Aktualności
Arkadiusz Skoneczny: Może kiedyś wrócę do Tomaszowa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Przygodę łyżwiarską zaczynał w rodzinnym Tomaszowie. Był obiecującym panczenistą, później fizjoterapeutą sportowców. W końcu został trenerem jednej z najlepszych zawodniczek w kraju, która na mistrzostwach nie miała sobie równych.
- Gratulacje. Pana podopieczna Natalia Czerwonka jest największą gwiazdą tomaszowskich mistrzostw. Dobra dyspozycja na pewno cieszy
- Dziękuję bardzo. Właściwie start w Tomaszowie był dla nas jednym z etapów przygotowań do sezonu olimpijskiego. Niebawem Natalia wystartuje w Pucharach Świata, które będą ważnymi sprawdzianami przed igrzyskami. Dopiero tam ma zaprezentować najwyższą dyspozycję.
- Można powiedzieć, że przeszedł pan całą drogę łyżwiarską. Najpierw jako zawodnik KS Pilica...
Artur Waś: Lód w Tomaszowie będzie szybszy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Najlepszy polski sprinter, należący do światowej czołówki, pokazał w Tomaszowie moc. Nie miał sobie równych na dystansie 500 m.
Startował pan chyba we wszystkich halach lodowych na świecie. W końcu się pan doczekał takiego obiektu w Polsce.
- Muszę przyznać, że jako warszawiak byłem za budową hali w stolicy. Wtedy mówiło się też o Zakopanem, pojawiała się również kandydatura Tomaszowa. Jednak wiele osób się zastanawiało, czy ta trzecia opcja w ogóle ma sens.Teraz zrozumiałem, że to był najlepszy wybór. Głównie dlatego, że w pobliżu jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Hala w Tomaszowie jest na światowym poziomie. Z domu mogę dojechać tutaj w godzinę.
- A jak się pan czuje w nowym obiekcie? Będzie pan tutaj częściej przyjeżdżał?
Srebrna Karolina, brązowy Roland - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim w tomaszowskiej Arenie Lodowej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
W miniony weekend największym wydarzeniem sportowym Tomaszowa były 32. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach i 86. w Wieloboju. Od piątku do niedzieli panczeniści ścigali się na pierwszym w kraju krytym torze, czyli w nowo wybudowanej Arenie Lodowej. Większych niespodzianek nie było. Medale zdobywali faworyci, choć trzeba zauważyć, że do krajowej czołówki przebojem wdarła się Karolina Bosiek z Pilicy. Tomaszowianka zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy. O dwa brązowe krążki postarał się Roland Cieślak. Aż czterokrotnie stawał na podium Mateusz Owczarek, ale w kategorii młodzieżowej. Mistrzostwa w Tomaszowie zgromadziły na starcie prawie całą krajową czołówkę. Zabrakło tylko Zbigniewa Bródki z Błyskawicy Domaniewice. Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m zrezygnował z udziału w zawodach z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego. Pod jego nieobecność wśród panów gwiazdami byli Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki, a wśród pań Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska.
W końcu mamy swoją halę
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
- cieszą się łyżwiarze
Luiza Złotkowska
(wicemistrzyni olimpijska): Będę miała blisko na treningi
- Dla takich zawodników jak ja, to ogromne przeżycie wystartować pierwszy raz w hali w Polsce. Długo musieliśmy czekać na ten moment. Pamiętam, że jak zaczynałam łyżwiarską karierę, były zapowiedzi, że powstanie taki obiekt.Było mnóstwo planów. Na początku hala miała być budowana w Warszawie, później w Zakopanem, aż w końcu powstała w Tomaszowie Maz. Byłam tutaj nieco ponad rok temu, na wmurowaniu kamienia węgielnego. Wtedy zapowiadano, że mistrzostwa Polski w październiku 2017 r. odbędą się na nowym obiekcie i będziemy mogli trenować tutaj już przed igrzyskami. Nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Ale jest, ku mojemu zaskoczeniu. Nie jest to jeszcze najszybszy lód w Europie, ale na pewno najszybciej wybudowana hala na Starym Kontynencie. Dla mnie to dobrze, że hala powstała w Tomaszowie. Mieszkam w Grodzisku Maz., będę miała bardzo blisko na zgrupowania i zawody. Nawet w 50 min. można dojechać. Więcej czasu będą mogła też spędzić w domu. Między startami w Pucharach Świata nie będziemy musieli przerywać cyklu treningowego, tylko ćwiczyć w hali, w kraju. To bardzo ważne. Od początku listopada zaczynamy starty w PŚ, a później już bezpośrednie przygotowania do igrzysk.
Udany start sezonu - Kreglarstwo sportowe młodzieży w Pilicy Tomaszów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
W Tucholi odbył się Młodzieżowy Puchar BorówTucholskich w kręglarstwie klasycznym, zaliczany do Grand Prix Polski młodzików i juniorów młodszych.Z przedstawicieli Pilicy Tomaszów, najlepiej wypadła Angelika Wojtaszek, zajmując drugie miejsce.
Kręglarze Pilicy w Tucholi
W końcu wchodzimy na łyżwiarskie salony
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.
Cieszy się Jaromir Radke. - Czekałem na tę chwilę ponad 30 lat. Jako zawodnik widziałem, jak budują hale w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Z czasem takie obiekty powstały na całym świecie, a my ciągle czekaliśmy. W końcu spełniło się moje marzenie z dzieciństwa - dodaje olimpijczyk z Lillehammer i Albertville.
W hali w Hamar Polacy zawsze czuli się jak u siebie. Na zdjęciu Jaromir Radke i trener Wiesław Kmiecik przyjmują gratulacje po zdobyciu medalu mistrzostw Europy w 1994 r.
HALA CZYNNA MISTRZOSTWA W PIĄTEK - Arena lodowa gotowa na przyjęcie sportowców
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.
14 MIESIĘCY Tyle trwała budowa hali. To ogromne tempo.
Można odetchnąć z ulgą - hala jest gotowa.
Wydane zostało już pozwolenie na jej użytkowanie.
W czwartek (26.10.) można ją zobaczyć, bo w godz. 17.00-20.00 będzie Dzień Otwarty Areny Lodowej.
Prezydent Marcin Witko, w trosce o szczegóły, zbiera - jak widać na zdjęciu - ostatni pyłek.
Pierwszy występ tomaszowskich kręglarzy w sezonie 2017/18.
W dniach 21.-22.10.2017r. w Tucholi odbył się ogólnopolski Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich zaliczany od tego sezonu jako Grand Prix Polski dla młodzików i juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym. Nasze miasto reprezentowała siedmioosobowa grupa juniorek i juniorów młodszych. Pierwszy start po wakacyjnym roztrenowaniu wypadł całkiem nieźle. Angelika Wojtaszek zajęła w nim 2 miejsce strącając w eliminacjach 545 kręgli i w finale 510, a nasza debiutantka w tej kategorii Daria Zdulska 6 miejsce 523 i 499. Mateusz Goździk był 4 strącając 525 i 533 , a Filip Skalski 10 strącając 520 i 494.
Dalsze miejsca naszych zawodników to:
Joanna Pawłowska 9 miejsce 501 kręgli, Szymon Kosz 14 miejsce 500, Katarzyna Paduszyńska 19 miejsce 434.
Zawodnicy i trener bardzo dziękują firmie Artom oraz Firmie Budowlanej Jacek Lasota, sponsorom dzięki którym wyjazd był możliwy.
Zdążą na mistrzostwa?
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.
W Tomaszowie powstaje pierwsza w Polsce hala z torem łyżwiarskim. Pierwsze zawody już za tydzień 28-29.10.2017r., a lodu nie ma. Czy budowlańcom uda się wyprzedzić łyżwiarzy?
W hali z torem łyżwiarskim ciągle trwają roboty, a urządzenia mrożące do środowego (18.10) południa nie zostały włączone. Później przypłynęły dobre wieści. Jak informuje Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, po południu rozpoczęło się powolne mrożenie. Temperatura glikolu obniżana jest o pół stopnia C na godzinę. Tworzenie tafli lodu powinno rozpocząć się za dwa dni.
Czekamy na lód w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.

Trener Wiesław Kmiecik chciałby już wyjść ze swoimi podopiecznymi na lód w Tomaszowie
...mówi Wiesław Kmiecik, trener kadry młodzieżowej panczenistów. Pod jego okiem trenują nasze nadzieje olimpijskie - Karolina Bosiek i Roland Cieślak, którzy mają duże szanse na zakwalifikowanie się do igrzysk w Pjongczang.
Do najważniejszej imprezy czterolecia pozostało już niespełna cztery miesiące. - Teraz każdy dzień jest bardzo ważny. Nie możemy sobie pozwolić na przerwy w treningu na lodzie.
Rekord Polski juniorek naszej Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – sezon olimpijski szybko się zbliża
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.
Karolina Bosiek na torze lodowym w Lillehammer
Zmarł Wacław Marażewski
20.09.2017 r. zmarł Wacław Marażewski, trener i działacz z Pilicy Tomaszów Mazowiecki.

Wacław Marażewski
Pogrzeb, odbędzie się 23 września 2017 r, o godz 11.oo na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Smutnej.
Wacław Marażewski urodził w 19 września 1935 r. w miejscowości Lipie w gminie Czerniewice. Po ukończeniu szkoły podstawowej, zawodowej, rozpoczął pracę w zakładzie „Wistom” w Tomaszowie Mazowieckim.
W pracy zawodowej w „Wistomie” dał się poznać jako pracowity, ambitny pracownik oraz aktywny sportowiec. Był członkiem sekcji bokserskiej, piłki nożnej, lekkoatletyki Klubu Sportowego „Pilica”. Szczególnie upodobał sobie sekcję boksu. Kibice pamiętają jego sparingi w wadze piórkowej z późniejszym mistrzem olimpijskim Janem Szczepańskim. Po zakończeniu kariery sportowej poświecił swój czas wolny działalności społecznej. Dał się poznać jako przyjaciel i wychowawca młodzieży. Był wieloletnim kierownikiem i dobrym duchem sekcji kręglarskiej KS „Pilica”. To on pomagał kręglarzom przetrwać w trudnych chwilach jeszcze na starej kręgielni dwutorowej nad rzeką Pilicą.
