Aktualności
Porażka kręglarzy KS Pilica z Alfa-Vector II
Porażka kręglarzy KS Pilica 1 : 4 z Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne w SUPERLIDZE.

Tabela:
1. Polonia 8 16 33-7
2. Alfa-Vector II 8 12 29-11
3. Alfa-Vector I 8 12 25,5-14,5
4. Pilica 8 10 26-14
5. Start 8 6 14-24
6. Dziewiątka II 8 6 15-25
7. Dziewiątka I 8 4 14-26
8. Sokół 8 4 13,5-26,5
9. Tucholanka 8 2 8-32
5 stycznia 2014r. ruszy runda rewanżowa. Mecze dziesiątej kolejki zaplanowane są na 5 stycznia. Pilica pojedzie do Brzeska na pojedynek z Sokołem.
Ola Kapruziak w Pucharze Świata - Łyżwiarstwo szybkie. Udany weekend dla tomaszowskich panczenistów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 51-52 (1222-1223) z 13 grudnia 2013 r.

Łyżwiarki IUKS 9: Iga Kapruziak, Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek
W miniony weekend w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. W reprezentacji Polski znalazła się jedna zawodniczka Pilicy Tomaszów. Aleksandra Kapruziak występ u podnóża Tatr zaliczy do udanych. W zakopiańskiej imprezie startowało około 140 juniorek i juniorów z 18 państw, w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski. Najlepsi okazali się Holendrzy, którzy zdobyli 20 medali: 10 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe medale. Polacy trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Medalem Pucharu Świata może pochwalić się Kapruziak. Tomaszowianka razem z Patrycją Zachariasz i Kają Ziomek zajęły trzecie miejsce w sprinterskim biegu drużynowym. W startach indywidualnych Ola była dwukrotnie czwarta w biegach na 500 i 1000 m oraz zajęła piąte miejsce w wyścigu na 1500 m. Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim rozgrywany jest z podziałem na trzy strefy: europejską, azjatycką i amerykańską. Cały cykl zakończy się finałowymi startami w norweskim Bjugn (1-2 marca). Kolejna edycja europejska odbędzie się 25-26 stycznia w Innsbrucku.
***
W sobotę i niedzielę w Tomaszowie odbyły się zawody Pucharu Polski i Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowscy panczeniści pokazali się z dobrej strony. Wzawodach pucharowych startowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów
była słabiutka. W sobotę na 500 m dominowały tomaszowianki.Wygrała Karolina Bosiek 44,16 przed Karoliną Gąsecką 45,11 i Eweliną Cieślik 45,53. Piąta był Iga Kapruziak 48,67, szósta Katarzyna Ulkowska 48,70, ósma Agata Jabłońska 48,99, a dziewiąta Amanda Kaczmarek 49,85.
Na 1500 m kolejność na podium była taka sama: 1. Bosiek 2.21,27 (rek. życiowy), 2. Gąsecka 2.22,91, 3. Cieślik 2.27,69, 4. Kapruziak 2.32,70, 7. Ulkowska 2,38,80, 8. Natalia Kowalska.
W niedzielę w drugim biegu na 500 m nasze najlepsze łyżwiarki nie startowały. Jechała tylko Kaczmarek i była czwarta 49,54.
1000 m: 1. Bosiek 1.30,26, 2. Cieślik 1.33,33, 3. Gąsecka 1.34,14, 5. Kapruziak 1.38,60, 7. Ulkowska 1.41,76, 9. Kowalska 1.44,66, 10. Kaczmarek 1.46,20. 3 km: 1. Gąsecka 5.00,85, 2. Bosiek 5.02,48, 3. Agata Jabłońska 5.17,45, 4. Ulkowska 5.23,59 (PR), 5. Kapruziak 5.24,43.
Bieg drużynowy na 8 okrążeń toru:
