Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1224) z 3 stycznia 2014 r.

Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend na torze Pilica w Tomaszowie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Wtrzeciej w tym sezonie imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat już trzeci raz znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 2x300 m i 500 m) oraz wielobój ogromną przewagą nad rywalkami. Inne nasze dziewczyny też pojechały bardzo dobrze. Zofia Pluta był trzecia, a za nią uplasowały się Natalia Krześlak iWeronika Pecyna.
Wkat. do 12 lat Natalia Głowacka zajęła drugie miejsce. Katarzyna Dela była piąta, a Julita Szewczyk siódma. Wielobój trzynastolatek z kompletem zwycięstw w czterech startach wygrała Natalia Jabrzyk. Za nią z czterema drugimi miejscami znalazła się Izabela Tejchman. Ósma była Ewa Machowczyk, a dziewiąta Karolina Świnoga. Kategoria dziewcząt do 14 lat od początku sezonu jest zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 w wieloboju zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak (Bosiek raz ustąpiła Gąseckiej na 1000 m). Siódma była Olga Kaczmarek, a dziesiąta Julita Domańska (obie z Pilicy). Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Owczarek i Dela zdecydowanie wygrały rywalizację w kat. 11-12 lat. Pilica II (Weronika Brajtkrojc, Angelika Chmal, Weronika Pecyna i Maja Elas) była piąta. To samo zrobiły ich starsze koleżanki
z pierwszej ekipy Dziewiątki: Jabrzyk, Gąsecka, Kapruziak i Bosiek. Dziewiątka II w składzie: Głowacka, Machowczyk, Świnoga i Tejchman była druga. Pilica zajęła czwarte miejsce (Wójciak, Kaczmarek, Domańska i Joanna Ostrowska). Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała wysoko (70 pkt)
przed Pilicą (43) i Milanówkiem (34).
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy sporo reprezentantów, ale niewielu należało do czołówki. Jakub Brzostowicz kolejny raz zajął czwarte miejsce. Wiktor Wuls był ósmy, a Kacper Abratkiewicz dziewiąty.
Wielobój 12-latków wygrał Mateusz Parzych z Elbląga, a za nim uplasowali się trzej tomaszowianie. Drugi był Jakub Dymkowski, trzeci Patryk Kacperek, a czwarty Oskar Ślusarski. Jakub Śmigiel zajął ósme miejsce. Wśród 13-latków znowu mieliśmy tylko jednego reprezentanta.Wiktor Grzybek (IUKS 9) był piąty w wieloboju. Dwukrotnie na 500 m był drugi, ale w trzecim starcie sprinterskim miał przygodę i stracił szansę na dobre miejsce. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek, który w kategorii do 14 lat wygrał wszystkie cztery biegi oraz wielobój. Trzecie miejsce zajął Jakub Piotrkowski. Sztafetę najmłodszych wygrała Dziewiątka w składzie: Kacperek, Dymkowski, Śmigiel i Ślusarski. Pilica była trzecia. Jechali: Brzostowicz, Kołodziejczyk, Kępa i Wuls. Starsi chłopcy IUKS 9 zostali zdyskwalifikowani. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce (44 pkt) za Milanówkiem (50). Naszych najmłodszych panczenistów prowadzą trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke.