Galeria Pawła Abratkiewicza 2002 rok

Opublikowano w Galeria zdjęć

Powiększ„Serdecznie witam moich kibiców i sympatyków !

Po poważnej kontuzji kolana i długotrwałej rehabilitacji, ponownie wznowiłem treningi aby powrócić na tor i ścigać się o prym najlepszego sprintera w kraju w sezonie 2004/2005. Muszę jednak przyznać , że nie było to łatwe !
Mozolna rehabilitacja i dochodzenie do sprawności umożliwiającej mi podjęcie specjalistycznego treningu łyżwiarskiego trwały dość długo. Właściwie dopiero we wrześniu wprowadziłem w swój trening elementy łyżwiarskich ćwiczeń.
Kolejnym utrudnieniem był brak środków na przygotowania !.
Udało mi się rozwiązać ten problem, dzięki pomocy firmy „STAR FOODS” S.A., która sfinansowała moje przygotowania na lodzie. Dzięki tej ogromnej pomocy już we wrześniu byłem na pierwszym zgrupowaniu lodowym w Berlinie. W październiku treningi kontynuowałem na torze w Inzell oraz w Heerenveen w Holandii.
Pierwszym głównym celem tych przygotowań były Mistrzostwa Polski na dystansach, które odbyły się w grudniu w Warszawie. W Mistrzostwach tych dwukrotnie stawałem na podium zdobywając medale na dystansach 500 i 1000 metrów.
PowiększNiestety ze względu na brak środków w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego nie wysłano nas na Mistrzostwa Świata w sprincie, które odbyły się 22-23 stycznia w Salt Lake City w USA.
Kolejnym ważnym startem w tym sezonie będą Mistrzostwa Polski w sprincie, które odbędą się 5-6 lutego na torze lodowym „Pilica” w Tomaszowie Mazowieckim.
Pozdrawiam wszystkich kibiców i sympatyków łyżwiarstwa szybkiego i zapraszam 5 i 6 lutego do Tomaszowa Mazowieckiego ! „

Paweł ABRATKIEWICZ


Paweł Abratkiewicz ur. 10.06.1970 r.

Do kolejnego sezonu zimowego przygotowuje się w Holenderskiej grupie zawodowej "DSB Bank".
Grupa ta została powiększona w stosunku do ubiegłego roku i składa się obecnie z 14 osób. Nadal pozostał w niej Jan Bos, który na IO w Salt Lake City zdobył srebrny medal na 1000 metrów, powtórzył więc wynik z IO w Nagano 1998 roku. Grupa została poważnie odmłodzona, są między innymi dwaj rekordziści Świata juniorów Tom Prinsen i Remco Olde Heuvel (brązowy medal na MŚ juniorów 2002), oraz mistrzyni Świata juniorek z 1999 roku Helen van Goozen. Niestety nie przedłużył kontraktu mistrz świata w wieloboju i mistrz Olimpijski z Nagano Ids Postma.
Trenerami grupy są Konstantin Poltavets, Jeroen Otter i Sijtje van der Lende. Przygotowania rozpoczęliśmy w czerwcu zgrupowaniem w Belgii (Eeklo), następnie w lipcu byliśmy dwa tygodnie na lodzie w Erfurcie, gdzie braliśmy udział w letnich zawodach Cool Running. Trzykrotnie zajmowałem drugie miejsca na 500,1000 i 100 metrów.Na 500 i 1000 m zwyciężal Jan Bos.
Na przełomie sierpnia i września byłiśmy trzy tygodnie na zgrupowaniu wysokogórskim w Font Romeu (Francja).
16 września odbyła się oficjalna prezentacja grupy połączona z konferencją prasową. Aktualności i nowości dotyczące grupy można znaleźć na stronie internetowej www.schatsploeg.nl lub www,knsb.nl.
Kolejny etap przygotowań w październiku to zgrupowanie lodowe w Inzell (GER), a następnie w Heerenveen (Hol).
Pierwsze starty w PŚ czekają mnie w grudniu 7-8 Nagano (JAP) i 14-15 Harbin (CHIN).

Powiększ
Powiększ
   
Powiększ
Powiększ
   
Powiększ

Powiększ

Konstantin Poltavets, Jan Bos,
Paweł Abratkiewicz

Powiększ
Ids Postma, Jan Bos, Konstantin Poltavets, Paweł Abratkiewicz, Patrick Fer Bruge - 2002 Salt Lake City
Powiększ
Paweł Abratkiewicz i Jan Bos
- 2002 Salt Lake City
Powiększ

Trening schort track Font Ramen
wrzesień - 2002

Powiększ
Trening schort track Font Ramen
wrzesień - 2002
Powiększ
IO Salt Lake City 2002
Powiększ
IO Salt Lake City 2002
Powiększ
IO Salt Lake City 2002
Powiększ
Paweł Abratkiewicz - MŚ w sprintach
Hammar - styczeń 2002 r.
Powiększ
Paweł Abratkiewicz
Powiększ
Od lewej: Jan Bos, Paweł Abratkiewicz, Bas Drusche, Tom Prinsen (rekordzista świata juniorów 5000 i 3000 m)
Powiększ
Font Romeu 2002 wrzesień
Powiększ
Font Romeu Remco Olde Heuvel (brązowy medal mistrzostw świata juniorów 2002)