Aktualności
Piliczanie w złocie - Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim młodzików
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1331) z 5 lutego 2016 r.
Nasi panczeniści zdominowali Ogólnopolskie Zawody „Srebrna Łyżwa" 2016. które w weekend odbyły się w Warszawie. Srebrne statuetki zdobyli Natalia Jabrzyk i Wiktor Grzybek z Pilicy. Były to mistrzostwa Polski młodzików. W rywalizacji dziewcząt trzy tomaszowianki znalazły się w czołowej
Czwórce. Gwiazdą zawodów była Jabrzyk, która wygrała wszystkie cztery biegi i wielobój. Dwukrotnie na 500 m uzyskała czas 44,53 i 44,64, na 1000 m 1.30,79, a na 1500 m 2.17,13. Na trzecim miejscu w wieloboju uplasowała się Izabela Tejchman, która zapewniła sobie ten medal dobrym występem na 1000 m. Czas 1.33,40 dał jej brąz na tym dystansie i medal wielobojowy. W pozostałych startach była czwarta. Dwukrotnie na podium stawała jeszcze Karolina Świnoga, która na 500 m najpierw była druga (44,71), a następnie trzecia (44,81). Na 1000 m była czwarta (1.37,58), a wielobój zawaliła słabym występem na 1500 m (2.33,16). Obie panczenistki są z 1UK.S Dziewiątka.
Nieco mniej udany start mieli tomaszowcy młodzicy, choć cieszyliśmy się ze złotego medalu w wieloboju Wiktora Grzybka. Tomaszowianin we wszystkich startach zajmował drugie miejsce. Na poszczególnych dystansach uzyskał czasy: 500 m 41,18, 1000 m 1.23,91, 1500 m 2.08,67 i 3 km 4.38,13. Z zawodników Dziewiątki Jakub Dymkowski uplasował się w wieloboju na szóstym miejscu, a Oskar Ślusarski na siódmym.
Sympatycy Pilicy górą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1331) z 5 lutego 2016 r.
W kręgielni OSiR rozegrano 35 mecz pomiędzy Sympatykami KS Pilica i Miejskim TKKF. Wygrali Sympatycy. Tym razem 1507:1443.
Każda ekipa składała się z dziesięciu zawodników, a do rywalizacji zespołowej zaliczono po pięć najlepszych wyników. W poszczególnych drużynach punktowali (w nawiasie wynik):
Sympatycy Jacek Lasota (314), Jacek Grabowski (303), Leszek Plich (302), Marta Miarka (300), Anna Sliwińska (288), Tomasz Gliszczyński (280), Bożena Polak (280), Łukasz Henig (275), Piotr Arkuszyński (272), Grzegorz Wągrodzki (264).
TKKF Tomasz Dziubecki (298), Sebastian Wiskowski (321), Artur Wojtalczyk (290), Jakub Głogowski (265), Adam Iwanicki (273), Henryk Piotrowski (269), Rafał Henig (268), Maciej Słowiński (264), Danuta Dziubccka (245), Zenon Nowak (242).
30.01.2016 - 31.01.2016r. Mistrzostwa Polski Młodzików Srebrna Łyżwa
Natalia JABRZYK i Wiktor GRZYBEK Mistrzami Polski Młodzików
25 stycznia 2016r. SYMPATYCY KS PILICA - TKKF 1507-1443
25 stycznia odbył sie XXXV mecz kręglarski SYMPATYCY KS PILICA - TKKF wygrała drużyna SYMPATYKÓW 1507-1443 TURNIEJ INDYWIDUALNY WYGRAŁ JACEK LASOTA 304 PKT
Sreberka z Dziewiątki, brązowe piliczanki - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1330) z 29 stycznia 2016 r.
Ola Kapruziak w mistrzostwach Polski tym razem zajęła szóste miejsce
W Zakopanem odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinter s kim. Indywidualnie tomaszowianie nie zbliżyli się do podium, za to cieszyliśmy się z dwóch medali panczenistek w biegu drużynowym.
W mistrzostwach dominowały kadrowiczki, srebrne medalistki Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Mistrzynią Polski została Natalia Czerwonka z Zagłębia Lubin, która wprawdzie wygrała tylko jeden bieg, ale w dwóch była druga i raz trzecia. Uzbierała 160,455 pkt i wyprzedziła Luizę. Złotkowską (UKS Sparta Grodzisk) o zaledwie 0,045 pkt. Brąz przypadł aktualnie najszybszej na łyżwach Polce Kai Ziomek (Cuprum Lubin), która wygrała dwa biegi na 500 m, ale na l km uzyskiwała piąte wyniki.
