Aktualności
09.11.-12.11.2017r. XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu
Gostyń zdobyty.
W dniach 09.11.-12.11.2017. w Gostyniu został rozegrany międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Bardzo dobrze wypadli w nim kręglarze Pilicy zdobywając czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Zawody odbywały się na wysokim kręglarskim poziomie oraz w dużej obsadzie zawodników, bo łącznie wystąpiło ich aż 149. Do ścisłego finału mogło się zakwalifikować tylko 8 młodziczek, 10 młodzików, 8 juniorek młodszych i 10 juniorów młodszych. Do finału młodziczek na 1 miejscu z wynikiem 507 kręgli zakwalifikowała się nasza aktualna wicemistrzyni Polski Małgorzata Kompa, która po ciężkim boju w finale ustanawiając swoją kolejną życiówkę strąciła 522 i wygrała zawody w konkurencji młodziczek.
Hala, o jakiej marzyli łyżwiarze
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Arenę Lodową tomaszowianie zwiedzali masowo w czwartek, a później szczelnie wypełnili jedyną dostępną trybunę i dopingowali panczenistów, najgoręcej tych z Tomaszowa
W trakcie mistrzostw Polski tomaszowianie szczelnie zapełnili jedyną dostępną trybunę
Roland Cieślak: Przede mną walka o wyjazd do Pjongczang
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Pani Stanisława jako pierwsza z naszego miasta wystartowała na zimowych igrzyskach. - Minęło ponad 40 lat. Od tamtego czasu w łyżwiarstwie wszystko się zmieniło. Rosną nowe pokolenia panczenistów. Dzięki nowej hali będziemy mieli kolejnych olimpijczyków - mówi S. Wąchała.
Zawodnik KS Pilica zdobył w mistrzostwach Polski dwa brązowe medale - na dystansie 10 km i biegu masowym. W tej drugiej specjalności będzie walczył o kwalifikację olimpijką na zawodach Pucharu Świata.
- Rywalizacja w biegu masowym była bardzo wyrównana. Szczególnie na ostatnim okrążeniu.
- Na ostatnią rundę wjechałem pierwszy, ale na wirażu wyprzedził mnie Marcin Bachanek. Jechałem tuż za nim i czułem, że jeszcze mogę wyjść przed niego. Jednak na ostatnim wirażu już trochę mnie usztywniło, w nogach poczułem trudy wyścigu. Trzymałem się jak mogłem. Na finiszu wyprzedził mnie jeszcze dysponujący dużą szybkością Konrad Niedźwiedzki. Gdybym przed ostatnią rundą zyskał przewagę, wtedy mógłbym myśleć o końcowym zwycięstwie. A tak na finiszu trudno mi było wygrać z Marcinem i Konradem, którzy są lepszymi sprinterami. Bieg był mocny, starałem się trzymać czołówki. W sumie jestem zadowolony z tego brązowego medalu.
Stanisława Wąchała: Czas odkurzyć łyżwy i znowu jeździć
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Pani Stanisława jako pierwsza z naszego miasta wystartowała na zimowych igrzyskach. - Minęło ponad 40 lat. Od tamtego czasu w łyżwiarstwie wszystko się zmieniło. Rosną nowe pokolenia panczenistów. Dzięki nowej hali będziemy mieli kolejnych olimpijczyków - mówi S. Wąchała.
Stanisława Pietruszczak-Wąchała czeka na kolejnych łyżwiarskich olimpijczyków z Tomaszowa
Była pierwszą reprezentantką Tomaszowa na zimowych igrzyskach
Karolina Bosiek: Jeszcze nie myślę o igrzyskach
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
17-letnia tomaszowianka uważana jest za jeden z największych talentów łyżwiarskich w Polsce. Na inauguracji hali w swoim
rodzinnym mieście zdobyła srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Teraz przed Karoliną walka o przepustkę olimpijską.
- Gratulacje. Zostałaś wicemistrzynią Polski na dystansie 3000 m. Wygrałaś z wicemistrzyniami olimpijskimi z Soczi.
Zdobyłaś też niespodziewanie
brąz na 1000 m. Dobrze spisałaś się też na 1500 m, zajmując piąte miejsce. Tuż za podium byłaś w biegu masowym, gdzie znakomicie finiszowałaś i zbierałaś punkty. Musisz być zadowolona.
- Chciałam jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością. Na zawody przyszła rodzina i znajomi, liczyli na mnie. Chyba nie zawiodłam. Mistrzostwa były dla mnie udane. Medal w gronie seniorów to duży sukces, ale zawsze pozostanie pewien niedosyt. Mogłam pojechać troszeczkę lepiej.
Natalia Czerwonka: Zapisałam się w historii
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Trzy lata temu wicemistrzyni olimpijska z Soczi podczas treningu rowerowego (w okolicach Rzeczycy) zderzyła się z ciągnikiem. Uraz kręgosłupa mógł zakończyć jej karierę. Nie poddała się, wróciła! Dzisiaj jest najlepszą łyżwiarką w Polsce. Zdobyła w Tomaszowie trzy złote medale. Pod okiem Arkadiusza Skonecznego (tomaszowianina) przygotowuje się do igrzysk.
- Zdobyła pani pierwszy, historyczny złoty medal w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. W sumie aż trzy krążki z najcenniejszego kruszcu (na 500, 1000 i 1500 m). W sprincie ustanowiła pani pierwszy rekord nowego obiektu (39,52 s). Jak się jeździło po nowym torze?
- W pewnym sensie zapisałam się w historii tego obiektu. To na pewno powód do zadowolenia. Nawierzchnia toru w Inzell (kadra trenowała przed mistrzostwami w hali w Bawarii - przyp. red.) była znacznie lepsza. Można było się tam lepiej ślizgać.
Arkadiusz Skoneczny: Może kiedyś wrócę do Tomaszowa
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Przygodę łyżwiarską zaczynał w rodzinnym Tomaszowie. Był obiecującym panczenistą, później fizjoterapeutą sportowców. W końcu został trenerem jednej z najlepszych zawodniczek w kraju, która na mistrzostwach nie miała sobie równych.
- Gratulacje. Pana podopieczna Natalia Czerwonka jest największą gwiazdą tomaszowskich mistrzostw. Dobra dyspozycja na pewno cieszy
- Dziękuję bardzo. Właściwie start w Tomaszowie był dla nas jednym z etapów przygotowań do sezonu olimpijskiego. Niebawem Natalia wystartuje w Pucharach Świata, które będą ważnymi sprawdzianami przed igrzyskami. Dopiero tam ma zaprezentować najwyższą dyspozycję.
- Można powiedzieć, że przeszedł pan całą drogę łyżwiarską. Najpierw jako zawodnik KS Pilica...
Artur Waś: Lód w Tomaszowie będzie szybszy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
Najlepszy polski sprinter, należący do światowej czołówki, pokazał w Tomaszowie moc. Nie miał sobie równych na dystansie 500 m.
Startował pan chyba we wszystkich halach lodowych na świecie. W końcu się pan doczekał takiego obiektu w Polsce.
- Muszę przyznać, że jako warszawiak byłem za budową hali w stolicy. Wtedy mówiło się też o Zakopanem, pojawiała się również kandydatura Tomaszowa. Jednak wiele osób się zastanawiało, czy ta trzecia opcja w ogóle ma sens.Teraz zrozumiałem, że to był najlepszy wybór. Głównie dlatego, że w pobliżu jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Hala w Tomaszowie jest na światowym poziomie. Z domu mogę dojechać tutaj w godzinę.
- A jak się pan czuje w nowym obiekcie? Będzie pan tutaj częściej przyjeżdżał?
Srebrna Karolina, brązowy Roland - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu mistrzowskim w tomaszowskiej Arenie Lodowej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
W miniony weekend największym wydarzeniem sportowym Tomaszowa były 32. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach i 86. w Wieloboju. Od piątku do niedzieli panczeniści ścigali się na pierwszym w kraju krytym torze, czyli w nowo wybudowanej Arenie Lodowej. Większych niespodzianek nie było. Medale zdobywali faworyci, choć trzeba zauważyć, że do krajowej czołówki przebojem wdarła się Karolina Bosiek z Pilicy. Tomaszowianka zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy. O dwa brązowe krążki postarał się Roland Cieślak. Aż czterokrotnie stawał na podium Mateusz Owczarek, ale w kategorii młodzieżowej. Mistrzostwa w Tomaszowie zgromadziły na starcie prawie całą krajową czołówkę. Zabrakło tylko Zbigniewa Bródki z Błyskawicy Domaniewice. Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m zrezygnował z udziału w zawodach z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego. Pod jego nieobecność wśród panów gwiazdami byli Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki, a wśród pań Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska.
