Aktualności
Znów fatalna porażka - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale końcówka pierwszej rundy jest fatalna. Tomaszowianiewdziewiątej kolejce superligi doznali trzeciej porażki i szansa na medal drużynowych mistrzostw Polski stanęła pod znakiem zapytania.
Pilica Tomaszów – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6,5:9,5, 2125:2232).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych). Rywalizacja toczy się w formie pojedynków. Mecz w kręgielni przy ull. Strzeleckiej był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów, którzy ostatnio nie są w formie. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Michał Dębicki przy remisie na torach 2:2 wygrał 551:545 z Marcinem Grzesiakiem. Jednak obok niespodziewanie przy remisie na torach KonradMocarski ze słabiutkim wynikiem jak u siebie uległ Tomaszowi Masłowskiemu 521:527. Nadzieję na poprawę wyniku dawał Tadeusz Śliwiński. Niestety, nasz najlepszy od lat kręglarz zaczął występ, ale po pierwszym torze musiał zrezygnować z gry, bo znów o sobie dała znać kontuzja, która wyeliminowała go niedawno z walki o medale mistrzostw Polski. Zastąpił go młodziutki Piotr Kozłowski, który też nie miał najlepszego dnia. W efekcie porażka z Maciejem Krzyżostaniakiem 1,5:2,5 oraz 518:578. Kiepsko tego dnia kulał też Maciej Witek, który uległ Dawidowi Strzelczakowi dość gładko 1:3 i 535:582. Gościom doszedł jeszcze punkt za wygraną kręglami 2232:2125 i kolejne dwa punkty meczowe zapisano na konto drużyny Alfa-Vector II, która zepchnęła Pilicę na czwarte miejsce.
***
W dziewiątej kolejce jeszcze padły wyniki: Tucholanka Tuchola – DziewiątkaAmica IWronki 0:2 (0:5, 3,5:12,5, 2065:2171), Start Gostyń – Alfa-Vector I 0:2 (2:3, 8:8, 2153:2186), Polonia 1912
Leszno – Sokół Brzesko 2:0 (5:0, 11,5:4,5, 2379:2195), pauzowała Dziewiątka Amica II.
Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector II 8 12 29-11
3. Alfa-Vector I 8 12 25,5-14,5
4. Pilica 8 10 26-14
5. Start 8 6 14-24
6. Dziewiątka II 8 6 15-25
7. Dziewiątka I 8 4 14-26
8. Sokół 8 4 13,5-26,5
9. Tucholanka 8 2 8-32
W weekend ruszy runda rewanżowa. Mecze dziesiątej kolejki zaplanowane są na 5 stycznia. Pilica pojedzie do Brzeska na pojedynek z Sokołem.
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend na torze Pilica w Tomaszowie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Wtrzeciej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat już trzeci raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 2x300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Inne nasze dziewczyny też pojechały bardzo dobrze. Zofia Pluta był trzecia, a za nią uplasowały się Natalia Krześlak iWeronika Pecyna.
Wkat. do 12 lat Natalia Głowacka zajęła drugie miejsce. Katarzyna Dela była piąta, a Julita Szewczyk siódma. Wielobój trzynastolatek z kompletem zwycięstw w czterech startach wygrała Natalia Jabrzyk. Za nią z czterema drugimi miejscami znalazła się Izabela Tejchman. Ósma była Ewa Machowczyk, a dziewiąta Karolina Świnoga. Kategoria dziewcząt do 14 lat od początku sezonu jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 w wieloboju zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak (Bosiek raz ustąpiła Gąseckiej na 1000 m). Siódma była Olga Kaczmarek, a dziesiąta Julita Domańska (obie z Pilicy). Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Owczarek i Dela zdecydowanie wygrały rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica II (Weronika Brajtkrojc, Angelika Chmal, Weronika Pecyna i Maja Elas) była piąta. To samo zrobiły ich starsze koleżanki
z pierwszej ekipy Dziewiątki: Jabrzyk, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek. Dziewiątka II w składzie: Głowacka, Machowczyk, Świnoga i Tejchman była druga. Pilica zajęła czwarte miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Joanna Ostrowska). Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała wysoko (70 pkt)
przed Pilicą (43) i Milanówkiem (34).
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Jakub Brzostowicz kolejny raz zajął czwarte miejsce. Wiktor Wuls był ósmy, a Kacper Abratkiewicz dziewiąty.
Wielobój 12-latków wygrał Mateusz Parzych z Elbląga, a za nim uplasowali się trzej tomaszowianie. Drugi był Jakub Dymkowski, trzeci Patryk Kacperek, a czwarty Oskar Ślusarski. Jakub Śmigiel zajął ósme miejsce. Wśród 13-latków znowu mieliśmy tylko jednego reprezentanta.Wiktor Grzybek (IUKS 9) był piąty w wieloboju. Dwukrotnie na 500 m był drugi, ale w trzecim starcie sprinterskim miał przygodę i stracił szansę na dobre miejsce. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat wygrał wszystkie cztery biegi oraz wielobój. Trzecie miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Sztafetę najmłodszych wygrała Dziewiątka w składzie: Kacperek, Dymkowski, Śmigiel i Ślusarski. Pilica była trzecia. Jechali: Brzostowicz, Kołodziejczyk, Kępa i Wuls. Starsi chłopcy IUKS 9 zostali zdyskwalifikowani. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce (44 pkt) za Milanówkiem (50). Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke.
Złoto drużyny kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansach Grad medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
28-30.12.2013r. Złoto drużyny kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansach
Grad medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski


Zespoły KS Pilicy Tomaszów Mazowiecki (kobiety) oraz AZS Zakopane (mężczyźni) zdobyły złote medale w biegach drużynowych w mistrzostwach Polski w Zakopanem. Z powodu silnych podmuchów halnego organizatorzy zmuszeni byli odwołać część konkurencji czempionatu.
Zawody miały rozpocząć się w sobotę przed południem, jednak z powodu silnych podmuchów wiatru (70-90 km/h) podjęto decyzję o przeniesieniu startów na godziny późnopopołudniowe.
- Dziś jednak wiatr był jeszcze silniejszy (porywy ponad 100 km/h) i wszystko wskazywało na to, że biegi będą całkowicie odwołane, ale po konsultacjach z trenerami ekip postanowiliśmy rozegrać chociaż drużynówkę kobiet i mężczyzn - powiedział kierownik zawodów Krzysztof Gąsienica.
Wyniki sobotnich wyścigów drużynowych mistrzostw Polski:
kobiety - 6 okrążeń:
1. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 3.49,18 (Aleksandra Kapruziak, Aleksandra Dębowska, Ewelina Cieślik)
2. MKS Cuprum Lubin 3.49,84 (Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik)
3. WTŁ Stegny Warszawa 3.50,44 (Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss, Wiktoria Diduch)
mężczyźni - 8 okrążeń:
1. AZS Zakopane 4.38,19 (Piotr Głowacki, Sebastian Drużkiewicz, Andrzej Gąsienica-Laskowy)
2. SKŁ Górnik Sanok I 4.53,68 (Maciej Biega, Piotr Michalski, Kamil Ziemba)
3. KS Orzeł Elbląg 4.55,88 (Adrian Wielgat, Piotr Sowa, Paweł Toruń)
Tomasz GLISZCZYŃSKI zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE o Puchar Prezesa KS "PILICA"
Sportowy rok w Tomaszowie zaczął się 1 stycznia 2014r. w kręgielni Noworocznym Turniejem Kręglarskim. W kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej o godz. 12.00. Była to impreza otwarta i mógł w niej uczestniczyć każdy, kto tylko po sylwestrowej nocy ma chęci i siły. Amatorzy walczyli z zawodowcami. Na równi panie i panowie. Wszyscy wykonali po 60 rzutów do pełnych (po dziesięć na torze).
Tomasz GLISZCZYŃSKI zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE O Puchar Prezesa KS "PILICA" Jana Śnioszka



XXIX Puchar
Prezesa KS „PILICA”
w kręglarstwie klasycznym
Tomaszów Mazowiecki
2014.01.01 - godz. 12.oo
Wyniki : 5 x 12 rzutów do pełnych Rekord turnieju na 60 rzutów - 399 pkt należy do Leszka PLICHA
|
L.p. |
Nazwisko i imię |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Suma |
|
1. |
Tomasz GLISZCZYŃSKI |
66 |
82 |
82 |
76 |
69 |
375 |
|
|
2. |
Tomasz DZIUBECKI |
73 |
70 |
82 |
82 |
66 |
373 |
|
|
3. |
Tadeusz ŚLIWIŃSKI |
68 |
71 |
73 |
81 |
75 |
373 |
|
|
4. |
Bożena POLAK |
69 |
75 |
69 |
80 |
78 |
371 |
|
|
5. |
Artur WOJTALCZYK |
71 |
71 |
77 |
74 |
74 |
367 |
|
|
6. |
Marcin WITEK |
81 |
69 |
66 |
77 |
72 |
365 |
|
|
7. |
Leszek PLICH |
77 |
74 |
72 |
78 |
62 |
363 |
|
|
8. |
Kamil PSUT |
71 |
65 |
78 |
76 |
70 |
360 |
|
|
9. |
Konrad MOCARSKI |
72 |
73 |
71 |
68 |
75 |
359 |
|
|
10. |
Michał DĘBICKI |
71 |
69 |
78 |
64 |
68 |
350 |
|
|
11. |
Jakub GŁOGOWSKI |
72 |
73 |
69 |
61 |
75 |
350 |
|
|
12. |
Sylwester ZBROSZCZYK |
64 |
61 |
72 |
80 |
71 |
348 |
|
|
13. |
Klaudiusz DĘBOWSKI |
64 |
72 |
65 |
67 |
75 |
343 |
|
|
14. |
Kinga DĘBOWSKA |
63 |
77 |
73 |
63 |
66 |
342 |
|
|
15. |
Jacek LASOTA |
64 |
83 |
59 |
70 |
64 |
340 |
|
|
16. |
Marta MIARKA |
65 |
61 |
72 |
76 |
66 |
340 |
|
|
17. |
Jan ŚNIOSZEK |
65 |
70 |
63 |
75 |
67 |
340 |
|
|
18. |
Sebastian WISKOWSKI |
58 |
69 |
74 |
68 |
70 |
339 |
|
|
19. |
Zenon NOWAK |
57 |
71 |
72 |
59 |
77 |
336 |
|
|
20. |
Anna ŚLIWINSKA |
68 |
71 |
68 |
57 |
67 |
331 |
|
|
21. |
Adam CZAJKA |
58 |
65 |
70 |
64 |
67 |
324 |
|
|
22. |
Danuta DZIUBECKA |
64 |
68 |
60 |
63 |
60 |
315 |
|
|
23. |
Jacek KOWALCZYK |
59 |
67 |
52 |
65 |
70 |
313 |
|
|
24. |
Łukasz DĘBIEC |
55 |
53 |
53 |
62 |
46 |
269 |
|
|
25. |
Bartłomiej DĘBIEC |
50 |
65 |
49 |
39 |
64 |
267 |
|
|
26. |
Bartłomiej GRAZ |
Nie wystartował |
Zwycięzcą XXIX Noworocznego turnieju kręglarskiego o Puchar Prezesa KS ”PILICA” Jana ŚNIOSZKA został Tomasz GLISZCZYŃSKI wynikiem 375 pkt.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Bożena POLAK z wynikiem 371 pkt
W zawodach wystartowało 25 osób. Organizatorzy dziękują Panu Dominikowi Adamczykowi za sponsorowanie turnieju.
