KS PILICA - ALFA Vector Tarnowo Podgórne I 4:1 (3:1; 1:0; 2234:2231)
Zasłużone zwycięstwo nad kandydatem do Mistrzostwa Polski
KS PILICA - ALFA Vector Tarnowo Podgórne I 4:1 (3:1; 1:0; 2234:2231)
Tabela:
1. Polonia 15 34 59-16
2. Alfa-Vector I 15 30 50,5-24,5
3. Alfa-Vector II 15 28 53-22
4. Pilica 15 23 45-30
5. Sokół 15 15 32,5-42,5
6. Start 15 12 30-45
7. Dziewiątka II 16 12 27-53
8. Dziewiątka I 15 10 27-48
9. Tucholanka 15 4 16-59







KS "PILICA" - KS "POLONIA 1912" Leszno 0:2 (1:4, 4,5:11,5, 2186:2234)




Tabela:
1. Polonia 14 31 55-15
2. Alfa-Vector I 14 29 49,5-20,5
3. Alfa-Vector II 14 28 52-18
4. Pilica 14 21 41-29
5. Start 14 12 29-41
6. Sokół 14 12 27,5-42,5
7. Dziewiątka II 15 12 27-48
8. Dziewiątka I 14 7 23-47
9. Tucholanka 15 4 16-59
KS PILICA – MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA 4:1 (3:1; 1:0; 2160:2003)
KS PILICA – MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA 4:1 (3:1; 1:0; 2160:2003)
Pilica utrzymała czwarte miejsce w tabeli. Liderem wciąż Polonia 1912 Leszno.

XXVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ „ASÓW” GRAND PRIX POLSKI 8 luty 2014r.
Joanna LAJTKE i Michał SZULC z Polonii 1912 Leszno zwyciężyli w XXVI Turnieju "ASÓW"


Puchar Klubu Sportowego "Pilica" za najlepszy wynik zdobył Michał SZULC
Najlepsze miejsca tomaszowian to V - Michała DĘBICKIEGO i VI - Marty MIARKI
Klub Sportowy "Pilica " serdecznie dziękuje sponsorom turnieju :
Adamowi Walczakowi, Tomaszowi Gliszczyńskiemu, Jackowi Lasocie, Sławomirowi
Chojeckiemu, Jarosławowi Mordace, Cezaremu Dębcowi, Krzysztofowi
Milczarkowi, Annie Ołowni, Januszowi Dębcowi.













XXVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ „ASÓW”
GRAND PRIX POLSKI
Eliminacje 2014.02.08
|
godz |
Tor 1 |
Tor 2 |
Tor 3 |
Tor 4 |
Tor 5 |
Tor 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.00 |
KS Pilica - K |
KS Pilica K |
|
|
|
|
|
12.00 |
SOKÓŁ Brzesko |
KS Polonia Ł |
Kamil Gustowicz |
SOKÓŁ Brzesko |
KS Polonia Ł |
KS Pilica M |
|
13.00 |
Cz. Kula Poznań |
KS Start Gostyń |
KS Pilica M |
KS Start Gostyń |
KS Pilica K |
Polonia Leszno |
|
14.00 |
KS Start Gostyń |
Polonia Leszno |
Cz. Kula Poznań |
Alfa Vector |
KS Start Gostyń |
Alfa Vector |
|
15.00 |
Marek Podyma |
KS Pilica M |
KS Start Gostyń |
Polonia Leszno |
KK 9 Wronki |
KS Start Gostyń |
|
16.00 |
Alfa Vector |
Dębinki Gdańsk |
Joanna Neczyńska |
KK 9 Wronki |
Alfa Vector |
KK 9 Wronki |
|
17.00 |
KS Pilica M |
Alfa Vector |
Polonia Leszno |
Alfa Vector |
KK 9 Wronki |
Dębinki Gdańsk |
|
18.00 |
Polonia Leszno |
Marta Miarka |
KK 9 Wronki |
Dębinki Gdańsk |
KS Pilica M |
KK 9 Wronki |
|
19.00 |
Alfa Vector |
KK 9 Wronki |
Alfa Vector |
KK 9 Wronki |
KK 9 Wronki |
Alfa Vector |
|
20.00 |
KK 9 Wronki |
Dębinki Gdańsk |
Alfa Vector |
KK 9 Wronki |
Polonia Leszno |
KK 9 Wronki |
Finały 2014.002.09
|
godz |
Tor 1 |
Tor 2 |
Tor 3 |
Tor 4 |
Tor 5 |
Tor 6 |
|
9.00 |
M 13 |
M 14 |
M 15 |
M 16 |
M 17 |
M 18 |
|
10.00 |
K 7 |
K 8 |
K 9 |
K 10 |
K 11 |
K 12 |
|
11.00 |
M 7 |
M 8 |
M 9 |
M 10 |
M 11 |
M 12 |
|
12.00 |
K 1 |
K 2 |
K 3 |
K 4 |
K 5 |
K 6 |
|
13.00 |
M 1 |
M 2 |
M 3 |
M 4 |
M 5 |
M 6 |
Godz 14.15 - zakończenie zawodów
KS Pilica – Dziewiątka I Amica Wronki 4:1 (3:1; 1:0 – 2193: 2157)
Pilica wygrała mecz 4:1 i z dorobkiem 15 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Liderem wciąż pozostaje Polonia Leszno (22 pkt.) . Tuż za nią plasuje się pierwszy zespół Alfy Vector (20 pkt.). Trzecim miejscem, oraz dorobkiem 16 punktów może pochwalić się drugi zespół Alfy Vector.
Michał Dębicki – Artur Piosik 2:2 (554:551)
1:0 128 - 121
1:1 158 - 140
2:1 138 - 143
2:2 130 - 147
Paweł Osiński – Mateusz Borowski 1:3 (517:541)
0:1 121 - 138
1:1 141 - 137
1:2 120 - 130
1:3 135 – 136
Tadeusz Śliwiński – Maciej Kląskała (od 4 rundy Gracjan Machaj) 4:0 (550:514)
1:0 132 - 122
2:0 135 - 127
3:0 154 - 138
4:0 129 – 127
Maciej Witek – Bartosz Krug 2:2 (572:551)
0:1 145 - 150
1:1 141 - 123
2:1 145 - 131
2:2 141 - 147
KS Start Gostyń - Pilica Tomaszów Mazowiecki 2-0 (3:2, 8,5:7,5, 2191:2164)
KS Start Gostyń - Pilica Tomaszów Mazowiecki 2-0 (3:2, 8,5:7,5, 2191:2164)
TABELA
SUPERLIGA MĘŻCZYZN
sezon 2013 / 2014
1 KS Polonia 1912 Leszno 9 19 38.0 : 7.0 93.5 : 50.5
2 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne I 10 17 33.5 : 16.5 100.5 : 59.5
3 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne II 10 16 36.0 : 14.0 100.0 : 60.0
4 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 10 12 29.0 : 21.0 83.0 : 77.0
5 KS Start Gostyń 10 9 21.0 : 29.0 75.0 : 85.0
6 KK Dziewiątka-Amica Wronki II 10 9 19.0 : 31.0 68.5 : 91.5
7 TKKF Sokół Brzesko 9 6 17.5 : 27.5 66.0 : 78.0
8 KK Dziewiątka-Amica Wronki I 10 4 15.0 : 35.0 66.0 : 94.0
9 MLKS Tucholanka Tuchola 10 4 11.0 : 39.0 51.5 : 108.5
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są na 26 stycznia. Pilica zagra u siebie z Dziewiątką Amicą I Wronki.
Sokół Brzesko – Pilica Tomaszów 2:0 (4:1, 10:6, 2178:2109).
Początek sezonu kręglarska Pilica miała bardzo udany, ale końcówka pierwszej rundy i początek drugiej są fatalnie. Tomaszowianie w dziesiątej kolejce superligi przegrali z przedostatnią drużyną w tabeli. Po czwartej z rzędu porażce szansa na medal drużynowych mistrzostw Polski zmalała niemal do zera.
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 dobieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków). Mecz w Brzesku był dość jednostronny. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla naszych kręglarzy.

W Brzesku tylko Michał Dębicki odniósł zwycięstwo
W pierwszej turze Konrad Mocarski kulał słabiutko i przegrał z niezbyt silnym gospodarzem 1:3 i 504:516. Sytuacji nie poprawił Maciej Witek. Zaczął nie najgorzej, ale potem zupełnie mu nie szło. Po trzech torach został zmieniony przez Pawła Osińskiego, ale i ten niewiele wskórał. W efekcie gładka porażka 0:4 i 491:560. Tomaszowianie jeszcze mieli szansę na sukces, ale pozostałe pojedynki musieli wygrać wysoko. W drugiej turze udany występ miał Michał Dębicki. Ograł rywala 3:1 i 577:537. Odrobił więc sporo strat.W ostatnim pojedynku liczyliśmy na Tadeusza Śliwińskiego. Niestety, nasz najlepszy kręglarz ostatnich lat, zawiódł i to na całej linii.Widocznie nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji, której doznał przed świętami. Przy remisie na torach 2:2 przegrał ze słabym wynikiem 537:565. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt za wygraną kręglami 2178:2109 i dwa punkty meczowe zapisano na konto Sokoła. W drugiej rundzie po meczach rewanżowych przyznawany jest punkt bonusowy dla drużyny lepszej w dwumeczu. Na pocieszenie punkt ten przypadł Pilicy, który pierwsze starcie w Tomaszowie wygrała gładko 5:0.
***
W dziesiątej kolejce jeszcze padły wyniki: Tucholanka Tuchola – Start Gostyń 2:0 (3:2, 8:8, 2103:2080), Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 9:7, 2305:2312), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka Amica I 0:2 (1:4, 6:10, 2181:2219), pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector I 9 14 28,5-6,5
3. Alfa-Vector II 9 13 31-14
4. Pilica 9 11 27-18
5. Dziewiątka II 9 9 19-26
6. Start 9 7 18-27
7. Sokół 9 6 17,5-27,5
8. Dziewiątka I 9 4 15-30
9. Tucholanka 9 4 11-34
Mecze jedenastej kolejki zaplanowane są już na 12 stycznia. Pilica ponownie zagra na wyjeździe. W niedzielę pojedzie do Gostynia na pojedynek ze Startem. Piliczanie przed własną publicznością zagrają dopiero 26 stycznia. W kręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będą Dziewiątkę Amicę I.
Tomasz GLISZCZYŃSKI zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE o Puchar Prezesa KS "PILICA"
Sportowy rok w Tomaszowie zaczął się 1 stycznia 2014r. w kręgielni Noworocznym Turniejem Kręglarskim. W kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strzeleckiej o godz. 12.00. Była to impreza otwarta i mógł w niej uczestniczyć każdy, kto tylko po sylwestrowej nocy ma chęci i siły. Amatorzy walczyli z zawodowcami. Na równi panie i panowie. Wszyscy wykonali po 60 rzutów do pełnych (po dziesięć na torze).
Tomasz GLISZCZYŃSKI zwycięzcą TURNIEJU NOWOROCZNEGO W KREGLARSTWIE O Puchar Prezesa KS "PILICA" Jana Śnioszka



XXIX Puchar
Prezesa KS „PILICA”
w kręglarstwie klasycznym
Tomaszów Mazowiecki
2014.01.01 - godz. 12.oo
Wyniki : 5 x 12 rzutów do pełnych Rekord turnieju na 60 rzutów - 399 pkt należy do Leszka PLICHA
|
L.p. |
Nazwisko i imię |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Suma |
|
1. |
Tomasz GLISZCZYŃSKI |
66 |
82 |
82 |
76 |
69 |
375 |
|
|
2. |
Tomasz DZIUBECKI |
73 |
70 |
82 |
82 |
66 |
373 |
|
|
3. |
Tadeusz ŚLIWIŃSKI |
68 |
71 |
73 |
81 |
75 |
373 |
|
|
4. |
Bożena POLAK |
69 |
75 |
69 |
80 |
78 |
371 |
|
|
5. |
Artur WOJTALCZYK |
71 |
71 |
77 |
74 |
74 |
367 |
|
|
6. |
Marcin WITEK |
81 |
69 |
66 |
77 |
72 |
365 |
|
|
7. |
Leszek PLICH |
77 |
74 |
72 |
78 |
62 |
363 |
|
|
8. |
Kamil PSUT |
71 |
65 |
78 |
76 |
70 |
360 |
|
|
9. |
Konrad MOCARSKI |
72 |
73 |
71 |
68 |
75 |
359 |
|
|
10. |
Michał DĘBICKI |
71 |
69 |
78 |
64 |
68 |
350 |
|
|
11. |
Jakub GŁOGOWSKI |
72 |
73 |
69 |
61 |
75 |
350 |
|
|
12. |
Sylwester ZBROSZCZYK |
64 |
61 |
72 |
80 |
71 |
348 |
|
|
13. |
Klaudiusz DĘBOWSKI |
64 |
72 |
65 |
67 |
75 |
343 |
|
|
14. |
Kinga DĘBOWSKA |
63 |
77 |
73 |
63 |
66 |
342 |
|
|
15. |
Jacek LASOTA |
64 |
83 |
59 |
70 |
64 |
340 |
|
|
16. |
Marta MIARKA |
65 |
61 |
72 |
76 |
66 |
340 |
|
|
17. |
Jan ŚNIOSZEK |
65 |
70 |
63 |
75 |
67 |
340 |
|
|
18. |
Sebastian WISKOWSKI |
58 |
69 |
74 |
68 |
70 |
339 |
|
|
19. |
Zenon NOWAK |
57 |
71 |
72 |
59 |
77 |
336 |
|
|
20. |
Anna ŚLIWINSKA |
68 |
71 |
68 |
57 |
67 |
331 |
|
|
21. |
Adam CZAJKA |
58 |
65 |
70 |
64 |
67 |
324 |
|
|
22. |
Danuta DZIUBECKA |
64 |
68 |
60 |
63 |
60 |
315 |
|
|
23. |
Jacek KOWALCZYK |
59 |
67 |
52 |
65 |
70 |
313 |
|
|
24. |
Łukasz DĘBIEC |
55 |
53 |
53 |
62 |
46 |
269 |
|
|
25. |
Bartłomiej DĘBIEC |
50 |
65 |
49 |
39 |
64 |
267 |
|
|
26. |
Bartłomiej GRAZ |
Nie wystartował |
Zwycięzcą XXIX Noworocznego turnieju kręglarskiego o Puchar Prezesa KS ”PILICA” Jana ŚNIOSZKA został Tomasz GLISZCZYŃSKI wynikiem 375 pkt.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Bożena POLAK z wynikiem 371 pkt
W zawodach wystartowało 25 osób. Organizatorzy dziękują Panu Dominikowi Adamczykowi za sponsorowanie turnieju.
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014
Zapraszamy za rok o tej samej porze !!!
Porażka kręglarzy KS Pilica z Alfa-Vector II
Porażka kręglarzy KS Pilica 1 : 4 z Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne w SUPERLIDZE.

Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector II 8 12 29-11
3. Alfa-Vector I 8 12 25,5-14,5
4. Pilica 8 10 26-14
5. Start 8 6 14-24
6. Dziewiątka II 8 6 15-25
7. Dziewiątka I 8 4 14-26
8. Sokół 8 4 13,5-26,5
9. Tucholanka 8 2 8-32
5 stycznia 2014r. ruszy runda rewanżowa. Mecze dziesiątej kolejki zaplanowane są na 5 stycznia. Pilica pojedzie do Brzeska na pojedynek z Sokołem.
14-15 grudnia 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie
W dniach 14-15 grudnia 2013 r. odbyły się w Gostyniu Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie.
Z zawodników KS" Pilica" najlepsze 4 miejsce zajęła para Konrad Mocarski, Tadeusz Śliwiński .
Naszą parę z walki o najwyższą pozycje wyeliminowała kontuzja Tadeusza Śliwińskiego w końcowej fazie zawodów. Indywidualnie najlepsze 8 miejsce zajął Konrad Mocarski, natomiast Tadeusz Śliwiński nie ukończył konkurencji, gdyż został wycofany w trakcie finału z powodu kontuzji.
WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W KRĘGLARSTWIE

Złoto i srebro w Mistrzostwach Polski Młodzików
W dniach 7-8 grudnia 2013 r. odbyły się w Lesznie Mistrzostwa Polski Młodzików w kręglarstwie. Zawodnicy naszego klubu pod opieką trenera Tomasza Cichowskiego spisali się bardzo dobrze.
