Aktualności
Piąte zwycięstwo kręglarzy
Piąte zwycięstwo kręglarzy w "SUPERLIDZE" .
KS Pilica - KK Dziewiątka-Amica Wronki II 2-0 (5-0, 2244-2053)
protokół 6 kolejka Superligi Mężczyzn sezon 2013/14


SUPERLIGA MĘŻCZYZN sezon 2013 / 2014
1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 5 10 24.0 : 1.0 53.0 : 27.0
2 KS Polonia 1912 Leszno 5 10 20.0 : 5.0 50.5 : 29.5
3 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne II 6 8 18.0 : 12.0 55.5 : 40.5
4 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne I 5 6 15.5 : 9.5 48.0 : 32.0
5 KS Start Gostyń 6 6 13.0 : 17.0 44.5 : 51.5
6 KK Dziewiątka-Amica Wronki II 5 4 12.0 : 13.0 40.5 : 39.5
7 TKKF Sokół Brzesko 5 2 8.5 : 16.5 34.5 : 45.5
8 MLKS Tucholanka Tuchola 6 2 6.0 : 24.0 30.5 : 65.5
9 KK Dziewiątka-Amica Wronki I 5 0 3.0 : 22.0 27.0 : 53.0
Pewny fotel lidera
Udany początek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz czwarty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski.
Tucholanka Tuchola – Pilica Tomaszów 0:2 (1:4, 8:8, 2217:2241).
Piliczanie pojechali do Tucholi po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie, choć rywale w swojej niezbyt wygodnej kręgielni stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Tucholi zaczął się dla tomaszowian udanie. W pierwszej turze Tadeusz
Śliwiński przy remisie na torach 2:2 wygrał kręglami 541:525. Drugi punkt
dołożył Konrad Mocarski, wygrywając 3:1 i 515:498. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Michał Dębicki ograł rywala gładko 4:0 i 578:512 (najlepszy wynik meczu), a Paweł Osiński zwyciężył 3:1 i 528:509. Tym samym zapewnił Pilicy kolejne zwycięstwo bez straty punktu.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Start Gostyń – Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6:10, 2116:2230), Dziewiątka Amica II Wronki – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 6:10, 2126:2346), Dziewiątka Amica I Wronki – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 5:11, 2056:2162), pauzował Alfa-Vector I.
Tabela:
1. Pilica 4 8 19-1
2. Polonia 4 8 17-3
3. Alfa-Vector II 4 8 16-4
4. Alfa-Vector I 4 6 13,5-6,5
5. Dziewiątka II 5 4 12-13
6. Start 5 4 10-15
7. Sokół 4 2 6,5-13,5
8. Dziewiątka I 5 0 3-22
9. Tucholanka 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 27 października. Pilica w nadchodzącą niedzielę zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.
Od godz. 12.00 o pozostanie w fotelu lidera powalczy z Dziewiątką Amicą II Wronki.
Pewny fotel lidera
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1214) z 25 października 2013 r.
Udany początek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz czwarty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski.
Tucholanka Tuchola – Pilica Tomaszów 0:2 (1:4, 8:8, 2217:2241).
Piliczanie pojechali do Tucholi po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie, choć rywale w swojej niezbyt wygodnej kręgielni stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Tucholi zaczął się dla tomaszowian udanie. W pierwszej turze Tadeusz
Śliwiński przy remisie na torach 2:2 wygrał kręglami 541:525. Drugi punkt
dołożył Konrad Mocarski, wygrywając 3:1 i 515:498. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Michał Dębicki ograł rywala gładko 4:0 i 578:512 (najlepszy wynik meczu), a Paweł Osiński zwyciężył 3:1 i 528:509. Tym samym zapewnił Pilicy kolejne zwycięstwo bez straty punktu.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Start Gostyń – Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6:10, 2116:2230), Dziewiątka Amica II Wronki – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 6:10, 2126:2346), Dziewiątka Amica I Wronki – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 5:11, 2056:2162), pauzował Alfa-Vector I.
Tabela:
1. Pilica 4 8 19-1
2. Polonia 4 8 17-3
3. Alfa-Vector II 4 8 16-4
4. Alfa-Vector I 4 6 13,5-6,5
5. Dziewiątka II 5 4 12-13
6. Start 5 4 10-15
7. Sokół 4 2 6,5-13,5
8. Dziewiątka I 5 0 3-22
9. Tucholanka 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 27 października. Pilica w nadchodzącą niedzielę zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.
Od godz. 12.00 o pozostanie w fotelu lidera powalczy z Dziewiątką Amicą II Wronki.
Pilica nie grała, a jest liderem
Udany poczatek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie w czwartej kolejce pauzowali, ale z trzema zwycięstwami nadal są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W czwartej kolejce padły wyniki:
Sokół Brzesko – Alfa-Vector II Tarnowo
0:2 (1:4, 6,5:9,5 , 2145:2161), Podgórne
Alfa-Vector II – Tucholanka Tuchola 2:0
(4:1, 12:4, 2307:2044), Polonia 1912
Leszno – DziewiątkaAmica IWronki 2:0
(5:0, 11:5, 2375:2176), DziewiątkaAmica
IIWronki – Start Gostyń 0:2 (2:3, 9,5:6,5,
2181:2194), pauzowała Pilica.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 4 613,5-6,5
3. Polonia 3 6 13-2
4. Alfa-Vector II 3 6 12-3
5. Dziewiątka II 4 4 11-9
6. Start 4 4 9-11
7. Dziewiątka I 4 0 3-17
8. Tucholanka 4 0 3-17
9. Sokół 3 01,5-13,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Pilica nie grała, a jest liderem
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 40 (1211) z 4 października 2013 r.
