Najlepiej zadaszyć tor łyżwiarski w Tomaszowie Mazowieckim

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Najlepiej zadaszyć tor łyżwiarski w Tomaszowie [LIST]

Jacek Ferdzyn - architekt, współautor części projektu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale 18.02.2014 , aktualizacja: 18.02.2014 20:24
 
Sukces Zbigniewa Bródki na Igrzyskach w Soczi ponownie mobilizuje rzeczników budowy w Polsce krytego toru łyżwiarskiego. Należy spróbować zjednoczyć siły w naszym województwie, aby pierwszym takim torem był obiekt w Tomaszowie Mazowieckim.
Sądzę, że mało osób zdaje sobie sprawę, że taki tor łyżwiarski istnieje. Położony centralnie, od węzła autostrad w Strykowie oddalony jest o około 65 kilometrów. Tuż pod bokiem istnieje znakomicie wyposażony Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, oferujący wszystko, co niezbędne dla sportu na najwyższym, wyczynowym poziomie. Polskę stać dzisiaj na najwyżej jeden kryty tor. Nie musi on być położony wysoko, najczęściej ćwiczą nasi panczeniści na torach w Berlinie i Holandii, które są położone niżej niż Tomaszów Mazowiecki. Tor, prawie w środku Polski, będzie najbardziej dostępny dla młodzieży i sportowców z całego kraju.

Panie Ministrze Sportu, Pani Wojewodo, Panie Marszałku, zjednoczmy siły dla tej idei.

Więcej: www.lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,15484200,Najlepiej_zadaszyc_tor_lyzwiarski_w_Tomaszowie__LIST_.html