Aktualności
Przegrana KS Pilica z K.S. Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:6, 12:12, 3217:3341)
Ruszyły rozgrywki SUPERLIGI w kręglarstwie w sezonie 2014/2015.
Na inauguracje KS "Pilica" przegrała z aktualnym mistrzem Polski K.S. Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:6, 12:12, 3217:3341).

Pilica zagra w superlidze - Kręglarstwo klasyczne
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 38 (1261) z 19 września 2014 r.
Przed dwoma tygodniami rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym. Pilica Tomaszów na inaugurację miała grać u siebie z Tucholanką, ale klub z Tucholi w ostatniej chwili wycofał się z rozgrywek. Nasi kręglarze sezon 2014-15 rozpoczną więc dopiero 20 września. W kręgielni OSiR przy ul. Strzeleckiej w nadchodzącą sobotę Pilica podejmować będzie aktualnego mistrza Polski Polonię 1912 Leszno. Mecz rozpocznie się o godz. 12.00. W tym sezonie w superlidze rywalizować będzie tylko sześć zespołów. Poza obrońcą tytułu z Leszna i Pilicą są to: dwa zespoły Dziewiątka AmicaWronki, Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i Start Gostyń i Sokół Brzesko.
Grand Prix Polski
Wminiony weekend na kręgielni Polonii Leszno odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Polski sezonu 2014/15r. Tryumfowali gospodarze Kinga Konopa i Filip Glapiak. W pierwszych zawodach była wyjątkowo duża frekwencja. Do rywalizacji stanęło łącznie 83 zawodników (25 kobiet i 58 mężczyzn), w tym trzech tomaszowian. Niestety, nasi kręglarze kulali słabo i nie zakwalifikowali się do finału. Konrad Mocarski był dwudziesty drugi z wynikiem 570 kręgli, Michał Dębicki 34 (545), a Maciej Witek 35 (544). Poziom zawodów był bardzo wysoki. By dostać się do finałowej rozgrywki, trzeba było strącić aż 584 kręgle.
Łyżwiarze podsumowali sezon
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 30 (1253) z 25 lipca 2014 r.

