Trzy złote medale dla Pilicy

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 14 (1392) z 7 kwietnia 2017 r.

Krajowy czempionat na kręgielni w Tomaszowie

Ponad 50 zawodników z 11 klubów rywalizowało od 31 marca do 2 kwietnia w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym w naszym mieście. Zawodnicy KS Pilica zdobyli siedem medali, w tym trzy złote. Filip Skalski wygrał rywalizację w sprintach, a z Joanną Pawłowską byli najlepsi w tandemach mieszanych. Wygrała też drużyna żeńska z Tomaszowa.

7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie dla Pilicy.

Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska,Katarzyna Paduszyńska

Młodzi kręglarze przyjechali na mistrzostwa z różnych stron Polski, z: Tucholi, Brzeska, Pucka, Wejherowa, Łazisk Górnych, Sierakowa, Leszna, Gostynia i Tarnowa Podgórnego. Przez trzy dni rywalizacji młodzi dostarczyli wielu emocji. Wśród dziewcząt indywidualnie najlepsza okazała się Katarzyna Mroczkiewicz z KK DziewiątkaAmica Wronki (1072 punkty), która wyprzedziła Nicolettę Dudziak z KS Polonia 1912 Leszno (1059 pkt). Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła Julia Sidło z KS Pilica Tomaszów (1043 pkt). Ósma była Katarzyna Paduszyńska (990 pkt), a dziesiąta Joanna Pawłowska (983 pkt). Rywalizację chłopców wygrał Łukasz Łazowski z BOSiRu Brzesko (1091 pkt), który wyprzedził swojego klubowego kolegę Igora Szydłowskiego (1086 pkt) i Mateusza Sawalę z Wronek (1083 pkt). Najlepszy wśród tomaszowian był Mateusz Goździk (1061 pkt), który zajął piąte miejsce. Na ósmej pozycji został sklasyfikowany Szymon Kosz (1045 pkt)Sprint dziewcząt wygrała K. Mroczkiewicz z Wronek, przed Jagodą Dziamską z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Anną Łochowicz z Leszna. Tomaszowianki zajęły odpowiednio: piąte (J. Pawłowska), ósme (J. Sidło) i dziewiąte miejsce (K. Paduszyńska). Złoty medal w sprincie chłopców wywalczył reprezentant KS Pilica Filip Skalski, który w finale pokonał Mateusza Radzi z Brzeska. Brązowy medal wywalczył M. Goździk. Jedenasty był S. Kosz. Tomaszowianie zdobyli też złoty medal w tandemach mieszanych. Triumfowali J. Pawłowska i F. Skalski (268 pkt), przed Aleksandrą Metlicką i Łukaszem Wysińskim z MLKS Tucholanka Tuchola (257 pkt). Trzecie miejsce zajęli Julia Brodziszewska i Bartosz Ruszczyk z Wronek (256 pkt). Inne tomaszowskie tandemy zajęły miejsca: piąte J. Sidło i S. Kosz (251 pkt) i szóste Angelika Wojtaszek i Dawid Adamski (249 pkt) W parach dziewcząt triumfowały N. Dzudziak i A. Łochowicz z Leszna (1045 pkt), przed J. Brodziszewską i K. Mroczkiewicz z Wronek (1032 pkt). Zaledwie o punkt przegrały z nimi tomaszowianki J. Pawłowska i J. Sidło, które zdobyły brązowy medal. Siódme miejsce zajęła inna para KS Pilica: K. Paduszyńska i A. Wojtaszek (960 pkt) W parach chłopców najlepsi byli B. Ruszczyk i M. Sawala z Amicy (1093 pkt), przed swoimi kolegami klubowymi Gracjanem Machajem i M. Radzi (1074 pkt). Trzecie miejsce zajęli Ł. Łazowski i I. Szydłowski z Brzeska (1070 pkt). Na czwartej pozycji został sklasyfikowany najlepszy tomaszowski duet: M. Goździk i S. Kosz (1060 pkt). D. Adamski i F. Skalski zajęli ósme miejsce (982 pkt).Rywalizację drużynową dziewcząt wygrały reprezentantki KS Pilica, w składzie: K. Paduszyńska, J. Pawłowska, J. Sidło i A. Wojtaszek (1991 pkt). Drugie miejsce zajęła Amica Wronki (1942 pkt), a trzecie Polonia Leszno (1866 pkt).Złoty medal drużynowo wśród chłopców przypadł zawodnikom z Wronek (2167 pkt). Srebrny medal zdobył zespół BOSiRu Brzesko (2046 pkt), a brązowy reprezentanci KS Pilica (2042 pkt), w składzie: D. Adamski, M. Goździk, S. Kosz i F. Skalski.W klasyfikacji medalowej tomaszowianie z trzema złotymi i czterema brązowymi krążkami zajęli drugie miejsce. Zwyciężył zespół z Wronek z dziesięcioma medalami, w tym czterema złotymi. Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych. Osiągnęliśmy wyniki jakich się spodziewaliśmy. Może tylko z konkurencjami wyszło nieco inaczej niż było wstępnie zakładane  powiedział Tomasz Cichowski, trener KS Pilica. Dla tych młodych ludzi sukcesy na tym poziome mają duże znaczenie. Mam nadzieję, że będzie to dla nich motywacja, żeby sięgali po jeszcze wyższe laury. Już niebawem powołania do reprezentacji i starty w zawodach międzynarodowych  dodał Jan Śnioszek, sędzia główny zawodów.