Indywidualnym Mistrzem Polski został Mateusz GOŹDZIK!!!.
W finale zagrali również Mateusz KUTA - VI miejsce, a Szymon KOSZ - XIV miejsce.
Bardzo blisko podium uplasowały się młodziczki:
Angelika WOJTASZEK - IV miesjce, Joanna PAWŁOWSKA - V miejsce, a Julia SIDŁO - VI miejsce.
W konkurencji Par srebrny medal wywalczył duet Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, a Joanna Pawłowska z Julią Sidło zajęły IV miejsce .
W konkurencji klubowej drużyna KS "PILICA" zajęła II miejsce za KK Dziewiątka-Amica Wronki.









Druga porażka Pilicy - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w ósmej kolejce superligi doznali drugiej porażki.Wstarciu z mistrzem Polski niemieli nic do powiedzenia. Zdołali wywalczyć tylko punkt.Wygląda na to, że znów naszym kręglarzom pozostnie
walka o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (4:1, 12:4, 2340:2211).
Mecz w Lesznie był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów młodszych. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński kolejny raz przekroczył magiczną barierę 600 punktów i przy remisie na torach 2:2 wygrał 603:595. Znacznie gorzej poszło Michałowi Dębickiemu, który uległ Leszkowi Torce 0:4 i 546:602. Tomaszowska młodzież nie miała wielkich szans w starciu z doświadczonymi rywalami, choć pokusiła się o urwanie choćby jednego małego punktu. Paweł Osiński przegrał 1:3 i 518:539, a Piotr Kozłowski uległ 1:3 i 544:604 bardzo dobremu Michałowi Grędziakowi. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2340:2211 i kolejne dwa punkty zapisano na konto drużyny Alfa-Vector, która zepchnęła Pilicę na trzecie miejsce.
***
W ósmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Start Gostyń 2:0 (4:1, 10:6, 2281:2151), Dziewiątka Amica II – Sokół Brzesko 2:0 (3:2, 8:8, 2165:2161), Alfa-Vector II – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 8:8, 2214:2233), pauzował a Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 7 14 28-7
2. Alfa-Vector II 7 10 25-10
3. Pilica 7 10 25-10
4. Alfa-Vector I 7 10 22,5-12,5
5. Dziewiątka II 8 6 15-25
6. Start 7 6 14-21
7. Sokół 7 4 13,5-21,5
8. Dziewiątka I 7 2 9-26
9. Tucholanka 7 2 8-27
Mecze dziewiątej kolejki zaplanowane są dopiero na 22 grudnia. Pilica zagra u siebie.Wkręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będzie Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne
Przerwana seria gier bez porażek
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w siódmej kolejce doznali pierwszej porażki i to dotkliwej. W starciu z wicemistrzem
Polski nie mieli nic do powiedzenia i nie wywalczyli nawet punktu. Wygląda na to, że najlepsza
obecnie drużyna w kraju jest poza zasięgiem wszystkich rywali.
Polonia 1912 Leszno – Pilica Tomaszów 2:0 (5:0, 10:6, 2390:2301).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Lesznie wcale nie był tak jednostronny, jak to można wnioskować z wyniku.Wdwóch pojedynkach tomaszowianie mieli szansę na wygraną, ale minimalnie przegrali. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Pilicy.Wpierwszej turze piliczanie ponieśli dwie porażki po 1:3. Konrad Mocarski przegrał 572:602, a Michał
Dębicki 576:608. Jak widać, nasi kręglarze kulali nieźle, ale trafili na znakomicie dysponowanych gospodarzy.
W drugiej turze walka była wyrównana i tomaszowianie zremisowali na torach 2:2, ale okazali się gorsi kręglami. Tadeusz Śliwiński przekroczył magiczną barierę 600 punktów, ale i tak przegrał 607:628. Maciej Witek był mniej skuteczny i uległ rywalowi 546:552.
Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2390:2301 i kolejne dwa punkty zapisano na konto Polonii, który została liderem, spychając Pilicą na drugie miejsce.
***
W siódmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2285:2381),
Dziewiątka Amica II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2199:2372),
Sokół Brzesko – Tucholanka Tuchola 2:0 (3:2, 9:7, 2145:2144),
pauzował Start Gostyń.
Tabela:
1. Polonia 6 12 25-5
2. Pilica 6 10 24-6
3. Alfa-Vector II 6 10 23-7
4. Alfa-Vector I 6 818,5-11,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 7 4 12-23
7. Sokół 6 411,5-18,5
8. Tucholanka 7 2 8-27
9. Dziewiątka I 6 0 5-25
Mecze ósmej kolejki zaplanowane są dopiero na 1 grudnia. Pilica znów zagra na wyjeździe. Kolejny mecz na szczycie rozegra w Tarnowie Podgórnym z Alfa-Vector I.
Piąte zwycięstwo kręglarzy
Piąte zwycięstwo kręglarzy w "SUPERLIDZE" .
KS Pilica - KK Dziewiątka-Amica Wronki II 2-0 (5-0, 2244-2053)
protokół 6 kolejka Superligi Mężczyzn sezon 2013/14


SUPERLIGA MĘŻCZYZN sezon 2013 / 2014
1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 5 10 24.0 : 1.0 53.0 : 27.0
2 KS Polonia 1912 Leszno 5 10 20.0 : 5.0 50.5 : 29.5
3 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne II 6 8 18.0 : 12.0 55.5 : 40.5
4 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne I 5 6 15.5 : 9.5 48.0 : 32.0
5 KS Start Gostyń 6 6 13.0 : 17.0 44.5 : 51.5
6 KK Dziewiątka-Amica Wronki II 5 4 12.0 : 13.0 40.5 : 39.5
7 TKKF Sokół Brzesko 5 2 8.5 : 16.5 34.5 : 45.5
8 MLKS Tucholanka Tuchola 6 2 6.0 : 24.0 30.5 : 65.5
9 KK Dziewiątka-Amica Wronki I 5 0 3.0 : 22.0 27.0 : 53.0
Pewny fotel lidera
Udany początek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz czwarty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski.
Tucholanka Tuchola – Pilica Tomaszów 0:2 (1:4, 8:8, 2217:2241).
Piliczanie pojechali do Tucholi po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie, choć rywale w swojej niezbyt wygodnej kręgielni stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Tucholi zaczął się dla tomaszowian udanie. W pierwszej turze Tadeusz
Śliwiński przy remisie na torach 2:2 wygrał kręglami 541:525. Drugi punkt
dołożył Konrad Mocarski, wygrywając 3:1 i 515:498. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Michał Dębicki ograł rywala gładko 4:0 i 578:512 (najlepszy wynik meczu), a Paweł Osiński zwyciężył 3:1 i 528:509. Tym samym zapewnił Pilicy kolejne zwycięstwo bez straty punktu.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Start Gostyń – Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6:10, 2116:2230), Dziewiątka Amica II Wronki – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 6:10, 2126:2346), Dziewiątka Amica I Wronki – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 5:11, 2056:2162), pauzował Alfa-Vector I.
Tabela:
1. Pilica 4 8 19-1
2. Polonia 4 8 17-3
3. Alfa-Vector II 4 8 16-4
4. Alfa-Vector I 4 6 13,5-6,5
5. Dziewiątka II 5 4 12-13
6. Start 5 4 10-15
7. Sokół 4 2 6,5-13,5
8. Dziewiątka I 5 0 3-22
9. Tucholanka 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 27 października. Pilica w nadchodzącą niedzielę zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.
Od godz. 12.00 o pozostanie w fotelu lidera powalczy z Dziewiątką Amicą II Wronki.
Pilica nie grała, a jest liderem
Udany poczatek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie w czwartej kolejce pauzowali, ale z trzema zwycięstwami nadal są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W czwartej kolejce padły wyniki:
Sokół Brzesko – Alfa-Vector II Tarnowo
0:2 (1:4, 6,5:9,5 , 2145:2161), Podgórne
Alfa-Vector II – Tucholanka Tuchola 2:0
(4:1, 12:4, 2307:2044), Polonia 1912
Leszno – DziewiątkaAmica IWronki 2:0
(5:0, 11:5, 2375:2176), DziewiątkaAmica
IIWronki – Start Gostyń 0:2 (2:3, 9,5:6,5,
2181:2194), pauzowała Pilica.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 4 613,5-6,5
3. Polonia 3 6 13-2
4. Alfa-Vector II 3 6 12-3
5. Dziewiątka II 4 4 11-9
6. Start 4 4 9-11
7. Dziewiątka I 4 0 3-17
8. Tucholanka 4 0 3-17
9. Sokół 3 01,5-13,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Seria zwycięstw trwa
Kręglarstwo klasyczne. Trzecia kolejka superligi
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz trzeci rozgromili rywali i są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski.
