W mediach
Karolina Gąsecka i pierwszy medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 8 (1334) z 26 lutego 2016 r.
Tomaszowskie Karoliny – Gąsecka (od lewej) i Bosiek z trenerką Jolantą Kmiecik na torze w Lillehammer Fot. Szymon Sikora
Karolina Gąsecka, panczenistka IUKS Dziewiątka Tomaszów, jako pierwsza z polskiej reprezentacji sięgnęła po medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.
Łatwe zwycięstwo - Kręglarstwo klasyczne drużynowe mistrzostwo Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 8 (1334) z 26 lutego 2016 r.
Kręglarze Pilicy (na niebiesko) i Dziewiątki I przed pojedynkiem w Tomaszowie
Faza zasadnicza rozgryisek superligi kręglarskiej zbliża się do końca. W niedzielę (21 lutego) rozegrana została trzynasta kolejka. Ekipa Pilicy nie miała problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny w lidze. Tomaszowianie zakończyli już zmagania. W ostatniej kolejce będą pauzować. Mają czas na przygotowanie się do turnieju fin al oweg o. Medal ciągle jest w zasięgu ręki.
Pilica Tomaszów — Dziewiątka Amica I Wronki 2:0 (7:1, 15:9, 3409:3305).
Marta asem wśród asów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1333) z 19 lutego 2016 r.
Marta Miarka odbiera puchar i nagrodę z rąk Krzysztofa Kuchty, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tomaszowie
Karolina Bosiek złota, Karolina Gąsecka srebrna
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 6 (1332) z 12 lutego 2016 r.
Dwadzieścia dwa medale (w tym dziesięć najcenniejszych) zdobyli reprezentanci Tomaszowa w Sanoku, gdzie odbyły się Zawody łyżwiarstwa szybkiego w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych oraz mistrzostw Polski juniorów. Sześć złotych medali OOM zawisło na szyi Karolina Bosiek. a Karolina Gąsecka cieszyła się z pięciu krążków srebrnych i jednego złota w drużynie. Dwa złota miał Damian Żurek.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży największe sukcesy były dziełem dziewcząt. Zawodniczki Dziewiątki były gwiazdami mistrzostw juniorów. Bosick wygrała wszystkie piec wyścigów indywidualnie i wielobój. Tuż za nią we wszystkich startach plasowała siq Gąsecka, która nocą tuż przed zawodami trafiła do szpitala i po otrzymaniu pomocy wróciła do hotelu. Obie dołożyły złoto w biegu drużynowym, z którym jechał)1 z Olgą Kaczmarck z Pilicy.
W rywalizacji juniorów młodszych dobrze spisał się Damian Żurek, który przywiózł dwa złote krążki. Zawodnik Dziewiątki był najlepszym sprinterem. Wygrał biegi na 500 i 1000 m. Dołożył jeszcze brązowy krążek w biegu drużynowym, w którym jechał razem z kolegą klubowym Jakubem Piotrowskim i Filipem Kowalskim z Pilicy. O jeszcze jeden medal postarał się też Piotrowski, zajmując trzecie miejsce na 3 km.
O medal będzie trudno - Kręglarstwo klasyczne – drużynowe mistrzostwo Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 6 (1332) z 12 lutego 2016 r.
Bliski koniec fazy zasadniczej rozgrywek superligi kreślarskiej. W niedzielę rozegrana została jedenasta kolejka. Kkipa Pilicy w meczu na szczycie uległa wiceliderowi i pozostała na czwartym miejscu.
Alfa-Vector Tarnowo Podgórne - Pilica Tomaszów 2:0 (7:1, 15:9,3409:3305).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów jest taki sam jak w poprzednich latach. Do zdobycia jest 8 punktów po jednym w sześciu indywidualnych pojedynkach i dwa dla drużyny z większą liczbą strąconych kołków. Mecz w Tarnowie zaczął sią dla to-maszowian fatalnie. W pierwszej turze przegrali dwa pojedynki. Michał Dąbicki uległ rywalowi 1:3 i kręglami 558:599. Jakub Polak i Paweł Osiński, który zmienił go po pierwszym torze, zremisowali, ale przegrali kołkami 515:545. Skuteczną walką stoczył tylko Tadeusz Śliwiński, który wygrał 3: l i 562:538. W drugiej turze było jeszcze gorzej. Wszyscy przegrali po 1:3. Maciej Witek uległ kołkami 559:583, Konrad Mocarski 559:581, a Mateusz Goździk 552:561. Indywidualnie w pojedynkach Pilica przegrała 1:5, ale rywale mieli znacznie lepsze krągłe 3305:3409 i doszły im dwa punkty meczowe. Alfa-Vector ponadto otrzymała punkt bonusowy za zwyciąstwo w dwumeczu.
Piliczanie w złocie - Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim młodzików
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1331) z 5 lutego 2016 r.
Nasi panczeniści zdominowali Ogólnopolskie Zawody „Srebrna Łyżwa" 2016. które w weekend odbyły się w Warszawie. Srebrne statuetki zdobyli Natalia Jabrzyk i Wiktor Grzybek z Pilicy. Były to mistrzostwa Polski młodzików. W rywalizacji dziewcząt trzy tomaszowianki znalazły się w czołowej
Czwórce. Gwiazdą zawodów była Jabrzyk, która wygrała wszystkie cztery biegi i wielobój. Dwukrotnie na 500 m uzyskała czas 44,53 i 44,64, na 1000 m 1.30,79, a na 1500 m 2.17,13. Na trzecim miejscu w wieloboju uplasowała się Izabela Tejchman, która zapewniła sobie ten medal dobrym występem na 1000 m. Czas 1.33,40 dał jej brąz na tym dystansie i medal wielobojowy. W pozostałych startach była czwarta. Dwukrotnie na podium stawała jeszcze Karolina Świnoga, która na 500 m najpierw była druga (44,71), a następnie trzecia (44,81). Na 1000 m była czwarta (1.37,58), a wielobój zawaliła słabym występem na 1500 m (2.33,16). Obie panczenistki są z 1UK.S Dziewiątka.
Nieco mniej udany start mieli tomaszowcy młodzicy, choć cieszyliśmy się ze złotego medalu w wieloboju Wiktora Grzybka. Tomaszowianin we wszystkich startach zajmował drugie miejsce. Na poszczególnych dystansach uzyskał czasy: 500 m 41,18, 1000 m 1.23,91, 1500 m 2.08,67 i 3 km 4.38,13. Z zawodników Dziewiątki Jakub Dymkowski uplasował się w wieloboju na szóstym miejscu, a Oskar Ślusarski na siódmym.
Sympatycy Pilicy górą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1331) z 5 lutego 2016 r.
W kręgielni OSiR rozegrano 35 mecz pomiędzy Sympatykami KS Pilica i Miejskim TKKF. Wygrali Sympatycy. Tym razem 1507:1443.
Każda ekipa składała się z dziesięciu zawodników, a do rywalizacji zespołowej zaliczono po pięć najlepszych wyników. W poszczególnych drużynach punktowali (w nawiasie wynik):
Sympatycy Jacek Lasota (314), Jacek Grabowski (303), Leszek Plich (302), Marta Miarka (300), Anna Sliwińska (288), Tomasz Gliszczyński (280), Bożena Polak (280), Łukasz Henig (275), Piotr Arkuszyński (272), Grzegorz Wągrodzki (264).
TKKF Tomasz Dziubecki (298), Sebastian Wiskowski (321), Artur Wojtalczyk (290), Jakub Głogowski (265), Adam Iwanicki (273), Henryk Piotrowski (269), Rafał Henig (268), Maciej Słowiński (264), Danuta Dziubccka (245), Zenon Nowak (242).
Sreberka z Dziewiątki, brązowe piliczanki - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1330) z 29 stycznia 2016 r.
Ola Kapruziak w mistrzostwach Polski tym razem zajęła szóste miejsce
W Zakopanem odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinter s kim. Indywidualnie tomaszowianie nie zbliżyli się do podium, za to cieszyliśmy się z dwóch medali panczenistek w biegu drużynowym.
W mistrzostwach dominowały kadrowiczki, srebrne medalistki Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Mistrzynią Polski została Natalia Czerwonka z Zagłębia Lubin, która wprawdzie wygrała tylko jeden bieg, ale w dwóch była druga i raz trzecia. Uzbierała 160,455 pkt i wyprzedziła Luizę. Złotkowską (UKS Sparta Grodzisk) o zaledwie 0,045 pkt. Brąz przypadł aktualnie najszybszej na łyżwach Polce Kai Ziomek (Cuprum Lubin), która wygrała dwa biegi na 500 m, ale na l km uzyskiwała piąte wyniki.
Trudno o medal - Drużynowe mistrzostwa Polski w kręglarstwie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1330) z 29 stycznia 2016 r.
Kręglarze z Tomaszowa (na niebiesko) i Leszna przed meczem na szczycie
Faza zasadnicza w superlidze kręglarskiej zbliża się do końca. W niedziele rozegrana została jedenasta kolejka. Ekipa Pilicy w meczu na szczycie uległa broniącej tytułu Polonii Leszno i spadła na czwarte miejsce.
Pilica Tomaszów - Polonia 1912 Leszno 0:2 (3:5, 5:19, 2995:3298).
Panczeniści z medalami - Sezon łyżwiarstwa szybkiego w Polsce rozkręcił się na dobre
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 3 (1329) z 22 stycznia 2016 r.
Młode panczenistki z Tomaszowa są nadzieją polskiego łyżwiarstwa szybkiego
W ubiegły weekend w Zakopanem rozegrane zostały zawodv łvżwiarstwa szybkiego o Puchar Polski. Nasi panczeniści pokazali się z dobrej strony, zajmując wiele czołwych miejsc. Pierwszy bieg na 500 m wygrała Kaja Ziomek / Cuprum Lubin (40,48). Trzecia była Karolina Bosiek z Dziewiątki 41,58, a piąta jej koleżanka klubowa Karolina Gąsecka 43,04. Ósme miejsce zajęła Olga Kaczmarck z Pilicy (44,97), dziewiąte Izabela Tejchman z Dziewiątki (45,01), a trzynaste Katarzyna Ulkowska z Pilicy (46,60).
Wyniki drugiego sprintu: 1. Ziomek (41,)3, 3. Bosiek (42,42), 4. Aleksandra Kapruziak z Pilicy (42,80), 5. (iasecka (43,77), 7. Tejchman (46,03), 8. Kac/marek (46,23), 9. Ulkowska (47,49).
Strona 10 z 22
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