Trudno o medal - Drużynowe mistrzostwa Polski w kręglarstwie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1330) z 29 stycznia 2016 r.
Kręglarze z Tomaszowa (na niebiesko) i Leszna przed meczem na szczycie
Faza zasadnicza w superlidze kręglarskiej zbliża się do końca. W niedziele rozegrana została jedenasta kolejka. Ekipa Pilicy w meczu na szczycie uległa broniącej tytułu Polonii Leszno i spadła na czwarte miejsce.
Pilica Tomaszów - Polonia 1912 Leszno 0:2 (3:5, 5:19, 2995:3298).
Panczeniści z medalami - Sezon łyżwiarstwa szybkiego w Polsce rozkręcił się na dobre
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 3 (1329) z 22 stycznia 2016 r.
Młode panczenistki z Tomaszowa są nadzieją polskiego łyżwiarstwa szybkiego
W ubiegły weekend w Zakopanem rozegrane zostały zawodv łvżwiarstwa szybkiego o Puchar Polski. Nasi panczeniści pokazali się z dobrej strony, zajmując wiele czołwych miejsc. Pierwszy bieg na 500 m wygrała Kaja Ziomek / Cuprum Lubin (40,48). Trzecia była Karolina Bosiek z Dziewiątki 41,58, a piąta jej koleżanka klubowa Karolina Gąsecka 43,04. Ósme miejsce zajęła Olga Kaczmarck z Pilicy (44,97), dziewiąte Izabela Tejchman z Dziewiątki (45,01), a trzynaste Katarzyna Ulkowska z Pilicy (46,60).
Wyniki drugiego sprintu: 1. Ziomek (41,)3, 3. Bosiek (42,42), 4. Aleksandra Kapruziak z Pilicy (42,80), 5. (iasecka (43,77), 7. Tejchman (46,03), 8. Kac/marek (46,23), 9. Ulkowska (47,49).
Możesz zostać mistrzem
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 3 (1329) z 22 stycznia 2016 r.
Najmłodsi łyżwiarze przed zawodami na torze lodowym w Tomaszowie
W miniony weekend w Zakopanem odbyły się czwarte w tym sezonie Ogólnopolskie zawody Dzieci » Lyżwiarstwie Szybkim pod hasłem "l ty zostaniesz mistrzem". Wystąpiło ponad 240 łyżwiarek i łyżwiarzy. W imprezie jak zwykle pprym wiedli tomaszowscy panczeniści z klubów KS Pilica i UKS Dziewiątka. Nasza młodzież przywiozła spod tatr 13 medali.
W wieloboju piętnastolatek Karolina Świnoga z Dziewiątki po raz drugi musiała zadowolić się. drugim miejscem. Wygrała dwa wyścigi na 500 m, ale była druga na 1000 i 1500 m i ustąpiła Kai Gajewskiej z Orlicy Duszniki Zdrój. Ewa Machowczyk z Pilicy była dziesiąta.
W tej kategorii Wiktor Grzybek z Pilicy był bezkonkurencyjny. Wygrał dwa wryścigi i dwukrotnie był drugi. Karol Jabłoński był dziewiąty.
Tomaszowianie tym razem nic zdołali zdominować kategorii czternastolatków, ale zabrakło kilku naszych czołowych zawodników. Wśród dziewcząt w wieloboju najlepsza była Katarzyna Dęła z Pilicy, która wygrała wszystkie cztery biegi (po dwa na 500 i 1000 m). Szósta była Natalia Głowacka, a ósma Jagoda Owczarek.
Kolejna szansa na kryty tor?
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1328) z 15 stycznia 2016 r.
Która to już? Jeszcze w latach 80. ub.w. budowę krytego toru i całego kompleksu sportowego przy ul. Strzeleckiej miał sfinansować „Wistom”. Po sukcesach olimpijskich takie deklaracje składali kolejni ministrowie sportu. Teraz prezydent miasta zarzeka się, że ta inwestycja zostanie w końcu zrealizowana.

Kolejny raz wrócił temat możliwości zadaszenia tomaszowskiego toru. Może po blisko 30 latach w końcu uda się zrealizować tą inwestycję
Łyżwiarstwo szybkie w Tomaszowie ma prawie 50letnią tradycję. W 1967 r. z inicjatywy Bogdana Drozdowskiego (wychował olimpijczyków: Stanisławę PietruszczakWąchałę, Jana Jóźwika i Jaromira Radke) powstała sekcja łyżwiarska w KS Pilica. Kilka miesięcy później zapadła decyzja o budowie mrożonego toru łyżwiarskiego przy ul. Strzeleckiej, który został oddany do użytku w 1971 r. 13 lat później w tym miejscu powstał obiekt sztucznie mrożony. Jeszcze w 1984 r. B. Drozdowski ściągnął do Tomaszowa Wiesława Kmiecika (dzisiaj trenera kadry narodowej łyżwiarzy), który przejął jego podopiecznych (m.in. J. Radke i Pawła Abratkiewicza) i doprowadził ich do wielkich sukcesów. B. Drozdowski chciał pójść jeszcze dalej.
Tucholanka Zakłady Mięsne Skiba Tuchola - Pilica Tomaszów 0:2 (2:6, 5:19,2995:3298)
Ekipa Pilicy (nasi zawodnicy na niebiesko) przed pierwszym pojedynkiem z Tucholanką w tomaszowskiej kręgielni
W niedzielę rozegrana została dziesiąta kolejka superligi kręglarskiej. Pilica wykonała zadanie i zdobyła kolejne dea punkty i dodatkowo bonus. Z sześcioma zwycięstwami awansowała na trzecie miejsce.
Tucholanka Zakłady Mięsne Skiba Tuchola - Pilica Tomaszów 0:2 (2:6, 5:19,2995:3298).
Pozostali w grze o medal - Kręglarstwo klasyczne – drużynowe mistrzostwo Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1328) z 15 stycznia 2016 r.
Ekipa Pilicy (nasi zawodnicy na niebiesko) przed pierwszym pojedynkiem z Tucholanką w tomaszowskiej kręgielni
Kręgle o medale
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 2 (1328) z 15 stycznia 2016 r.
Trwają 22 Indywidualne Mistrzostwa Tomaszowa w Kręglach, których organizatorami są Zarząd Miejskiego TKKF. Piąty tur niej klasyfikacyjny wygrali Bożena Polak i Tomasz Dziubecki. Turniej był bardzo podobny do poprzedniego. W rywalizacji mężczyzn Dziubecki w 40 rzutach do pełnych wykulał 258 punktów i tylko o punkt wyprzedził Szymona Napierałę. Trzecie miejsce zajął Tomasz Wojciechowski (251 pkt) i Dalsza kolejność: 4. Łukasz H e ni g 246,5. Leszek Plich 243,6. Artur Wojtalczyk 242,7. Maciej Słowiński 237, 8. Sebastian Wiskowski 229, 9. Klaudiusz Dębowski 227, 10. Adam Iwanicki 226. W rywalizacji pań Polak przewróciła 248 kołków. Druga była Anna Śliwińska 239, trzecia Marta Miarka 226, czwarta Danuta Dziubecka 221, piąta Monika Ant-czak 211, a szósta Monika Dębieć 211. W sezonie 2015/16 zostanie rozegranych dziesięć mistrzowskich turniejów. W klasyfikacji generalnej prowadzi Plich, który zgromadził650 pkt. Drugi jest Dziubecki (645), trzeci Wojtalczyk (615), czwarty Napierała (605), piąty Ilenig (580), a szósty Sobierski (575). Na czele pań jest Polak (730), która wyprzedza Miarkę (695), Śliwińska (690), Dziubecka (650) i Antczak (620). W imprezie prowadzone są dwie dodatkowe klasyfikacje. W pierwszej o puchar „Parkiet-Domu" nagrodzony zostanie zawodnik, który straci najwięcej kołków we wszystkich turniejach łącznie. Liderem jest Plich (1209), przed Wojtalczykiem (1191), Napierała (l 188) i Polak (1184). W drugiej klasyfikacji puchar Andrzeja Kucharczyka przypadnie kręglarzowi, który uzyska najlepszy wynik w jednym turnieju w całym cyklu. Na prowadzeniu jest dwóch zawodników. Dziubecki zrównał się punktami z liderującym od świąt Wojtakrzykiem (obaj po 258 pkt). Kolejny turniej 21 stycznia Organizatorzy zapraszają do udziału w turniejach wszystkich chętnych, którzy ukończyli trzynaście lat i nie są zawodnikami zrzeszonymi w Polskim Związku Kręglarskim. Wpisowe wynosi 4 zł.
