Ola Kapruziak wygrywa - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu krajowym

KS Pilica. Opublikowano w Łyżwiarstwo szybkie

W ubiegły weekend na torze Stegny zainaugurowany został sezon łyżwiarstwa szybkiego na krajowych obiektach. W Warszawie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowianie pokazali się z dobrej strony. W zawodach pucharowych rywalizowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów była słabiutka. W sobotę na 500 m wygrała Aleksandra Goss z WTŁ Stegny 43,10 przed Aleksandrą Kapruziak z Pilicy 43,30. Na 1500 m kolejność była taka sama: 1. Goss 2.17,48, 2. Kapruziak 2.20,15. Wniedzielę dojechały dwie młode tomaszowianki i były już cztery zawodniczki. W drugim biegu na 500 m Kapruziak wzięła rewanż na rywalce
i wygrała z czasem 43,26. Druga była Goss 43,88, trzecia Iga Kapruziak 47,93, a czwarta Katarzyna Bastrzyk 49,79. Identycznie było na 1000 m: 1. A. Kapruziak 1.26,23, 2. Goss 1.27,15, 3. I. Kapruziak 1.38,71, 4. Bastrzyk 1.47,17.

Wyniki mężczyźni:
500 m – 1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 38,28, 9. Sebastian Król (Pilica) 42,50,
500 m (drugi bieg) – 1. Michalski 38,98, 4. Król 41,78,
1000 m – 1. Michalski 1.19,94, 3. Król 1.23,37,
1000 m (drugi bieg) – 1. Cezary Ciecierski (Stegny) 1.23,33, 2. Król 1.23,66,
Rozegrano też biegi masowe, ale takież dla pań były tylko z nazwy, bo na 6 km jechały dwie panczenistki. Wygrała Goss 8.57,12, a nasza Ola była o sekundę wolniejsza. Panów wystartowało pięciu. Jechali 8 km. Wygrał Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 8.55,56 przed Królem 8.56,09.
***
Równolegle z pucharem odbyły się Ogolnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Na warszawskim torze rywalizowało tylko dwoje tomaszowian. Oboje pokazali się z dobrej strony. Damian Żurek z Dziewiątki startował tylko w niedzielę. Zdecydowanie wygrał bieg na 500 m, bijąc przy tym rekord życiowy czasem 43,77. Najlepszy był też na 1000 m. Uzyskał wynik 1.33,63. Dla odmiany Katarzyna Bastrzyk startowała
tylko w sobotę i była dwukrotnie druga. Na 500 m uzyskała czas 50,77, a na 1.500 m 2.48,04.
***
Na 15 i 16 grudnia zaplanowane są zawody Pucharu Polski i OZK w Tomaszowie. Odbędą się, bo tor OSiR przy ulicy Strzeleckiej został już zamrożony.