Aktualności
Informacja o sukcesach i przygotowaniach do sezonu 2014/2015 tomaszowskich łyżwiarzy szybkich
Na kolejnym zgrupowaniu lodowym przebywa w Inzell grupa 12 zawodników z tomaszowskich klubów IUKS ,,Dziewiątka” i KS Pilica” w tym zawodnicy Kadra Juniora PZŁS. Podczas zgrupowania zawodnicy mieli możliwość trenowanie z najlepszymi polskimi zawodnikami, gdyż w Inzell są na zgrupowanie wszystkie nasze kadry - narodowa kobiet i mężczyzn i młodzieżowo - juniorska .Nasi zawodnicy startowali w zawodach rozgrywanych w Inzell 24-25.10.2014r., które były również kwalifikacjami do Pucharów Świata, Akademickich MŚ i Pucharów Świata Juniorów dla naszych kadrowiczów. Dobrze spisali się tomaszowianie. Roland Cieślak zawodnik KS Pilica Tomaszów Maz. zawodnik kadry narodowej seniorów zdobył kwalifikacje na Puchary Świata na dystansie 5000m i 1500m. Wychowanki Jolanty Kmiecik młodziczki IUKS "Dziewiątka" Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek zawodniczki Kadry Narodowej Juniorów, uzyskały bardzo dobre wyniki ustanawiając nowe rekordy życiowe na 500m 1000m i 1500m. Karolina Gąsecka wynikiem 2,07,87 ustanowiła kolejny Rekord Polski Młodziczek (2 tygodnie temu zrobiła to na dystansie 3000m wynikiem 4,32,60) oraz nowe rekordy życiowe na 500m 42,08 i 1000m 1,23,14.Jej koleżanka Karolina Bosiek również poprawiła rekordy życiowe na 1000m -1,25,05 i 1500m 2,09,31.Nasza najlepsza juniorka Aleksandra Kapruziak zawodniczka KS Pilica bardzo dobrze spisała się uzyskując "życiówki" w starcie na 500m - 40,86; i 1500m - 2,05,3 i 1000m 1,21,41. Kolejna tomaszowianka seniorka Aleksandra Dębowska walcząca o kwalifikacje na AMŚ życiowo pojechała na 1000m – uzyskując czas 1:22,29s. Znakomicie zaprezentowali się również podopieczni Jolanty Kmiecik zawodnicy IUKS Dziewiątka -młodzik Damian Żurek i Mateusz Owczarek junior młodszy zawodnik KS Pilica. Obydwaj życiowo pojechali na wszystkich dystansach uzyskując bardzo wartościowe rezultaty. Damian Żurek - 500m 39,34, 1000m - 1, 18,75, 1500m 2,01,98. Mateusz Owczarek - 3000m - 4,10,87s ; 1500m – 1,58,25.
Pozostali tomaszowianie startujący w zawodach na 2 i trzech dystansach poprawili swoje rekordy życiowe. Na wyróżnienie zasługują zawodnicy IUKS Dziewiątki młodziczka C1 Natalia Jabrzyk na dyst. 1000m uzyskała wynik 1,30,73;Grzybek Wiktor młodzik C1 500m-42,36; 1000m - 1,26,30, 1500m - 2,20,32; Piotrowski Jakub młodzik C2 – 500m - 42,96; 1000m 1;24,89;1500m 2,12,59 oraz zawodnicy KS Pilica Adam Dymkowski KS Pilica Junior B1 - 500m 40,75; 1000m - 1,21,81; 1500m - 2,10,32; i Ostałowski Bartłomiej junior B1 - 1500m - 2,11,96. Zgrupowanie w Inzell kończymy 29.10.2014r. i z powodu remontu maszynowni tomaszowskiego toru łyżwiarskiego w tomaszowscy łyżwiarze do końca grudnia trenować będą na lodzie tylko na zgrupowaniach planowanych w Inzell i Zakopanem, a pomiędzy nimi jeżdżąc na "desce Hajdena" na której imituje się jazdę na łyżwach. Mamy nadzieje, że dzięki pomocy miasta zawodnicy od 10 listopada będą mogli 2 - 3 razy w tygodniu dojeżdżać do Warszawy na treningi na tor łyżwiarski Stegny.
Dwa zwycięstwa kręglarzy KS Pilica
Dziewiątka Amica Wronki II – Pilica Tomaszów 0:2 (2:6, 13:11, 3262:3188)
Dziewiątka Amica I – Pilica 0:2 (2:6, 11,5:12,5, 3310:3344)
Pilica dwa razy górą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1265) z 17 października 2014 r.
Kręglarze Pilicy, mimo kłopotów finansowych klubu, wystartowali w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski.Wniedzielę w superlidze rozegrana została druga kolejka. Tomaszowianie wyjazd do Wronek zaliczą do bardzo udanych. Rozegrali tam dwa mecze i dwukrotnie tryumfowali.
Dziewiątka Amica Wronki II – Pilica Tomaszów 0:2 (2:6, 13:11, 3262:3188).
Pojedynek we Wronkach zaczął się dla Pilicy średnio dobrze. Obaj nasi kręglarze zremisowali z rywalami na torach 2:2, ale wyniki były przeciwne. Piotr Kozłowski pokonał kręglami Krzysztofa Suwałę 541:518, a Konrad Mocarski uległ Tymoteuszowi Ratajczakowi 513:520. W drugiej rundzie mieliśmy niemiłą niespodziankę. Nasz najlepszy od lat zawodnik Tadeusz Śliwiński przegrał z Tomaszem Cyranem 1:3 i 552:573. Na szczęście, szanse na końcowy sukces podtrzymał młodziutki Paweł Osiński.Mistrz świata juniorów młodszych zremisował na torach, ale pokonał znanego Artura Piosika 542:526. Ostatnia tura to popis tomaszowian. Maciej Witek ograł Mateusza Kląskałę 3:1 i 542:510, a Michał Dębicki wygrał 3:1 z Leszkiem Kowalskim (572:541). Goście pojedynki wygrali 4:2, a doszły im jeszcze 2 punkty za wygraną kręglami 3262:3188.
***
Tomaszowianie upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Do Wronek pojechali już w sobotę i awansem rozegrali mecz z piątej kolejki z pierwszą drużyną Dziewiątki. Było to udane pociągnięcie.
Dziewiątka Amica I – Pilica 0:2 (2:6, 11,5:12,5, 3310:3344)
W sobotę tomaszowscy kręglarze grali bardzo dobrze.Wpierwszej rundzie Mocarski kulał rewelacyjnie i wygrał z Maciejem Kląskałą 2,5:1,5 i 614:581. Obok bardzo dobry występ miał gospodarz. Włodzimierz Dutkiewicz wygrał 3:1 i 606:540 z dwoma naszymi mlodzieńcami – zacząłMateusz Goździk, a zmienił go Kozłowski. W drugiej turze było jeszcze lepiej. Osiński przy remisie na torach pokonał Tomasza Pajora 545:527, a Śliwiński rozbił parę gospodarzy 4:0 i 543:486. Wostatniej turze zwycięstwo piliczan przypieczętował Dębicki, przy remisie na torach wygrywając z Filipem Brzóską 535:531. Bez znaczenie była już porażka Witka z BartoszemKrugiem1:3 (567:579). Tomaszowianie wygrali kręglami 3344:3310 i zwyciężyli w meczu 6:2.
***
Wyniki pozostałych spotkań trzeciej kolejki: Dziewiątka Amica Wronki I – Alfa Vector Tarnowo Podgórne 2:0 (5:3, 13,5:10,5, 3332:3314), Start Gostyń – Polonia 1912 Leszno 2:0 (6:2, 12,5:11,5, 3453:3450).
Tabela:
1. Dziewiątka I 4 6 19-13
2. Alfa-Vector 3 4 16-8
3. Pilica 4 4 15-17
4. Polonia 3 4 14-13
5. Start 3 2 11-13
6. Dziewiątka II 3 0 5-19
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są dopiero na 26 października. Pilica we własnej kręgielni podejmować będzie Start Gostyń.
Nie sprostali wicemistrzowi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 40 (1263) z 3 października 2014 r.
Kręglarze Pilicy, mimo kłopotów finansowych klubu, wystartowali w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski. W niedzielę w superlidze rozegrana została druga kolejka. Tomaszowianie wyjazdu do Tarnowa nie zaliczą do udanych.
Alfa Vector Tarnowo Podgórne – Pilica Tomaszów 2:0 (6:2, 14:10, 3460:3319).