Udany poczatek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie w czwartej kolejce pauzowali, ale z trzema zwycięstwami nadal są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W czwartej kolejce padły wyniki:
Sokół Brzesko – Alfa-Vector II Tarnowo
0:2 (1:4, 6,5:9,5 , 2145:2161), Podgórne
Alfa-Vector II – Tucholanka Tuchola 2:0
(4:1, 12:4, 2307:2044), Polonia 1912
Leszno – DziewiątkaAmica IWronki 2:0
(5:0, 11:5, 2375:2176), DziewiątkaAmica
IIWronki – Start Gostyń 0:2 (2:3, 9,5:6,5,
2181:2194), pauzowała Pilica.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 4 613,5-6,5
3. Polonia 3 6 13-2
4. Alfa-Vector II 3 6 12-3
5. Dziewiątka II 4 4 11-9
6. Start 4 4 9-11
7. Dziewiątka I 4 0 3-17
8. Tucholanka 4 0 3-17
9. Sokół 3 01,5-13,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Seria zwycięstw trwa
Kręglarstwo klasyczne. Trzecia kolejka superligi
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz trzeci rozgromili rywali i są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski.
Dziewiątka Amica I Wronki – Pilica Tomaszów 0:2
(1:4, 8:8, 2217:2241).

Tadeusz Śliwiński to od lat najlepszy kręglarz Pilicy
Piliczanie pojechali do Wronek po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie,
choć tym razem rywale stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Mecz we wroneckiej kręgielni zaczął się wyjątkowo udanie dla tomaszowian. Znakomicie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który rozbił rywala 4:0 i aż 606:518. Drugi punkt dołożyłMichał Dębicki, który przy remisie na torach wygrał 563:545. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Paweł Osiński wystąpił tylko na jednym torze, który wygrał 129:116. Później zastąpił go Szymon Klimek, który zaczął fatalnie. Przegrał swój pierwszy (133:144), a następnie drugi tor (119:145). Gdy wydawało się, że porażka jest blisko, Szymek zaczął kulać bardzo dobrze. Na ostatnim torze wygrał wysoko 152:126 i cały pojedynek przy remisie 533:531. Tym samym zapewnił zwycięstwo Pilicy. W ostatnim pojedynku zawiódł KonradMocarski.
Nie dość, że sam grał słabo (539 pkt), to jeszcze trafił na znakomicie dysponowanego Bartosza Kruga, który uzyskał wynik meczu 623 pkt. Gościom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2241:2217 i dwa punkty przyjechały do Tomaszowa.
***
Pozostałe wyniki kolejki: Sokół Brzesko –Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2
(0,5:3,5, 5:11, 2054:2254), Start Gostyń – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2196:2244), Tucholanka Tuchola – Dziewiątka Amica II Wronki 0:2 (1:4, 4:12, 2019:2102), pauzował Alfa-Vector II.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 3 4 9,5-5,5
3. Dziewiątka II 3 4 9-6
4. Alfa-Vector II 2 4 8-2
5. Polonia 2 4 8-2
6. Start 3 2 6-9
7. Dziewiątka I 3 0 3-12
8. Tucholanka 3 0 2-13
9. Sokół 2 0 0,5-9,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Seria zwycięstw trwa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 40 (1211) z 4 października 2013 r.
Kręglarstwo klasyczne. Trzecia kolejka superligi
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz trzeci rozgromili rywali i są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski.
Dziewiątka Amica I Wronki – Pilica Tomaszów 0:2
(1:4, 8:8, 2217:2241).

Tadeusz Śliwiński to od lat najlepszy kręglarz Pilicy
Piliczanie pojechali do Wronek po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie,
choć tym razem rywale stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony. Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Mecz we wroneckiej kręgielni zaczął się wyjątkowo udanie dla tomaszowian. Znakomicie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który rozbił rywala 4:0 i aż 606:518. Drugi punkt dołożyłMichał Dębicki, który przy remisie na torach wygrał 563:545. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Paweł Osiński wystąpił tylko na jednym torze, który wygrał 129:116. Później zastąpił go Szymon Klimek, który zaczął fatalnie. Przegrał swój pierwszy (133:144), a następnie drugi tor (119:145). Gdy wydawało się, że porażka jest blisko, Szymek zaczął kulać bardzo dobrze. Na ostatnim torze wygrał wysoko 152:126 i cały pojedynek przy remisie 533:531. Tym samym zapewnił zwycięstwo Pilicy. W ostatnim pojedynku zawiódł KonradMocarski.
Nie dość, że sam grał słabo (539 pkt), to jeszcze trafił na znakomicie dysponowanego Bartosza Kruga, który uzyskał wynik meczu 623 pkt. Gościom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2241:2217 i dwa punkty przyjechały do Tomaszowa.
***
Pozostałe wyniki kolejki: Sokół Brzesko –Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2
(0,5:3,5, 5:11, 2054:2254), Start Gostyń – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2196:2244), Tucholanka Tuchola – Dziewiątka Amica II Wronki 0:2 (1:4, 4:12, 2019:2102), pauzował Alfa-Vector II.
Tabela:
1. Pilica 3 6 14-1
2. Alfa-Vector I 3 4 9,5-5,5
3. Dziewiątka II 3 4 9-6
4. Alfa-Vector II 2 4 8-2
5. Polonia 2 4 8-2
6. Start 3 2 6-9
7. Dziewiątka I 3 0 3-12
8. Tucholanka 3 0 2-13
9. Sokół 2 0 0,5-9,5
Mecze czwartej kolejki zaplanowane są na 13 października, ale Pilica będzie
pauzowała. Tomaszowianie zagrają dopiero 20 października w Tucholi.
Drugie ważne zwycięstwo
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 38 (1209) z 20 września 2013 r.
Udany początek sezonu 2013-14 ma ekipa kręglarska Pilicą. Tomaszowianie w drugiej kolejce drużynowych mistrzostw Polski znów rozgromili rywali i są liderami.
Pilica Tomaszów – Start Gostyń 2:0 (5:0, 9:7, 2238:2157).

Kręglarska ekipa Pilicy
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielny mecz w kręgielni OSiR był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który przy remisie na torach, pokonał zdecydowanie kręglami 584:531 Karola Sellmana. Dobrze wypadł też Konrad Mocarski. Choć zremisował na torach, to minimalnie wygrał 571:566 z Adrianem Zagatą. Równie zacięty pojedynek stoczył Michał Dębicki z Jędrzejem Michalakiem. Tomaszowianin przy remisie wygrał 551:549. Łatwiej miał tylko Paweł Osiński, który ograł 3:1 i 532:511 KacpraMichalaka. Gospodarzom doszedł punkt meczowy za wygraną kręglami 2238:2157 i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.
***
Inne wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo
Podgórne – Dziewiątka Amica II Wronki
2:0 (3:2, 11:5, 2255:2156), Alfa-Vector II
– Dziewiątka Amica I 2:0 (5:0, 15:1,
2369:2201, Polonia 1912 Leszno – Tucholanka
Tuchola 2:0 (5:0, 11:5,
2349:2246), pauzował Sokół Brzesko.
Tabela:
1. Pilica 2 4 10-0
2. Alfa-Vector II 2 4 8-2
3. Alfa-Vector I 2 2 5-5
4. Dziewiątka II 2 2 5-5
5. Polonia 1 2 5-0
6. Start 2 2 4-6
7. Dziewiątka I 2 0 2-8
8. Tucholanka 1 0 1-9
9. Sokół 1 0 0-5
Mecze trzeciej kolejki zaplanowane są dopiero na 29 września. Pilica pojedzie do Wronek
Drugie zwycięstwo KS Pilica
Od dwóch zwycięstw sezon 2013/2014 rozpoczęli kręglarze KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Udany początek sezonu 2013-14 ma
ekipa kręglarska Pilicą. Tomaszowianie w drugiej kolejce drużynowych mistrzostw Polski znów rozgromili rywali i są liderami.
Pilica Tomaszów – Start Gostyń 2:0 (5:0, 9:7, 2238:2157).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielny mecz w kręgielni OSiR był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Tadeusz Śliwiński, który przy remisie na torach, pokonał zdecydowanie kręglami 584:531 Karola Sellmana. Dobrze wypadł też Konrad Mocarski. Choć zremisował na torach, to minimalnie wygrał 571:566 z Adrianem Zagatą. Równie zacięty pojedynek stoczył Michał Dębicki z Jędrzejem Michalakiem. Tomaszowianin przy remisie wygrał 551:549. Łatwiej miał tylko Paweł Osiński, który ograł 3:1 i 532:511 KacpraMichalaka. Gospodarzom doszedł punkt meczowy za wygraną kręglami 2238:2157 i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Kręglarska ekipa Pilicy
***
Inne wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo
Podgórne – Dziewiątka Amica II Wronki
2:0 (3:2, 11:5, 2255:2156), Alfa-Vector II
– Dziewiątka Amica I 2:0 (5:0, 15:1,
2369:2201, Polonia 1912 Leszno – Tucholanka
Tuchola 2:0 (5:0, 11:5,
2349:2246), pauzował Sokół Brzesko.
Nowy rok zmagań i nowe zmiany. Najważniejsze z nich są takie, iż spotkania ligowe są krótsze, bowiem zredukowana liczbę zawodników, która bierze udział w meczu. W zeszłym sezonie było ich 6, w tym jest 4. Odjęto także punkty za kręgle. Drużyna, który zdobędzie ich więcej dodawany ma jeden punkt zamiast dwóch. Ligę poszerzono z 7 do 9 ekip.
W spotkaniu inaugurującym nowy sezon nasi chłopcy pokonali TKKF Sokół Brzesko 5:0. Tomaszowianie w składzie: Mocarski, Śliwiński, Osiński, Witek solidarnie wygrali swoje pojedynki, a także "kręgle" (2171 - 2044).
W miniony weekend "Piliczanie" stoczyli wyrównany pojedynek z drużyną KS Start Gostyń.
