Aleksandra Kapruziak wicemistrzynią Pucharu Świata Juniorek!

KS Pilica. Opublikowano w Łyżwiarstwo szybkie

W Warszawie odbyły się finałowe zawody Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim.

Mężczyźnji - Klasyfikacja

W biegu na 500 metrów obejrzeliśmy występ Karoliny Gąseckiej Tomaszowianka z czasem 42.30 sec. zajęła 19 miejsce na dystansie. Klasyfikację ogólną nasza zawodniczka „zamknęła” dwudziestą ósmą pozycją. Aleksandra Kapruziak nie startowała w sprincie i  Puchar Świata Juniorek zakończyła na 15 pozycji.

W biegu na 1500 metrów obejrzeliśmy dwie nasza reprezentantki. Udany występ zanotowała Karolina Bosiek, która na finiszu była szósta, co ostatecznie pozwoliło zawodniczce na 10 miejsce w klasyfikacji PŚ. Słabiej spisała się Kapruziak. Ola tym razem dystans zakończyła trzynastym czasem. Kapruziak jednak może być zadowolona. Nasza nadzieja olimpijska została sklasyfikowana na znakomity czwartym miejscu.

W biegu na 1500 metrów panów, trzynaste miejsce zajął nasz junior Mateusz Owczarek. Młodziutki zawodnik KS Pilica klasyfikację PŚJ na wspomnianym dystansie ukończył na dwudziestym czwartym miejscu.

Na dystansie 1000 metrów piąte miejsce zajęła Aleksandra Kapruziak, Tomaszowianka tym samym wywalczyła fantastyczne drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata Juniorek. W rankingu tysiąca metrów, na dwudziestej szóstej pozycji sklasyfikowano Karolinę Bosiek.

Na dystansie 3000 metrów piątą pozycję na torze w Warszawie wywalczyła Karolina Gąsecka. Dwie pozycje niżej sklasyfikowana została Karolina Bosiek. W rywalizacji panów w powyższej konkurencji siedemnastą pozycję wywalczył Mateusz Owczarek. Tomaszowianin cykl zawodów Pucharu Świata ukończył na 21 miejscu.

W rywalizacji biegu masowego Tomaszowianek nie obejrzeliśmy. Jednak w klasyfikacji ogólnej PŚJ takowe widniało. Karolina Bosiek z 44 punktami na koncie sklasyfikowana została na 23 miejscu.

Podobna sytuacja miała miejsce w zawodach panów. Mateusza Owczarka tym razem w niezwykle widowiskowym biegu nie oglądaliśmy, jednak panczenista z Tomaszowa z czterema punktami został ostatecznie sklasyfikowany na 39 miejscu.

W Warszawie rywalizowano także w biegach drużynowych. Polki w składzie: Kapruziak, Bosiek, Gąsecka znalazły się tuż za podium, tracąc do trzeciego miejsce blisko sekundę. Panczenistki mogą mieć jednak powody do zadowolenia, gdyż uzyskały swój najlepszy czas w dotychczasowych startach.

Reprezentanci Polski w składzie: Bachanek, Burzykowski, Owczarek wywalczyli siódme miejsce.

Bieg masowy
1. Min-Seok Kim (Korea Płd.)  30 pkt