Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie - dzieci na lodzie

KS Pilica. Opublikowano w Łyżwiarstwo szybkie

Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend w Warszawie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza w tym roku impreza dla najmłodszych łyżwiarzy odbyła się na torze lodowym Stegny. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów Tomaszowa. Nasi młodzi panczeniści wypadli bardzo dobrze, zajmując wiele miejsc na podium. W kategorii dziewcząt do 11 lat znakomicie spisała się Aleksandra Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi i w wieloboju z dużą przewagą nad rywalkami zajęła pierwsze miejsce. Czwarta była Natalia Krześlak, dziesiąta Angelika Chmal, dwunastaWeronika Pecyna, a piętnastaWeronika Brajtkrojc. Wśród dziewczyn 12-nastoletnich druga była Natalia Głowacka z Dziewiątki, a tuż za nią znalazła się Jagoda Owczarek z Pilicy. Czwarte miejsce przypadło Katarzynie Deli. W wieloboju trzynastolatek z kompletem czterech zwycięstw wygrała Izabela Tejchman. Druga była Natalia Jabrzyk, szósta Karolina Świnoga, a dziesiąta Ewa Machowczyk (wszystkie Dziewiątka). Kategoria dziewcząt do 14 lat została zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. Dziewiąta była Iga Kaczmarek z Pilicy. Dziewiątka wygrała klasyfikację drużynową dziewcząt z dorobkiem 48 punktów. Pilica była trzecia. Z chłopców najsłabiej wypadli najmłodsi do 11 lat. Jakub Brzostowicz był szósty, Wiktor Wuls dziesiąty, Ernest Kołodziejczyk dwunasty, SzymonWojtakowski czternasty, a KacperAbratkiewicz szesnasty. Wielobój 12-latków wygrał Jakub Dymkowski przed Patrykiem Kacperkiem, a czwarty był Oskar Kowalski (wszyscy IKUS 9). Kamil Rybiński z Pilica był siódmy. Wśród 13-latków mieliśmy tylko jednego reprezentanta, ale jak silnego. Wiktor Grzybek (IUKS 9) trzykrotnie wygrał bieg na 500 metrów, a na 1 km był drugi, co dało mu zwycięstwo w wieloboju. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek z dziewiątki, który wygrał wszystkie wyścigi czternastolatków. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej ustąpili jedynie UKS 3 Milanówek. Wklasyfikacji szkół (dziewczęta) najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 12, a SP nr 1 była czwarta. Gimnazjum nr 6 sklasyfikowano na miejscu piątym, a SP nr 6 na miejscu szóstym. Wśród chłopców drugie miejsce zajęła „dwunastka”. „Jedynka” była piąta, a „szóstka” dziesiąta. Nasze Gimnazjum nr 6 zajęło szóste miejsce. Pomimo braku lodu i możliwości trenowania w Tomaszowie, podczas pierwszych zawodów padło dużo rekordów życiowych tomaszowskich łyżwiarzy. Prowadzą ich trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke. Zawodnicy, którzy nie mieli możliwości wejścia na lód, wystartują w kolejnych zawodach, które w połowie grudnia mają się odbyć w Tomaszowie.