Kręglarska młodzież w natarciu - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym 27-28.05.2017r. Łaziska Górne
W dniach 27-28.05.2017r. na zmodernizowanej 6-cio torowej kręgielni w Łaziskach Górnych odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach udział brały cztery województwa: śląskie - reprezentowane przez KS Polonia Łaziska Górne, małopolskie - BOSiR Brzesko, dolnośląskie - UKS Jedynka Świebodzice oraz łódzkie - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pilicy Tomaszów wygrywając te zawody po raz szósty z rzędu, zdobywając dla klubu i województwa łódzkiego 22,5 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego przed śląskim 19 pkt, małopolskim 18,5 oraz dolnośląskim 4.
Brązowa Julia Sidło
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1399) z 26 maja 2017 r.
Kreglarstwo klasyczne po tomaszowsku w wydaniu młodzieżowym
W niemieckim Dettenheim trwają Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym wszystkich kategorii wiekowych. Na początek startowała młodzież. W reprezentacji Polski juniorów znalazła się grupa kręglarzy tomaszowskiej Pilicy. Najlepiej z nich spisała się Julia Sidło, która wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amiki Wronki zdobyła brązowy medal w żeńskich tandemach. Był to pierwszy medal Polaków w tych zawodach, ale nie ostami.
Polki zaczęły turniej od ogrania pary z Włoch 2:0. W ćwierćfinałowym pojedynku z Rumunkami nasze zawodniczki zagrały na remis w setach i o zwycięstwie decydowały rzuty zwycięstwa. Nasze juniorki miały więcej zimnej krwi i wygrały.
Brązowy medal w ostatnim dniu MŚ U18 w Dottenheim
Już w pierwszym bloku wystartowała pierwsza z naszych reprezentantek – Katarzyna Mroczkiewicz. Kaśka w starcie drużynowym grała bardzo dobrze ale ostatni słabszy tor dał jej 17 miejsce ale jednak pewny awans do finałowej gry. W piątek rano zawodniczka wronieckiej „Dziewiątki-Amica” grała jednak bardzo dobrze od początku do końca i osiągnęła wynik równo 600 kręgli. Ten wynik otwierał bardzo poważne szanse na medal, zwycięstwo w bloku i wynik z 6 z przodu na pewno dał do myślenia następnym zawodniczkom, które wchodziły na tor. Dały też do myślenia ale też motywacje naszym następnym polskim zawodniczkom. Co prawda Julia Sidło startu finałowego nie zaliczyła do udanych, za to świeżo upieczona Mistrzyni Świata w sprincie – Nicoletta Dudziak w finale rozegrała świetną partię. Z wynikiem 598 wygrała swój blok i przed ostatnią ósemką zawodniczek nasze reprezentantki zajmowały 1 i 2 lokatę.
Julia Sidło brązową medalistką Mistrzostw Świata
Wspaniałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym w niemieckim Dettenheim.
Reprezentantka tomaszowskiej Pilicy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji tandem wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z KK Dziewiątka Amica Wronki. Był to pierwszy medal tych mistrzostw dla reprezentacji Polski. Julia zagrała również w drużynie z rekordem życiowym 570 kręgli (najlepszy wyniki wśród Polek), która to drużyna zajęła historyczne 5 miejsce. Reprezentacja Polski zdobyła jeszcze złoty i srebrny medal w konkurencji sprint juniorek oraz brązowy indywidualnie juniorek. Trochę trudniej mieli juniorzy, którzy nie zdobyli medalu, a w drużynie byli na 7 pozycji. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 4 miejsce. Ogólnie tak dobrego wyniku nie było jeszcze w historii polskiego kręglarstwa. Trenerami reprezentacji byli Marek Torka OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Tomasz Cichowski Pilica Tomaszów.
Juniorzy U18 siódmą drużyną świata na MŚ U18 w Dettenheim
W drugim dniu gier na Mistrzostwach Świata U18 rozegrano start drużynowy juniorów. Siódme miejsce nie jest złe, choć zabrakło jednego dobrego wyniku by zbliżyć się do strefy medalowej.
Najlepiej w drużynie punktował kończący start drużyny polskiej Gracjan Machaj z Dziewiątka-Amica Wronki (592).
5 miejsce Polek w dużynie na MŚ U18 w Dettenheim
Na Mistrzostwach Świata w Dettenheim rozpoczęliśmy od turnieju drużynowego juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, które ostatecznie zajęły piątą pozycję. Na pewno w ekipie polskiej był spory niedosyt bo do pudła nie brakowało wiele.
Brązowy tandem juniorek młodszych w Mistrzostwach Świata w Dettenheim
Mamy pierwszy medal z Mistrzostw Świata U18. 17 maja 2017r. w turnieju tandemów, wystartowały dwa duety – jeden żeński i jeden męski.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)




















