Tomaszowskie talenty - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1228) z 31 stycznia 2014 r.

Panczeniści tomaszowskich klubów IUKS Dziewiątka i KS Pilica wystąpili w rolach głównych w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”. Impreza odbyła się w ubiegły weekend na torze Pilica. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. W czwartej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat już czwarty raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Inne nasze dziewczyny też pojechały bardzo dobrze. Natalia Krześlak był trzecia, Zofia Pluta piąta,Weronika Pecyna siódma,Weronika Brajtkrojc jedenasta, aMarta Szadkowska dwunasta. Wkategorii do 12 lat gwiazdą była Katarzyna Dela, ktora wygrała wszystkie biegi. Natalia Głowacka zajęła trzecie miejsce. Piąta była Julita Szewczyk, a szósta Jagoda Owczarek. Wielobój trzynastolatek z trzema zwycięstwami i jednym drugim miejscem wygrała Natalia Jabrzyk. Raz na 1000 m ustąpiła Izabeli Tejchman, która w sumie była druga. Piąte miejsce zajęła Ewa Machowczyk, ósme Joanna Ostrowska, a dwunaste Karolina Świnoga. Kategoria dziewcząt do 14 lat od początku sezonu jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki Dziewiątki w wieloboju trzeci raz zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. We wszystkich startach była identyczna kolejność. Na szóstej pozycji uplasowała się Olga Kaczmarek, na dziewiątej Julita Domańska, a na czternastej Patrycja Mormus. Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Dela i Owczarek zdecydowanie wygrała rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica III (Weronika Brajtkrojc,Angelika Chmal,Weronika Pecyna i Wiktoria Domagała) była piąta. Najlepsze były też starsze łyżwiarki zDziewiątki: Świnoga, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek. Dziewiątka IIwskładzie: Jabrzyk, Głowacka, Machowczyk i Tejchman była druga. Pilica zajęła trzecie miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Ostrowska). Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała wysoko przed Pilicą i Milanówkiem.

Tomaszowskie talenty

Tomaszowscy medaliści zawodów dzieci w kat. 11 i 12 lat

Medaliści zawodów dzieci w kat. 13 i 14 lat

***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Jakub Brzostowicz zajął piąte miejsce. Jakub Kępa był dziewiąty, KacperAbratkiewicz dziesiąty, a WiktorWuls czternasty. W wieloboju 12-latków całe podium zajęli tomaszowianie. Wygrał najlepszy w czterech startach Jakub Dymkowski. Drugi był Oskar Ślusarski, a trzeci Patryk Kacperek. Piąte miejsce zajął Kamil Rybiński, a siódme Jakub Śmigiel. Wśród 13-latkówmieliśmy tylko dwóch reprezentantów.Wiktor Grzybek w wieloboju był drugi, czterokrotnie zajmując drugie miejsce. Debiutujący Karol Jabłoński był dziesiąty. Dobrze spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat zajął drugie miejsce. Tomaszowianin wygrał dwa sobotnie biegi, ale w niedzielę ustąpił braciom Sawom z Milanówka. Czwarte miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Wsztafetach nasi łyżwiarze też błyszczeli. W grupie młodszej wygrał Milanówek przed Pilicą w składzie: Kępa, Wuls, Brzostowicz i Rybiński. W starszej kategorii po zwycięstwo pewnie sięgnęła Dziewiątka. Jechali: Ślusarski, Grzybek, Piotrowski i Żurek. Chłopcy z Dziewiątki drużynowo zajęli drugie miejsce za Milanówkiem. Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Marcin Jabłoński. Finałowa impreza OZD zaplanowana jest na 8 i 9 lutego w Warszawie.