Menu
Klub Sportowy Pilica Tomaszów Mazowiecki
  • Aktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj
  • AktualnościAktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj

Napisane przez KS Pilica w dniu 19 czerwiec 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie zdobył w Tucholi  nasz zespół w składzie :

  1. Maciej WITEK
  2. Piotr KOZŁOWSKI
  3. Paweł OSIŃSKI
  4. Szymon KLIMEK
  5. Daniel PIASECKI

    Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie
    Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie 

    Patrząc na składy poszczególnych zespołów i dorobek zawodników, juniorzy "Polonii 1912" Leszno powinni bez większych kłopotów zostać mistrzami kraju w drużynie. Początek turnieju mistrzowskiego na kręgielni w Tucholi zresztą na taki scenariusz wskazywał. Słabe jedno ogniwo w zespole sprawiło jednak, że sam finisz turnieju przekształcił się w swoisty horror.

    Pierwszym zawodnikiem "Polonii 1912" Leszno desygnowanym do gry był Bartosz Włodarczyk. I po jego grze było ok. Bartek rozkręcał się i grając bez większych potknięć zakończył swój start z wynikiem 543 kręgli. I jedynie Marcin Szostok z Łazisk z wynikiem 537 był jako takim rywalem dla "Włodarza". Pozostali zawodnicy wypadli znacznie słabiej.
    Drugim "polonistą" na torach w Tucholi był Michał Szulc. "Buliś" przez dwa tory grał przeciętnie ale gdy złapał właściwy rytm gry, to także odjechał rywalom. Wynik 545 kręgli to znów najwyższy rezultat całego bloku i w konsekwencji duża już przewaga nad rywalami wynosząca 65 nad drugim zespołem i więcej kręgli nad pozostałymi drużynami.
    Schody zaczynają się w trzecim bloku. Adrian Szulc kompletnie sobie nie radzi na torach i już po 52 rzutach zostaje zmieniony przez Filipa Glapiaka. Filip stara się odrobić straty poniesione przez "Adisa" ale w tym bloku "Polonia 1912" zalicza tylko wynik 493, co przy lepszej postawie rywali sprawia, że przewaga wciąż prowadzącej "Polonii" Leszno spada do kilkunastu kręgli nad trzema zespołami walczącymi jeszcze o medale. Niby niewiele ale przecież w grze jest jeszcze Mikołaj Konopka. A w tym bloku najwięcej po grze Jarosława Przytarskiego na poziomie 553 kręgli zyskała "Tucholanka".
    Grający w ostatnim bloku Mikołaj Konopka niestety zalicza jeden ze słabszych startów w całym, bardzo przecież udanym sezonie. Słabsza dyspozycja "Kreta" przy dobrej grze rywali sprawia, że w pewnym momencie 4 zespoły walczą o medale i kolejność może być tak naprawdę każda. W grze są "Polonia", "Pilica", "Tucholanka" i "Dziewiątka". Gospodarze z Tucholi jednak w pewnym momencie nie dotrzymują kroku i wiadomo przed ostatnim torem kto zdobędzie medale. Nie wiadomo tylko jaka będzie kolejność. Wojnę nerwów najlepiej wytrzymuje Bartosz Krug, który najlepszym wynikiem Mistrzostw (568) wyprowadza "Dziewiątkę" na 1 miejsce, przed "Polonią 1912" i "Pilicą". Mikołaj Konopka zbija tylko 528 kręgli. Nie dość, że wynik jak na niego słaby, to jeszcze zawodnik z Leszna nie potrafi na torze powstrzymać negatywnych emocji.
    Drużynowym Mistrzem Polski juniorów zostaje "Dziewiątka - Amica" Wronki z wynikiem końcowym 2123 przed "Polonią 1912" Leszno (2109) oraz "Pilicą" Tomaszów (2103). Końcowe wyniki mogą być trochę mylące, bo walka trwała praktycznie do przedostatniego rozbicia i mniej więcej na etapie 113-115 rzutu wygrać mógł jeszcze każdy z 3 medalowych zespołów.

    Juniorki "Polonii 1912" Leszno jechały na turniej mając najmłodszy zespół w gronie uczestników Mistrzostw. Same juniorki młodsze, w tym 3 grające pierwszy sezon w tej kategorii, pojechały by spróbować powalczyć być może o medal brązowy. Nie udało się ale kolejne doświadczenia zostały zdobyte.
    Pierwsza na torach pojawiła się Natalia Włodarczyk uzyskując rezultat 491 kręgli. Szkoda gry do zbieranych na torze drugim bo 500 było do zagrania, co na torach w Tucholi podczas tych Mistrzostw było wynikiem trudnym do wywalczenia dla wielu zawodniczek i zawodników. Wystarczy zresztą prześledzić protokół. Na tle dość przeciętnej gry wyróżniła się Aneta Szostek z Łazisk - zdecydowanie najlepsza zawodniczka Mistrzostw, która uzyskała wynik 559.
    W drugim żeńskim bloku Anna Matecka dołożyła do dorobku "Polonii 1912" 494 kręgle. I tu powinna być "pięćsetka" ale zbiórki i rzuty zerowe nie pozwoliły Ani na uzyskanie takiego wyniku. W tym bloku najwyższy rezultat to 514 kręgli, więc większych różnic między zawodniczkami nie było.
    Trzecia w "Polonii" Jolanta Stępczak uzyskała rezultat 515 kręgli. To jej rekord życiowy uzyskany na zawodach a mogło być lepiej, gdyby nie seria "dziur" do kręgla nr 3 na trzecim torze. Ale z postawy Joli i jej spokojnej gry można być zadowolonym, a po jej starcie "polonistki" przesunęły się na 4 miejsce.
    Ostatnia w grze Dorota Kwapisz tym razem niestety nie pociągnęła wyniku zespołu. Niezła gra do zbieranych nie pozwoliła odrobić strat poniesionych przez Dorotę przy grze do pełnych. Wynikiem 478 Dorota zakończyła w sumie udany dla niej sezon i szkoda, że ten ostatni start w sezonie 2012/2013 wypadł blado w jej wykonaniu.
    "Polonia 1912" Leszno z wynikiem 1978 kręgli zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach. Zwyciężył faworyt: "Alfa-Vector" Tarnowo Podgórne z wynikiem 2112 dysponując najbardziej doświadczonym i wyrównanym teamem. Srebro dla "Polonii" Łaziska (2077) ze świetną Anetą Szostek i równo grającą pozostałą trójką. Brąz dla zespołu z Wronek, choć kapitalnie finiszująca Izabela Szczukowska z "Tucholanki" był bardzo blisko odrobienia strat do "Dziewiątki" Ostatecznie drużynie z Wronek udało się obronić 3 pozycję z wynikiem 2029, o 3 kręgle przed "Tucholanką" (2026).

Napisane przez KS Pilica w dniu 17 czerwiec 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym

W Dzień Dziecka w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

W godzinach porannych rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Niestety tylko 3 kluby zdecydowały się na wystawienie drużyn w rywalizacji juniorek młodszych. O tytule zdecydowały ostatnie zawodniczki w drużynach bo do ostatniego bloku zawodów rywalizacja była zacięta i właściwie wszystkie drużyny miały prawo myśleć jeszcze o zwycięstwie. Najlepszą drużyną została ostatecznie najlepiej dysponowana tego dnia Tucholanka Tuchola. Na drugim miejscu, lepszymi zbieranymi, była drużyna gospodarzy Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Pechowo więc start zakończyła Polonia 1912 Leszno.

Poziom rywalizacji juniorów młodszych był na pewno ciekawszy bo tu wystartowało siedem klubów. Tego dnia jednak kręgielnia w Tarnowie była wymagająca dla młodych kręglarzy. Wyniki nie mogły zadawalać nikogo a o zwycięstwie zdecydowała najrówniejsza dyspozycja zawodników w poszczególnych drużynach. W tym elemencie zdecydowane zwycięstwo należało się drużynie Dziewiątki-Amica Wronki. Ta drużyna dość pewnie zwyciężyła Pilicę Tomaszów Mazowiecki oraz Start Gostyń.

Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym

Podczas dekoracji zawodów Prezesi: Bernard Broński, Jan Majchrzak oraz Maciej Kląskała uhonorowali parę Mistrzów Świata z Zalaegerszeg: Kamila Kozłowskiego i Pawła Osińskiego. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe pucharki oraz stroje reprezentacji.

Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym

Napisane przez KS Pilica w dniu 14 maj 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

PAWEŁ OSIŃSKI (KS Pilica) w parze z Kamilem KOZŁOWSKIM (Polonia 1912 Leszno) zdobyli złoty medal X. Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w kręglarstwie!!!!!!!

X. World Championship U18 10.05-15.05.2013 V. World Championship Women and Men 15.05-25.05.2013PAWEŁ OSIŃSKI( KS Pilica) w parze z Kamilem KOZŁOWSKIM ( Polonia 1912 Leszno) zdobyli złoty medal X. Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w kręglarstwie !!!!!!!

Które aktualnie odbywają się ( 9-15.05.2013 r. )  w  Zalaegerszeg - Węgry

Paweł OSIŃSKI i Szymon KLIMEK  złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Napisane przez KS Pilica w dniu 25 maj 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Pilica na brązowo

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1192) z 24 Maja 2013 r.

Kręglarska ekipa Pilicy podczas dekoracji po finale w Tarnowie Podgórnym.
Kręglarska ekipa Pilicy podczas dekoracji po finale w Tarnowie Podgórnym.

Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski obronił pewnie Alfa-Vector Komputronik Tarnowo Podgórne. Wicemistrzem jest Polonia 1912 Leszno, a brązowy medal przypadł Pilicy.
Tomaszowie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem był powrót na podium, bo przed rokiem zajęli czwarte miejsce. Były jednak nadzieje na cenniejszy krążek.
System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach - mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
Tabela po lidze:
1. Alfa-Vector 12 30 78,5-17,5
2. Polonia 12 22 61,5-34,5
3. Pilica 12 19 57-39
4. Start 12 13 41,5-54,5
5. Tucholanka 12 9 33-63
6. Dziewiątka 12 8 35,5-60,5
7. Sokół 12 4 29-67
Ostatnim akordem rozgrywek był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u lidera w Tarnowie Podgórnym. Ale te zawody miały niewielki wpływ na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli.
W finale najlepsi okazali się kręglarze z Leszna, którzy łącznie strącili 3515 kręgli. Drugi wynik mieli gospodarze - 3451 pkt, ale po przeliczeniu obie drużyny otrzymały za finał po 7 punktów meczowych.
Trzecie miejsce zajęła Pilica, która z wynikiem 3338 zarobiła 4 punkty. Czwarty był Start Gostyń ? 2 pkt (3076).
Dla Pilicy punktowali: Konrad Mocarski 602, Tadeusz Śliwiński 588, Maciej Witek 577, Paweł Osiński 564, Piotr Kozłowski 534, Szymon Klimek 245 i Krzysztof Dębiec 228.
Tabela końcowa:
1. Alfa-Vector 37
2. Polonia 29
3. Pilica 23
4. Start 15
Pilica zdobyła prawo startu w europejskim Pucharze NBC.

Napisane przez KS Pilica w dniu 09 maj 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Paweł OSIŃSKI i Szymon KLIMEK złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Paweł OSIŃSKI i Szymon KLIMEK  złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Paweł OSIŃSKI i Szymon KLIMEK  złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Napisane przez KS Pilica w dniu 20 kwiecień 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W KRĘGLARSTWIE, Tomaszów Mazowiecki 1-3 maj 2013 r.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH w Tomaszowie Mazowieckim w dniach 1-3 maja 2013 roku.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W KRĘGLARSTWIE,Tomaszów Mazowiecki - 1-3 maja 2013 roku.

