Klub Sportowy " Pilica" - Rok założenia 1930

  HISTORIA     GALERIE  ZDJĘĆ     SPONSORZY     KSIĘGA  GOŚCI     CHAT      BRAMKA  SMS      KONTAKT

Startuj z nami Start    Dodaj do Ulubionych Ulubione
Dyscypliny Sportowe:

Boks

Brydż sportowy
Gimnastyka
Kajakarstwo
Kolarstwo
Koszykówka

Kręglarstwo

Lekkoatletyka

Łucznictwo

Łyżwiarstwo szybkie

Piłka nożna

Piłka ręczna

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka

Sporty motorowe

Sporty zimowe

Strzelectwo
Szachy
Szermierka
Tenis stołowy

DYSCYPLINY  SPORTOWE


BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)

1983 Sekcja zostaje przyjęta do klubu w czerwcu 1983 roku, który sprawuje z początku opiekę organizacyjną, udostępnia lokal ale również dofmansowuje działalność sekcji.

1983/84 Sekcja zgłoszona zostaje do rozgrywek łódzkiej klasy A, a II drużyna do klasy C. Drużyna I zajmuje 3 miejsce w klasie A i dostaje prawo startu w barażach do ligi okręgowej. Baraże z udziałem łódzkich drużyn - SEM Zgierz, CZERWONY RYNEK Łódź i MEDYK Łódź wygrywa PILICA z 48 pkt. I awansuje do klasy okręgowej.
W rozgrywkach ligi okręgowej drużyna w pierwszym sezonie zajmuje IV miejsce na 8 zespołów z dorobkiem I40 pkt.
Powołanie OZBS w Piotrkowie Tryb. powoduje przeniesienie rozgrywek do ligi okręgowej województwa piotrkowskiego. Liczny jest też udział brydżystów PILICY w wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach indywidualnych i parami, co korzystnie wpływa na poziom sportowy sekcji. Patronat PILICY nad sekcją dał zespołowi brydżowych zapaleńców oprócz własnej przystani wsparcie duchowe i minimalne wsparcie finansowe - sekcja liczy 20 członków i oprócz rozgrywek sportowych mistrzowskich i towarzyskich prowadzi działalność szkoleniową i popularyzatorską. Jako jedyna sekcja pracuje bez etatowej kadry szkoleniowej.

1984/85 I zespół walcząc w lidze okręgowej zajmuje następujące miejsca: 1984/1985 - 1
1985/1986 - 6
1986/1987 - 4
1987/1988 - 2
W 1985 roku zespół walcząc o awans do II ligi odpadł w pierwszym etapie rozgrywek.
Olbrzymi wkład pracy dla tej sekcji wnosi zawodnik, instruktor i działacz sportowy Zdzisław Reszka, który jest też przewodniczącym OZBS w Piotrkowie Tryb. od 1984 roku. Był to autentyczny działacz społeczny, których coraz mniej się rodzi w zmiennym klimacie politycznym.

1987/88 Druga drużyna PILICY po 4 latach gry w klasie A awansuje do ligi okręgowej. PILICA posiada 6 zawodników z II klasą sportową i 8 zawodników z III klasą sportową. Tytuł „mistrz okręgowy" posiada 4 zawodników, a „mistrz klubowy" również 4 zawodników.
Instruktorem I klasy jest jedna osoba, dwóch zawodników ma uprawnienia sędziowskie.
Najlepsze pary tego okresu stanowili zawodnicy: Kociński - Żelazowski Mizgalski - Reszka Pietrzyk - Żelazowski Żerek - Rytych Reszka - Ziemkiewicz Filipiak - Żerek Kociński - Pietrzyk Edyk - Staśkiewicz Gałek - Żerek
Zawodnicy ci startują oprócz rozgrywek drużynowych w takich turniejach jak: ' Grand Prix Warszawy, „Wiosenny Łódź", OTP Radom, OTP Energetyka czy turnieju „Niebieskich Źródeł", organizowanym w Tomaszowie Maz. przez naszych działaczy. Próbuje się zainteresować brydżem młodzież szkolną ZSZ Nr 1.

1989/93 Drużyna PILICY uczestniczy w rozgrywkach ligi okręgowej wystawiając od jednego do trzech zespołów. Od 1990 roku sekcja finansuje się sama, z własnych składek opłacając wszystkie opłaty i koszty startów, dojazdów i pobytów.
Zespól zajmuje III miejsce w lidze okręgowej, awansuje do półfinału, gdzie po pokonaniu RKS II Radomsko awansuje do finału. W finale walczą zespoły: PILICY BOLO Tomaszów, TTB LECHIA Tomaszów i PILICA I Przedbórz. Wygrywa zespół BOLO-PILICA i awansuje do ligi międzyokręgowej.
PILICA reprezentowali: Waldemar Gałek, Marek Krawczyk, Mirosław Rytych, Cezary Pipiński, Jacek Czechowicz, Bogdan Przyjemski (kierownik drużyny), Marek Skomorow, Dariusz Weider i Kazimierz Żerek (kapitan drużyny).

1994l96 Działalność sekcji słabnie, gdyż odchodzą działacze społeczni sekcji, którzy działali i organizowali, zalatwiali i finansowali rozgrywki.
Sekcja istniała głównie dzięki społecznej praey Zdzisława Reszki i Bohdana Przyjemskiego.