1. IUKS 9 w składzie: Gąsecka, Bosiek i Kapruziak, 2. Pilica: Cieślik, Ulkowska i Kaczmarek.
Wyniki mężczyzn:
500 m – 1. Kamil Ziemba (Górnik Sanok) 39,11, 3. Piotr Bojanowski 41,62, 6. Mateusz Owczarek 41,96, 9. Mateusz Aftyka 42,19, 10. Adam Dymkowski 43,45, 500 m (drugi bieg) – 1. Ziemba 39,47, 4. Bojanowski 41,43, 5. Owczarek 41,56, 1000 m – 1. Ziemba 1.21,67, 3. Owczarek 1.22,66, 5. Aftyka 1.24,56, 8. Bojanowski 1.28,20, 9. Dymkowski 1.28,63 (PR), 10. Albert Kołodziejczyk 1.30,34, 1500 m – 1. 1.Wojciech Baran (Cuprum Lubin) 2.06,93, 3. Owczarek 2.09,08, 4. Sebastian Król 2.09,34, 6. Aftyka 2.13,44, 8. Bojanowski 2.20,17, 9. Kołodziejczyk
2.20,51,
3 km – 1. Baran 4.28,33, 4. Kołodziejczyk 5.02,97, 8. Aftyka 42,69, 9. Dymkowski 43,43, 10. Damian Śmigiel 44,07,
5 km – 1.Mateusz Fabjański (Błyskawica Domaniewice) 8.18,53, 2. Kołodziejczyk 8.54,13,
bieg drużynowy: 1. Pilica I: Król, Kołodziejczyk iAftyka, 2. Pilica II: Bojanowski, Dymkowski i Śmigiel.
Piliczanie poza podium - Kręglarstwo klasyczne w wydaniu mistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 51-52 (1222-1223) z 13 grudnia 2013 r.
Tadeusz Śliwiński z Pilicy nie obronił tytułu mistrza Polski, który zdobywał w 2011 i 2012 roku. Tym razem tomaszowianin doznał kontuzji i nie dokończył finałowej walki w Gostyniu. 41 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 28 Mistrzostwa Par w Kręglarstwie Sportowym odbyły się w czasie minionego weekendu w Gostyniu. Do boju o medale wystartowało blisko sto zawodniczek i zawodników z całego kraju. W gronie tym znalazła się skromna, czteroosobowa ekipa tomaszowskiej Pilicy. Piątkowe i sobotnie eliminacje wyłoniły najlepsze dwanaście pań i osiemnastu panów, którzy zagrali w niedzielnych finałach. Eliminacje były jednocześnie walką par o mistrzostwo kraju. Po zsumowaniu wyników dwóch zgłoszonych zawodników lub zawodniczek okazało się, które duety są najlepsze. Jużwsobotę byłowidać, że tomaszowscy kręglarze nie byliwdobrej formie, a gostyńska kręgielnia im nie leży. Tylko dwaj zdołali zakwalifikować się do finału. Śliwiński strącił 560 kręgli, a Konrad Mocarski 571. Łączny wynik 1131 punktów wystarczył im do zajęcia tylko czwartego miejsca. Piliczanie brązowy medal przegrali sześcioma kołkami, a do tytułu mistrzowskiego zabrakło dziesięć „oczek”. Do drugiej pary zapisani byli Michał Dębicki i Piotr Kozłowski. Ten pierwszy uzyskał tylko 548 pkt i zajął dwudzieste miejsce. Drugi strącił zaledwie 511 kręgli, co łącznie temu duetowi dało 15 miejsce. Wniedzielnym finale kręglarze Pilicy kulali jeszcze gorzej. Śliwiński wprawdzie zaczął nieźle, ale na drugim torze zrezygnował z dalszej walki. Mocarski, który po eliminacjach był szósty z nadzieją walki o podium, kulał słabo i strącił tylko 553 kołki, co dało mu łączny wynik 1124 pkt i dopiero 8miejsce. Tytuły mistrzowskie zdobyli Michał Grędziak (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) z wynikiem 1170 pkt (w finale jako jedyny przekroczył barierę 600 pkt) oraz BeataWłodarczyk z Polonii 1912 Leszno (587 pkt). Tomaszowianki nie startowały.
Bardzo dobre występy Kapruziak w Pucharze Świata juniorów

W miniony weekend w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Tomaszów swojego reprezentanta miał w osobie Aleksandry Kapruziak.
Piotr Michalski w biegach na 500 i 1000m oraz polska kobieca drużyna w sprincie na 1200 m wywalczyli brązowe medale zakończonych w niedzielę w Zakopanem dwudniowych zawodów Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Najwięcej krążków zdobyli Holendrzy.
W zakopiańskiej edycji zawodów udział wzięło około 140 juniorek i juniorów z 18 państw, w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski.
Najlepszą okazała się ekipa holenderska, która zdobyła łącznie 10 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe medale. Polacy trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium.
W biegach na 1000 i 1500 m wśród kobiet wygrała Holenderka Melissa Wijfje, Aleksandra Kapruziak zajęła odpowiednio 4. i 5. miejsce. - To daje nadzieję, że ze startu na start będzie coraz lepiej. Wynikowo w porównaniu do innych zawodów jest postęp - oceniła swój występ panczenista klubu Pilica Tomaszów Mazowiecki.
