Dwa medale Osińskiego - Kręglarstwo -mistrzostwa Polski juniorów młodszych

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1243) z 16 maja 2014 r.

Dwa srebrne medale PAWŁA OSIŃSKIEGO W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Tuchola 1-3 maja 2014 r.

Paweł Osiński zdobył w Tucholi dwa srebrne medale

W Tucholi odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Najlepiej z reprezentantów Pilicy Tomaszów wypadł Paweł Osiński, który wywalczył dwa srebrne medale. W zawodach indywidualnych tomaszowianin uzyskał łącznie 1069 punktów i przegrał tylko z Karolem Sellmanem ze Startu Gostyń (1122 pkt). Tuż za Osińskim zostali sklasyfikowani Alan Rybiński (1065 pkt) z Polonii Leszno i Aleksander Nowacki z Tucholanki Tuchola (1060 pkt). W konkurencji sprint tomaszowianin również zdobył srebrny medal, chociaż do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Wćwierćfinale wygrał z Patrykiem Paryło z Sokoła Brzesko, w półfinale zwyciężył Mateusza Błaszczyka z Polonii Łaziska Górne. Jednak w pojedynku o złoty medal musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Aleksandra Nowackiego. W parach Paweł Osiński startował z Jakubem Polakiem. Tomaszowianie zdobyli 1022 pkt., co dało im czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie czterech oczek. Wygrali Karol Sellman i Adrian Zagata ze Startu Gostyń. Druga para z Pilicy Krzysztof Klimek i Szymon Dębiec zajęła 13. miejsce. W rywalizacji dziewcząt najlepiej z reprezentantek Pilicy wypadłaAleksandra Jarosz, która zajęła czwarte miejsce w sprincie. W półfinale przegrała z Aleksandrą Ciałoń z Polonii Łaziska Górne (ostatecznie sklasyfikowana na drugim miejscu), a w grze o trzecie miejsce uległa Jolancie Stepczak z Polonii Leszno (trzecia w całych zawodach).Wygrała Karolina Żurek z Sokoła Brzesko. W rywalizacji par A. Jarosz wspólnie z Małgorzatą Leśniewską zajęły 10. miejsce. Natomiast w parach mieszanych A. Jarosz i J. Polak zajęli 14. miejsce, a M. Leśniewska i Krzysztof Dębiec 16. lokatę. Leśniewska i Jarosz startowały też indywidualnie. Zajęły odpowiednio 16. i 25. miejsce. Dwa medale P. Osińskiego dały zawodnikom Pilicy szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrała z pięcioma medalami (dwoma złotymi) Tucholanka Tuchola. W klasyfikacji punktowej najlepsza była Polonia Leszno, klub z Tomaszowa zajął siódme miejsce.