W końcu mamy swoją halę
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
- cieszą się łyżwiarze
Luiza Złotkowska
(wicemistrzyni olimpijska): Będę miała blisko na treningi
- Dla takich zawodników jak ja, to ogromne przeżycie wystartować pierwszy raz w hali w Polsce. Długo musieliśmy czekać na ten moment. Pamiętam, że jak zaczynałam łyżwiarską karierę, były zapowiedzi, że powstanie taki obiekt.Było mnóstwo planów. Na początku hala miała być budowana w Warszawie, później w Zakopanem, aż w końcu powstała w Tomaszowie Maz. Byłam tutaj nieco ponad rok temu, na wmurowaniu kamienia węgielnego. Wtedy zapowiadano, że mistrzostwa Polski w październiku 2017 r. odbędą się na nowym obiekcie i będziemy mogli trenować tutaj już przed igrzyskami. Nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Ale jest, ku mojemu zaskoczeniu. Nie jest to jeszcze najszybszy lód w Europie, ale na pewno najszybciej wybudowana hala na Starym Kontynencie. Dla mnie to dobrze, że hala powstała w Tomaszowie. Mieszkam w Grodzisku Maz., będę miała bardzo blisko na zgrupowania i zawody. Nawet w 50 min. można dojechać. Więcej czasu będą mogła też spędzić w domu. Między startami w Pucharach Świata nie będziemy musieli przerywać cyklu treningowego, tylko ćwiczyć w hali, w kraju. To bardzo ważne. Od początku listopada zaczynamy starty w PŚ, a później już bezpośrednie przygotowania do igrzysk.
Udany start sezonu - Kreglarstwo sportowe młodzieży w Pilicy Tomaszów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1422) z 3 listopada 2017 r.
W Tucholi odbył się Młodzieżowy Puchar BorówTucholskich w kręglarstwie klasycznym, zaliczany do Grand Prix Polski młodzików i juniorów młodszych.Z przedstawicieli Pilicy Tomaszów, najlepiej wypadła Angelika Wojtaszek, zajmując drugie miejsce.
Kręglarze Pilicy w Tucholi
W końcu wchodzimy na łyżwiarskie salony
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.
Cieszy się Jaromir Radke. - Czekałem na tę chwilę ponad 30 lat. Jako zawodnik widziałem, jak budują hale w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Z czasem takie obiekty powstały na całym świecie, a my ciągle czekaliśmy. W końcu spełniło się moje marzenie z dzieciństwa - dodaje olimpijczyk z Lillehammer i Albertville.
W hali w Hamar Polacy zawsze czuli się jak u siebie. Na zdjęciu Jaromir Radke i trener Wiesław Kmiecik przyjmują gratulacje po zdobyciu medalu mistrzostw Europy w 1994 r.
HALA CZYNNA MISTRZOSTWA W PIĄTEK - Arena lodowa gotowa na przyjęcie sportowców
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 43 (1421) z 27 października 2017 r.
14 MIESIĘCY Tyle trwała budowa hali. To ogromne tempo.
Można odetchnąć z ulgą - hala jest gotowa.
Wydane zostało już pozwolenie na jej użytkowanie.
W czwartek (26.10.) można ją zobaczyć, bo w godz. 17.00-20.00 będzie Dzień Otwarty Areny Lodowej.
Prezydent Marcin Witko, w trosce o szczegóły, zbiera - jak widać na zdjęciu - ostatni pyłek.
Pierwszy występ tomaszowskich kręglarzy w sezonie 2017/18.
W dniach 21.-22.10.2017r. w Tucholi odbył się ogólnopolski Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich zaliczany od tego sezonu jako Grand Prix Polski dla młodzików i juniorów młodszych w kręglarstwie klasycznym. Nasze miasto reprezentowała siedmioosobowa grupa juniorek i juniorów młodszych. Pierwszy start po wakacyjnym roztrenowaniu wypadł całkiem nieźle. Angelika Wojtaszek zajęła w nim 2 miejsce strącając w eliminacjach 545 kręgli i w finale 510, a nasza debiutantka w tej kategorii Daria Zdulska 6 miejsce 523 i 499. Mateusz Goździk był 4 strącając 525 i 533 , a Filip Skalski 10 strącając 520 i 494.
Dalsze miejsca naszych zawodników to:
Joanna Pawłowska 9 miejsce 501 kręgli, Szymon Kosz 14 miejsce 500, Katarzyna Paduszyńska 19 miejsce 434.
Zawodnicy i trener bardzo dziękują firmie Artom oraz Firmie Budowlanej Jacek Lasota, sponsorom dzięki którym wyjazd był możliwy.
Zdążą na mistrzostwa?
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.
