Klub Sportowy " Pilica" - Rok założenia 1930

  HISTORIA     GALERIE  ZDJĘĆ     SPONSORZY     KSIĘGA  GOŚCI     CHAT      BRAMKA  SMS      KONTAKT

Startuj z nami Start    Dodaj do Ulubionych Ulubione
Dyscypliny Sportowe:

Boks

Brydż sportowy
Gimnastyka
Kajakarstwo
Kolarstwo
Koszykówka

Kręglarstwo

Lekkoatletyka

Łucznictwo

Łyżwiarstwo szybkie

Piłka nożna

Piłka ręczna

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka

Sporty motorowe

Sporty zimowe

Strzelectwo
Szachy
Szermierka
Tenis stołowy

DYSCYPLINY  SPORTOWE


GIMNASTYKA (1930 -1957)

1930 Sekcja gimnastyczna powstała bezpośrednio po narodzinach KS TFSJ i nie miała charakteru wyczynowego. Celem sekcji były ćwiczenia przygotowawcze zespołów gimnastycznych do corocznych rewii fabrycznych.
Po dwóch latach sekcję zlikwidowano, a drużynę do pokazów fabryka y' . zorganizowała z pracownic wybranych spośród ćwiczących dla relaksu w czasie przerwy w pracy. Treningi zespołów gimnastycznych prowadziła absolwentka CIWF Mieczysława Hołyszewska.

Powiększ

Ćwiczenia gimnastyczne
w czasie przerw w pracy

1949 W wyniku nakazu władz nadrzędnych zorganizowano sekcje gimnastyczną w klubie WŁÓKNIARZ. W tym okresie organizowano kursy instruktorskie przygotowujące do prowadzenia zapraw gimnastycznych i funkcji sędziowskich. Kurs taki skończył późniejszy prezes KS PILICA Włodzimierz Chmielewski.
k : Występy gimnastyczne były głównym punktem pokazów w czasie różnych uroczystości o charakterze sportowym. Sytuacja poprawiała się gdy rozpoczęto ćwiczyć w sali TPD Nr 1.

1953 Na Walnym Zebraniu organizacyjnym UNII 18.11.1953 r. powołano sekcję gimnastyczną żeńską - pod opieką N. Goździk, i męską - pod opieką Jana Książka. Sekcja żeńska rozpadła się po dwóch latach z powodu braku chętnych. Pierwszy występ gimnastyków UNII nastąpił 27-29.06.1954 r. w Lesznie w czasie II Spartakiady ZS UNII. Drużyna wystąpiła w składzie: Henryk Bożyk, Izydor Jóźwik, Józef Klinota i Kazimierz Stańdo. Posiadali oni III Klasę Sportową. Nie osiągali 9, jednak większych sukcesów. Kazimierz Stańdo zajął II miejsce w ćwiczeniach na poręczach z wynikiem 8,05 pkt. W okresie lata drużyna przygotowywała się w Warszawie do występów w czasie uroczystości X-lecia PRL w Lublinie.

1955
Izydor Jóźwik w Mistrzostwach Wojewódzkich w Łodzi zwyciężył w klasie III w ćwiczeniach na poręczach i był drugi w sześcioboju.

Powiększ
Powiększ

Ćwiczy Izydor Jóźwik
1955 r.

Ćwiczy Izydor Jóźwik
1955 r.

1956 W klubie istniała już tylko sekcja męska. Kierownikiem został Marian Pietruszczak, a trenerem Jerzy Wolnicki. Treningi prowadzono dwa razy w tygodniu. Przybywało sprzętu do ćwiczeń, który latem wynoszono w pogodne dni na boisko.
24-26.08.1956 r. na Centralnych Mistrzostwach ZS UNIA w Tarnowie, Bogdan Krzejski zwyciężył w III klasie w ćwiczeniach na kółkach.

1957 Po zmianie Statutu w KS PILICA sekcja gimnastyczna istniała jeszcze jakiś czas ale : nie wykazywała aktywności. W barwach KS PILICA ćwiczyli jeszcze Izydor Jóźwik i Hanuszkiewicz.