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014
Zapraszamy za rok o tej samej porze !!!
Zawody w Tomaszowie - Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie - dzieci na lodzie
21-22 grudnia 2013r. na torze Pilica w Tomaszowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Ściganie w sobotę i niedzielę zaczęło się o godz. 9.00.
Grad medali i pucharów w Ogólnopolski Zawodach Dzieci, które odbyły się na torze PILICY w Tomaszowie Maz.
--->> WYNIKI KONTROLNE
--->> WYNIKI OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY DZIECI "SZUKAMY TALENTÓW"
--->> WYNIKI PUNKTACJA SZKÓŁ
--->> WYNIKI PUNKTACJA KLUBÓW




































Porażka kręglarzy KS Pilica z Alfa-Vector II
Porażka kręglarzy KS Pilica 1 : 4 z Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne w SUPERLIDZE.

Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector II 8 12 29-11
3. Alfa-Vector I 8 12 25,5-14,5
4. Pilica 8 10 26-14
5. Start 8 6 14-24
6. Dziewiątka II 8 6 15-25
7. Dziewiątka I 8 4 14-26
8. Sokół 8 4 13,5-26,5
9. Tucholanka 8 2 8-32
5 stycznia 2014r. ruszy runda rewanżowa. Mecze dziesiątej kolejki zaplanowane są na 5 stycznia. Pilica pojedzie do Brzeska na pojedynek z Sokołem.
Ola Kapruziak w Pucharze Świata - Łyżwiarstwo szybkie. Udany weekend dla tomaszowskich panczenistów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 51-52 (1222-1223) z 13 grudnia 2013 r.

Łyżwiarki IUKS 9: Iga Kapruziak, Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek
W miniony weekend w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. W reprezentacji Polski znalazła się jedna zawodniczka Pilicy Tomaszów. Aleksandra Kapruziak występ u podnóża Tatr zaliczy do udanych. W zakopiańskiej imprezie startowało około 140 juniorek i juniorów z 18 państw, w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski. Najlepsi okazali się Holendrzy, którzy zdobyli 20 medali: 10 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe medale. Polacy trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Medalem Pucharu Świata może pochwalić się Kapruziak. Tomaszowianka razem z Patrycją Zachariasz i Kają Ziomek zajęły trzecie miejsce w sprinterskim biegu drużynowym. W startach indywidualnych Ola była dwukrotnie czwarta w biegach na 500 i 1000 m oraz zajęła piąte miejsce w wyścigu na 1500 m. Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim rozgrywany jest z podziałem na trzy strefy: europejską, azjatycką i amerykańską. Cały cykl zakończy się finałowymi startami w norweskim Bjugn (1-2 marca). Kolejna edycja europejska odbędzie się 25-26 stycznia w Innsbrucku.
***
W sobotę i niedzielę w Tomaszowie odbyły się zawody Pucharu Polski i Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowscy panczeniści pokazali się z dobrej strony. Wzawodach pucharowych startowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów
była słabiutka. W sobotę na 500 m dominowały tomaszowianki.Wygrała Karolina Bosiek 44,16 przed Karoliną Gąsecką 45,11 i Eweliną Cieślik 45,53. Piąta był Iga Kapruziak 48,67, szósta Katarzyna Ulkowska 48,70, ósma Agata Jabłońska 48,99, a dziewiąta Amanda Kaczmarek 49,85.
Na 1500 m kolejność na podium była taka sama: 1. Bosiek 2.21,27 (rek. życiowy), 2. Gąsecka 2.22,91, 3. Cieślik 2.27,69, 4. Kapruziak 2.32,70, 7. Ulkowska 2,38,80, 8. Natalia Kowalska.
W niedzielę w drugim biegu na 500 m nasze najlepsze łyżwiarki nie startowały. Jechała tylko Kaczmarek i była czwarta 49,54.
1000 m: 1. Bosiek 1.30,26, 2. Cieślik 1.33,33, 3. Gąsecka 1.34,14, 5. Kapruziak 1.38,60, 7. Ulkowska 1.41,76, 9. Kowalska 1.44,66, 10. Kaczmarek 1.46,20. 3 km: 1. Gąsecka 5.00,85, 2. Bosiek 5.02,48, 3. Agata Jabłońska 5.17,45, 4. Ulkowska 5.23,59 (PR), 5. Kapruziak 5.24,43.