Pojedynek z wicemistrzem Polski zaczął się dla Pilicy niepomyślnie. Nasi zawodnicy zgodnie zremisowali na torach, ale ulegli rywalom kręglami. Michał Dębicki przegrał zArkadiuszem Stacheckim 552:596, a Maciej Witek z Leszkiem Torką 553:572. W drugiej turze było nieco lepiej. Nasz najbardziej doświadczony kręglarz Tadeusz Śliwiński tym razem kulał przyzwoicie i ograł Marcina Grzesiaka 3:1 i 556:537. Niestety, nasz junior młodszy Mateusz Goździk niewiele miał do powiedzenia w starciu z Piotrem Kaczmarkiem, choć ten nie rzucał zbyt celnie. Tomaszowian był słabo dysponowany. Tylko raz zremisował na torze i uległ tarnowianinowi 0,5:3,5 oraz 509:546. Trzecia tura to popis gospodarzy. Konrad Mocarski miał bardzo groźnych przeciwników. Najpierw rywalizował zMichałem Grędziakiem, który na pierwszym torze uzyskał 164 pkt, a następnie po szybkiej zmianie z Jarosławem Bonkiem, który zaczął start wynikiem 168. Konrad, choć kulał bardzo dobrze (osiągnął wymarzoną sześćsetkę), wygrał tylko trzeci tor i ostatecznie przegrał 1:3, a kręglami 600:628. Paweł Osiński trochę powalczył, ale wynik miał średni. Przegrał z Tomaszem Masłowskim i jego zmiennikiem Dawidem Strzelczakiem 1,5:2,5 i 549:581. Gospodarze pojedynki wygrali 5:1, a doszły im jeszcze 2 punkty za wygraną kręglami 3460:3319.
***
Wyniki pozostałych spotkań inauguracyjnej kolejki: Dziewiątka Amica II Wronki – Start Gostyń 2:0 (5:3, 13,5:10,5, 3332:3314), Dziewiątka Amica I – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:6, 11:13, 3307:3425). Wrozgrywkach superligi miało rywalizować osiem drużyn, ale w ostatniej chwili z ligowych zmagań wycofały się Tucholanka Tuchola i Sokół Brzesko.
Tabela:
1. Alfa-Vector2 4 13-3
2. Dziewiątka I2 4 12-4
3. Polonia 2 4 12-4
4. Start 2 0 5-11
5. Pilica 2 0 3-13
6. Dziewiątka II 2 0 3-13
***
Mecze trzeciej kolejki zaplanowane są dopiero na 12 października. Pilica pojedzie do Wronek na pojedynek z Dziewiątką-Amicą II.
Nie sprostali mistrzowi - Kręglarstwo klasyczne – rozpoczęły się rozgrywki superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 39 (1262) z 26 września 2014 r.
Nie sprostali mistrzowi
Kręglarstwo klasyczne – rozpoczęły się rozgrywki superligi
Kręglarze Pilicy, mimo kłopotów finansowych klubu, wystartowali w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski. W sobotę w superlidze rozegrana została pierwsza kolejka. Tomaszowianie podejmowali Polonię Leszno i, niestety, ulegli aktualnemu mistrzowi Polski, choć toczyli dość wyrównaną walkę.
Pilica Tomaszów – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:6, 12:12, 3217:3341).
Drużynowe mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym formalnie rozpoczęły się przed dwoma tygodniami. Pilica na inaugurację miała grać u siebie z Tucholanką, ale klub z Tucholi w ostatniej chwili wycofał się z rozgrywek. A że tak samo zrobił Sokół Brzesko, to w PZK zmieniono terminarz i system rozgrywek. Nasi kręglarze sezon 2014-15 rozpoczęli więc 20 września. Pojedynek w mistrzem Polski w tomaszowskiej kręgielni zaczął się dla Pilicy niezbyt pomyślnie.Wpierwszej turze po zwycięstwo sięgnął tylko junior młodszy Mateusz Goździk, który ograł gładko Huberta Kupcia 4:0 i 522:473. Nasi rutynowani reprezentacji Konrad Mocarski i Michał Dębicki grali słabo. Konrad co prawda wykulał 555 punktów, ale przegrał pojedynek 1:4, bo trafił na doskonale dysponowanego rywala. Bartosz Głowacki osiągnął wynik 614 pkt. Michał uległ Piotrowi Kielibie 1:3 i 537:594. Wdrugiej turze Pilicę reprezentowali dwaj juniorzy i najbardziej doświadczony Tadeusz Śliwiński. Ten ostatni kulał słabiutko i przegrał z Michałem Szulcem 1:3 i 525:580. Tylko nieco lepiej prezentował się Paweł Osiński. Nasz aktualny mistrz świata zaczął występ znakomicie. Na pierwszym torze strącił 160 kręgli i wydawało się, że zaatakuje sześćsetkę. Tymczasem na drugim torze była zupełna klapa – zaledwie 112 pkt. Ostatecznie Paweł przy remisie na torach 2:2 przegrał pięcioma kręglami 543:548. W tej części meczu zwyciężył tylko Maciej Witek. Wygrał pojedynki 3:1 i kręglami 535:532. Gościom z Leszna doszły jeszcze dwa punkty za zdecydowaną wygraną kręglami 3341:3217 i wygrali cały mecz 6:2.
***
Wyniki pozostałych spotkań inauguracyjnej kolejki: Alfa Vector Tarnowo Podgórne – Start Gostyń 2:0 (6:2, 15,5:18,5, 3400:3275), Dziewiątka Amica Wronki II - Dziewiątka Amica I 0:2 (1:7, 9:15, 3211:3442).
***
Wrozgrywkach superligi miało rywalizować osiem drużyn, ale w ostatniej chwili z ligowych zmagań wycofały się Tucholanka Tuchola i Sokół Brzesko. Przed rokiem najważniejszą zmianą regulaminową było zmniejszenie składów zespołów z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Jednak w tym roku powrócono do składów sześcioosobowych. System rozgrywania meczów ligowych o drużynowe mistrzostwo Polski w sezonie 2014/15 ma być taki sam jak w latach ubiegłych. Do zdobycia jest osiem punktów – sześć za zwycięstwa w indywidualnych pojedynkach oraz dodatkowe dwa za wygraną drużyny sumą strąconych kołków. System ligowy to mecz i rewanż. Za zwycięstwo w dwumeczu klub otrzyma dodatkowy punkt bonusowy. Po drugiej rundzie meczowej (w sumie 10 kolejek) odbędzie się faza play-off, w której rywalizować będzie sześć ekip. Dwa czołowe zespoły w tabeli mają zagwarantowane miejsce w finale, o który będą walczyć pozostałe cztery ekipy w parach półfinałowych.
***
Druga kolejka ligowa zaplanowana jest na 28 września. Lechia w niedzielę pojedzie do Tarnowa Podgórnego.

Przegrana KS Pilica z K.S. Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:6, 12:12, 3217:3341)
Ruszyły rozgrywki SUPERLIGI w kręglarstwie w sezonie 2014/2015.
Na inauguracje KS "Pilica" przegrała z aktualnym mistrzem Polski K.S. Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:6, 12:12, 3217:3341).

Pilica zagra w superlidze - Kręglarstwo klasyczne
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 38 (1261) z 19 września 2014 r.
Przed dwoma tygodniami rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w kręglarstwie klasycznym. Pilica Tomaszów na inaugurację miała grać u siebie z Tucholanką, ale klub z Tucholi w ostatniej chwili wycofał się z rozgrywek. Nasi kręglarze sezon 2014-15 rozpoczną więc dopiero 20 września. W kręgielni OSiR przy ul. Strzeleckiej w nadchodzącą sobotę Pilica podejmować będzie aktualnego mistrza Polski Polonię 1912 Leszno. Mecz rozpocznie się o godz. 12.00. W tym sezonie w superlidze rywalizować będzie tylko sześć zespołów. Poza obrońcą tytułu z Leszna i Pilicą są to: dwa zespoły Dziewiątka AmicaWronki, Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i Start Gostyń i Sokół Brzesko.
Grand Prix Polski
Wminiony weekend na kręgielni Polonii Leszno odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Polski sezonu 2014/15r. Tryumfowali gospodarze Kinga Konopa i Filip Glapiak. W pierwszych zawodach była wyjątkowo duża frekwencja. Do rywalizacji stanęło łącznie 83 zawodników (25 kobiet i 58 mężczyzn), w tym trzech tomaszowian. Niestety, nasi kręglarze kulali słabo i nie zakwalifikowali się do finału. Konrad Mocarski był dwudziesty drugi z wynikiem 570 kręgli, Michał Dębicki 34 (545), a Maciej Witek 35 (544). Poziom zawodów był bardzo wysoki. By dostać się do finałowej rozgrywki, trzeba było strącić aż 584 kręgle.
Łyżwiarze podsumowali sezon
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 30 (1253) z 25 lipca 2014 r.

Kadra polskich łyżwiarzy, od lewej: Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański,
Zbigniew Bródka. Z tyłu - Paweł Abratkiewicz (trener kadry Rosji).
W czerwcu z inicjatywy klubów sportowych Pilica i Dziewiątka odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego w łyżwiarstwie szybkim i wrotkarstwie szybkim w Tomaszowie za rok 2013/2014. Na spotkanie w barze Wodnik nad Pilicą przybyli znamienici goście, medaliści Igrzysk Olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim: Zbigniew Bródka i Luiza Złotkowska w towarzystwie trenera reprezentacji Wiesława Kmiecika, a także prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk. Przybył również Paweł Abratkiewicz, olimpijczyk z Albertville 1992, Nagano 1998, Salt Lake City 2002, obecnie trener kadry narodowej Rosjiwraz ze swoimi podopiecznymi również medalistkami z Soczi - Olgą Fatkuliną i Jekatieriną Szychową. W spotkaniu uczestniczyli także Stanisława Wąchała, olimpijka z Innsbrucku 1976 i Jaromir Radke, olimpijczyk z Albertville 1992 i Lillehammer 1994. Wpierwszej części spotkania, w której uczestniczyli zawodnicy, ich rodzice, trenerzy i działacze Pilicy i Dziewiątki oraz przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, sponsorzy i przedstawiciele mediów, uhonorowano wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi najlepszych zawodników, medalistów mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto listy gratulacyjne otrzymali wyróżniający się najmłodsi adepci łyżwiarstwa i wrotkarstwa szybkiego. Organizatorzy podziękowali także trenerom, przedstawicielom władz miasta i współpracującym z klubami szkołom, instytucjom, stowarzyszeniom sportowym, sponsorom oraz działaczom i rodzicom, którzy na co dzień wspomagają działalność klubów. Uczestnicy spotkania przeżyli jeszcze raz emocje związane ze startami naszych zawodnikówpodczas IgrzyskOlimpijskich w Soczi, dzięki odtworzonym na ekranie filmom z biegów naszych reprezentantów. Po powitaniu prezydent Rafał Zagozdon złożył gratulacje przybyłym medalistom olimpijskim oraz ich opiekunom i wręczył im przygotowane listy gratulacyjne oraz podarunki. Prezydent wręczył również listy gratulacyjne wyróżniającym się zawodnikom tomaszowskim w różnych kategoriach wiekowych. Pogratulował również osiągnięć prezesom klubów - Januszowi Śnioszkowi z Pilicy i Jolancie Jabłońskiej z Dziewiątki. Prezydent miasta skierował również list do prezesa PZŁS Kazimierza Kowalczyka z gratulacjami za wspaniałe wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, zaś prezes podziękował za gratulacje i powiedział, że ma zapewnienia ze strony Ministerstwa Sportu, że do roku 2020 zostaną zadaszone wszystkie sztuczne tory łyżwiarskie w Polsce. Pogratulował jednocześnie wyników sportowych osiąganych przez tomaszowskich łyżwiarzy i powiedział, że liczy na dalszy rozwój łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim i udział w reprezentacji zawodników z naszego miasta. Paweł Abratkiewicz podziękował za zaproszenie i stwierdził, że ze względu na klimat, również ten wokół łyżwiarstwa szybkiego, z wielką przyjemnością przyjeżdża do Spały i Tomaszowa Mazowieckiego wraz ze swoimi zawodnikami. Zbigniew Bródka również stwierdził, że bardzo dobrze czuje się w tutejszej atmosferze oraz, że zawsze z wielkim zadowoleniem przyjeżdża do Tomaszowa Mazowieckiego, który zapewnia mu odpowiednie warunki treningowe. Po zakończeniu spotkania olimpijczycy z wielką cierpliwością rozdawali autografy, fotografowali się z przybyłą na spotkanie młodzieżą i fanami. Młodzież radosną atmosferę przeniosła na parkiet, podczas trwającej dyskoteki, natomiast działacze i sportowcy kontynuowali rozpoczęte wcześniej rozmowy.
ZAKOŃCZENIE SEZONU ŁYŻWIARSKIEGO 2013/2014
Z inicjatywy trener Jolanty Kmiecik, rodziców , IUKS "9" i sponsorów odbyło się uroczyste zakończenie sezonu łyżwiarskiego w naszym środowisku. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Rafał Zagozdon , Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk, Roman Derks Wiceprezes PZŁS, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kumek, Dyr. Gimnazjum Nr 6 Pani Jolanta Jabłońska, Dyr. SP 1 Pani Stanisława Wąchała - nasza olimpijka oraz pozostali nasi olimpijczycy : Jaromir Radke, Paweł Abratkiewicz ze swoimi medalistkami z Soczi , Wiesław Kmiecik ze swoimi medalistami z Soczi : Zbyszkiem Bródką, Janem Szymańskim, Konradem Niedźwiedzkim. W trakcie spotkania z inicjatywy Zarządu IUKS "9" nagrodzono i wyróżniono zawodników, trenerów, sponsorów, rodziców oraz działaczy klubowych. Prezydent Miasta również obdarował upominkami olimpijczyków, tomaszowskich łyżwiarzy i przybyłych gości. Przekazując symboliczny parasol Prezesowi PZŁS stwierdził, aby służył naszemu gościowi jak najkrócej, gdyż tomaszowski tor trzeba szybko przykryć dachem. Największą atrakcją wśród uczestników spotkania oczywiście medaliści z Soczi. Poniżej kilka zdjęć z tego bardzo sympatycznego spotkania. Dziękujemy Pani Jalancie Kmiecik, trenerom i rodzicom oraz sponsorom za przygotowanie tak sympatycznego spotkania.






Kręglarki Pilicy tuż obok podium
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 26 (1249) z 27 czerwca 2014 r.
