. Jabłońska 8.36,92, wielobój: 1. Fudalej 177,822, 2. Dębowska 185,451, 3. Cieślik 194,177, 4. Jabłońska.
***
Z powodu zawirowań pogodowych nie udało się rozegrać biegów na 1000 m kobiet i mężczyzn. Postanowiono, że przeprowadzone zostaną podczas MP w sprintach (w Warszawie 29-30 stycznia). Zakopiańskie zawody wyłoniły reprezentantów Polski na mistrzostwa Europy (11-12 stycznia). Do Hamar pojadą: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Cerwonka, Luiza Złotkowska oraz rezerwa Katarzyna Woźniak, Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Piotr Puszkarski i jako rezerwa Sebastian Druszkiewicz.
Znów fatalna porażka - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale końcówka pierwszej rundy jest fatalna. Tomaszowianiewdziewiątej kolejce superligi doznali trzeciej porażki i szansa na medal drużynowych mistrzostw Polski stanęła pod znakiem zapytania.
Pilica Tomaszów – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6,5:9,5, 2125:2232).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych). Rywalizacja toczy się w formie pojedynków. Mecz w kręgielni przy ull. Strzeleckiej był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów, którzy ostatnio nie są w formie. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Michał Dębicki przy remisie na torach 2:2 wygrał 551:545 z Marcinem Grzesiakiem. Jednak obok niespodziewanie przy remisie na torach KonradMocarski ze słabiutkim wynikiem jak u siebie uległ Tomaszowi Masłowskiemu 521:527. Nadzieję na poprawę wyniku dawał Tadeusz Śliwiński. Niestety, nasz najlepszy od lat kręglarz zaczął występ, ale po pierwszym torze musiał zrezygnować z gry, bo znów o sobie dała znać kontuzja, która wyeliminowała go niedawno z walki o medale mistrzostw Polski. Zastąpił go młodziutki Piotr Kozłowski, który też nie miał najlepszego dnia. W efekcie porażka z Maciejem Krzyżostaniakiem 1,5:2,5 oraz 518:578. Kiepsko tego dnia kulał też Maciej Witek, który uległ Dawidowi Strzelczakowi dość gładko 1:3 i 535:582. Gościom doszedł jeszcze punkt za wygraną kręglami 2232:2125 i kolejne dwa punkty meczowe zapisano na konto drużyny Alfa-Vector II, która zepchnęła Pilicę na czwarte miejsce.
***
W dziewiątej kolejce jeszcze padły wyniki: Tucholanka Tuchola – DziewiątkaAmica IWronki 0:2 (0:5, 3,5:12,5, 2065:2171), Start Gostyń – Alfa-Vector I 0:2 (2:3, 8:8, 2153:2186), Polonia 1912
Leszno – Sokół Brzesko 2:0 (5:0, 11,5:4,5, 2379:2195), pauzowała Dziewiątka Amica II.
Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector II 8 12 29-11
3. Alfa-Vector I 8 12 25,5-14,5
4. Pilica 8 10 26-14
5. Start 8 6 14-24
6. Dziewiątka II 8 6 15-25
7. Dziewiątka I 8 4 14-26
8. Sokół 8 4 13,5-26,5
9. Tucholanka 8 2 8-32
W weekend ruszy runda rewanżowa. Mecze dziesiątej kolejki zaplanowane są na 5 stycznia. Pilica pojedzie do Brzeska na pojedynek z Sokołem.
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend na torze Pilica w Tomaszowie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Wtrzeciej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat już trzeci raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 2x300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Inne nasze dziewczyny też pojechały bardzo dobrze. Zofia Pluta był trzecia, a za nią uplasowały się Natalia Krześlak iWeronika Pecyna.
Wkat. do 12 lat Natalia Głowacka zajęła drugie miejsce. Katarzyna Dela była piąta, a Julita Szewczyk siódma. Wielobój trzynastolatek z kompletem zwycięstw w czterech startach wygrała Natalia Jabrzyk. Za nią z czterema drugimi miejscami znalazła się Izabela Tejchman. Ósma była Ewa Machowczyk, a dziewiąta Karolina Świnoga. Kategoria dziewcząt do 14 lat od początku sezonu jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 w wieloboju zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak (Bosiek raz ustąpiła Gąseckiej na 1000 m). Siódma była Olga Kaczmarek, a dziesiąta Julita Domańska (obie z Pilicy). Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Owczarek i Dela zdecydowanie wygrały rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica II (Weronika Brajtkrojc, Angelika Chmal, Weronika Pecyna i Maja Elas) była piąta. To samo zrobiły ich starsze koleżanki
z pierwszej ekipy Dziewiątki: Jabrzyk, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek. Dziewiątka II w składzie: Głowacka, Machowczyk, Świnoga i Tejchman była druga. Pilica zajęła czwarte miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Joanna Ostrowska). Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała wysoko (70 pkt)
przed Pilicą (43) i Milanówkiem (34).