Konrad Mocarski pokonał Adriana Zagata 571 - 566. Paweł Osiński nie dał szans Kacprowi Michalakowi wygrywając z rywalem 532 - 511. W ślady kolegów poszedł Tadeusz Śliwiński, który znoakutował Karola Sellmana 584 - 531. Mecz zakończył wygrany pojedynek Michała Dębickiego z Jędrzejem Michalakiem 551 - 549. Wynik w kręglach 2238 - 2157 i w całej grze 5:0.
Pilica zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. 29 września o godzinie 12.30 nasi kręglarze rozpoczną mecz we Wronkach, gdzie zmierzą się z pierwszą drużyną "Dziewiątek".
Tabela:
1. Pilica 2 4 10-0
2. Alfa-Vector II 2 4 8-2
3. Alfa-Vector I 2 2 5-5
4. Dziewiątka II 2 2 5-5
5. Polonia 1 2 5-0
6. Start 2 2 4-6
7. Dziewiątka I 2 0 2-8
8. Tucholanka 1 0 1-9
9. Sokół 1 0 0-5
Wymarzona inauguracja
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 37 (1208) z 13 września 2013 r.
Udanie zaczęła sezon 2013-14 ekipa kręglarska Pilicy.
Tomaszowianie na inaugurację drużynowych mistrzostw Polski rozgromili rywali z Brzeska i zostali pierwszymi liderami.
Pilica Tomaszów – Sokół Brzesko 2:0 (4:4, 10:14, 3234:3205).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30
rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w
każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być
remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielnymecz w kręgielni przy ulicy Strzeleckiej był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Konrad Mocarski, który przy
remisie na torach strącił 564 kołków i choć tylko dwoma „oczkami” wygrał z Marcelim Kociołkiem, to miał najwyższy wynik.
Pozostali piliczanie wypadli średnio, ale mieli szczęście trafić na słabo dysponowanych rywali. Maciej Witek pokonał 3:1 i 535:501 Krzysztofa Sobola, Tadeusz Śliwiński ograł 3:1 i 540:502 Tomasza Sobola, a Paweł Osiński gładko rozbił 4:0 i 532:479 Krzysztofa Szubę i jego zmiennikaAntoniego Baniaka.
Gospodarzom doszły więc dwa punkty meczowe i odnieśli pierwsze zwycięstwo
w tym sezonie.
***
W pierwszej kolejce padły wyniki:
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 2314:2317), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka
Amica I 2:0 (3:2, 2133:2127),
Start Gostyń – Tucholanka Tuchola 2:0 (4:1,2077:2070),
pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Pierwszym liderem tabeli jest Pilica.
***
Mecze drugiej kolejki zaplanowane są na nadchodzący weekend. Pilica ponownie zagra we własnym obiekcie. W niedzielę o godz. 12.00 podejmować będzie
Start Gostyń.
***
Tytułu mistrza Polski będzie bronić Alfa-Vector, a wicemistrza Polonia 1912.
Pilica, która zdobyła brązowy medal, będzie próbowała wejść wyżej na podium.
W rozgrywkach superligi wystąpią te same kluby, które walczyły w minionym sezonie, ale zespołów będzie więcej, bo Alfa-Vector i DziewiątkaAmica wystawią po dwie drużyny.
Po raz drugi po rundzie zasadniczej odbędzie się jeden turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.

Kręglarze Pilicy. Stoją (od lewej): Paweł Osiński, Tadeusz Śliwiński, Konrad Mocarski, Maciej Witek i Szymon Klimek.
Wymarzona inauguracja
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 37 (1208) z 13 września 2013 r.
Udanie zaczęła sezon 2013-14 ekipa kręglarska Pilicy.
Tomaszowianie na inaugurację drużynowych mistrzostw Polski rozgromili rywali z Brzeska i zostali pierwszymi liderami.
Pilica Tomaszów – Sokół Brzesko 2:0 (4:4, 10:14, 3234:3205).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30
rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w
każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być
remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Niedzielnymecz w kręgielni przy ulicy Strzeleckiej był wyjątkowo udany dla tomaszowian.
Najlepiej w drużynie zaprezentował się Konrad Mocarski, który przy
remisie na torach strącił 564 kołków i choć tylko dwoma „oczkami” wygrał z Marcelim Kociołkiem, to miał najwyższy wynik.
Pozostali piliczanie wypadli średnio, ale mieli szczęście trafić na słabo dysponowanych rywali. Maciej Witek pokonał 3:1 i 535:501 Krzysztofa Sobola, Tadeusz Śliwiński ograł 3:1 i 540:502 Tomasza Sobola, a Paweł Osiński gładko rozbił 4:0 i 532:479 Krzysztofa Szubę i jego zmiennikaAntoniego Baniaka.
Gospodarzom doszły więc dwa punkty meczowe i odnieśli pierwsze zwycięstwo
w tym sezonie.
***
W pierwszej kolejce padły wyniki:
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Alfa-Vector II 2:0 (3:2, 2314:2317), Dziewiątka Amica II Wronki – Dziewiątka
Amica I 2:0 (3:2, 2133:2127),
Start Gostyń – Tucholanka Tuchola 2:0 (4:1,2077:2070),
pauzowała Polonia 1912 Leszno.
Pierwszym liderem tabeli jest Pilica.
***
Mecze drugiej kolejki zaplanowane są na nadchodzący weekend. Pilica ponownie zagra we własnym obiekcie. W niedzielę o godz. 12.00 podejmować będzie
Start Gostyń.
