Brąz Karoliny Bosiek - Młodzieżowe łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 11 (1337) z 18 marca 2016 r.

Brązowa sztafeta z trenerami na mistrzostwach w Chinach. Od prawej strony stoją dwie tomaszowianki–trenerka Jolanta Kmiecik i Karolina Bosiek

W miniony weekend w chińskim Ohangchun odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja Polski zanotowała jeden sukces. W sprincie drużynowym Polki zdobyły brązowy medal.
Polskę w Chinach reprezentowało dziewięcioro juniorów, wśród których było czworo tomaszowian. Kolejny sukces odniosła Karolina Bosick z 1UKS Dziewiątka Tomaszów. Wraz z koleżankami z Cupmm Lublin Kają Ziomek i Andżeliką Wójcik stanęła na najniższym stopniu podium po rywalizacji drużyn sprinterskieh z czasem 1.33,08. Wygrała Rosja 1.31,00 przed Japonią 1.31,45.
Sprint drużynowry to nowa konkurencja, dla nicznających łyżwiarstwa wyglądająca dość dziwnie. Startują trzy zawodniczki na 3 okrążenia toru, ale po każdym jedna ubywa. W przypadku Polek Wójcik ciągnęła pierw szą rundę. Ziomek dwie rundy, a na trzeciej Bosick samotnie zmierzała do mety.
W wiek)boju z naszych reprezentantów najlepiej wypadła Karolina Bosick, która zajęła 10 miejsce. Na poszczególnych dystansach uzyskała czasy i miejsca: 500 m 40,69 (17), 1500 m 2.04,91 (10 miejsce z rekordem życiowym), 1000 m 121,30 (15), 3000 m 4.27,05 (16).
Druga zawodniczka Dziewiątki Karolina Gąsecka w wieloboju zajęła 23 miejsce. Na dystansach uzyskała wyniki: 500 m 42,89 (44), 1500 m 2.11,00 (32), 1000 m 1.24,36 (37), 3000 m 4.33,90 (22).
Wśród chłopców rywalizowało dwóch tomaszowian. Mateusz Owczarek z Pilicy w wieloboju zajął dobre, jedenaste miejsce. W poszczególnych startach uzyskał wynik: 500 m 38,48 (50), 1500m 1.54,34 (24), 1000 m 1.14,77 (42), 5000 m 7.07,47 (23).
Sprinter Damian Żurek z Dziewiątki na 500 m zajął 34 miejsce z czasem 37,49, a na 1000 m był 46 (1.15,49). W drużynie sprinterskiej razem z Gawłem Oficjalskim i Dawidem Burzykowskim zajęli 9 miejsce.
Ostatniego dnia zawodów Bosiek była piętnasta w biegu ze startu wspólnego.
Na zakończenie mistrzostw odbyły się biegi drużynowe. Polki z Bosiek i Gąseeką wr składzie zajęły 7 miejsce, a Polacy, wśród których był Owczarek, uzyskali 11 czas dnia.
Polskimi junwrami na mistrzostwach w Chinach opiekowała się kadra trenerska, w której była Jolanta Kmiecik z Tomaszowa.