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Jakub Brzostowicz kolejny raz zajął czwarte miejsce. Wiktor Wuls był ósmy, a Kacper Abratkiewicz dziewiąty.
Wielobój 12-latków wygrał Mateusz Parzych z Elbląga, a za nim uplasowali się trzej tomaszowianie. Drugi był Jakub Dymkowski, trzeci Patryk Kacperek, a czwarty Oskar Ślusarski. Jakub Śmigiel zajął ósme miejsce. Wśród 13-latków znowu mieliśmy tylko jednego reprezentanta.Wiktor Grzybek (IUKS 9) był piąty w wieloboju. Dwukrotnie na 500 m był drugi, ale w trzecim starcie sprinterskim miał przygodę i stracił szansę na dobre miejsce. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat wygrał wszystkie cztery biegi oraz wielobój. Trzecie miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Sztafetę najmłodszych wygrała Dziewiątka w składzie: Kacperek, Dymkowski, Śmigiel i Ślusarski. Pilica była trzecia. Jechali: Brzostowicz, Kołodziejczyk, Kępa i Wuls. Starsi chłopcy IUKS 9 zostali zdyskwalifikowani. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce (44 pkt) za Milanówkiem (50). Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke.
Złoto drużyny kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansach Grad medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
28-30.12.2013r. Złoto drużyny kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansach
Grad medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski


Zespoły KS Pilicy Tomaszów Mazowiecki (kobiety) oraz AZS Zakopane (mężczyźni) zdobyły złote medale w biegach drużynowych w mistrzostwach Polski w Zakopanem. Z powodu silnych podmuchów halnego organizatorzy zmuszeni byli odwołać część konkurencji czempionatu.
Zawody miały rozpocząć się w sobotę przed południem, jednak z powodu silnych podmuchów wiatru (70-90 km/h) podjęto decyzję o przeniesieniu startów na godziny późnopopołudniowe.
- Dziś jednak wiatr był jeszcze silniejszy (porywy ponad 100 km/h) i wszystko wskazywało na to, że biegi będą całkowicie odwołane, ale po konsultacjach z trenerami ekip postanowiliśmy rozegrać chociaż drużynówkę kobiet i mężczyzn - powiedział kierownik zawodów Krzysztof Gąsienica.
Wyniki sobotnich wyścigów drużynowych mistrzostw Polski:
kobiety - 6 okrążeń:
1. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 3.49,18 (Aleksandra Kapruziak, Aleksandra Dębowska, Ewelina Cieślik)
2. MKS Cuprum Lubin 3.49,84 (Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik)
3. WTŁ Stegny Warszawa 3.50,44 (Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss, Wiktoria Diduch)
mężczyźni - 8 okrążeń:
1. AZS Zakopane 4.38,19 (Piotr Głowacki, Sebastian Drużkiewicz, Andrzej Gąsienica-Laskowy)
2. SKŁ Górnik Sanok I 4.53,68 (Maciej Biega, Piotr Michalski, Kamil Ziemba)
3. KS Orzeł Elbląg 4.55,88 (Adrian Wielgat, Piotr Sowa, Paweł Toruń)
Tomasz GLISZCZYŃSKI zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE o Puchar Prezesa KS "PILICA"
Sportowy rok w Tomaszowie zaczął się 1 stycznia 2014r. w kręgielni Noworocznym Turniejem Kręglarskim. W kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej o godz. 12.00. Była to impreza otwarta i mógł w niej uczestniczyć każdy, kto tylko po sylwestrowej nocy ma chęci i siły. Amatorzy walczyli z zawodowcami. Na równi panie i panowie. Wszyscy wykonali po 60 rzutów do pełnych (po dziesięć na torze).