Wijfje wygrała także wyścig na 3000 m. Najlepsza z Polek Urszula Włodarczyk była szósta. Na tym samym dystansie zwyciężył Holender Patrick Roest, wśród Polaków najwyżej uplasował się Daniel Tylka. Zawodnik zakopiańskiego klubu SN PTT 1907 zajął 21. miejsce.
Na dystansie 500 m triumfowała Holenderka Sanneke De Neeling. Po raz drugi w pucharowym starcie tuż za podium znalazła się Kapruziak.
Wśród mężczyzn na 500 i 1000 m najszybszy był Holender Kai Verbij. Piotr Michalski w obu biegach był trzeci. - Na 500 m mogłem jeszcze troszkę urwać na starcie, ale i tak jestem z tego biegu bardzo zadowolony. W drugim natomiast miłe zaskoczenie - myślałem, że będę w piątce, ale nie na podium - cieszył się zawodnik Górnika Sanok.
Na 1500 m Michalski był czternasty. Najlepszy czas uzyskał Holender Roest.
W sprincie drużynowym kobiet wygrały Holenderki. Polki w składzie Patrycja Zachariasz, Kaja Ziomek i Kapruziak zajęły trzecie miejsce. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn wygrała ekipa austriacka, Polacy uplasowali się na siódmej pozycji.
Po raz pierwszy na zawodach międzynarodowych organizowanych w Polsce rozegrano bieg ze startu wspólnego. Wśród kobiet, które miały do pokonania osiem okrążeń (3 200 m) najlepsza był Włoszka Giulia Lollobrigida. Polki w tej konkurencji nie startowały.
Mężczyźni mieli do pokonania 12 okrążeń (4 800 m). Zwyciężył ponownie Verbij. Najlepszy z Polaków Marcin Bachanek zajął 18 miejsce.
Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk chwalił postawę reprezentacji. - Te trzy medale i miejsca w poszczególnych biegach to dobry prognostyk na dalszy rozwój kadry juniorów w perspektywie chociażby igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Korei oraz kolejnych, być może rozegranych w Krakowie - powiedział.
Dodał, że zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane. - Dobrze przygotowane i przeprowadzone w czasie. Lód był wspaniały, a do tego sprzyjała nam pogoda. Moim zdaniem imprezę można uznać za bardzo udaną - posumował prezes PZŁS.
Puchar świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim rozgrywany jest w podziale na trzy strefy: europejską, azjatycką i amerykańską. Cały cykl zakończy się finałowymi startami w norweskim Bjugn (1-2 marca).
Kolejna edycja europejska odbędzie się 25-26 stycznia w Innsbrucku.
źródło: http://pzls.pl/
14-15 grudnia 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie
W dniach 14-15 grudnia 2013 r. odbyły się w Gostyniu Mistrzostwa Polski Seniorów w kręglarstwie.
Z zawodników KS" Pilica" najlepsze 4 miejsce zajęła para Konrad Mocarski, Tadeusz Śliwiński .
Naszą parę z walki o najwyższą pozycje wyeliminowała kontuzja Tadeusza Śliwińskiego w końcowej fazie zawodów. Indywidualnie najlepsze 8 miejsce zajął Konrad Mocarski, natomiast Tadeusz Śliwiński nie ukończył konkurencji, gdyż został wycofany w trakcie finału z powodu kontuzji.
WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W KRĘGLARSTWIE

Mateusze w złocie i srebrze - Kręglarstwo najmłodszych w wydaniu mistrzowskim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.
W Lesznie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w Kręglarstwie Klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy Pilicy. Mateusz Goździk zdobył złoty medal indywidualnie i srebrny w parze z Mateuszem Kutą. Weliminacjach tomaszowski kręglarz miał najlepszy wynik 524 punkty. W finale zagrał jeszcze lepiej. Strącił 538 kręgli i z ogromną przewagą zdobył tytuł mistrzowski (1062 pkt). Mateusz Kuta w sobotę uzyskał 475 pkt, a niedzielę dołożył 491 kołków. Wynik 966 pkt dał mu szóste miejsce.Wfinale kulał jeszcze Szymon Kosz, który był czternasty 897 (436 + 461). Norbert Pytel zakończył występ na eliminacjach. Łączny wynik Goździka i Kuty z eliminacji 999 pkt dał im srebrny medal w parach. O dziesięć „oczek” ustąpili parze z Tarnowa Podgórnego. Pytel i Kosz zajęli dziewiąte miejsce. W rywalizacji młodziczek tomaszowianki już tak nie błyszczały. Angelika Wojtaszek zajęła tak nielubiane czwarte miejsce 943 pkt (474 + 469). Joanna Pawłowska była piąta 941 pkt (467 + 474), a Julia Sidło szósta 933 (447 + 486). Wklasyfikacji par Pawłowska i Sidło zajęły czwarte miejsce.Wygrał duet z Polonii 1912 Leszno. Trenerem młodych kręglarzy tomaszowskich jest Tomasz Cichowski. Goździk swym występem zwrócił uwagę szkoleniowców PZK i został powołany do kadry Polski juniorów młodszych, choć do tej kategorii wiekowej wejdzie dopiero w przyszłym roku.

