Menu
Klub Sportowy Pilica Tomaszów Mazowiecki
  • Aktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj
  • AktualnościAktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj

W mediach

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

Karolina Bosiek: Jeszcze nie myślę o igrzyskach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

17-letnia tomaszowianka uważana jest za jeden z największych talentów łyżwiarskich w Polsce. Na inauguracji hali w swoim
rodzinnym mieście zdobyła srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Teraz przed Karoliną walka o przepustkę olimpijską.

Karolina Bosiek- Gratulacje. Zostałaś wicemistrzynią Polski na dystansie 3000 m. Wygrałaś z wicemistrzyniami olimpijskimi z Soczi.

Zdobyłaś też niespodziewanie
brąz na 1000 m. Dobrze spisałaś się też na 1500 m, zajmując piąte miejsce. Tuż za podium byłaś w biegu masowym, gdzie znakomicie finiszowałaś i zbierałaś punkty. Musisz być zadowolona.
- Chciałam jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością. Na zawody przyszła rodzina i znajomi, liczyli na mnie. Chyba nie zawiodłam. Mistrzostwa były dla mnie udane. Medal w gronie seniorów to duży sukces, ale zawsze pozostanie pewien niedosyt. Mogłam pojechać troszeczkę lepiej.

Czytaj więcej: Karolina Bosiek: Jeszcze nie myślę o igrzyskach

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

Natalia Czerwonka: Zapisałam się w historii

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

Trzy lata temu wicemistrzyni olimpijska z Soczi podczas treningu rowerowego (w okolicach Rzeczycy) zderzyła się z ciągnikiem. Uraz kręgosłupa mógł zakończyć jej karierę. Nie poddała się, wróciła! Dzisiaj jest najlepszą łyżwiarką w Polsce. Zdobyła w Tomaszowie trzy złote medale. Pod okiem Arkadiusza Skonecznego (tomaszowianina) przygotowuje się do igrzysk.

Natalia Czerwonka zdobyła w Tomaszowie trzy złote medale- Zdobyła pani pierwszy, historyczny złoty medal w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. W sumie aż trzy krążki z najcenniejszego kruszcu (na 500, 1000 i 1500 m). W sprincie ustanowiła pani pierwszy rekord nowego obiektu (39,52 s). Jak się jeździło po nowym torze?
- W pewnym sensie zapisałam się w historii tego obiektu. To na pewno powód do zadowolenia. Nawierzchnia toru w Inzell (kadra trenowała przed mistrzostwami w hali w Bawarii - przyp. red.) była znacznie lepsza. Można było się tam lepiej ślizgać.

Czytaj więcej: Natalia Czerwonka: Zapisałam się w historii

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

Arkadiusz Skoneczny: Może kiedyś wrócę do Tomaszowa

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

Przygodę łyżwiarską zaczynał w rodzinnym Tomaszowie. Był obiecującym panczenistą, później fizjoterapeutą sportowców. W końcu został trenerem jednej z najlepszych zawodniczek w kraju, która na mistrzostwach nie miała sobie równych.

Arkadiusz Skoneczny znowu w rodzinnym Tomaszowie- Gratulacje. Pana podopieczna Natalia Czerwonka jest największą gwiazdą tomaszowskich mistrzostw. Dobra dyspozycja na pewno cieszy
- Dziękuję bardzo. Właściwie start w Tomaszowie był dla nas jednym z etapów przygotowań do sezonu olimpijskiego. Niebawem Natalia wystartuje w Pucharach Świata, które będą ważnymi sprawdzianami przed igrzyskami. Dopiero tam ma zaprezentować najwyższą dyspozycję.
- Można powiedzieć, że przeszedł pan całą drogę łyżwiarską. Najpierw jako zawodnik KS Pilica...

Czytaj więcej: Arkadiusz Skoneczny: Może kiedyś wrócę do Tomaszowa

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

Artur Waś: Lód w Tomaszowie będzie szybszy

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

Najlepszy polski sprinter, należący do światowej czołówki, pokazał w Tomaszowie moc. Nie miał sobie równych na dystansie 500 m.

Artur Waś

Startował pan chyba we wszystkich halach lodowych na świecie. W końcu się pan doczekał takiego obiektu w Polsce.
- Muszę przyznać, że jako warszawiak byłem za budową hali w stolicy. Wtedy mówiło się też o Zakopanem, pojawiała się również kandydatura Tomaszowa. Jednak wiele osób się zastanawiało, czy ta trzecia opcja w ogóle ma sens.Teraz zrozumiałem, że to był najlepszy wybór. Głównie dlatego, że w pobliżu jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Hala w Tomaszowie jest na światowym poziomie. Z domu mogę dojechać tutaj w godzinę.
- A jak się pan czuje w nowym obiekcie? Będzie pan tutaj częściej przyjeżdżał?

Czytaj więcej: Artur Waś: Lód w Tomaszowie będzie szybszy

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

Srebrna Karolina, brązowy Roland - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim w tomaszowskiej Arenie Lodowej

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

W miniony weekend największym wydarzeniem sportowym Tomaszowa były 32. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach i 86. w Wieloboju. Od piątku do niedzieli panczeniści ścigali się na pierwszym w kraju krytym torze, czyli w nowo wybudowanej Arenie Lodowej. Większych niespodzianek nie było. Medale zdobywali faworyci, choć trzeba zauważyć, że do krajowej czołówki przebojem wdarła się Karolina Bosiek z Pilicy. Tomaszowianka zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy. O dwa brązowe krążki postarał się Roland Cieślak. Aż czterokrotnie stawał na podium Mateusz Owczarek, ale w kategorii młodzieżowej. Mistrzostwa w Tomaszowie zgromadziły na starcie prawie całą krajową czołówkę. Zabrakło tylko Zbigniewa Bródki z Błyskawicy Domaniewice. Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m zrezygnował z udziału w zawodach z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego. Pod jego nieobecność wśród panów gwiazdami byli Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki, a wśród pań Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska.

Czytaj więcej: Srebrna Karolina, brązowy Roland - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim w tomaszowskiej...

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

W końcu mamy swoją halę

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

- cieszą się łyżwiarze

Luiza Złotkowska

Luiza Złotkowska
(wicemistrzyni olimpijska): Będę miała blisko na treningi
- Dla takich zawodników jak ja, to ogromne przeżycie wystartować pierwszy raz w hali w Polsce. Długo musieliśmy czekać na ten moment. Pamiętam, że jak zaczynałam łyżwiarską karierę, były zapowiedzi, że powstanie taki obiekt.Było mnóstwo planów. Na początku hala miała być budowana w Warszawie, później w Zakopanem, aż w końcu powstała w Tomaszowie Maz. Byłam tutaj nieco ponad rok temu, na wmurowaniu kamienia węgielnego. Wtedy zapowiadano, że mistrzostwa Polski w październiku 2017 r. odbędą się na nowym obiekcie i będziemy mogli trenować tutaj już przed igrzyskami. Nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Ale jest, ku mojemu zaskoczeniu. Nie jest to jeszcze najszybszy lód w Europie, ale na pewno najszybciej wybudowana hala na Starym Kontynencie. Dla mnie to dobrze, że hala powstała w Tomaszowie. Mieszkam w Grodzisku Maz., będę miała bardzo blisko na zgrupowania i zawody. Nawet w 50 min. można dojechać. Więcej czasu będą mogła też spędzić w domu. Między startami w Pucharach Świata nie będziemy musieli przerywać cyklu treningowego, tylko ćwiczyć w hali, w kraju. To bardzo ważne. Od początku listopada zaczynamy starty w PŚ, a później już bezpośrednie przygotowania do igrzysk.

Czytaj więcej: W końcu mamy swoją halę

Napisane przez KS Pilica w dniu 02 listopad 2017 r. w kategorii W mediach.

Udany start sezonu - Kreglarstwo sportowe młodzieży w Pilicy Tomaszów

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.

W Tucholi odbył się Młodzieżowy Puchar BorówTucholskich w kręglarstwie klasycznym, zaliczany do Grand Prix Polski młodzików i juniorów młodszych.Z przedstawicieli Pilicy Tomaszów, najlepiej wypadła Angelika Wojtaszek, zajmując drugie miejsce.

Pierwszy występ tomaszowskich kręglarzy w sezonie 2017/18.