W Tomaszowie powstaje pierwsza w Polsce hala z torem łyżwiarskim. Pierwsze zawody już za tydzień 28-29.10.2017r., a lodu nie ma. Czy budowlańcom uda się wyprzedzić łyżwiarzy?
W hali z torem łyżwiarskim ciągle trwają roboty, a urządzenia mrożące do środowego (18.10) południa nie zostały włączone. Później przypłynęły dobre wieści. Jak informuje Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, po południu rozpoczęło się powolne mrożenie. Temperatura glikolu obniżana jest o pół stopnia C na godzinę. Tworzenie tafli lodu powinno rozpocząć się za dwa dni.
Czekamy na lód w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.

Trener Wiesław Kmiecik chciałby już wyjść ze swoimi podopiecznymi na lód w Tomaszowie
...mówi Wiesław Kmiecik, trener kadry młodzieżowej panczenistów. Pod jego okiem trenują nasze nadzieje olimpijskie - Karolina Bosiek i Roland Cieślak, którzy mają duże szanse na zakwalifikowanie się do igrzysk w Pjongczang.
Do najważniejszej imprezy czterolecia pozostało już niespełna cztery miesiące. - Teraz każdy dzień jest bardzo ważny. Nie możemy sobie pozwolić na przerwy w treningu na lodzie.
Rekord Polski juniorek naszej Karoliny Bosiek - Łyżwiarstwo szybkie – sezon olimpijski szybko się zbliża
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 42 (1420) z 20 października 2017 r.
Karolina Bosiek na torze lodowym w Lillehammer
Zmarł Wacław Marażewski
20.09.2017 r. zmarł Wacław Marażewski, trener i działacz z Pilicy Tomaszów Mazowiecki.

Wacław Marażewski
Pogrzeb, odbędzie się 23 września 2017 r, o godz 11.oo na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Smutnej.
Wacław Marażewski urodził w 19 września 1935 r. w miejscowości Lipie w gminie Czerniewice. Po ukończeniu szkoły podstawowej, zawodowej, rozpoczął pracę w zakładzie „Wistom” w Tomaszowie Mazowieckim.
W pracy zawodowej w „Wistomie” dał się poznać jako pracowity, ambitny pracownik oraz aktywny sportowiec. Był członkiem sekcji bokserskiej, piłki nożnej, lekkoatletyki Klubu Sportowego „Pilica”. Szczególnie upodobał sobie sekcję boksu. Kibice pamiętają jego sparingi w wadze piórkowej z późniejszym mistrzem olimpijskim Janem Szczepańskim. Po zakończeniu kariery sportowej poświecił swój czas wolny działalności społecznej. Dał się poznać jako przyjaciel i wychowawca młodzieży. Był wieloletnim kierownikiem i dobrym duchem sekcji kręglarskiej KS „Pilica”. To on pomagał kręglarzom przetrwać w trudnych chwilach jeszcze na starej kręgielni dwutorowej nad rzeką Pilicą.
Kręglarska młodzież w natarciu - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym 27-28.05.2017r. Łaziska Górne
W dniach 27-28.05.2017r. na zmodernizowanej 6-cio torowej kręgielni w Łaziskach Górnych odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach udział brały cztery województwa: śląskie - reprezentowane przez KS Polonia Łaziska Górne, małopolskie - BOSiR Brzesko, dolnośląskie - UKS Jedynka Świebodzice oraz łódzkie - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pilicy Tomaszów wygrywając te zawody po raz szósty z rzędu, zdobywając dla klubu i województwa łódzkiego 22,5 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego przed śląskim 19 pkt, małopolskim 18,5 oraz dolnośląskim 4.
Brązowa Julia Sidło
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1399) z 26 maja 2017 r.
Kreglarstwo klasyczne po tomaszowsku w wydaniu młodzieżowym
W niemieckim Dettenheim trwają Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym wszystkich kategorii wiekowych. Na początek startowała młodzież. W reprezentacji Polski juniorów znalazła się grupa kręglarzy tomaszowskiej Pilicy. Najlepiej z nich spisała się Julia Sidło, która wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amiki Wronki zdobyła brązowy medal w żeńskich tandemach. Był to pierwszy medal Polaków w tych zawodach, ale nie ostami.
Polki zaczęły turniej od ogrania pary z Włoch 2:0. W ćwierćfinałowym pojedynku z Rumunkami nasze zawodniczki zagrały na remis w setach i o zwycięstwie decydowały rzuty zwycięstwa. Nasze juniorki miały więcej zimnej krwi i wygrały.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)




















