Medale w Viking Race - Łyżwiarstwo szybkie w wykonaniu młodzieżowym

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1280) z 6 lutego 2015 r.

Najlepsi czternastolatkowie Viking Race. Od lewej Damian Żurek

Na krytym torze lodowym w Heerenveen odbyły sięmiędzynarodowe zawody, uważane za mistrzostwa Europy dzieci i młodzieży. W Holandii startowała dziewięcioosobowa grupa reprezentantów Polski, którą w większości tworzyli tomaszowianie z IUKS Dziewiątka. Z tomaszowskich panczenistów na torze Thialf najlepiej wypadł Damian Żurek w kategorii 14 lat. Pierwszego dnia Żurek okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 500 metrów (38,01) i był drugi na 1000 metrów (1.16.67), miał przewagę 3,3 pkt nad Jessem Stamem z Holandii. Sobotni sprint na 500 m ponownie wygrał Damian (37,93). O miejscach na podium decydował ostatni bieg na 1500metrów. Żurek był trzeci z wynikiem 1.59,90. Wygrał Holender (1.56,81), ale w ostatecznym rozrachunku zabrakło mu do tomaszowianina 0,01 punktu. Równie dobrze startowała Karolina Bosiek wśród 16-latków. Najpierw pobiła rekord Polskimłodzików na 500mwynikiem 40,94, który dał jej drugie miejsce, a następnie zdecydowanie wygrała 1000mwynikiem 1.20,55. Swoją wielką formę Karolina potwierdziła drugiego dnia, zajmując drugie miejsce na 500 m (40,70) i wygrywając bieg na 1500 metrów (2.05,33).Wwieloboju zajęła jednak drugie miejsce. Do złota zabrakło dwóch punktów. Drugie miejsce wywalczyła też Daria Kopacz wśród kat. 11 lat.Wczterech startach na 500 m raz była druga (46,28), raz trzecia i dwukrotnie czwarta. W juniorkach B czwarte miejsce w wieloboju zajęła Karolina Gąsecka. Zaczęła średnio od szóstego miejsca na 500 m i czwartego na 1500 metrów. Drugiego dnia była piąta na 1000 m, a na koniec w wielkim stylu wygrała bieg na 3 km (4.26,98). Wkategorii piętnastolatek Iga Kapruziak uplasowała się 10 pozycji. Wiktor Grzybek ostatecznie był osiemnasty. Szesnaste miejsce zajął Jakub Dymkowski. Jakub Piotrowski natomiast znalazł się na czternastej pozycji. Wkategorii 13 lat startował dwie panczenistki IUKS 9. Natalia Jabrzyk zajęła jedenastą lokatę, a Izabela Tejchman uplasowała się tuż za nią. Trenerami naszej zdolnej młodzieży są: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke.