Brązowy tandem juniorek młodszych w Mistrzostwach Świata w Dettenheim
Mamy pierwszy medal z Mistrzostw Świata U18. 17 maja 2017r. w turnieju tandemów, wystartowały dwa duety – jeden żeński i jeden męski.
Kręglarze kulali w Lesznie 29-30.04.2017r.
W dniach 29.-30.04.2017. na kręgielni w Lesznie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski pod nazwą: XXIV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego. Startowało w nim 11 zawodników Pilicy Tomaszów w kategorii młodzik i junior młodszy. Najlepiej z tomaszowian spisały się juniorki młodsze, Joanna Pawłowska zdobyła srebrny medal, a Angelika Wojtaszek zajęła 4 miejsce. Poza finałem tym razem znalazła się Julia Sidło zajmując dopiero 10 miejsce. Juniorzy młodsi Mateusz Goździk i Szymon Kosz zajęli odpowiednio 7 i 10 miejsce. Słabsze miejsca tej trójki są najprawdopodobniej następstwem cięższego treningu, który odbywają przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które rozpoczną się już 14 maja w Dettenheim w Niemczech.
Miejsca zajęte przez młodzików przedstawiają się następująco:
Daria Zdulska 8, Nikola Przybyła 16, Wiktoria Król 17, Maciej Wojtaszek 17, Igor Sowik 24, Michał Skalski 32.
Kolejny sukces kręglarzy Pilicy - 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek 1-5 marca 2017r.
W dniach 01.-05. marca na czterotorowej kręgielni we Wronkach rozgrywany był 31 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek.
W imprezie brało udział 11 klubów i 153 zawodników.
Rewelacyjnie wypadły w turnieju młodziczki Pilicy zdobywając złoty i brązowy medal. Małgorzata Kompa była pierwsza po eliminacjach (515 kolejna życiówka), utrzymała dobry wynik w finale 495 i z łącznym wynikiem 1010 zdobyła złoty medal. Dobrą grą popisała się Daria Zdulska w eliminacjach 488 i siódme miejsce, a w finale z życiówką 507 łącznie 995 zdołała się przebić na 3 miejsce.
Bardzo dobrym debiutem okazał się występ Danieli Busiak w kategorii dzieci, która po eliminacjach z wynikiem życiowym 318 była czwarta, w finale uzyskała kolejny rekord życiowy 335 i ostatecznie z wynikiem 653 zdobyła srebrny medal.
Dobrze zaprezentowali się również juniorzy młodsi Pilicy. Szymon Kosz po eliminacjach był drugi z wynikiem 575, w finale strącił 527 (grał z kontuzją) i ostatecznie z łącznym wynikiem 1102 zdobył brązowy medal, a Mateusz Goździk rozgrywając dwa równe mecze (eliminacje 546, finał 553) z wynikiem 1099 uplasował się na czwartej pozycji.
W eliminacjach dobrze zagrał Filip Skalski (545) dostając się do finału na 7 pozycji, lecz w finale nie utrzymał tempa gry (485) i z wynikiem 1030 zajął 8 miejsce.
Słabiej zagrały juniorki młodsze Julia Sidło 528, Angelika Wojtaszek 528 i Joanna Pawłowska 519. Wyniki te nie pozwoliły zakwalifikować się do finału.
Mistrzostwo Polski seniorów w Tucholi dla Pilicy 17-18 grudnia 2016r.
Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie klasycznym dla kręglarzy Pilicy Tomaszów Maz., które odbyły się w dniach 17-18 grudnia w Tucholi.
Małgorzata Kompa wice mistrzynią Polski młodziczek w kręglarstwie 26-27.11.2016r.
W dniach 26-27.11.2016r. na sześciotorowej kręgielni w Tucholi rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w parach i indywidualnie.
W sobotę 26.11. rozgrywane były Mistrzostwa Par oraz kwalifikacje indywidualne.
Start młodzików Pilicy okazał się bardzo udany, gdyż para Małgorzata Kompa, Monika Kaluszka zdobyła brązowy medal, para Przybyła Nikola - Zdulska Daria piąte miejsce, a z 13 startujących piliczan sześcioro zakwalifikowało się do finału w rozgrywkach indywidualnych. Wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
Dublet kręglarzy Pilicy w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu 10-11 grudnia 2016r.
W minioną sobotę i niedzielę 10-11 grudnia 2016r. kręglarze Pilicy zmagali się w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.
Reprezentację Pilicy stanowiły 3 juniorki młodsze, 1 młodziczka i 3 juniorów młodszych.
Zawody rozgrywane były na trudnej technicznie, czterotorowej kręgielni „Czarna Kula” w Poznaniu i zakończyły się dużym sukcesem juniorów młodszych - Mateusza Goździka i Szymona Kosza, którzy po zaciętym pojedynku finałowym zdobyli złoty i srebrny medal przed Gracjanem Machajem z 9-tki Amica Wronki.
Dobry występ zawodników Pilicy w XV Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu w dniach 11-13 listopada 2016r.
Dobrym rezultatem dla kręglarzy Pilicy zakończył się występ na XV Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu.
W kategorii młodziczek Monika Kaluszka zajęła 5 miejsce, a debiutantka Małgorzata Kompa była 9.
W kategorii młodzików Igor Sowik zajął również 5 miejsce.
Dużo lepiej spisali się juniorzy i juniorki młodsze. Angelika Wojtaszek zdobyła srebrny medal, Asia Pawłowska była 13. Szymon Kosz zdobył złoty medal z wynikiem życiowym w finale 595, a czwarte miejsce zajął Mateusz Goździk.
Pilica w klasyfikacji punktowej klubów zajęła 3 miejsce wśród 12 startujących klubów.
Powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata DETTENHEIM NIEMCY 14-19 maja 2017r.
Zamieszczamy skład Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Mistrzostwa Świata U18, które w maju zostaną rozegrane w niemieckim Dettenheim. Wszystkim powołanym gratulujemy i życzymy udanych występów z orzełkiem na piersi.
7 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie dla Pilicy 31.03-02.04.2017r.
Od piątku 31.03.br. do niedzieli 02.04. 2017r. na kręgielni Urzędu Miasta rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Marcina Witko.
Od lewej, stoją: Jan Śnioszek (sędzia główny zawodów),Dawid Adamczyk, Mateusz Goździk, Dominik Cyniak, Filip Skalski,Szymon Kosz, Tomasz Cichowski (trener) Siedzą: Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska,Katarzyna Paduszyńska
NOWY ZARZĄD KS PILICA
Prezes
RAFAŁ ARKADIUSZ ŚLUSARSKI
vice Prezes
MARCIN PIOTR JABŁOŃSKI
Członek
TOMASZ CICHOWSKI
ROLAND SZYMON CIEŚLAK
DOMINIK SEBASTIAN OGŁUSZKA
Komisja Rewizyjna
AGNIESZKA DANIELIK
MARIUSZ ROBERT NOWAK
MAREK MICHAŁ BALCZERCZYK
Kolejny sukces kręglarzy Pilicy - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym w Brzesku (woj. Małopolskie) 14.05.2016r.
Aż 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) przywiozła 8-osobowa reprezentacja Pilicy, która była jednocześnie reprezentacją województwa łódzkiego.
Tym razem młodzicy K.S. Pilica powrócili z medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym.
W dn. 14.05.br. na kręgielni w Brzesku (woj. Małopolskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. Do zmagań przystąpiły trzy województwa: małopolskie, śląskie i łódzkie. Małopolskie reprezentowane było przez dwa kluby: Sokół Brzesko i BOSiR Brzesko, śląskie przez Polonię Łaziska Górne, a łódzkie przez Pilicę Tomaszów Mazowiecki.
Prowadzona była klasyfikacja indywidualna, par i tandemów mieszanych (młodziczka-młodzik) oraz klasyfikacja wojewódzka.
Ekipa Pilicy spisała się bardzo dobrze zajmując pierwsze w klasyfikacji par i tandemów mieszanych oraz drugie miejsce w klasyfikacji województw.
PRZEGRANA SYMPATYKÓW JEDNYM KRĘGLEM - XXXVI mecz kręglarski, reprezentacja Uczestników Indywidualnych Mistrzostw Tomaszowa - sympatycy Klubu Sportowego „Pilica”
XXXVI mecz kręglarski, reprezentacja Uczestników Indywidualnych Mistrzostw Tomaszowa - sympatycy Klubu Sportowego „Pilica”
Po raz 36 rozegrany został mecz kręglarski pomiędzy reprezentacją uczestników Indywidualnych Mistrzostw Tomaszowa a Sympatykami Klubu Sportowego „PILICA”.
Po bardzo wyrównanej walce o końcowym zwycięstwie TKKF-u zadecydował jeden kręgiel 1484 : 1483.
Wspaniały sukces kręglarzy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Gostyniu !!!
Na zdjęciu od lewej u góry:
Katarzyna Paduszyńska, Angelika Wojtaszek, Julia Sidło, Joanna Pawłowska, u dołu:
trener Tomasz Cichowski, Dominik Cyniak, Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Mateusz Kuta.
25 stycznia 2016r. SYMPATYCY KS PILICA - TKKF 1507-1443
25 stycznia odbył sie XXXV mecz kręglarski SYMPATYCY KS PILICA - TKKF wygrała drużyna SYMPATYKÓW 1507-1443 TURNIEJ INDYWIDUALNY WYGRAŁ JACEK LASOTA 304 PKT
Strona 2 z 6
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)




