Powiedzieli nam: Jan Szymański, Wiesław Kmiecik, Kazimierz Kowalczyk, Witold Bańka, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Powiedzieli nam:
Jan Szymański (medalista olimpijski, mistrz Polski w wieloboju i na 5000 m):
Przedmistrzostwami Polski miałem dwa tygodnie przerwy od lodu. Zaraz po zawodach Pucharu Świata na początku grudnia wyjechałem na zgrupowanie na Gran Canarię. Tam dużo było jazdy na rowerze i treningu specjalistycznego, ale bez łyżew. W Tomaszowie znowu musiałem przestawić się na ściganie na lodzie. Te zawody były doskonałą próbą przed mistrzostwami Europy. Organizatorzy zadbali o oprawę zawodów. Zamontowano nowebandy, dzięki którym na torze było znacznie bezpieczniej. Na pogodę nie mieli wpływu. Były obawy, czy zawody w ogóle uda się rozegrać. Jednak udało się przygotować obiekt. Obsługa stanęła na wysokości zadania. Trochę się ochłodziło i jakość lodu w drugim i trzecim dniu startów się poprawiła. Potrzebujemy w kraju zadaszonych obiektów, na których moglibyśmy trenować przez cały rok. Jak widać po zawodach, w Tomaszowie młodzież chętnie trenuje łyżwiarstwo, tylko trzeba stworzyć jej odpowiednie warunki. Jeden z krytych torów powinien powstać w Tomaszowie. W połączeniu z bazą ośrodka w Spale byłby obiektem nie tylko dla polskich łyżwiarzy. Na razie wszystko jest na etapie uzgodnień, projektów. To wszystko przeciąga się w czasie. Zanim powstanie nowa hala, minie jeszcze sporo czasu. To już chyba będzie tor dla naszych następców.
Nie zapomniał jak się jeździ
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Paweł Abratkiewicz, trener kadry rosyjskich łyżwiarek, na kilka dni przyjechał do domu. Nie mogło go zabraknąć na torze. 10 lat temu zakończył sportową karierę, ale nie zapomniał, jak się jeździ na łyżwach. Wystartował nawet w maratonie nocnym.
- Przyjechał pan na święta do domu...
- Właściwie Boże Narodzenie spędziłem w tym roku w Rosji.
26 i 27 grudnia mieliśmy mistrzostwa kraju. Na początku stycznia znowu wyjeżdżam na mistrzostwa Europy, później Puchar Świata i mistrzostwa świata. Do domu wrócę dopiero w drugiej połowie lutego.
- Czyli akurat zdążył pan na mistrzostwa w Tomaszowie. Jak się panu podobały te zawody?
- Takiej imprezy, zorganizowanej z takim rozmachem, dawno tutaj nie było. Za moich czasów, kiedy jeszcze startowałem, rozgrywano w Tomaszowie najczęściej mistrzostwa w sprintach albo w wielobojach, ale rywalizacji na dystansach to na tym torze nie pamiętam. To nie było takie zwykle ściganie, tylko po to, żeby się odbyło. Widać było świąteczną atmosferę i zainteresowanie zawodami. Tomaszów żyje łyżwiarstwem.
- Myśli pan, że może być to zaczątek czegoś większego? Od kilku lat mówi się o zadaszeniu jednego z torów lodowych w Polsce.
Pod uwagę był brany również Tomaszów.
- Jakieś rozmowy już były prowadzone. Przychylne temu pomysłowi są władze miasta. Nie musi być to wielki pałac sportu.
Projekt hali jest już właściwie gotowy. Za 30 milionów możemy mieć obiekt, który będzie służył nie tylko łyżwiarzom, ale również sportowcom innych dyscyplin. Zadaszony obiekt jest niezbędny.
Zbigniew Bródka: Chciałbym częściej przyjeżdżać do Tomaszowa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Mistrz olimpijski z Soczi był największą gwiazdą mistrzostw Polski. Na torze w Tomaszowie był najlepszy aż w trzech konkurencjach. Na tym obiekcie trenował już jako nastolatek.
Radke Trzy złote medale na dystansach, srebro w wieloboju i brąz na 500 m. Wygląda na to, że wraca pan do wysokiej formy. Początek sezonu miałem słaby. Cieszę się, że w końcu powoli dochodzę do dobrej dyspozycji. To nie jest jeszcze optymalna forma, ale start w Tomaszowie pokazał, że jestem na właściwej drodze. Wiedziałem, ile przepracowałem. W okresie przygotowawczym zrobiłem chyba najwięcej w całej karierze, jeśli chodzi o siłę i wytrzymałość. Czułem się mocny, ale wyników nie było. Wiem, że to przyniesie efekt w kolejnych zawodach.
Łyżwiarskie święto na torze Pilica
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Kadrowicze i olimpijczycy wystąpili w rolach głównych podczas mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które na zakończenie 2015 roku odbyły się w Tomaszowie. W wieloboju pań najlepsze okazały się srebrne olimpijki z Soczi. Wygrała Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) przed Luizą Złotkowską (Cuprum Lubin). Wśród panów brązowy medalista olimpijski w drużynie Jan Szymański (AZS AWF Poznań) wyprze-dził mistrza olimpijskiego na 1500 m Zbigniewa Bródkę. Ta czwórka królowała też na dystansach. Bródka zdobył trzy złota, srebro i brąz, a Szymański złoto i dwa srebra. Czerwonka zgarnęła po dwa złote i srebrne krążki, a Złotkowska raz wygrała i dwukrotnie była druga. Obja-wieniem była 19-letnia Kaja Ziomek, królowa sprintu. My cieszyliśmy się z medali Aleksandry Kapruziak z Pilicy, która po raz pierwszy indy-widualnie wdarła się na podium w rywalizacji seniorek i królowała wśród młodzieżowców. Do tego dwa medale zdobyły nasze reprezentacje w biegach drużynowych.
Tomaszowianie na lodzie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Przedstawiamy wyniki naszych panczenistów: kobiety
500 m (dwa biegi) l. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) 40,95 i 41,13,3. Aleksandra Kapruziak 42,61 i 41,99, 7. Karolina Bosiek 42,68 i 42,47, 11. Izabela Tejchman (obie Dziewiątka) 46,83 i 46,25,13. Magdalena Bożyk 50,77 i 50,12,14. Katarzyna Bastrzyk 50,55 i 51,16,15. Olga Kaczmarek 59,67 i 46,36 (wszystkie Pilica), 1000 m 1. Czerwonka 1.22,08, 4. Bosiek 1.25,01, 6. Kapruziak 1.36,16, 12. Gąsecka 1 .27,93,13. Jabrzyk 1 .29,91, 14. Tejchman 1.35,19, 16. Kaczmarek 1.37,18, 17. Agata Jabłońska 1.37,63, 18. Katarzyna Ulkowska 1.37,85, 20. Bożek 1.49,71, 21. Bastrzyk 1.50,34,
1500 m - 1. Czerwonka 2.05,20, 6. Bosiek 2.12,06, 7. Kapruziak 2.12,43, 10. Gąsecka 2.16,55, 12. Jabrzyk 2.20,00, 13. Jabłońska 2.28,06, 15. Tejchman 2.29,67, 17. Ulkowska 2.36,10, 18. Bastrzyk 2.48,18, 19. Bożyk 2.56,31,
3000 m - 1. Luiza Złotkowska 4.30,51, 8. Bosiek 4.50,02, 9. Kapruziak 4.51,00, 10. Gąsecka 4.57,20, 11. Jabrzyk 5.06,40, 12. Jabłońska 5.20,12 (FR), 14. Ulkowska 5.34,93, 16. Tejchman 5.46,58,
wielobój 1. Czerwonka 169,331, 6. Bosiek 177,541, 8. Kapruziak 178,333, 10. Gąsecka 182,814, 11. Jabrzyk 186,997, 12. Jabłońska 200,321, 13. Tejchman 202,078, 15. Ulkowska 204,529.
Możesz zostać mistrzem - Łyżwiarstwo szybkie - ścigali się najmłodsi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.

Najlepsze łyżwiarki w kategorii 13 lat. Zwyciężyła Daria Kopacz (w środku) przed Zofią Plutą (od lewej) i Natalią Krześlak
Noworoczne kulanie - Początek sportowego roku w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1327) z 8 stycznia 2016 r.
Najbardziej wytrwali kręglarze, którzy 1 stycznia doczekali do dekoracji triumfatorów noworocznego turnieju
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)