PLAN STARTOWY i ZGŁOSZENIA

WYNIKI ZAWODÓW

Napisane przez KS Pilica w dniu 27 kwiecień 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Pilica - Tucholanka Hydrobig Tuchola 2:0 (6:2, 15:9, 3106:3001)

Powiększ
Wspólne zdjęcie kręglarzy Pilicy i Tucholanki przed ich ostatnim meczem w kończącym się sezonie.

Czytaj więcej: Pilica - Tucholanka Hydrobig Tuchola 2:0 (6:2, 15:9, 3106:3001)

Napisane przez KS Pilica w dniu 03 maj 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów z Tomaszowa Mazowieckiego w kręglarstwie

W dniu 14 marca 2013 roku odbyły się na kręgielni Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów z Tomaszowa Mazowieckiego w kręglarstwie
Reportaż z zawodów Pana Zygmunta Dziedzińskiego
Powiększ

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów z Tomaszowa Mazowieckiego w kręglarstwie

Napisane przez KS Pilica w dniu 03 maj 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Anna Śliwińska i Tomasz Piotrowski najlepsi na kręgielni

XIX Indywidualne Mistrzostwa Tomaszowa w Kręglach o puchar firmy Stalbud szybkimi krokami zbliżają się do końca. Za kręglarzami już przedostatnie zawody. Dziewiąty turniej klasyfikacyjny rozegrany został 21 marca. Wśród mężczyzn wygrał Tomasz Piotrowski, a najlepszą kręglarką okazała się Anna Śliwińska.

Czytaj więcej: Anna Śliwińska i Tomasz Piotrowski najlepsi na kręgielni

Napisane przez KS Pilica w dniu 03 maj 2013 r. w kategorii Kręglarstwo.

Sokół Brzesko – Pilica 0:2 (2:6, 12:12, 3317:3358)

W niedzielę drużyna Pilicy pojechała do Brzeska, gdzie rozegrała mecz rundy rewanżowej z Sokołem, ostatnią drużyną w tabeli. W pierwszej rundzie tomaszowianie we własnej kręgielni rozgromili rywali i teraz mieli walczyć o kolejne zwycięstwo, którze przybliży ich do podium. I sztuka ta im się udała. Pokonali gospodarzy pewnie i zdobyli dodatkowy punkt.
Sokół Brzesko – Pilica 0:2 (2:6, 12:12, 3317:3358)

Czytaj więcej: Sokół Brzesko – Pilica 0:2 (2:6, 12:12, 3317:3358)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Strona 6 z 6

Kontakt

Klub Sportowy Pilica

97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie

506 026 484

e-mail: kspilica@kspilica.pl

Linki społecznościowe:

 
Klub Sportowy Pilica

 

  • Start
  • ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
  • KRĘGLARSTWO
  • Historia łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Historia kręglarstwa klasycznego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Aktualności
  • Zarząd
  • Historia
  • W mediach
  • Galeria zdjęć
  • Sponsorzy
  • Program Klub PRO
  • Kontakt
  • Szukaj

Sekcje zakończone

  • BOKS (1932 -1994)
  • BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
  • GIMNASTYKA (1930 -1957)
  • KAJAKARSTWO (1935 -1968)
  • KOLARSTWO (1936-1969)
  • KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
  • LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
  • ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
  • PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
  • PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
  • PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
  • SIATKÓWKA (1930-1994)
  • SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
  • SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
  • STRZELECTWO (1931-1958)
  • SZACHY (1937 -1960)
  • SZERMIERKA (1932 -1975)
  • TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)
© 2000 - 2026 Klub Sportowy Pilica