Klub Sportowy " Pilica" - Rok założenia 1930

  HISTORIA     GALERIE  ZDJĘĆ     SPONSORZY     KSIĘGA  GOŚCI     CHAT      BRAMKA  SMS      KONTAKT

Startuj z nami Start    Dodaj do Ulubionych Ulubione
Dyscypliny Sportowe:

Boks

Brydż sportowy
Gimnastyka
Kajakarstwo
Kolarstwo
Koszykówka

Kręglarstwo

Lekkoatletyka

Łucznictwo

Łyżwiarstwo szybkie

Piłka nożna

Piłka ręczna

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka

Sporty motorowe

Sporty zimowe

Strzelectwo
Szachy
Szermierka
Tenis stołowy

DYSCYPLINY  SPORTOWE


STRZELECTWO (1931-1958)

1931 Formalnie w KS TFSJ nie istniała sekcja strzelecka. Pojedyncze osoby, pasjonaci strzelectwa działali w tym sporcie bez pomocy klubu z pożyczoną bronią i zakupioną z własnych środków amunicją. Sukcesy tych osób, pracowników TFSJ były utożsamiane z klubem.
Entuzjastą strzelectwa był Leon Koprowski, który zorganizował drużynę spośród najlepszych strzelców w zakładzie, która w października 1931 roku wzięła udział w zawodach miejskich. Po tym drużyna regularnie brała udział w zawodach miejskich i powiatowych w Brzezinach.

1935 Zawody klubów fabrycznych w Spale - 25.08.1935 r.. Na zawody do Brzezin z braku innych środków transportu zawodnicy jeździli własnymi rowerami. Często organizowano indywidualne mistrzostwa strzeleckie, w których tak jak i w drużynowych nie odnotowano większych sukcesów.

1954 Przerwa w uprawianiu tej dyscypliny sportu trwała do 1955 roku. Decyzją Zarządu powołano ponownie sekcję a na czele stanął Władysław Olkowicz.

1955 Debiut strzelców UNII w dniu 27.05. był pomyślny. W mistrzostwach Tomaszowa na jedenaście zespołów UNIA zajęła drużynowo 1 i 2 miejsce. W pierwszym zespole strzelali: Zofia Chmielewska, Tadeusz Goleniak, Leon Koprowski, a wicemistrzowskim: Danuta Kosztyłowa, Jerzy Spiechowicz i Michał Jędrychowicz. Indywidualnie Danuta Kosztyłowa była druga a Leon Koprowski trzeci wśród mężczyzn.

1956 Sekcja występuje już w barwach PILICY. 9 maja w mistrzostwach Tomaszowa osiągnięto następuj ące wyniki:
I miejsce Zofia Chmielewska - 250 pkt. II miejsce Stefania Wójcik - 230 pkt. III miejsce Anna Kielakówna - 206 pkt.
Zofia Chmielewska uzyskała drugą klasę sportową, a Wójcikówna trzecią. Wśród mężczyzn wygrał Jerzy Spiechowicz - 271 pkt., piąty był Leon Koprowski - 263 pkt., szósty Michał Jędrychowicz - 260 pkt., siódmy Eugeniusz Golenia - 256 pkt.
Wszyscy uzyskali drugą klasę strzelecką. Jesienią 1957 roku mistrzostwo Tomaszowa drużynowo zdobył zespół PILICY - 657 pkt.: (E. Golenia, L. Koprowski, J. Spiechowicz). Zawodnicy strzelali w konkurencji KBKS.