Bieg drużynowy na 8 okrążeń toru:
1. IUKS 9 w składzie: Gąsecka, Bosiek i Kapruziak, 2. Pilica: Cieślik, Ulkowska i Kaczmarek.
Wyniki mężczyzn:
500 m – 1. Kamil Ziemba (Górnik Sanok) 39,11, 3. Piotr Bojanowski 41,62, 6. Mateusz Owczarek 41,96, 9. Mateusz Aftyka 42,19, 10. Adam Dymkowski 43,45, 500 m (drugi bieg) – 1. Ziemba 39,47, 4. Bojanowski 41,43, 5. Owczarek 41,56, 1000 m – 1. Ziemba 1.21,67, 3. Owczarek 1.22,66, 5. Aftyka 1.24,56, 8. Bojanowski 1.28,20, 9. Dymkowski 1.28,63 (PR), 10. Albert Kołodziejczyk 1.30,34, 1500 m – 1. 1.Wojciech Baran (Cuprum Lubin) 2.06,93, 3. Owczarek 2.09,08, 4. Sebastian Król 2.09,34, 6. Aftyka 2.13,44, 8. Bojanowski 2.20,17, 9. Kołodziejczyk
2.20,51,
3 km – 1. Baran 4.28,33, 4. Kołodziejczyk 5.02,97, 8. Aftyka 42,69, 9. Dymkowski 43,43, 10. Damian Śmigiel 44,07,
5 km – 1.Mateusz Fabjański (Błyskawica Domaniewice) 8.18,53, 2. Kołodziejczyk 8.54,13,
bieg drużynowy: 1. Pilica I: Król, Kołodziejczyk iAftyka, 2. Pilica II: Bojanowski, Dymkowski i Śmigiel.
Piliczanie poza podium - Kręglarstwo klasyczne w wydaniu mistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 51-52 (1222-1223) z 13 grudnia 2013 r.
Tadeusz Śliwiński z Pilicy nie obronił tytułu mistrza Polski, który zdobywał w 2011 i 2012 roku. Tym razem tomaszowianin doznał kontuzji i nie dokończył finałowej walki w Gostyniu. 41 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 28 Mistrzostwa Par w Kręglarstwie Sportowym odbyły się w czasie minionego weekendu w Gostyniu. Do boju o medale wystartowało blisko sto zawodniczek i zawodników z całego kraju. W gronie tym znalazła się skromna, czteroosobowa ekipa tomaszowskiej Pilicy. Piątkowe i sobotnie eliminacje wyłoniły najlepsze dwanaście pań i osiemnastu panów, którzy zagrali w niedzielnych finałach. Eliminacje były jednocześnie walką par o mistrzostwo kraju. Po zsumowaniu wyników dwóch zgłoszonych zawodników lub zawodniczek okazało się, które duety są najlepsze. Jużwsobotę byłowidać, że tomaszowscy kręglarze nie byliwdobrej formie, a gostyńska kręgielnia im nie leży. Tylko dwaj zdołali zakwalifikować się do finału. Śliwiński strącił 560 kręgli, a Konrad Mocarski 571. Łączny wynik 1131 punktów wystarczył im do zajęcia tylko czwartego miejsca. Piliczanie brązowy medal przegrali sześcioma kołkami, a do tytułu mistrzowskiego zabrakło dziesięć „oczek”. Do drugiej pary zapisani byli Michał Dębicki i Piotr Kozłowski. Ten pierwszy uzyskał tylko 548 pkt i zajął dwudzieste miejsce. Drugi strącił zaledwie 511 kręgli, co łącznie temu duetowi dało 15 miejsce. Wniedzielnym finale kręglarze Pilicy kulali jeszcze gorzej. Śliwiński wprawdzie zaczął nieźle, ale na drugim torze zrezygnował z dalszej walki. Mocarski, który po eliminacjach był szósty z nadzieją walki o podium, kulał słabo i strącił tylko 553 kołki, co dało mu łączny wynik 1124 pkt i dopiero 8miejsce. Tytuły mistrzowskie zdobyli Michał Grędziak (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) z wynikiem 1170 pkt (w finale jako jedyny przekroczył barierę 600 pkt) oraz BeataWłodarczyk z Polonii 1912 Leszno (587 pkt). Tomaszowianki nie startowały.
Bardzo dobre występy Kapruziak w Pucharze Świata juniorów

W miniony weekend w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Tomaszów swojego reprezentanta miał w osobie Aleksandry Kapruziak.
Piotr Michalski w biegach na 500 i 1000m oraz polska kobieca drużyna w sprincie na 1200 m wywalczyli brązowe medale zakończonych w niedzielę w Zakopanem dwudniowych zawodów Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Najwięcej krążków zdobyli Holendrzy.
W zakopiańskiej edycji zawodów udział wzięło około 140 juniorek i juniorów z 18 państw, w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski.
Najlepszą okazała się ekipa holenderska, która zdobyła łącznie 10 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe medale. Polacy trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium.
W biegach na 1000 i 1500 m wśród kobiet wygrała Holenderka Melissa Wijfje, Aleksandra Kapruziak zajęła odpowiednio 4. i 5. miejsce. - To daje nadzieję, że ze startu na start będzie coraz lepiej. Wynikowo w porównaniu do innych zawodów jest postęp - oceniła swój występ panczenista klubu Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Wijfje wygrała także wyścig na 3000 m. Najlepsza z Polek Urszula Włodarczyk była szósta. Na tym samym dystansie zwyciężył Holender Patrick Roest, wśród Polaków najwyżej uplasował się Daniel Tylka. Zawodnik zakopiańskiego klubu SN PTT 1907 zajął 21. miejsce.
Na dystansie 500 m triumfowała Holenderka Sanneke De Neeling. Po raz drugi w pucharowym starcie tuż za podium znalazła się Kapruziak.
Wśród mężczyzn na 500 i 1000 m najszybszy był Holender Kai Verbij. Piotr Michalski w obu biegach był trzeci. - Na 500 m mogłem jeszcze troszkę urwać na starcie, ale i tak jestem z tego biegu bardzo zadowolony. W drugim natomiast miłe zaskoczenie - myślałem, że będę w piątce, ale nie na podium - cieszył się zawodnik Górnika Sanok.
Na 1500 m Michalski był czternasty. Najlepszy czas uzyskał Holender Roest.
W sprincie drużynowym kobiet wygrały Holenderki. Polki w składzie Patrycja Zachariasz, Kaja Ziomek i Kapruziak zajęły trzecie miejsce. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn wygrała ekipa austriacka, Polacy uplasowali się na siódmej pozycji.
Po raz pierwszy na zawodach międzynarodowych organizowanych w Polsce rozegrano bieg ze startu wspólnego. Wśród kobiet, które miały do pokonania osiem okrążeń (3 200 m) najlepsza był Włoszka Giulia Lollobrigida. Polki w tej konkurencji nie startowały.
Mężczyźni mieli do pokonania 12 okrążeń (4 800 m). Zwyciężył ponownie Verbij. Najlepszy z Polaków Marcin Bachanek zajął 18 miejsce.
Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk chwalił postawę reprezentacji. - Te trzy medale i miejsca w poszczególnych biegach to dobry prognostyk na dalszy rozwój kadry juniorów w perspektywie chociażby igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Korei oraz kolejnych, być może rozegranych w Krakowie - powiedział.
Dodał, że zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane. - Dobrze przygotowane i przeprowadzone w czasie. Lód był wspaniały, a do tego sprzyjała nam pogoda. Moim zdaniem imprezę można uznać za bardzo udaną - posumował prezes PZŁS.
Puchar świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim rozgrywany jest w podziale na trzy strefy: europejską, azjatycką i amerykańską. Cały cykl zakończy się finałowymi startami w norweskim Bjugn (1-2 marca).
Kolejna edycja europejska odbędzie się 25-26 stycznia w Innsbrucku.
źródło: http://pzls.pl/
14-15 grudnia 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie
W dniach 14-15 grudnia 2013 r. odbyły się w Gostyniu Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie.
Z zawodników KS" Pilica" najlepsze 4 miejsce zajęła para Konrad Mocarski, Tadeusz Śliwiński .
Naszą parę z walki o najwyższą pozycje wyeliminowała kontuzja Tadeusza Śliwińskiego w końcowej fazie zawodów. Indywidualnie najlepsze 8 miejsce zajął Konrad Mocarski, natomiast Tadeusz Śliwiński nie ukończył konkurencji, gdyż został wycofany w trakcie finału z powodu kontuzji.
WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W KRĘGLARSTWIE

Mateusze w złocie i srebrze - Kręglarstwo najmłodszych w wydaniu mistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.
W Lesznie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy Pilicy. Mateusz Goździk zdobył złoty medal indywidualnie i srebrny w parze z Mateuszem Kutą. Weliminacjach tomaszowski kręglarz miał najlepszy wynik 524 punkty. W finale zagrał jeszcze lepiej. Strącił 538 kręgli i z ogromną przewagą zdobył tytuł mistrzowski (1062 pkt). Mateusz Kuta w sobotę uzyskał 475 pkt, a niedzielę dołożył 491 kołków. Wynik 966 pkt dał mu szóste miejsce.Wfinale kulał jeszcze Szymon Kosz, który był czternasty 897 (436 + 461). Norbert Pytel zakończył występ na eliminacjach. Łączny wynik Goździka i Kuty z eliminacji 999 pkt dał im srebrny medal w parach. O dziesięć „oczek” ustąpili parze z Tarnowa Podgórnego. Pytel i Kosz zajęli dziewiąte miejsce. W rywalizacji młodziczek tomaszowianki już tak nie błyszczały. Angelika Wojtaszek zajęła tak nielubiane czwarte miejsce 943 pkt (474 + 469). Joanna Pawłowska była piąta 941 pkt (467 + 474), a Julia Sidło szósta 933 (447 + 486). Wklasyfikacji par Pawłowska i Sidło zajęły czwarte miejsce.Wygrał duet z Polonii 1912 Leszno. Trenerem młodych kręglarzy tomaszowskich jest Tomasz Cichowski. Goździk swym występem zwrócił uwagę szkoleniowców PZK i został powołany do kadry Polski juniorów młodszych, choć do tej kategorii wiekowej wejdzie dopiero w przyszłym roku.

Ekipa Pilicy na mistrzostwa Polski młodzików. Stoją (od lewej): prezes Jan Śnioszek, trener Tomasz Cichowski,
Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, Joanna Pawłowska, Julia Sidło i Angelika Wojtaszek, w dole Norbert Pytel i Szymon Kosz.)