Dziewiątka Amica I Wronki – Pilica Tomaszów 0:2
(1:4, 8:8, 2217:2241).

Tadeusz Śliwiński to od lat najlepszy kręglarz Pilicy
Piliczanie pojechali do Wronek po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie,
choć tym razem rywale stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Mecz we wroneckiej kręgielni zaczął się wyjątkowo udanie dla tomaszowian. Znakomicie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który rozbił rywala 4:0 i aż 606:518. Drugi punkt dołożyłMichał Dębicki, który przy remisie na torach wygrał 563:545. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Paweł Osiński wystąpił tylko na jednym torze, który wygrał 129:116. Później zastąpił go Szymon Klimek, który zaczął fatalnie. Przegrał swój pierwszy (133:144), a następnie drugi tor (119:145). Gdy wydawało się, że porażka jest blisko, Szymek zaczął kulać bardzo dobrze. Na ostatnim torze wygrał wysoko 152:126 i cały pojedynek przy remisie 533:531. Tym samym zapewnił zwycięstwo Pilicy. W ostatnim pojedynku zawiódł KonradMocarski.
Nie dość, że sam grał słabo (539 pkt), to jeszcze trafił na znakomicie dysponowanego Bartosza Kruga, który uzyskał wynik meczu 623 pkt. Gościom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2241:2217 i dwa punkty przyjechały do Tomaszowa.
***
Pozostałe wyniki kolejki: Sokół Brzesko –Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2
(0,5:3,5, 5:11, 2054:2254), Start Gostyń – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2196:2244), Tucholanka Tuchola – Dziewiątka Amica II Wronki 0:2 (1:4, 4:12, 2019:2102), pauzował Alfa-Vector II.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 3 4 9,5-5,5
3. Dziewiątka II 3 4 9-6
4. Alfa-Vector II 2 4 8-2
5. Polonia 2 4 8-2
6. Start 3 2 6-9
7. Dziewiątka I 3 0 3-12
8. Tucholanka 3 0 2-13
9. Sokół 2 0 0,5-9,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Drugie zwycięstwo KS Pilica
Od dwóch zwycięstw sezon 2013/2014 rozpoczęli kręglarze KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Udany początek sezonu 2013-14 ma
ekipa kręglarska Pilicą. Tomaszowianie w drugiej kolejce drużynowych mistrzostw Polski znów rozgromili rywali i są liderami.
Pilica Tomaszów – Start Gostyń 2:0 (5:0, 9:7, 2238:2157).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielny mecz w kręgielni OSiR był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który przy remisie na torach, pokonał zdecydowanie kręglami 584:531 Karola Sellmana. Dobrze wypadł też Konrad Mocarski. Choć zremisował na torach, to minimalnie wygrał 571:566 z Adrianem Zagatą. Równie zacięty pojedynek stoczył Michał Dębicki z Jędrzejem Michalakiem. Tomaszowianin przy remisie wygrał 551:549. Łatwiej miał tylko Paweł Osiński, który ograł 3:1 i 532:511 KacpraMichalaka. Gospodarzom doszedł punkt meczowy za wygraną kręglami 2238:2157 i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Kręglarska ekipa Pilicy
***
Inne wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo
Podgórne – Dziewiątka Amica II Wronki
2:0 (3:2, 11:5, 2255:2156), Alfa-Vector II
– Dziewiątka Amica I 2:0 (5:0, 15:1,
2369:2201, Polonia 1912 Leszno – Tucholanka
Tuchola 2:0 (5:0, 11:5,
2349:2246), pauzował Sokół Brzesko.
Nowy rok zmagań i nowe zmiany. Najważniejsze z nich są takie, iż spotkania ligowe są krótsze, bowiem zredukowana liczbę zawodników, która bierze udział w meczu. W zeszłym sezonie było ich 6, w tym jest 4. Odjęto także punkty za kręgle. Drużyna, który zdobędzie ich więcej dodawany ma jeden punkt zamiast dwóch. Ligę poszerzono z 7 do 9 ekip.
W spotkaniu inaugurującym nowy sezon nasi chłopcy pokonali TKKF Sokół Brzesko 5:0. Tomaszowianie w składzie: Mocarski, Śliwiński, Osiński, Witek solidarnie wygrali swoje pojedynki, a także "kręgle" (2171 - 2044).
W miniony weekend "Piliczanie" stoczyli wyrównany pojedynek z drużyną KS Start Gostyń.
Konrad Mocarski pokonał Adriana Zagata 571 - 566. Paweł Osiński nie dał szans Kacprowi Michalakowi wygrywając z rywalem 532 - 511. W ślady kolegów poszedł Tadeusz Śliwiński, który znoakutował Karola Sellmana 584 - 531. Mecz zakończył wygrany pojedynek Michała Dębickiego z Jędrzejem Michalakiem 551 - 549. Wynik w kręglach 2238 - 2157 i w całej grze 5:0.
Pilica zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. 29 września o godzinie 12.30 nasi kręglarze rozpoczną mecz we Wronkach, gdzie zmierzą się z pierwszą drużyną "Dziewiątek".
Tabela:
1. Pilica 2 4 10-0
2. Alfa-Vector II 2 4 8-2
3. Alfa-Vector I 2 2 5-5
4. Dziewiątka II 2 2 5-5
5. Polonia 1 2 5-0
6. Start 2 2 4-6
7. Dziewiątka I 2 0 2-8
8. Tucholanka 1 0 1-9
9. Sokół 1 0 0-5
Wymarzona inauguracja
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 37 (1208) z 13 września 2013 r.
Udanie zaczęła sezon 2013-14 ekipa kręglarska Pilicy.
Tomaszowianie na inaugurację drużynowych mistrzostw Polski rozgromili rywali z Brzeska i zostali pierwszymi liderami.
Pilica Tomaszów – Sokół Brzesko 2:0 (4:4, 10:14, 3234:3205).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30
rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w
każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być
remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielnymecz w kręgielni przy ulicy Strzeleckiej był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Konrad Mocarski, który przy
remisie na torach strącił 564 kołków i choć tylko dwoma „oczkami” wygrał z Marcelim Kociołkiem, to miał najwyższy wynik.
Pozostali piliczanie wypadli średnio, ale mieli szczęście trafić na słabo dysponowanych rywali. Maciej Witek pokonał 3:1 i 535:501 Krzysztofa Sobola, Tadeusz Śliwiński ograł 3:1 i 540:502 Tomasza Sobola, a Paweł Osiński gładko rozbił 4:0 i 532:479 Krzysztofa Szubę i jego zmiennikaAntoniego Baniaka.
Gospodarzom doszły więc dwa punkty meczowe i odnieśli pierwsze zwycięstwo
w tym sezonie.
***
W pierwszej kolejce padły wyniki:
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 2314:2317), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka
Amica I 2:0 (3:2, 2133:2127),
Start Gostyń – Tucholanka Tuchola 2:0 (4:1,2077:2070),
pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Pierwszym liderem tabeli jest Pilica.
***
Mecze drugiej kolejki zaplanowane są na nadchodzący weekend. Pilica ponownie zagra we własnym obiekcie. W niedzielę o godz. 12.00 podejmować będzie
Start Gostyń.
***
Tytułu mistrza Polski będzie bronić Alfa-Vector, a wicemistrza Polonia 1912.
Pilica, która zdobyła brązowy medal, będzie próbowała wejść wyżej na podium.
W rozgrywkach superligi wystąpią te same kluby, które walczyły w minionym sezonie, ale zespołów będzie więcej, bo Alfa-Vector i DziewiątkaAmica wystawią po dwie drużyny.
Po raz drugi po rundzie zasadniczej odbędzie się jeden turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.

Kręglarze Pilicy. Stoją (od lewej): Paweł Osiński, Tadeusz Śliwiński, Konrad Mocarski, Maciej Witek i Szymon Klimek.
Strona 5 z 6
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)