Kręglarze Pilicy w Tucholi

Czytaj więcej: Udany start sezonu - Kreglarstwo sportowe młodzieży w Pilicy Tomaszów

Napisane przez KS Pilica w dniu 26 październik 2017 r. w kategorii W mediach.

W końcu wchodzimy na łyżwiarskie salony

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.

Cieszy się Jaromir Radke. - Czekałem na tę chwilę ponad 30 lat. Jako zawodnik widziałem, jak budują hale w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Z czasem takie obiekty powstały na całym świecie, a my ciągle czekaliśmy. W końcu spełniło się moje marzenie z dzieciństwa - dodaje olimpijczyk z Lillehammer i Albertville.

W hali w Hamar Polacy zawsze czuli się jak u siebie. Na zdjęciu Jaromir Radke i trener Wiesław Kmiecik przyjmują gratulacje<br />po zdobyciu medalu mistrzostw Europy w 1994 r.

W hali w Hamar Polacy zawsze czuli się jak u siebie. Na zdjęciu Jaromir Radke i trener Wiesław Kmiecik przyjmują gratulacje po zdobyciu medalu mistrzostw Europy w 1994 r.

Czytaj więcej: W końcu wchodzimy na łyżwiarskie salony

Napisane przez KS Pilica w dniu 26 październik 2017 r. w kategorii W mediach.

HALA CZYNNA MISTRZOSTWA W PIĄTEK - Arena lodowa gotowa na przyjęcie sportowców

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.

14 MIESIĘCY Tyle trwała budowa hali. To ogromne tempo.

Można odetchnąć z ulgą - hala jest gotowa.
Wydane zostało już pozwolenie na jej użytkowanie.
W czwartek (26.10.) można ją zobaczyć, bo w godz. 17.00-20.00 będzie Dzień Otwarty Areny Lodowej.

Prezydent Marcin Witko, w trosce o szczegóły, zbiera - jak widać na zdjęciu - ostatni pyłek.

Prezydent Marcin Witko, w trosce o szczegóły, zbiera - jak widać na zdjęciu - ostatni pyłek.

Czytaj więcej: HALA CZYNNA MISTRZOSTWA W PIĄTEK - Arena lodowa gotowa na przyjęcie sportowców

Napisane przez KS Pilica w dniu 26 październik 2017 r. w kategorii W mediach.

Zdążą na mistrzostwa?

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.

W Tomaszowie powstaje pierwsza w Polsce hala z torem łyżwiarskim. Pierwsze zawody już za tydzień 28-29.10.2017r., a lodu nie ma. Czy budowlańcom uda się wyprzedzić łyżwiarzy?

W Tomaszowie powstaje pierwsza w Polsce hala z torem łyżwiarskim. Pierwsze zawody już za tydzień 28-29.10.2017r., a lodu nie ma. Czy budowlańcom uda się wyprzedzić łyżwiarzy?

W hali z torem łyżwiarskim ciągle trwają roboty, a urządzenia mrożące do środowego (18.10) południa nie zostały włączone. Później przypłynęły dobre wieści. Jak informuje Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, po południu rozpoczęło się powolne mrożenie. Temperatura glikolu obniżana jest o pół stopnia C na godzinę. Tworzenie tafli lodu powinno rozpocząć się za dwa dni.

Czytaj więcej: Zdążą na mistrzostwa?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Strona 6 z 22

Kontakt

Klub Sportowy Pilica

97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie

506 026 484

e-mail: kspilica@kspilica.pl

Linki społecznościowe:

 
Klub Sportowy Pilica

 

  • Start
  • ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
  • KRĘGLARSTWO
  • Historia łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Historia kręglarstwa klasycznego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Aktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj

Sekcje zakończone

  • BOKS (1932 -1994)
  • BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
  • GIMNASTYKA (1930 -1957)
  • KAJAKARSTWO (1935 -1968)
  • KOLARSTWO (1936-1969)
  • KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
  • LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
  • ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
  • PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
  • PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
  • PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
  • SIATKÓWKA (1930-1994)
  • SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
  • SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
  • STRZELECTWO (1931-1958)
  • SZACHY (1937 -1960)
  • SZERMIERKA (1932 -1975)
  • TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
© 2000 - 2026 Klub Sportowy Pilica