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie w Tomaszowie Mazowieckim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w ubiegły weekend w Lubinie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. W drugiej w tym roku imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 2x300 m i 500 m) i w wieloboju z dużą przewagą nad rywalkami zajęła pierwsze miejsce. Ósma była Natalia Krześlak. Wkategorii do 12 lat Katarzyna Dela była czwarta, a tuż za nią uplasowała się Natalia Głowacka. Jagoda Owczarek była siódma. Wielobój trzynastolatek z trzema zwycięstwa i jednym drugim miejscem wygrała Izabela Tejchman. Druga była Natalia Jabrzyk, a siódma Ewa Machowczyk. Kategoria dziewcząt do 14 lat zwykle jest zdominowana przez tomaszowianki, ale tym razem nasze reprezentantki nie pojechały do Lubina. Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Owczarek i Dela zdecydowanie wygrała rywalizację w kat. 11-12 lat. To samo zrobiły ich starsze koleżanki z Dziewiątki: Głowacka,Machowczyk, Jabrzyk i Tejchman.
Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zajęła trzecie miejsce z dorobkiem 21 punktów. Pilica była piąta. Wygrał UKS 3 Milanówek.
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Jakub Brzostowicz zajął czwarte miejsce. Wielobój 12-latków wygrał Mateusz Parzych z Elbląga, a za nim uplasowali się trzej tomaszowianie. Drugi był Patryk Kacperek, trzeci Oskar Ślusarski, a czwarty Jakub Dymkowski. Kamil Rybiński zajął siódme miejsce. Wśród 13-latków znowu mieliśmy tylko jednego reprezentanta.Wiktor Grzybek był trzeci w wieloboju. Znacznie lepiej spisał się Damian Żurek, który wygrał trzy biegi oraz wielobój i to mimo upadku na 1000 m. Drugie miejsce zajął Jakub Piotrkowski, który raz wygrał i trzykrotnie zajmował drugą lokatę.
W sztafetach nasi najmłodsi nie startowali, a starsi zajęli drugie miejsce za Vikingiem Elbląg. W barwach IUKS 9 jechali: Kacperek, Żurek, Piotrowski i Grzybek. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej byli najlepsi z dorobkiem 37 pkt. O pięć „oczek” wyprzedzili Milanówek. Pilica była szósta.
***
Wklasyfikacji szkół (dziewczęta) najlepszy okazał się ZSG nr 3 Milanówek, a druga była Szkoła Podstawowa nr 12. Piąte miejsce zajęła SP nr 1. Gimnazjum nr 6 sklasyfikowano na miejscu piątym, a SP nr 6 na miejscu szóstym. Wśród chłopców wygrał ZSG 3 Milanówek z 32 punktami. Z Tomaszowa byli uczniowie czterech szkół. Gdyby zebrać ich wyniki łącznie, to mielibyśmy 42 pkt. Pomimo braku lodu i możliwości trenowania w listopadzie wTomaszowie, nasi łyżwiarze radzą sobie zupełnie dobrze. Prowadzą ich trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke. Kolejna impreza w ramach OZD za dwa tygodnie. Odbędzie się 21 i 22 grudnia w Tomaszowie.
Puchar Polski w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.
W weekend zainaugurowany zostanie sezon łyżwiarstwa szybkiego na torze Pilica. W Tomaszowie odbędą się drugie zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. 15 i 16 grudnia wyścigi będą zaczynać się o godz. 9.30.
Złoto i srebro w Mistrzostwach Polski Młodzików
W dniach 7-8 grudnia 2013 r. odbyły się w Lesznie Mistrzostwa Polski Młodzików w kręglarstwie. Zawodnicy naszego klubu pod opieką trenera Tomasza Cichowskiego spisali się bardzo dobrze.
Indywidualnym Mistrzem Polski został Mateusz GOŹDZIK!!!.
W finale zagrali również Mateusz KUTA - VI miejsce, a Szymon KOSZ - XIV miejsce.
Bardzo blisko podium uplasowały się młodziczki:
Angelika WOJTASZEK - IV miesjce, Joanna PAWŁOWSKA - V miejsce, a Julia SIDŁO - VI miejsce.
W konkurencji Par srebrny medal wywalczył duet Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, a Joanna Pawłowska z Julią Sidło zajęły IV miejsce .
W konkurencji klubowej drużyna KS "PILICA" zajęła II miejsce za KK Dziewiątka-Amica Wronki.









Ola Kapruziak wygrywa - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu krajowym
W ubiegły weekend na torze Stegny zainaugurowany został sezon łyżwiarstwa szybkiego na krajowych obiektach. W Warszawie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowianie pokazali się z dobrej strony. W zawodach pucharowych rywalizowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów była słabiutka. W sobotę na 500 m wygrała Aleksandra Goss z WTŁ Stegny 43,10 przed Aleksandrą Kapruziak z Pilicy 43,30. Na 1500 m kolejność była taka sama: 1. Goss 2.17,48, 2. Kapruziak 2.20,15. Wniedzielę dojechały dwie młode tomaszowianki i były już cztery zawodniczki. W drugim biegu na 500 m Kapruziak wzięła rewanż na rywalce
i wygrała z czasem 43,26. Druga była Goss 43,88, trzecia Iga Kapruziak 47,93, a czwarta Katarzyna Bastrzyk 49,79. Identycznie było na 1000 m: 1. A. Kapruziak 1.26,23, 2. Goss 1.27,15, 3. I. Kapruziak 1.38,71, 4. Bastrzyk 1.47,17.
Wyniki mężczyźni:
500 m – 1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 38,28, 9. Sebastian Król (Pilica) 42,50,
500 m (drugi bieg) – 1. Michalski 38,98, 4. Król 41,78,
1000 m – 1. Michalski 1.19,94, 3. Król 1.23,37,
1000 m (drugi bieg) – 1. Cezary Ciecierski (Stegny) 1.23,33, 2. Król 1.23,66,
Rozegrano też biegi masowe, ale takież dla pań były tylko z nazwy, bo na 6 km jechały dwie panczenistki. Wygrała Goss 8.57,12, a nasza Ola była o sekundę wolniejsza. Panów wystartowało pięciu. Jechali 8 km. Wygrał Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 8.55,56 przed Królem 8.56,09.
***
Równolegle z pucharem odbyły się Ogolnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Na warszawskim torze rywalizowało tylko dwoje tomaszowian. Oboje pokazali się z dobrej strony. Damian Żurek z Dziewiątki startował tylko w niedzielę. Zdecydowanie wygrał bieg na 500 m, bijąc przy tym rekord życiowy czasem 43,77. Najlepszy był też na 1000 m. Uzyskał wynik 1.33,63. Dla odmiany Katarzyna Bastrzyk startowała
tylko w sobotę i była dwukrotnie druga. Na 500 m uzyskała czas 50,77, a na 1.500 m 2.48,04.
***
Na 15 i 16 grudnia zaplanowane są zawody Pucharu Polski i OZK w Tomaszowie. Odbędą się, bo tor OSiR przy ulicy Strzeleckiej został już zamrożony.

Aleksandra Kapruziak
Ola Kapruziak wygrywa - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu krajowym
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1220) z 6 grudnia 2013 r.
W ubiegły weekend na torze Stegny zainaugurowany został sezon łyżwiarstwa szybkiego na krajowych obiektach. W Warszawie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowianie pokazali się z dobrej strony. W zawodach pucharowych rywalizowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów była słabiutka. W sobotę na 500 m wygrała Aleksandra Goss z WTŁ Stegny 43,10 przed Aleksandrą Kapruziak z Pilicy 43,30. Na 1500 m kolejność była taka sama: 1. Goss 2.17,48, 2. Kapruziak 2.20,15. Wniedzielę dojechały dwie młode tomaszowianki i były już cztery zawodniczki. W drugim biegu na 500 m Kapruziak wzięła rewanż na rywalce
i wygrała z czasem 43,26. Druga była Goss 43,88, trzecia Iga Kapruziak 47,93, a czwarta Katarzyna Bastrzyk 49,79. Identycznie było na 1000 m: 1. A. Kapruziak 1.26,23, 2. Goss 1.27,15, 3. I. Kapruziak 1.38,71, 4. Bastrzyk 1.47,17.
Wyniki mężczyźni:
500 m – 1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 38,28, 9. Sebastian Król (Pilica) 42,50,
500 m (drugi bieg) – 1. Michalski 38,98, 4. Król 41,78,
1000 m – 1. Michalski 1.19,94, 3. Król 1.23,37,
1000 m (drugi bieg) – 1. Cezary Ciecierski (Stegny) 1.23,33, 2. Król 1.23,66,
Rozegrano też biegi masowe, ale takież dla pań były tylko z nazwy, bo na 6 km jechały dwie panczenistki. Wygrała Goss 8.57,12, a nasza Ola była o sekundę wolniejsza. Panów wystartowało pięciu. Jechali 8 km. Wygrał Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 8.55,56 przed Królem 8.56,09.
***
Równolegle z pucharem odbyły się Ogolnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Na warszawskim torze rywalizowało tylko dwoje tomaszowian. Oboje pokazali się z dobrej strony. Damian Żurek z Dziewiątki startował tylko w niedzielę. Zdecydowanie wygrał bieg na 500 m, bijąc przy tym rekord życiowy czasem 43,77. Najlepszy był też na 1000 m. Uzyskał wynik 1.33,63. Dla odmiany Katarzyna Bastrzyk startowała
tylko w sobotę i była dwukrotnie druga. Na 500 m uzyskała czas 50,77, a na 1.500 m 2.48,04.
***
Na 15 i 16 grudnia zaplanowane są zawody Pucharu Polski i OZK w Tomaszowie. Odbędą się, bo tor OSiR przy ulicy Strzeleckiej został już zamrożony.

Aleksandra Kapruziak
Druga porażka Pilicy - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w ósmej kolejce superligi doznali drugiej porażki.Wstarciu z mistrzem Polski niemieli nic do powiedzenia. Zdołali wywalczyć tylko punkt.Wygląda na to, że znów naszym kręglarzom pozostnie
walka o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (4:1, 12:4, 2340:2211).
Mecz w Lesznie był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów młodszych. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński kolejny raz przekroczył magiczną barierę 600 punktów i przy remisie na torach 2:2 wygrał 603:595. Znacznie gorzej poszło Michałowi Dębickiemu, który uległ Leszkowi Torce 0:4 i 546:602. Tomaszowska młodzież nie miała wielkich szans w starciu z doświadczonymi rywalami, choć pokusiła się o urwanie choćby jednego małego punktu. Paweł Osiński przegrał 1:3 i 518:539, a Piotr Kozłowski uległ 1:3 i 544:604 bardzo dobremu Michałowi Grędziakowi. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2340:2211 i kolejne dwa punkty zapisano na konto drużyny Alfa-Vector, która zepchnęła Pilicę na trzecie miejsce.