Wweekend wTarnowie Podgórnym rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w kręglarstwie. KS Pilica wystawił tylko żeńską ekipę, która zajęła tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Z piliczanek najlepiej wypadła Urszula Pietrzyk, która strąciła 538 kręgli (354 do pełnych i 184 do zbieranych). Dwa punkty mniej uzbierała Agata Kalinowska (362 + 174). Znacznie słabiej kulały pozostałe nasze zawodniczki. Monika Kozłowska miała wynik 508 pkt (367 +141), a Magdalena Zielińska zaledwie 501 pkt (343 + 158). Łączny wynik 2083 punktów dał Pilicy czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło tylko 25 kołków. Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki Polonii 1912 Leszno (2199 pkt). Druga była Dziewiątka-Amica Wronki (2130), a trzecia Polonia Łaziska Górne (2107 pkt).Na ostatniej pozycji uplasowały się obrończynie tytułu mistrzowskiego z Alfa Vector Tarnowo Podgórne (2070 pkt). Po raz pierwszy Pilica nie wystawiła drużyny męskiej. W rywalizacji chłopców mistrzowska Polonia Leszno uzbierała 2145 kręgli. Drugie miejsce zajęła Dziewiątka- Amica Wronki (2106), a brąz przypadł Tucholance Tuchola (2098). Pierwszy raz zdarzyło się w finale Drużynowych Mistrzostw Polski, by juniorzy uzyskali niższe rezultaty zespołowe niż ich koleżanki z tej kategorii wiekowej.
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w dniach 21-22 06 2014r. w Tarnowie Podgórnym

Drużyna KS "PILICA" w składzie : Urszula Pietrzyk, Magdalena Zielińska,
Monika Kozłowska, Agata Kalinowska, zajęła IV miejsce w Drużynowych
Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbyły się 21 czerwca 2014 r. w Tarnowie Podgórnym.
Mistrzostwa Polski Juniorów w mikstach i sprincie 14-15 06 2014r. w Lesznie
Mistrzostwa Polski Juniorów w mikstach i sprincie w Lesznie
Brązowy medal pary Monika i Piotr Kozłowski ,
VI miejsce pary Magdalena Zielińska Maciej Witek
W sprincie – 5 miejsce Moniki Kozłowskiej


Dominacja Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 24 (1247) z 13 czerwca 2014 r.

Joanna Pawłowska i Julia Sidło wygrały rywalizację w parach
W miniony weekend w Łaziskach Górnych odbyły się MiędzywojewódzkieMistrzostwa Młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomice spisali się zawodnicy KS Pilica, którzy wygrali cztery z pięciu konkurencji indywidualnych. Byli też najlepsi w klasyfikacji punktowej. W rywalizacji młodzików zwyciężył Mateusz Goźwik (524 punkty), który wyprzedził dwóch zawodników Sokoła Brzesko: Bartosza Pośladka (511) i Tadeusza Łazowskiego (475). Dobre miejsca zajęli też inni zawodnicyKS Pilica.MateuszKuta był czwarty (461), Szymon Kosz piąty (437), Kamil Domaradzki siódmy (427), aWojciech Białkowski dziesiąty (414). Wśród młodziczek najlepsza była Joanna Pawłowska (486). Druga była Karolina Gurgul z Brzeska (453), a kolejne miejsca zajęły tomaszowianki: Angelika Wojtaszek (442) i Julia Sidło (431). Wparach młodzików zwyciężyli Mateusz Goździk i Mateusz Kuta (985), wyprzedzając dwa zespoły z Brzeska. Kolejne miejsca przypadły tomaszowianom. Czwarte zajęliWiktor Piwowarczyk i Szymon Kosz (798), piąte Wojciech Białkowski i Dominik Cyniak (753), szóste Kamil Domaradzki i Filip Skalski (745), a siódme Miłosz Borowski i Gracjan Gołdys (689). Najlepszą parą młodziczek okazały się Joanna Pawłowska i Julia Sidło (917), które również wyprzedziły dwa duety z Brzeska. Tylko w tandemach mieszanych tomaszowianie musieli uznać wyższość kolegów z Brzeska. Wygrali Antonina Serwin i Łukasz Łaznowski (250), ale kolejne dwa miejsca zajęły zespoły KS Pilica: Julia Sidło i Mateusz Kuta (234) oraz Angelika Wojtaszek i Szymon Kot (230). Na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Joanna Pawłowska i Mateusz Goździk. Tomaszowianie wygrali też klasyfikację klubową, wyprzedzając Sokoła Brzesko i Polonię Łaziska Górne.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łaziskach Górnych 7.06.2014r.
7.06.2014r. odbyły się w Łaziskach Górnych Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie.
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.




Cztery medale tomaszowian - Kręglarstwo klasyczne - mistrzostwa Polski w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 22 (1245) z 30 maja 2014 r.
Złoty medal zdobyli: Tomasz Gliszczyński, Tomasz Dziubecki, Leszek Plich
W miniony weekend na kręgielni przy ul. Strzeleckiej odbyły się Mistrzostwa Polski do pełnych. Znakomicie spisali się reprezentanci naszegomiasta. Panowie drużynowo wywalczyli złoty medal, a panie srebrny i brązowy. Indywidualnie na trzecim miejscu była też Bożena Polak. Tomasz Gliszczyński (383 punkty), Tomasz Dziubecki (365), Leszek Plich (356) zdobyli łącznie 1104 pkt i zaledwie o jedno oczko wyprzedzili tercet z Wronek: Dawida Dobierskiego (369), Dariusza Machniewskiego (372) i Krzysztofa Sawalę (362). Trzecie miejsce zajęli: Patryk Konarski (340), Remigiusz Szabel (363) i Adrian Karch (373) z Leszna, łącznie 1076 pkt. Czwarty był zespół SGLK Gostyń, piąty Czarni Kula Poznań, a na szóstym miejscu Tarnowo Podgórne. Siódme miejsce zajęła druga drużyna z Tomaszowa: Szymon Napierała (360), Sylwester Zbroszczyk (340) i Sebastian Wiskowski (353). Na szesnastym miejscu został sklasyfikowany trzeci zespół z Tomaszowa: Grzegorz Wągrodzki (334), Jacek Lasota (334) i Jarosław Chrząszcz (341), łącznie 1009 pkt. W rywalizacji drużynowej pań najlepszy był zespół z Tarnowa Podgórnego: Izabela Cwojdzińska (363), Jadwiga Wojcieszak (347), Justyna Witkowiak (334) - łącznie 1044 pkt. Zaledwie o trzy oczka gorsze były tomaszowianki: Anna Śliwińska (342), Bożena Polak (346) i Beata Bartos (353). Brązowymedal przypadł również zawodniczkom z Tomaszowa: Marcie Miarce (376) i Danucie Dziubeckiej (336), wspartych przez Marzenę Spychałę (318) zWronek. Łącznie uzyskały 1030 punktów. Czwarty był zespół z Gostynia, piąty zWronek, a szósta drużyna z Brzeska. Indywidualnie wśród pań wygrała Izabela Cwojdzińska (363 eliminacje + 352 finał = 715 pkt) z Tarnowa Podgórnego. Druga była Elżbieta Klimańska z Gostynia (365+345=710), a brązowy medal wywalczyła Bożena Polak z Tomaszowa (346+363=709). Kolejne tomaszowianki zostały sklasyfikowane odpowiednio na: czwartym miejscu Marta Miarka (376+322=698), na szóstym Beata Bartos (353+335=688), na siódmym Anna Śliwińska (342+338=680) i na jedenastym Danuta Dziubecka (336+335=671). Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Cyran z Wronek (370+394=764). Drugi był Marek Podyma z Gostynia (376+370=746), a trzeci Adrian Karch z Leszna (373+368=741). Czwarte miejsce zajął tomaszowianin Tomasz Gliszczyński (383+358=741). W finałowej rozgrywce wystąpiło jeszcze czterech reprezentantów naszego miasta. Szymon Napierała (360+364=724) był dziewiąty, Tomasz Dziubecki (365+353=718) zajął dwunaste miejsce, Sebastian Wiskowski (353+347=700) był 23., a Leszek Plich (356+343=699) był tuż za nim. Organizatorami mistrzostw były KS Pilica i OSiR Tomaszów.
Mistrzostwa Polski do pełnych w Tomaszowie Mazowieckim

Panowie Mistrzami, a Panie Wicemistrzami Polski.
Klub Przyjaciół KS "PILICA" górą !!!
W zakończonych w Tomaszowie Mazowieckim - Mistrzostwach Polski do pełnych - rywalizowało w tym roku 76 osób.
Drużynowe zwycięstwa uzyskały zespoły z Tarnowa Podgórnego wśród kobiet i z Tomaszowa Mazowieckiego wśród panów. Indywidualne zwycięstwo odniosła Izabela Cwojdzińska z Tarnowa Podgórnego i Tomasz Cyran z Wronek.
Wszystkim zwycięzcom i medalistom gratulujemy.
Za organizację imprezy dziękujemy Pilicy Tomaszów Mazowiecki oraz OSiR Tomaszów Mazowiecki.






Dwa medale Osińskiego - Kręglarstwo -mistrzostwa Polski juniorów młodszych
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.