Kadra polskich łyżwiarzy, od lewej: Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański,
Zbigniew Bródka. Z tyłu - Paweł Abratkiewicz (trener kadry Rosji).
W czerwcu z inicjatywy klubów sportowych Pilica i Dziewiątka odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego w łyżwiarstwie szybkim i wrotkarstwie szybkim w Tomaszowie za rok 2013/2014. Na spotkanie w barze Wodnik nad Pilicą przybyli znamienici goście, medaliści Igrzysk Olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim: Zbigniew Bródka i Luiza Złotkowska w towarzystwie trenera reprezentacji Wiesława Kmiecika, a także prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk. Przybył również Paweł Abratkiewicz, olimpijczyk z Albertville 1992, Nagano 1998, Salt Lake City 2002, obecnie trener kadry narodowej Rosjiwraz ze swoimi podopiecznymi również medalistkami z Soczi - Olgą Fatkuliną i Jekatieriną Szychową. W spotkaniu uczestniczyli także Stanisława Wąchała, olimpijka z Innsbrucku 1976 i Jaromir Radke, olimpijczyk z Albertville 1992 i Lillehammer 1994. Wpierwszej części spotkania, w której uczestniczyli zawodnicy, ich rodzice, trenerzy i działacze Pilicy i Dziewiątki oraz przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, sponsorzy i przedstawiciele mediów, uhonorowano wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi najlepszych zawodników, medalistów mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto listy gratulacyjne otrzymali wyróżniający się najmłodsi adepci łyżwiarstwa i wrotkarstwa szybkiego. Organizatorzy podziękowali także trenerom, przedstawicielom władz miasta i współpracującym z klubami szkołom, instytucjom, stowarzyszeniom sportowym, sponsorom oraz działaczom i rodzicom, którzy na co dzień wspomagają działalność klubów. Uczestnicy spotkania przeżyli jeszcze raz emocje związane ze startami naszych zawodnikówpodczas IgrzyskOlimpijskich w Soczi, dzięki odtworzonym na ekranie filmom z biegów naszych reprezentantów. Po powitaniu prezydent Rafał Zagozdon złożył gratulacje przybyłym medalistom olimpijskim oraz ich opiekunom i wręczył im przygotowane listy gratulacyjne oraz podarunki. Prezydent wręczył również listy gratulacyjne wyróżniającym się zawodnikom tomaszowskim w różnych kategoriach wiekowych. Pogratulował również osiągnięć prezesom klubów - Januszowi Śnioszkowi z Pilicy i Jolancie Jabłońskiej z Dziewiątki. Prezydent miasta skierował również list do prezesa PZŁS Kazimierza Kowalczyka z gratulacjami za wspaniałe wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, zaś prezes podziękował za gratulacje i powiedział, że ma zapewnienia ze strony Ministerstwa Sportu, że do roku 2020 zostaną zadaszone wszystkie sztuczne tory łyżwiarskie w Polsce. Pogratulował jednocześnie wyników sportowych osiąganych przez tomaszowskich łyżwiarzy i powiedział, że liczy na dalszy rozwój łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim i udział w reprezentacji zawodników z naszego miasta. Paweł Abratkiewicz podziękował za zaproszenie i stwierdził, że ze względu na klimat, również ten wokół łyżwiarstwa szybkiego, z wielką przyjemnością przyjeżdża do Spały i Tomaszowa Mazowieckiego wraz ze swoimi zawodnikami. Zbigniew Bródka również stwierdził, że bardzo dobrze czuje się w tutejszej atmosferze oraz, że zawsze z wielkim zadowoleniem przyjeżdża do Tomaszowa Mazowieckiego, który zapewnia mu odpowiednie warunki treningowe. Po zakończeniu spotkania olimpijczycy z wielką cierpliwością rozdawali autografy, fotografowali się z przybyłą na spotkanie młodzieżą i fanami. Młodzież radosną atmosferę przeniosła na parkiet, podczas trwającej dyskoteki, natomiast działacze i sportowcy kontynuowali rozpoczęte wcześniej rozmowy.
ZAKOŃCZENIE SEZONU ŁYŻWIARSKIEGO 2013/2014
Z inicjatywy trener Jolanty Kmiecik, rodziców , IUKS "9" i sponsorów odbyło się uroczyste zakończenie sezonu łyżwiarskiego w naszym środowisku. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Rafał Zagozdon , Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk, Roman Derks Wiceprezes PZŁS, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kumek, Dyr. Gimnazjum Nr 6 Pani Jolanta Jabłońska, Dyr. SP 1 Pani Stanisława Wąchała - nasza olimpijka oraz pozostali nasi olimpijczycy : Jaromir Radke, Paweł Abratkiewicz ze swoimi medalistkami z Soczi , Wiesław Kmiecik ze swoimi medalistami z Soczi : Zbyszkiem Bródką, Janem Szymańskim, Konradem Niedźwiedzkim. W trakcie spotkania z inicjatywy Zarządu IUKS "9" nagrodzono i wyróżniono zawodników, trenerów, sponsorów, rodziców oraz działaczy klubowych. Prezydent Miasta również obdarował upominkami olimpijczyków, tomaszowskich łyżwiarzy i przybyłych gości. Przekazując symboliczny parasol Prezesowi PZŁS stwierdził, aby służył naszemu gościowi jak najkrócej, gdyż tomaszowski tor trzeba szybko przykryć dachem. Największą atrakcją wśród uczestników spotkania oczywiście medaliści z Soczi. Poniżej kilka zdjęć z tego bardzo sympatycznego spotkania. Dziękujemy Pani Jalancie Kmiecik, trenerom i rodzicom oraz sponsorom za przygotowanie tak sympatycznego spotkania.






Kręglarki Pilicy tuż obok podium
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 26 (1249) z 27 czerwca 2014 r.
Wweekend wTarnowie Podgórnym rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w kręglarstwie. KS Pilica wystawił tylko żeńską ekipę, która zajęła tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Z piliczanek najlepiej wypadła Urszula Pietrzyk, która strąciła 538 kręgli (354 do pełnych i 184 do zbieranych). Dwa punkty mniej uzbierała Agata Kalinowska (362 + 174). Znacznie słabiej kulały pozostałe nasze zawodniczki. Monika Kozłowska miała wynik 508 pkt (367 +141), a Magdalena Zielińska zaledwie 501 pkt (343 + 158). Łączny wynik 2083 punktów dał Pilicy czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło tylko 25 kołków. Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki Polonii 1912 Leszno (2199 pkt). Druga była Dziewiątka-Amica Wronki (2130), a trzecia Polonia Łaziska Górne (2107 pkt).Na ostatniej pozycji uplasowały się obrończynie tytułu mistrzowskiego z Alfa Vector Tarnowo Podgórne (2070 pkt). Po raz pierwszy Pilica nie wystawiła drużyny męskiej. W rywalizacji chłopców mistrzowska Polonia Leszno uzbierała 2145 kręgli. Drugie miejsce zajęła Dziewiątka- Amica Wronki (2106), a brąz przypadł Tucholance Tuchola (2098). Pierwszy raz zdarzyło się w finale Drużynowych Mistrzostw Polski, by juniorzy uzyskali niższe rezultaty zespołowe niż ich koleżanki z tej kategorii wiekowej.
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w dniach 21-22 06 2014r. w Tarnowie Podgórnym

Drużyna KS "PILICA" w składzie : Urszula Pietrzyk, Magdalena Zielińska,
Monika Kozłowska, Agata Kalinowska, zajęła IV miejsce w Drużynowych
Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbyły się 21 czerwca 2014 r. w Tarnowie Podgórnym.
Mistrzostwa Polski Juniorów w mikstach i sprincie 14-15 06 2014r. w Lesznie
Mistrzostwa Polski Juniorów w mikstach i sprincie w Lesznie
Brązowy medal pary Monika i Piotr Kozłowski ,
VI miejsce pary Magdalena Zielińska Maciej Witek
W sprincie – 5 miejsce Moniki Kozłowskiej


Dominacja Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1247) z 13 czerwca 2014 r.

Joanna Pawłowska i Julia Sidło wygrały rywalizację w parach
W miniony weekend w Łaziskach Górnych odbyły się MiędzywojewódzkieMistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomice spisali się zawodnicy KS Pilica, którzy wygrali cztery z pięciu konkurencji indywidualnych. Byli też najlepsi w klasyfikacji punktowej. W rywalizacji młodzików zwyciężył Mateusz Goźwik (524 punkty), który wyprzedził dwóch zawodników Sokoła Brzesko: Bartosza Pośladka (511) i Tadeusza Łazowskiego (475). Dobre miejsca zajęli też inni zawodnicyKS Pilica.MateuszKuta był czwarty (461), Szymon Kosz piąty (437), Kamil Domaradzki siódmy (427), aWojciech Białkowski dziesiąty (414). Wśród młodziczek najlepsza była Joanna Pawłowska (486). Druga była Karolina Gurgul z Brzeska (453), a kolejne miejsca zajęły tomaszowianki: Angelika Wojtaszek (442) i Julia Sidło (431). Wparach młodzików zwyciężyli Mateusz Goździk i Mateusz Kuta (985), wyprzedzając dwa zespoły z Brzeska. Kolejne miejsca przypadły tomaszowianom. Czwarte zajęliWiktor Piwowarczyk i Szymon Kosz (798), piąte Wojciech Białkowski i Dominik Cyniak (753), szóste Kamil Domaradzki i Filip Skalski (745), a siódme Miłosz Borowski i Gracjan Gołdys (689). Najlepszą parą młodziczek okazały się Joanna Pawłowska i Julia Sidło (917), które również wyprzedziły dwa duety z Brzeska. Tylko w tandemach mieszanych tomaszowianie musieli uznać wyższość kolegów z Brzeska. Wygrali Antonina Serwin i Łukasz Łaznowski (250), ale kolejne dwa miejsca zajęły zespoły KS Pilica: Julia Sidło i Mateusz Kuta (234) oraz Angelika Wojtaszek i Szymon Kot (230). Na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Joanna Pawłowska i Mateusz Goździk. Tomaszowianie wygrali też klasyfikację klubową, wyprzedzając Sokoła Brzesko i Polonię Łaziska Górne.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łaziskach Górnych 7.06.2014r.
7.06.2014r. odbyły się w Łaziskach Górnych Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie.
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.




Cztery medale tomaszowian - Kręglarstwo klasyczne - mistrzostwa Polski w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 22 (1245) z 30 maja 2014 r.
Złoty medal zdobyli: Tomasz Gliszczyński, Tomasz Dziubecki, Leszek Plich
W miniony weekend na kręgielni przy ul. Strzeleckiej odbyły się Mistrzostwa Polski do pełnych. Znakomicie spisali się reprezentanci naszegomiasta. Panowie drużynowo wywalczyli złoty medal, a panie srebrny i brązowy. Indywidualnie na trzecim miejscu była też Bożena Polak. Tomasz Gliszczyński (383 punkty), Tomasz Dziubecki (365), Leszek Plich (356) zdobyli łącznie 1104 pkt i zaledwie o jedno oczko wyprzedzili tercet z Wronek: Dawida Dobierskiego (369), Dariusza Machniewskiego (372) i Krzysztofa Sawalę (362). Trzecie miejsce zajęli: Patryk Konarski (340), Remigiusz Szabel (363) i Adrian Karch (373) z Leszna, łącznie 1076 pkt. Czwarty był zespół SGLK Gostyń, piąty Czarni Kula Poznań, a na szóstym miejscu Tarnowo Podgórne. Siódme miejsce zajęła druga drużyna z Tomaszowa: Szymon Napierała (360), Sylwester Zbroszczyk (340) i Sebastian Wiskowski (353). Na szesnastym miejscu został sklasyfikowany trzeci zespół z Tomaszowa: Grzegorz Wągrodzki (334), Jacek Lasota (334) i Jarosław Chrząszcz (341), łącznie 1009 pkt. W rywalizacji drużynowej pań najlepszy był zespół z Tarnowa Podgórnego: Izabela Cwojdzińska (363), Jadwiga Wojcieszak (347), Justyna Witkowiak (334) - łącznie 1044 pkt. Zaledwie o trzy oczka gorsze były tomaszowianki: Anna Śliwińska (342), Bożena Polak (346) i Beata Bartos (353). Brązowymedal przypadł również zawodniczkom z Tomaszowa: Marcie Miarce (376) i Danucie Dziubeckiej (336), wspartych przez Marzenę Spychałę (318) zWronek. Łącznie uzyskały 1030 punktów. Czwarty był zespół z Gostynia, piąty zWronek, a szósta drużyna z Brzeska. Indywidualnie wśród pań wygrała Izabela Cwojdzińska (363 eliminacje + 352 finał = 715 pkt) z Tarnowa Podgórnego. Druga była Elżbieta Klimańska z Gostynia (365+345=710), a brązowy medal wywalczyła Bożena Polak z Tomaszowa (346+363=709). Kolejne tomaszowianki zostały sklasyfikowane odpowiednio na: czwartym miejscu Marta Miarka (376+322=698), na szóstym Beata Bartos (353+335=688), na siódmym Anna Śliwińska (342+338=680) i na jedenastym Danuta Dziubecka (336+335=671). Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Cyran z Wronek (370+394=764). Drugi był Marek Podyma z Gostynia (376+370=746), a trzeci Adrian Karch z Leszna (373+368=741). Czwarte miejsce zajął tomaszowianin Tomasz Gliszczyński (383+358=741). W finałowej rozgrywce wystąpiło jeszcze czterech reprezentantów naszego miasta. Szymon Napierała (360+364=724) był dziewiąty, Tomasz Dziubecki (365+353=718) zajął dwunaste miejsce, Sebastian Wiskowski (353+347=700) był 23., a Leszek Plich (356+343=699) był tuż za nim. Organizatorami mistrzostw były KS Pilica i OSiR Tomaszów.
Mistrzostwa Polski do pełnych w Tomaszowie Mazowieckim

Panowie Mistrzami, a Panie Wicemistrzami Polski.
Klub Przyjaciół KS "PILICA" górą !!!
W zakończonych w Tomaszowie Mazowieckim - Mistrzostwach Polski do pełnych - rywalizowało w tym roku 76 osób.
Drużynowe zwycięstwa uzyskały zespoły z Tarnowa Podgórnego wśród kobiet i z Tomaszowa Mazowieckiego wśród panów. Indywidualne zwycięstwo odniosła Izabela Cwojdzińska z Tarnowa Podgórnego i Tomasz Cyran z Wronek.
Wszystkim zwycięzcom i medalistom gratulujemy.
Za organizację imprezy dziękujemy Pilicy Tomaszów Mazowiecki oraz OSiR Tomaszów Mazowiecki.






Dwa medale Osińskiego - Kręglarstwo -mistrzostwa Polski juniorów młodszych
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.

Paweł Osiński zdobył w Tucholi dwa srebrne medale
W Tucholi odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Najlepiej z reprezentantów Pilicy Tomaszów wypadł Paweł Osiński, który wywalczył dwa srebrne medale. W zawodach indywidualnych tomaszowianin uzyskał łącznie 1069 punktów i przegrał tylko z Karolem Sellmanem ze Startu Gostyń (1122 pkt). Tuż za Osińskim zostali sklasyfikowani Alan Rybiński (1065 pkt) z Polonii Leszno i Aleksander Nowacki z Tucholanki Tuchola (1060 pkt). W konkurencji sprint tomaszowianin również zdobył srebrny medal, chociaż do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Wćwierćfinale wygrał z Patrykiem Paryło z Sokoła Brzesko, w półfinale zwyciężył Mateusza Błaszczyka z Polonii Łaziska Górne. Jednak w pojedynku o złoty medal musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Aleksandra Nowackiego. W parach Paweł Osiński startował z Jakubem Polakiem. Tomaszowianie zdobyli 1022 pkt., co dało im czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie czterech oczek. Wygrali Karol Sellman i Adrian Zagata ze Startu Gostyń. Druga para z Pilicy Krzysztof Klimek i Szymon Dębiec zajęła 13. miejsce. W rywalizacji dziewcząt najlepiej z reprezentantek Pilicy wypadłaAleksandra Jarosz, która zajęła czwarte miejsce w sprincie. W półfinale przegrała z Aleksandrą Ciałoń z Polonii Łaziska Górne (ostatecznie sklasyfikowana na drugim miejscu), a w grze o trzecie miejsce uległa Jolancie Stepczak z Polonii Leszno (trzecia w całych zawodach).Wygrała Karolina Żurek z Sokoła Brzesko. W rywalizacji par A. Jarosz wspólnie z Małgorzatą Leśniewską zajęły 10. miejsce. Natomiast w parach mieszanych A. Jarosz i J. Polak zajęli 14. miejsce, a M. Leśniewska i Krzysztof Dębiec 16. lokatę. Leśniewska i Jarosz startowały też indywidualnie. Zajęły odpowiednio 16. i 25. miejsce. Dwa medale P. Osińskiego dały zawodnikom Pilicy szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrała z pięcioma medalami (dwoma złotymi) Tucholanka Tuchola. W klasyfikacji punktowej najlepsza była Polonia Leszno, klub z Tomaszowa zajął siódme miejsce.
Pilica bez medalu - Kręglarstwo klasyczne. Finał superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.
Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski wywalczyła Polonia 1912 Leszno, a za nią uplasowały się dwie ekipy –Alfa-Vector, Komputronik Tarnowo Podgórne. Tomaszowianie nie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem było utrzymanie się na podium, a musili zadowolić się czwartym miejscem. System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach – mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
Tabela po rozgrywkach zasadniczych:
1. Polonia 16 37 63-17
2. Alfa-Vector I 16 33 56-25
3. Alfa-Vector II 16 31 58-22
4. Pilica 16 23 45-35
5. Sokół 16 15 33-46
6. Dziewiątka I 16 13 32-48
7. Start 16 12 30-50
8. Dziewiątka II 16 12 27-53
9. Tucholanka 16 4 16-64
Ostatnim akordem rozgrywek ligowych był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u liderawLesznie.Ale te zawody niemiały wpływu na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli. Żadne zmiany nie nastąpiły. Zasady turnieju były proste. Równocześnie na torach walczyło czterech kręglarzy (po jednym z każdego zespołu). Po rundzie przydzielane były punkty: 4 dla najlepszego, 3 dla drugiego itd. Na koniec drużyny otrzymały punkty za końcowy wynik (liczba strąconych kręgli) na identycznej zasadzie jak indywidualnie. Dla Pilicy punktowali: KonradMocarski 607 (drugi w swojej turze), Tadeusz Śliwiński 546 (czwarty), Paweł Osiński 559 (trzeci), Michał Dębicki 566 (drugi).
Tabela końcowa ligi:
1. Polonia 17 pkt (13 + 4)
2. Alfa-Vector I 11 pkt (8 + 3)
3. Alfa-Vector II 11 pkt (10 + 1)
4. Pilica 11 pkt (9 + 2)
Polonia wywalczyła prawo startu w Klubowym Pucharze Świata.Alfa-Vector I wystąpi w Klubowym Pucharze Europy, a Alfa-Vector II zagra w Pucharze NBC. Piliczanie pozostaną w kraju.
Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.

Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.
4 miejsce Aleksandry Jarosz w sprincie
4 miejsce pary : Paweł Osiński, Jakub Polak















Finał Superligi Mężczyzn 26.04.2014 - Leszno
WYNIKI Finału Superligi Mężczyzn 26.04.2014 - Leszno
Mistrzem Polski w sezonie 2013/2014 została Polonia 1912 Leszno. Pilica zmagania zakończyła na czwartym miejscu.
Zasady turnieju były proste. Równocześnie na torach walczy ze sobą czterech kręglarzy (po jednym z każdego zespołu). Po rundzie przydzielane są punkty w kolejności:
- 4 pkt. dla najlepszego
- 3 pkt. dla zawodnika z drugim wynikiem
- 2 pkt. dla zawodnika z trzecim wynikiem
- 1 pkt dla zawodnika z czwartym wynikiem)
Drużyna po rywalizacji wszystkich czterech zawodników otrzymuje także punkty za końcowy wynik w kręglach w kolejności: 4 dla najlepszych, 3, 2, 1.
W składzie naszej drużyny wystąpili: Konrad Mocarski, Tadeusz Śliwiński, Paweł Osiński, Michał Dębicki i rezerwowy Piotr Kozłowski.
Rywalami Tomaszowian były dwa zespoły Alfy Vector, oraz klub Polonii 1912 Leszno. Ten ostatni po 18 kolejkach fazy zasadniczej bronił pozycji lidera.
Pierwsza kolejka dla lidera rozgrywek. Mikołaj Konopka strącając 618 kołków uzyskał dla swojego zespołu 4 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Konrad Mocarski (607 pkt.), który wywalczył dla Pilicy trzy „oczka”. 605 kołków strącił Michał Grędziak z Alfy I Vector za co uzyskał dwa punkty. Punkt przypadł Marcinowi Grzesiakowi z Alfy II za najsłabszy wynik 540 pkt w tej rundzie.
Drugim zawodnikiem, który reprezentował nasze barwy był Tadeusz Śliwiński. Popularny Tadek spisał się słabo i z wynikiem 546 punktów zajął czwarte miejsce. Zwyciężył Michał Szulc (618 pkt) z Polonii 1912 Leszno. Trzy punkty dla Alfy Vector II wywalczył Jarosław Bonk. Dwa „oczka” dla Alfy I wywalczył Arkadiusz Stachecki (575 pkt)
Klasyfikacja po 2 kolejkach wyglądała następująco:
1. Polonia 1912 (8 pkt; 1236 pkt. za kołki)
2. Alfa I (4 pkt; 1180 pkt. za kołki)
3. Alfa II (4 pkt. 1123 pkt. za kołki)
4. KS Pilica (4 pkt. 1153 pkt za kołki)
W kolejce numer trzy obejrzeliśmy występ Pawła Osińskiego. Zawodnik walczył i zdobywył 559 punktów. Ten wynik pozwolił mu jednak, tylko na trzecie miejsce w tej grupie zawodników i zaledwie dwa „oczka” dla zespołu Pilicy Tomaszów. Rywalizacja była wyrównana. Wygrał Dawid Strzelczak z Alfy II Vector (569 punktów). Tuż za nim uplasował się Leszek Torka z Alfy I Vector (565 punktów). Stawkę zamknął Filip Glapiak (551 punktów).
Klasyfikacja po 3 kolejkach wyglądała następująco:
1. Polonia 1912 (9 pkt; 1787 kołków)
2. Alfa II (8 pkt. 1692 kołków)
3. Alfa I (7pkt; 1745 kołków)
4. KS Pilica (6 pkt. 1712 kołków)
W ostatniej rundzie Tomaszów reprezentował Michał Dębicki. Zawodnik KS Pilica wynikiem 566 punktów zapewnił naszej drużynie trzy punkty do klasyfikacji ogólnej. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kieliba ( Polonia 1912 Leszno) z bilansem 613 punktów. Trzecie miejsce zajął Maciej Krzyżostaniak (Alfa II), który strącił 554 kołki. Najsłabszy wynik w tej rundzie zanotował Piotr Kaczmarek z pierwszego zespołu Alfy Vector (543 punkty).
Po 4 rundach tabela bez punktów za kręgle wyglądała następująco:
1. Polonia 1912 Leszno (13 pkt; 2400 strąconych kołków)
2. Alfa II (10 pkt. 2246 strąconych kołków)
3. KS Pilica (9 pkt. 2278 strąconych kołków)
4. Alfa I (8 pkt. 2288 strąconych kołków)
Mimo dobrego występu Tomaszowian o układzie końcowej tabeli turnieju finałowego zadecydowała klasyfikacja sezonu zasadniczego, bowiem przy równej liczbie punktów w turnieju finałowym o miejscu decyduje klasyfikacja z 18 kolejek całego sezonu.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Polonia 1912 Leszno 17 pkt. (13 + 4 za kręgle)