***
Tytułu mistrza Polski będzie bronić Alfa-Vector, a wicemistrza Polonia 1912.
Pilica, która zdobyła brązowy medal, będzie próbowała wejść wyżej na podium.
W rozgrywkach superligi wystąpią te same kluby, które walczyły w minionym sezonie, ale zespołów będzie więcej, bo Alfa-Vector i DziewiątkaAmica wystawią po dwie drużyny.
Po raz drugi po rundzie zasadniczej odbędzie się jeden turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.

Kręglarze Pilicy. Stoją (od lewej): Paweł Osiński, Tadeusz Śliwiński, Konrad Mocarski, Maciej Witek i Szymon Klimek.
Puchar Borów Tucholskich
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 28 (1199) z 12 lipca 2013 r.
Kręglarstwo klasyczne w wydaniu wakacyjnym

Michał Dębicki to silny punkt kręglarskiej ekipy Pilicy
W miniony weekend 6-7 lipca 2013 r. w Tucholi odbyły się zawody kończące sezon kręglarski 2012/2013. Był to już XXIX turniej rozgrywany tradycyjnie z okazji Dni Borów Tucholskich. Wystartowało 32 mężczyzn i 8 kobiet. W gronie tym znalazło się dwoje tomaszowian, którzy wypadli bardzo dobrze.
W rywalizacji panów wysoko uplasował się Michał Dębicki. Wynik 1099 punktów dał mu drugie miejsce. Zawodnik Pilicy wygrał eliminacje z rezultatem 558 pkt. Drugiego dnia kulał nieco słabiej i strącił 540 kręgli. W niedzielę znakomity występ miał Piotr Kieliba z Polonii 1912 Leszno, który przewrócił aż 584 kołków
i wygrał turniej z sumą 1129 pkt.
Wśród pań najlepsza była Dorota Orłowska. Tomaszowianka, reprezentująca barwy Dębinek Gdańsk, uzyskała 1076 pkt (557 + 519).
Pilica z brązem
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 25 (1196) z 21 czerwca 2013 r.
Do rywalizacji zgłosiło się tylko sześć męskich drużyn juniorskich. Dlatego w tym roku został zmieniony system rozgrywek. Zamiast turniejów eliminacyjnych odbył się jednodniowy finał w Tucholi.
Drużynowym mistrzem Polski juniorów została Dziewiątka – Amica z łącznym wynikiem 2123 pkt. Ekipa z Wronek wyprzedziła Polonię 1912 Leszno (2109) i Pilicę (2103). Jak widać, naszym kręglarzom do srebra zabrakło zaledwie siedmiu kręgli.
Dla tomaszowskiego klubu w tucholskiej kręgielni punktowali: Maciej Witek (541), Piotr Kozłowski (539), Paweł Osiński (510) oraz Daniel Piasecki (243), którego po dwóch torach zmienił Szymon Klimek (270).
W rywalizacji dziewcząt nie było piliczanek. Wygrała ekipa Alfa-Vector Tarnowo Podgórne przed Polonią Łaziska
i Dziewiątką Wronki.

W Tucholi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Kręglarstwie Klasycznym.
Przyzwoicie spisała się w nich ekipa juniorów Pilicy, zajmując trzecie miejsce.
21 medali na wrotkach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 25 (1196) z 21 czerwca 2013 r.
W weekend w Słomczynie odbyły się torowe mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Tomaszowianie zdobyli 21 medali.
Rywalizowano na profesjonalnym torze długości 166 m z podniesionymi łukami. W gronie blisko 280 zawodników z 13 klubów polskich oraz z zagranicy, było 38 reprezentantów IUKS Dziewiątka, którzy byli bardzo widoczni.
Indywidualnie najlepiej wypadła Karolina Bosiek, która w kategorii juniorek C wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie i raz była druga. Tomaszowianka wygrała biegi na 500 m i na 2000 m na punkty, a srebro zdobyła na 300 m.
Wicemistrzyniami Polski zostały kadetka Karolin Gąsecka na 500 m i juniorka B Aleksandra Kapruziak na 5000 m na eliminację. Ola zdobyła jeszcze trzy brązowe krążki na: 300 i 1000 m oraz na 5000 m na punkty. Na najniższym stopniu podium stał także i to aż trzykrotnie junior A Sebastian Król po wyścigach na 5000 m na eliminacje, na 1000 m i na 10000 m na punkty. Dwa brązy dołożył jeszcze junior A Jakub Piotrowski na 300 m i na 3000 m na eliminacje (choroba wykluczyła go ze startu w drugim dniu zawodów).
W sztafetach amerykańskich tomaszowianie zdobyli osiem medali, ale zabrakło najcenniejszego. Sześć sztafet musiało zadowolić się wicemistrzostwem. Są to: juniorki C w składzie: Bosiek, Natalia Jabrzyk i Izabela Tejchman, kadetki: Gąsecka, Iga Kapruziak i Katarzyna Ulkowska, juniorki B: A. Kapruziak i Amanda Kaczmarek, juniorzy B: Mateusz Aftyka, Mateusz Owczarek i Michał Dziubiński, juniorzy A: Król i Damian Śmigiel oraz seniorki: Agata Jabłońska i Katarzyna Bastrzyk.
Brązowe medale zdobyły dwie sztafety: drugi zespół juniorek B: Natalia Kowalska i Magdalena Bednarek oraz juniorzy C: Wiktor Grzybek, Patryk Kacperek i Oskar Ślusarski.
Poza klasyfikacją mistrzostw Polski prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, w której punktowali również wrotkarze z Ukrainy. W wieloboju juniorek C srebrny medal zdobyła Bosiek. Brązowe krążki dołożyli Ola Kapruziak i Król.
Zarząd IUKS Dziewiątki i wrotkarze dziękują staroście tomaszowskiemu i rodzicom za pomoc przy organizacji wyjazdu na mistrzostwa do Słomczyna.
Zawodników do startów przygotowywali: Rafał Brzostowicz, Jolanta i Wiesław Kmiecikowie, Jaromir Radke i Marcin Jabłoński. Trenerzy zapraszają wszystkich chętnych do uprawiania tak atrakcyjnej dyscypliny jak wrotkarstwo szybkie. Treningi odbywają się codziennie na torze OSiR przy ul. Strzeleckiej.
Kolejne zawody wrotkarskie odbędą się dopiero w połowie sierpnia. W Gdańsku rozegrane zostaną długodystansowe mistrzostwa Polski. Seniorzy i juniorzy rywalizować będą w maratonie, a młodzież w półmaratonie.

Tomaszowska ekipa wrotkarska na zawodach w Słomczynie
Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie zdobył w Tucholi nasz zespół w składzie :
- Maciej WITEK
- Piotr KOZŁOWSKI
- Paweł OSIŃSKI
- Szymon KLIMEK
- Daniel PIASECKI
Patrząc na składy poszczególnych zespołów i dorobek zawodników, juniorzy "Polonii 1912" Leszno powinni bez większych kłopotów zostać mistrzami kraju w drużynie. Początek turnieju mistrzowskiego na kręgielni w Tucholi zresztą na taki scenariusz wskazywał. Słabe jedno ogniwo w zespole sprawiło jednak, że sam finisz turnieju przekształcił się w swoisty horror.
Pierwszym zawodnikiem "Polonii 1912" Leszno desygnowanym do gry był Bartosz Włodarczyk. I po jego grze było ok. Bartek rozkręcał się i grając bez większych potknięć zakończył swój start z wynikiem 543 kręgli. I jedynie Marcin Szostok z Łazisk z wynikiem 537 był jako takim rywalem dla "Włodarza". Pozostali zawodnicy wypadli znacznie słabiej.
Drugim "polonistą" na torach w Tucholi był Michał Szulc. "Buliś" przez dwa tory grał przeciętnie ale gdy złapał właściwy rytm gry, to także odjechał rywalom. Wynik 545 kręgli to znów najwyższy rezultat całego bloku i w konsekwencji duża już przewaga nad rywalami wynosząca 65 nad drugim zespołem i więcej kręgli nad pozostałymi drużynami.
Schody zaczynają się w trzecim bloku. Adrian Szulc kompletnie sobie nie radzi na torach i już po 52 rzutach zostaje zmieniony przez Filipa Glapiaka. Filip stara się odrobić straty poniesione przez "Adisa" ale w tym bloku "Polonia 1912" zalicza tylko wynik 493, co przy lepszej postawie rywali sprawia, że przewaga wciąż prowadzącej "Polonii" Leszno spada do kilkunastu kręgli nad trzema zespołami walczącymi jeszcze o medale. Niby niewiele ale przecież w grze jest jeszcze Mikołaj Konopka. A w tym bloku najwięcej po grze Jarosława Przytarskiego na poziomie 553 kręgli zyskała "Tucholanka".
Grający w ostatnim bloku Mikołaj Konopka niestety zalicza jeden ze słabszych startów w całym, bardzo przecież udanym sezonie. Słabsza dyspozycja "Kreta" przy dobrej grze rywali sprawia, że w pewnym momencie 4 zespoły walczą o medale i kolejność może być tak naprawdę każda. W grze są "Polonia", "Pilica", "Tucholanka" i "Dziewiątka". Gospodarze z Tucholi jednak w pewnym momencie nie dotrzymują kroku i wiadomo przed ostatnim torem kto zdobędzie medale. Nie wiadomo tylko jaka będzie kolejność. Wojnę nerwów najlepiej wytrzymuje Bartosz Krug, który najlepszym wynikiem Mistrzostw (568) wyprowadza "Dziewiątkę" na 1 miejsce, przed "Polonią 1912" i "Pilicą". Mikołaj Konopka zbija tylko 528 kręgli. Nie dość, że wynik jak na niego słaby, to jeszcze zawodnik z Leszna nie potrafi na torze powstrzymać negatywnych emocji.
Drużynowym Mistrzem Polski juniorów zostaje "Dziewiątka - Amica" Wronki z wynikiem końcowym 2123 przed "Polonią 1912" Leszno (2109) oraz "Pilicą" Tomaszów (2103). Końcowe wyniki mogą być trochę mylące, bo walka trwała praktycznie do przedostatniego rozbicia i mniej więcej na etapie 113-115 rzutu wygrać mógł jeszcze każdy z 3 medalowych zespołów.