***
W ósmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Start Gostyń 2:0 (4:1, 10:6, 2281:2151), Dziewiątka Amica II – Sokół Brzesko 2:0 (3:2, 8:8, 2165:2161), Alfa-Vector II – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 8:8, 2214:2233), pauzował a Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 7 14 28-7
2. Alfa-Vector II 7 10 25-10
3. Pilica 7 10 25-10
4. Alfa-Vector I 7 10 22,5-12,5
5. Dziewiątka II 8 6 15-25
6. Start 7 6 14-21
7. Sokół 7 4 13,5-21,5
8. Dziewiątka I 7 2 9-26
9. Tucholanka 7 2 8-27
Mecze dziewiątej kolejki zaplanowane są dopiero na 22 grudnia. Pilica zagra u siebie.Wkręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będzie Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne
Druga porażka Pilicy - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1220) z 6 grudnia 2013 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w ósmej kolejce superligi doznali drugiej porażki.Wstarciu z mistrzem Polski niemieli nic do powiedzenia. Zdołali wywalczyć tylko punkt.Wygląda na to, że znów naszym kręglarzom pozostnie
walka o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (4:1, 12:4, 2340:2211).
Mecz w Lesznie był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów młodszych. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński kolejny raz przekroczył magiczną barierę 600 punktów i przy remisie na torach 2:2 wygrał 603:595. Znacznie gorzej poszło Michałowi Dębickiemu, który uległ Leszkowi Torce 0:4 i 546:602. Tomaszowska młodzież nie miała wielkich szans w starciu z doświadczonymi rywalami, choć pokusiła się o urwanie choćby jednego małego punktu. Paweł Osiński przegrał 1:3 i 518:539, a Piotr Kozłowski uległ 1:3 i 544:604 bardzo dobremu Michałowi Grędziakowi. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2340:2211 i kolejne dwa punkty zapisano na konto drużyny Alfa-Vector, która zepchnęła Pilicę na trzecie miejsce.
***
W ósmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Start Gostyń 2:0 (4:1, 10:6, 2281:2151), Dziewiątka Amica II – Sokół Brzesko 2:0 (3:2, 8:8, 2165:2161), Alfa-Vector II – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 8:8, 2214:2233), pauzował a Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 7 14 28-7
2. Alfa-Vector II 7 10 25-10
3. Pilica 7 10 25-10
4. Alfa-Vector I 7 10 22,5-12,5
5. Dziewiątka II 8 6 15-25
6. Start 7 6 14-21
7. Sokół 7 4 13,5-21,5
8. Dziewiątka I 7 2 9-26
9. Tucholanka 7 2 8-27
Mecze dziewiątej kolejki zaplanowane są dopiero na 22 grudnia. Pilica zagra u siebie.Wkręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będzie Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie - dzieci na lodzie
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend w Warszawie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza w tym roku impreza dla najmłodszych łyżwiarzy odbyła się na torze lodowym Stegny. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów Tomaszowa. Nasi młodzi panczeniści wypadli bardzo dobrze, zajmując wiele miejsc na podium. W kategorii dziewcząt do 11 lat znakomicie spisała się Aleksandra Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi i w wieloboju z dużą przewagą nad rywalkami zajęła pierwsze miejsce. Czwarta była Natalia Krześlak, dziesiąta Angelika Chmal, dwunastaWeronika Pecyna, a piętnastaWeronika Brajtkrojc. Wśród dziewczyn 12-nastoletnich druga była Natalia Głowacka z Dziewiątki, a tuż za nią znalazła się Jagoda Owczarek z Pilicy. Czwarte miejsce przypadło Katarzynie Deli. W wieloboju trzynastolatek z kompletem czterech zwycięstw wygrała Izabela Tejchman. Druga była Natalia Jabrzyk, szósta Karolina Świnoga, a dziesiąta Ewa Machowczyk (wszystkie Dziewiątka). Kategoria dziewcząt do 14 lat została zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. Dziewiąta była Iga Kaczmarek z Pilicy. Dziewiątka wygrała klasyfikację drużynową dziewcząt z dorobkiem 48 punktów. Pilica była trzecia. Z chłopców najsłabiej wypadli najmłodsi do 11 lat. Jakub Brzostowicz był szósty, Wiktor Wuls dziesiąty, Ernest Kołodziejczyk dwunasty, SzymonWojtakowski czternasty, a KacperAbratkiewicz szesnasty. Wielobój 12-latków wygrał Jakub Dymkowski przed Patrykiem Kacperkiem, a czwarty był Oskar Kowalski (wszyscy IKUS 9). Kamil Rybiński z Pilica był siódmy. Wśród 13-latków mieliśmy tylko jednego reprezentanta, ale jak silnego. Wiktor Grzybek (IUKS 9) trzykrotnie wygrał bieg na 500 metrów, a na 1 km był drugi, co dało mu zwycięstwo w wieloboju. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek z dziewiątki, który wygrał wszystkie wyścigi czternastolatków. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej ustąpili jedynie UKS 3 Milanówek. Wklasyfikacji szkół (dziewczęta) najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 12, a SP nr 1 była czwarta. Gimnazjum nr 6 sklasyfikowano na miejscu piątym, a SP nr 6 na miejscu szóstym. Wśród chłopców drugie miejsce zajęła „dwunastka”. „Jedynka” była piąta, a „szóstka” dziesiąta. Nasze Gimnazjum nr 6 zajęło szóste miejsce. Pomimo braku lodu i możliwości trenowania w Tomaszowie, podczas pierwszych zawodów padło dużo rekordów życiowych tomaszowskich łyżwiarzy. Prowadzą ich trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke. Zawodnicy, którzy nie mieli możliwości wejścia na lód, wystartują w kolejnych zawodach, które w połowie grudnia mają się odbyć w Tomaszowie.

Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