Paweł Osiński zdobył w Tucholi dwa srebrne medale
W Tucholi odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Najlepiej z reprezentantów Pilicy Tomaszów wypadł Paweł Osiński, który wywalczył dwa srebrne medale. W zawodach indywidualnych tomaszowianin uzyskał łącznie 1069 punktów i przegrał tylko z Karolem Sellmanem ze Startu Gostyń (1122 pkt). Tuż za Osińskim zostali sklasyfikowani Alan Rybiński (1065 pkt) z Polonii Leszno i Aleksander Nowacki z Tucholanki Tuchola (1060 pkt). W konkurencji sprint tomaszowianin również zdobył srebrny medal, chociaż do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Wćwierćfinale wygrał z Patrykiem Paryło z Sokoła Brzesko, w półfinale zwyciężył Mateusza Błaszczyka z Polonii Łaziska Górne. Jednak w pojedynku o złoty medal musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Aleksandra Nowackiego. W parach Paweł Osiński startował z Jakubem Polakiem. Tomaszowianie zdobyli 1022 pkt., co dało im czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie czterech oczek. Wygrali Karol Sellman i Adrian Zagata ze Startu Gostyń. Druga para z Pilicy Krzysztof Klimek i Szymon Dębiec zajęła 13. miejsce. W rywalizacji dziewcząt najlepiej z reprezentantek Pilicy wypadłaAleksandra Jarosz, która zajęła czwarte miejsce w sprincie. W półfinale przegrała z Aleksandrą Ciałoń z Polonii Łaziska Górne (ostatecznie sklasyfikowana na drugim miejscu), a w grze o trzecie miejsce uległa Jolancie Stepczak z Polonii Leszno (trzecia w całych zawodach).Wygrała Karolina Żurek z Sokoła Brzesko. W rywalizacji par A. Jarosz wspólnie z Małgorzatą Leśniewską zajęły 10. miejsce. Natomiast w parach mieszanych A. Jarosz i J. Polak zajęli 14. miejsce, a M. Leśniewska i Krzysztof Dębiec 16. lokatę. Leśniewska i Jarosz startowały też indywidualnie. Zajęły odpowiednio 16. i 25. miejsce. Dwa medale P. Osińskiego dały zawodnikom Pilicy szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrała z pięcioma medalami (dwoma złotymi) Tucholanka Tuchola. W klasyfikacji punktowej najlepsza była Polonia Leszno, klub z Tomaszowa zajął siódme miejsce.
Pilica bez medalu - Kręglarstwo klasyczne. Finał superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.
Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski wywalczyła Polonia 1912 Leszno, a za nią uplasowały się dwie ekipy –Alfa-Vector, Komputronik Tarnowo Podgórne. Tomaszowianie nie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem było utrzymanie się na podium, a musili zadowolić się czwartym miejscem. System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach – mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
Tabela po rozgrywkach zasadniczych:
1. Polonia 16 37 63-17
2. Alfa-Vector I 16 33 56-25
3. Alfa-Vector II 16 31 58-22
4. Pilica 16 23 45-35
5. Sokół 16 15 33-46
6. Dziewiątka I 16 13 32-48
7. Start 16 12 30-50
8. Dziewiątka II 16 12 27-53
9. Tucholanka 16 4 16-64
Ostatnim akordem rozgrywek ligowych był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u liderawLesznie.Ale te zawody niemiały wpływu na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli. Żadne zmiany nie nastąpiły. Zasady turnieju były proste. Równocześnie na torach walczyło czterech kręglarzy (po jednym z każdego zespołu). Po rundzie przydzielane były punkty: 4 dla najlepszego, 3 dla drugiego itd. Na koniec drużyny otrzymały punkty za końcowy wynik (liczba strąconych kręgli) na identycznej zasadzie jak indywidualnie. Dla Pilicy punktowali: KonradMocarski 607 (drugi w swojej turze), Tadeusz Śliwiński 546 (czwarty), Paweł Osiński 559 (trzeci), Michał Dębicki 566 (drugi).
Tabela końcowa ligi:
1. Polonia 17 pkt (13 + 4)
2. Alfa-Vector I 11 pkt (8 + 3)
3. Alfa-Vector II 11 pkt (10 + 1)
4. Pilica 11 pkt (9 + 2)
Polonia wywalczyła prawo startu w Klubowym Pucharze Świata.Alfa-Vector I wystąpi w Klubowym Pucharze Europy, a Alfa-Vector II zagra w Pucharze NBC. Piliczanie pozostaną w kraju.
Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.

Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.
4 miejsce Aleksandry Jarosz w sprincie
4 miejsce pary : Paweł Osiński, Jakub Polak















Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