Juniorki "Polonii 1912" Leszno jechały na turniej mając najmłodszy zespół w gronie uczestników Mistrzostw. Same juniorki młodsze, w tym 3 grające pierwszy sezon w tej kategorii, pojechały by spróbować powalczyć być może o medal brązowy. Nie udało się ale kolejne doświadczenia zostały zdobyte.
Pierwsza na torach pojawiła się Natalia Włodarczyk uzyskując rezultat 491 kręgli. Szkoda gry do zbieranych na torze drugim bo 500 było do zagrania, co na torach w Tucholi podczas tych Mistrzostw było wynikiem trudnym do wywalczenia dla wielu zawodniczek i zawodników. Wystarczy zresztą prześledzić protokół. Na tle dość przeciętnej gry wyróżniła się Aneta Szostek z Łazisk - zdecydowanie najlepsza zawodniczka Mistrzostw, która uzyskała wynik 559.
W drugim żeńskim bloku Anna Matecka dołożyła do dorobku "Polonii 1912" 494 kręgle. I tu powinna być "pięćsetka" ale zbiórki i rzuty zerowe nie pozwoliły Ani na uzyskanie takiego wyniku. W tym bloku najwyższy rezultat to 514 kręgli, więc większych różnic między zawodniczkami nie było.
Trzecia w "Polonii" Jolanta Stępczak uzyskała rezultat 515 kręgli. To jej rekord życiowy uzyskany na zawodach a mogło być lepiej, gdyby nie seria "dziur" do kręgla nr 3 na trzecim torze. Ale z postawy Joli i jej spokojnej gry można być zadowolonym, a po jej starcie "polonistki" przesunęły się na 4 miejsce.
Ostatnia w grze Dorota Kwapisz tym razem niestety nie pociągnęła wyniku zespołu. Niezła gra do zbieranych nie pozwoliła odrobić strat poniesionych przez Dorotę przy grze do pełnych. Wynikiem 478 Dorota zakończyła w sumie udany dla niej sezon i szkoda, że ten ostatni start w sezonie 2012/2013 wypadł blado w jej wykonaniu.
"Polonia 1912" Leszno z wynikiem 1978 kręgli zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach. Zwyciężył faworyt: "Alfa-Vector" Tarnowo Podgórne z wynikiem 2112 dysponując najbardziej doświadczonym i wyrównanym teamem. Srebro dla "Polonii" Łaziska (2077) ze świetną Anetą Szostek i równo grającą pozostałą trójką. Brąz dla zespołu z Wronek, choć kapitalnie finiszująca Izabela Szczukowska z "Tucholanki" był bardzo blisko odrobienia strat do "Dziewiątki" Ostatecznie drużynie z Wronek udało się obronić 3 pozycję z wynikiem 2029, o 3 kręgle przed "Tucholanką" (2026).
Srebrny medal juniorów młodszych w Tarnowie Podgórnym
W Dzień Dziecka w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
W godzinach porannych rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Niestety tylko 3 kluby zdecydowały się na wystawienie drużyn w rywalizacji juniorek młodszych. O tytule zdecydowały ostatnie zawodniczki w drużynach bo do ostatniego bloku zawodów rywalizacja była zacięta i właściwie wszystkie drużyny miały prawo myśleć jeszcze o zwycięstwie. Najlepszą drużyną została ostatecznie najlepiej dysponowana tego dnia Tucholanka Tuchola. Na drugim miejscu, lepszymi zbieranymi, była drużyna gospodarzy Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Pechowo więc start zakończyła Polonia 1912 Leszno.
Poziom rywalizacji juniorów młodszych był na pewno ciekawszy bo tu wystartowało siedem klubów. Tego dnia jednak kręgielnia w Tarnowie była wymagająca dla młodych kręglarzy. Wyniki nie mogły zadawalać nikogo a o zwycięstwie zdecydowała najrówniejsza dyspozycja zawodników w poszczególnych drużynach. W tym elemencie zdecydowane zwycięstwo należało się drużynie Dziewiątki-Amica Wronki. Ta drużyna dość pewnie zwyciężyła Pilicę Tomaszów Mazowiecki oraz Start Gostyń.

Podczas dekoracji zawodów Prezesi: Bernard Broński, Jan Majchrzak oraz Maciej Kląskała uhonorowali parę Mistrzów Świata z Zalaegerszeg: Kamila Kozłowskiego i Pawła Osińskiego. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe pucharki oraz stroje reprezentacji.

Pilica na brązowo
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1192) z 24 Maja 2013 r.

Kręglarska ekipa Pilicy podczas dekoracji po finale w Tarnowie Podgórnym.
Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski obronił pewnie Alfa-Vector Komputronik Tarnowo Podgórne. Wicemistrzem jest Polonia 1912 Leszno, a brązowy medal przypadł Pilicy.
Tomaszowie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem był powrót na podium, bo przed rokiem zajęli czwarte miejsce. Były jednak nadzieje na cenniejszy krążek.
System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach - mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
Tabela po lidze:
1. Alfa-Vector 12 30 78,5-17,5
2. Polonia 12 22 61,5-34,5
3. Pilica 12 19 57-39
4. Start 12 13 41,5-54,5
5. Tucholanka 12 9 33-63
6. Dziewiątka 12 8 35,5-60,5
7. Sokół 12 4 29-67
Ostatnim akordem rozgrywek był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u lidera w Tarnowie Podgórnym. Ale te zawody miały niewielki wpływ na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli.
W finale najlepsi okazali się kręglarze z Leszna, którzy łącznie strącili 3515 kręgli. Drugi wynik mieli gospodarze - 3451 pkt, ale po przeliczeniu obie drużyny otrzymały za finał po 7 punktów meczowych.
Trzecie miejsce zajęła Pilica, która z wynikiem 3338 zarobiła 4 punkty. Czwarty był Start Gostyń ? 2 pkt (3076).
Dla Pilicy punktowali: Konrad Mocarski 602, Tadeusz Śliwiński 588, Maciej Witek 577, Paweł Osiński 564, Piotr Kozłowski 534, Szymon Klimek 245 i Krzysztof Dębiec 228.
Tabela końcowa:
1. Alfa-Vector 37
2. Polonia 29
3. Pilica 23
4. Start 15
Pilica zdobyła prawo startu w europejskim Pucharze NBC.
Pilica na brązowo
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1192) z 24 Maja 2013 r.

Kręglarska ekipa Pilicy podczas dekoracji po finale w Tarnowie Podgórnym.
Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski obronił pewnie Alfa-Vector Komputronik Tarnowo Podgórne. Wicemistrzem jest Polonia 1912 Leszno, a brązowy medal przypadł Pilicy.
Tomaszowie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem był powrót na podium, bo przed rokiem zajęli czwarte miejsce. Były jednak nadzieje na cenniejszy krążek.
System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach - mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
Tabela po lidze:
1. Alfa-Vector 12 30 78,5-17,5
2. Polonia 12 22 61,5-34,5
3. Pilica 12 19 57-39
4. Start 12 13 41,5-54,5
5. Tucholanka 12 9 33-63
6. Dziewiątka 12 8 35,5-60,5
7. Sokół 12 4 29-67
Ostatnim akordem rozgrywek był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u lidera w Tarnowie Podgórnym. Ale te zawody miały niewielki wpływ na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli.
W finale najlepsi okazali się kręglarze z Leszna, którzy łącznie strącili 3515 kręgli. Drugi wynik mieli gospodarze - 3451 pkt, ale po przeliczeniu obie drużyny otrzymały za finał po 7 punktów meczowych.
Trzecie miejsce zajęła Pilica, która z wynikiem 3338 zarobiła 4 punkty. Czwarty był Start Gostyń ? 2 pkt (3076).
Dla Pilicy punktowali: Konrad Mocarski 602, Tadeusz Śliwiński 588, Maciej Witek 577, Paweł Osiński 564, Piotr Kozłowski 534, Szymon Klimek 245 i Krzysztof Dębiec 228.
Tabela końcowa:
1. Alfa-Vector 37
2. Polonia 29
3. Pilica 23
4. Start 15
Pilica zdobyła prawo startu w europejskim Pucharze NBC.
Tomaszowianin mistrzem świata
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1191) z 17 Maja 2013 r.
Paweł Osiński z Pilicy i Kamil Kozłowski z Polonii 1912 Leszno w tandemie zdobyli złote medale mistrzostw świata juniorów
młodszych, które od piątku
są rozgrywane na Węgrzech.
Od 10 do 25 maja w Zalaegerszeg odbywają się mistrzostwa świata w kręglarstwie klasycznym. Najpierw węgierscy kibice oglądali młodzież, która rywalizowała indywidualnie i drużynowo oraz
w sprintach i tandemach. W tej ostatniej konkurencji Polacy święcili tryumfy.
W reprezentacji Polski U-18 znalazł się Paweł Osiński z Pilicy, który przed tygodniem został podwójnym mistrzem kraju. Teraz razem z K. Kozłowskim
z Leszna w konkurencji tandemów niespodziewanie zdobył złoty medal.
Droga Polaków na szczyt podium nie była łatwa. Najpierw pokonali kolegów
z drużyny Karola Stellmana i Dawida Kupca 2:0, a później zremisowali z Czechami i Węgrami, pokonując ich dopiero po dogrywkach odpowiednio 14:10 i 13:0. W półfinale naszym reprezentantom poszło bardzo dobrze i ograli Słoweńców 2:0. W ścisłym finale znów była zacięta walka i remis. Ostatecznie Polacy pokonali Austriaków w dogrywce 14:12.
Pierwsza część mistrzostw zakończyła się 15 maja finałami indywidualnymi juniorów, ale nie poznaliśmy rezultatów Polaków przed zamknięciem naszej gazety.
W piątek w Zalaegerszeg rozpoczną drużynowe mistrzostwa świata seniorów. Najpierw reprezentacje rozegrają mecze w fazie grupowej, następnie będzie rywalizacja pucharowa, która wyłoni najlepsze drużyny świata. W reprezentacji Polski jest Tadeusz Śliwiński z tomaszowskiej Pilicy.
PAWEŁ OSIŃSKI (KS Pilica) w parze z Kamilem KOZŁOWSKIM (Polonia 1912 Leszno) zdobyli złoty medal X. Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w kręglarstwie!!!!!!!
PAWEŁ OSIŃSKI( KS Pilica) w parze z Kamilem KOZŁOWSKIM ( Polonia 1912 Leszno) zdobyli złoty medal X. Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w kręglarstwie !!!!!!!
Które aktualnie odbywają się ( 9-15.05.2013 r. ) w Zalaegerszeg - Węgry

Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