Tomasz GLISZCZYŃSKI zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE O Puchar Prezesa KS "PILICA" Jana Śnioszka



XXIX Puchar
Prezesa KS „PILICA”
w kręglarstwie klasycznym
Tomaszów Mazowiecki
2014.01.01 - godz. 12.oo
Wyniki : 5 x 12 rzutów do pełnych Rekord turnieju na 60 rzutów - 399 pkt należy do Leszka PLICHA
|
L.p. |
Nazwisko i imię |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Suma |
|
1. |
Tomasz GLISZCZYŃSKI |
66 |
82 |
82 |
76 |
69 |
375 |
|
|
2. |
Tomasz DZIUBECKI |
73 |
70 |
82 |
82 |
66 |
373 |
|
|
3. |
Tadeusz ŚLIWIŃSKI |
68 |
71 |
73 |
81 |
75 |
373 |
|
|
4. |
Bożena POLAK |
69 |
75 |
69 |
80 |
78 |
371 |
|
|
5. |
Artur WOJTALCZYK |
71 |
71 |
77 |
74 |
74 |
367 |
|
|
6. |
Marcin WITEK |
81 |
69 |
66 |
77 |
72 |
365 |
|
|
7. |
Leszek PLICH |
77 |
74 |
72 |
78 |
62 |
363 |
|
|
8. |
Kamil PSUT |
71 |
65 |
78 |
76 |
70 |
360 |
|
|
9. |
Konrad MOCARSKI |
72 |
73 |
71 |
68 |
75 |
359 |
|
|
10. |
Michał DĘBICKI |
71 |
69 |
78 |
64 |
68 |
350 |
|
|
11. |
Jakub GŁOGOWSKI |
72 |
73 |
69 |
61 |
75 |
350 |
|
|
12. |
Sylwester ZBROSZCZYK |
64 |
61 |
72 |
80 |
71 |
348 |
|
|
13. |
Klaudiusz DĘBOWSKI |
64 |
72 |
65 |
67 |
75 |
343 |
|
|
14. |
Kinga DĘBOWSKA |
63 |
77 |
73 |
63 |
66 |
342 |
|
|
15. |
Jacek LASOTA |
64 |
83 |
59 |
70 |
64 |
340 |
|
|
16. |
Marta MIARKA |
65 |
61 |
72 |
76 |
66 |
340 |
|
|
17. |
Jan ŚNIOSZEK |
65 |
70 |
63 |
75 |
67 |
340 |
|
|
18. |
Sebastian WISKOWSKI |
58 |
69 |
74 |
68 |
70 |
339 |
|
|
19. |
Zenon NOWAK |
57 |
71 |
72 |
59 |
77 |
336 |
|
|
20. |
Anna ŚLIWINSKA |
68 |
71 |
68 |
57 |
67 |
331 |
|
|
21. |
Adam CZAJKA |
58 |
65 |
70 |
64 |
67 |
324 |
|
|
22. |
Danuta DZIUBECKA |
64 |
68 |
60 |
63 |
60 |
315 |
|
|
23. |
Jacek KOWALCZYK |
59 |
67 |
52 |
65 |
70 |
313 |
|
|
24. |
Łukasz DĘBIEC |
55 |
53 |
53 |
62 |
46 |
269 |
|
|
25. |
Bartłomiej DĘBIEC |
50 |
65 |
49 |
39 |
64 |
267 |
|
|
26. |
Bartłomiej GRAZ |
Nie wystartował |
Zwycięzcą XXIX Noworocznego turnieju kręglarskiego o Puchar Prezesa KS ”PILICA” Jana ŚNIOSZKA został Tomasz GLISZCZYŃSKI wynikiem 375 pkt.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Bożena POLAK z wynikiem 371 pkt
W zawodach wystartowało 25 osób. Organizatorzy dziękują Panu Dominikowi Adamczykowi za sponsorowanie turnieju.
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014
Zapraszamy za rok o tej samej porze !!!
Zawody w Tomaszowie - Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie - dzieci na lodzie
21-22 grudnia 2013r. na torze Pilica w Tomaszowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Ściganie w sobotę i niedzielę zaczęło się o godz. 9.00.
Grad medali i pucharów w Ogólnopolski Zawodach Dzieci, które odbyły się na torze PILICY w Tomaszowie Maz.
--->> WYNIKI KONTROLNE
--->> WYNIKI OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY DZIECI "SZUKAMY TALENTÓW"
--->> WYNIKI PUNKTACJA SZKÓŁ
--->> WYNIKI PUNKTACJA KLUBÓW




































Porażka kręglarzy KS Pilica z Alfa-Vector II
Porażka kręglarzy KS Pilica 1 : 4 z Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne w SUPERLIDZE.

Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector II 8 12 29-11
3. Alfa-Vector I 8 12 25,5-14,5
4. Pilica 8 10 26-14
5. Start 8 6 14-24
6. Dziewiątka II 8 6 15-25
7. Dziewiątka I 8 4 14-26
8. Sokół 8 4 13,5-26,5
9. Tucholanka 8 2 8-32
5 stycznia 2014r. ruszy runda rewanżowa. Mecze dziesiątej kolejki zaplanowane są na 5 stycznia. Pilica pojedzie do Brzeska na pojedynek z Sokołem.