2. Alfa I Vector 11 pkt. (8 + 3 za kręgle)
3. Alfa II Vector 11 pkt. (10+1 za kręgle)
4. KS Pilica 11 pkt. (9+2 za kręgle)
Mistrzem Polski w sezonie 2013/2014 została Polonia 1912 Leszno. Pilica zmagania zakończyła na czwartym miejscu.
Pilica kończy sezon bez miejsca na podium - Kręglarstwo klasyczne. Siedemnasta kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 15 (1238) z 11 kwietnia 2014 r.
Zakończyły się zmagania fazy zasadniczej w superlidze kręglarskiej. W drużynowych mistrzostwach Polski pozostał już tylko turniej finałowy. Ekipa Pilicy w nim zagra, ale już dawno pożegnała się z nadzieją na medal. Nawet zwycięstwo w finale nie da tomaszowianom awansu na trzecie miejsce.
Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (5:0, 9:7, 2339:2168)
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w czterech indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Spotkanie w Tarnowie Podgórnym zaczęło się dla tomaszowian fatalnie. Wpierwszej turze nasz najmłodszy reprezentant Paweł Osiński przy remisie na torach przegrał wysoko kręglami 533:578. Obok Tadeusz Śliwiński trafił na znakomicie dysponowanego rywala i uległ mu 1:3 i 568:619 (Marcin Grzesiak uzyskał najlepszy wynik dnia). W drugiej turze nie było lepiej. Konrad Mocarski zremisował na torach, ale był gorszy kręglami 543:580. Tak samo powalczyłMichał Dębicki, ale przy remisie 2:2 przegrał z rywalem 524:562. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt za zwycięstwo strąconymi kręglami 2339:2168 i wygrali 5:0. Punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu przypadł także drużynieAlfa-Vector II, która jesienią w Tomaszowie wygrała 4:1.
***
W siedemnastej kolejce padły jeszcze wyniki: Alfa-Vector I – Start Gostyń 2:0 (5:0, 10,5:5,5, 2288:2164), Dziewiątka Amica I Wronki – Tucholanka Tuchola 2:0 (5:0, 14:2, 2303:2098), Sokół Brzesko – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 5:11, 2168:2263), pauzowała Dziewiątka Amica II.
Tabela:
1. Polonia 16 37 63-17
2. Alfa-Vector I 16 33 55,5-24,5
3. Alfa-Vector II 16 31 58-22
4. Pilica 16 23 45-35
5. Sokół 16 15 33,5-46,5
6. Dziewiątka I 16 13 32-48
7. Start 16 12 30-50
8. Dziewiątka II 16 12 27-53
9. Tucholanka 16 4 16-64
Ostatnim akordem rozgrywek ligowych będzie turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn.Ma być rozegrany 26 lub 27 kwietnia u lidera w Lesznie. System punktowania tych zawodów jest bardzo skomplikowany. W dodatku punkty z finału zostaną dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określi miejsce w tabeli. Warto jednak wiedzieć, że finał raczej niewiele zmieni w tabeli. Polonia tytuł mistrza Polski i prawo startu w Klubowym Pucharze Świata ma praktycznie w kieszeni. Pilica nie ma już nawet teoretycznych szanse na medal.
ALFA II Vector – KS Pilica 5:0 (4:0, 9:7, 2339:2168)
ALFA II Vector – KS Pilica 5:0 (pkt. za pojedynki 4:0; w rundach 9:7; pkt za kręgle 2339:2168)
Dawid Strzelczak – Paweł Osiński 2:2 (578:533)
1:0 145:126
1:1 138:143
1:2 141:147
2:2 154:117
Marcin Grzesiak – Tadeusz Śliwiński 3:1 (619:568)
1:0 148:143
2:0 157:140
3:0 164:127
3:1 150:158
Jarosław Bonk – Konrad Mocarski 2:2 (580:543)
1:0 145:124
1:1 144:146
2:1 152:126
2:2 139:147
Maciej Krzyżostaniak – Michał Dębicki/ Piotr Kozłowski (od 2 r.) 2:2 (562:524)
1:0 152:111
1:1 122:137
2:1 152:115
2:2 136:161
Piliczanie bardzo mocni - Kręglarstwo klasyczne w wydaniu młodzieżowym
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1237) z 4 kwietnia 2014 r.

Tomaszowska młodzież kręglarska z trenerem Tomaszem Cichowskim
W Lesznie odbył się XXI Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Pilicy. Paweł Osiński wygrał rywalizację juniorów młodszych, ustanawiając rekord kręgielni. Wśród młodzików górą był Mateusz Goździk, a Julia Sidło zajęła trzecie miejsce. Memoriał zgromadził 156 uczestników w kategoriach dzieci,młodzików i juniorów młodszych. W trzech kategoriach poprawiono rekordy kręgielni, a kilku zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Weliminacjach młodziczek brylowała J. Sidło. Tomaszowianka ustanowiła rekord kręgielni wynikiem518 pkt. Niestety, w finale nasza kręglarka zagrała znacznie gorzej. Strąciła tylko 465 kręgli i łączny wynik 983 pkt wystarczył jej do zajęcia trzeciego miejsca.Wygrała Julia Paszyk z Wronek 1049, przed Nicolettą Dudziak z Leszna 1035, która w finale ustanowiła nowy rekord kręgielni – 533 pkt. Pozostałe tomaszowianki nie zakwalifikowały się sześcioosobowego finału. Joanna Pawłowski była ósma (463), a Angelika Wojtaszek jedenasta (435). Wśród młodzików królował Mateusz Goździk. Zawodnik Pilicy wygrał pewnie eliminacje z wynikiem 541 pkt, w finale dołożył 543 kołki. Był lepszy od drugiego Łukasza Kasprzaka z Tarnowa Podgórnego 44 pkt.MateuszKuta zajął 23miejsce (414). Rywalizacja juniorów młodszych była dziwna. Żaden z liderów eliminacji nie utrzymałmiejsca na podium. Po pierwszym dniu zawodów na czele byli Jakub Polak z Pilicy i Jędrzej Michalak z Gostynia, którzy wykulali po 568 pkt. Nasz faworyt, mistrz świata w parach, Paweł Osiński, miał słaby dzień i strącił tylko 541 kręgli. Był to dziewiąty wynik, ale na szczęście, w tej kategorii wiekowej do finału klasyfikowało się dziesięciu kręglarzy. Finał był już popisemtomaszowianina. Osiński pobił rekord kręgielni wynikiem 615 pkt (to również jego rekord życiowy) i suma 1156 punktów dała mu zwycięstwo. Dla odmiany Polak w finale zagrał kiepsko. Przewrócił 531 kołków i z wynikiem 1099 pkt był czwarty. Do brązu zabrałomu sześciu „oczek”. Słaby występ zaliczył Szymon Klimek. W eliminacjach uzyskał 443 pkt i pożegnał się z zawodami.
Sukcesy zawodników KS Pilica - XX Memoriał S. Krzymińskiego i B. Nowackiego w Lesznie
Zwycięstwo i rekord kręgielni Pawła Osińskiego w Lesznie w kat. Junior młodszy!!!
Zwycięstwo Mateusza Goździka i III miejsce Julii Sidło w kat. Młodzików !!!
KS "PILICA" - III miejsce w punktacji klubowej








Marszałek Województwa Pan Witold Stępień nagrodził łyżwiarzy szybkich

Marszałek Województwa Pan Witold Stępień nagrodził łyżwiarzy szybkich
Gwiazdą spotkania był złoty medalista olimpijski - Zbigniew Bródka z Domaniewic ze swoimi trenerami





Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