Ola Kapruziak w Pucharze Świata - Łyżwiarstwo szybkie. Udany weekend dla tomaszowskich panczenistów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 51-52 (1222-1223) z 13 grudnia 2013 r.

Łyżwiarki IUKS 9: Iga Kapruziak, Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek
W miniony weekend w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. W reprezentacji Polski znalazła się jedna zawodniczka Pilicy Tomaszów. Aleksandra Kapruziak występ u podnóża Tatr zaliczy do udanych. W zakopiańskiej imprezie startowało około 140 juniorek i juniorów z 18 państw, w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski. Najlepsi okazali się Holendrzy, którzy zdobyli 20 medali: 10 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe medale. Polacy trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Medalem Pucharu Świata może pochwalić się Kapruziak. Tomaszowianka razem z Patrycją Zachariasz i Kają Ziomek zajęły trzecie miejsce w sprinterskim biegu drużynowym. W startach indywidualnych Ola była dwukrotnie czwarta w biegach na 500 i 1000 m oraz zajęła piąte miejsce w wyścigu na 1500 m. Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim rozgrywany jest z podziałem na trzy strefy: europejską, azjatycką i amerykańską. Cały cykl zakończy się finałowymi startami w norweskim Bjugn (1-2 marca). Kolejna edycja europejska odbędzie się 25-26 stycznia w Innsbrucku.
***
W sobotę i niedzielę w Tomaszowie odbyły się zawody Pucharu Polski i Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowscy panczeniści pokazali się z dobrej strony. Wzawodach pucharowych startowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów
była słabiutka. W sobotę na 500 m dominowały tomaszowianki.Wygrała Karolina Bosiek 44,16 przed Karoliną Gąsecką 45,11 i Eweliną Cieślik 45,53. Piąta był Iga Kapruziak 48,67, szósta Katarzyna Ulkowska 48,70, ósma Agata Jabłońska 48,99, a dziewiąta Amanda Kaczmarek 49,85.
Na 1500 m kolejność na podium była taka sama: 1. Bosiek 2.21,27 (rek. życiowy), 2. Gąsecka 2.22,91, 3. Cieślik 2.27,69, 4. Kapruziak 2.32,70, 7. Ulkowska 2,38,80, 8. Natalia Kowalska.
W niedzielę w drugim biegu na 500 m nasze najlepsze łyżwiarki nie startowały. Jechała tylko Kaczmarek i była czwarta 49,54.
1000 m: 1. Bosiek 1.30,26, 2. Cieślik 1.33,33, 3. Gąsecka 1.34,14, 5. Kapruziak 1.38,60, 7. Ulkowska 1.41,76, 9. Kowalska 1.44,66, 10. Kaczmarek 1.46,20. 3 km: 1. Gąsecka 5.00,85, 2. Bosiek 5.02,48, 3. Agata Jabłońska 5.17,45, 4. Ulkowska 5.23,59 (PR), 5. Kapruziak 5.24,43.
Bieg drużynowy na 8 okrążeń toru:
1. IUKS 9 w składzie: Gąsecka, Bosiek i Kapruziak, 2. Pilica: Cieślik, Ulkowska i Kaczmarek.
Wyniki mężczyzn:
500 m – 1. Kamil Ziemba (Górnik Sanok) 39,11, 3. Piotr Bojanowski 41,62, 6. Mateusz Owczarek 41,96, 9. Mateusz Aftyka 42,19, 10. Adam Dymkowski 43,45, 500 m (drugi bieg) – 1. Ziemba 39,47, 4. Bojanowski 41,43, 5. Owczarek 41,56, 1000 m – 1. Ziemba 1.21,67, 3. Owczarek 1.22,66, 5. Aftyka 1.24,56, 8. Bojanowski 1.28,20, 9. Dymkowski 1.28,63 (PR), 10. Albert Kołodziejczyk 1.30,34, 1500 m – 1. 1.Wojciech Baran (Cuprum Lubin) 2.06,93, 3. Owczarek 2.09,08, 4. Sebastian Król 2.09,34, 6. Aftyka 2.13,44, 8. Bojanowski 2.20,17, 9. Kołodziejczyk
2.20,51,
3 km – 1. Baran 4.28,33, 4. Kołodziejczyk 5.02,97, 8. Aftyka 42,69, 9. Dymkowski 43,43, 10. Damian Śmigiel 44,07,
5 km – 1.Mateusz Fabjański (Błyskawica Domaniewice) 8.18,53, 2. Kołodziejczyk 8.54,13,
bieg drużynowy: 1. Pilica I: Król, Kołodziejczyk iAftyka, 2. Pilica II: Bojanowski, Dymkowski i Śmigiel.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)