Ekipa Pilicy na mistrzostwa Polski młodzików. Stoją (od lewej): prezes Jan Śnioszek, trener Tomasz Cichowski,
Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, Joanna Pawłowska, Julia Sidło i Angelika Wojtaszek, w dole Norbert Pytel i Szymon Kosz.)
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie – dzieci na lodzie w Tomaszowie Mazowieckim
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w ubiegły weekend w Lubinie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. W drugiej w tym roku imprezie dla najmłodszych łyżwiarzy rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do 11 lat znakomicie spisała się Daria Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi (100 m, 2x300 m i 500 m) i w wieloboju z dużą przewagą nad rywalkami zajęła pierwsze miejsce. Ósma była Natalia Krześlak. Wkategorii do 12 lat Katarzyna Dela była czwarta, a tuż za nią uplasowała się Natalia Głowacka. Jagoda Owczarek była siódma. Wielobój trzynastolatek z trzema zwycięstwa i jednym drugim miejscem wygrała Izabela Tejchman. Druga była Natalia Jabrzyk, a siódma Ewa Machowczyk. Kategoria dziewcząt do 14 lat zwykle jest zdominowana przez tomaszowianki, ale tym razem nasze reprezentantki nie pojechały do Lubina. Rozegrano ponadto biegi sztafetowe. Pilica w składzie: Kopacz, Krześlak, Owczarek i Dela zdecydowanie wygrała rywalizację w kat. 11-12 lat. To samo zrobiły ich starsze koleżanki z Dziewiątki: Głowacka,Machowczyk, Jabrzyk i Tejchman.
Dziewiątka w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zajęła trzecie miejsce z dorobkiem 21 punktów. Pilica była piąta. Wygrał UKS 3 Milanówek.
***
Wśród jedenastoletnich chłopców mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Jakub Brzostowicz zajął czwarte miejsce. Wielobój 12-latków wygrał Mateusz Parzych z Elbląga, a za nim uplasowali się trzej tomaszowianie. Drugi był Patryk Kacperek, trzeci Oskar Ślusarski, a czwarty Jakub Dymkowski. Kamil Rybiński zajął siódme miejsce. Wśród 13-latków znowu mieliśmy tylko jednego reprezentanta.Wiktor Grzybek był trzeci w wieloboju. Znacznie lepiej spisał się Damian Żurek, który wygrał trzy biegi oraz wielobój i to mimo upadku na 1000 m. Drugie miejsce zajął Jakub Piotrkowski, który raz wygrał i trzykrotnie zajmował drugą lokatę.
W sztafetach nasi najmłodsi nie startowali, a starsi zajęli drugie miejsce za Vikingiem Elbląg. W barwach IUKS 9 jechali: Kacperek, Żurek, Piotrowski i Grzybek. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej byli najlepsi z dorobkiem 37 pkt. O pięć „oczek” wyprzedzili Milanówek. Pilica była szósta.
***
Wklasyfikacji szkół (dziewczęta) najlepszy okazał się ZSG nr 3 Milanówek, a druga była Szkoła Podstawowa nr 12. Piąte miejsce zajęła SP nr 1. Gimnazjum nr 6 sklasyfikowano na miejscu piątym, a SP nr 6 na miejscu szóstym. Wśród chłopców wygrał ZSG 3 Milanówek z 32 punktami. Z Tomaszowa byli uczniowie czterech szkół. Gdyby zebrać ich wyniki łącznie, to mielibyśmy 42 pkt. Pomimo braku lodu i możliwości trenowania w listopadzie wTomaszowie, nasi łyżwiarze radzą sobie zupełnie dobrze. Prowadzą ich trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke. Kolejna impreza w ramach OZD za dwa tygodnie. Odbędzie się 21 i 22 grudnia w Tomaszowie.
Puchar Polski w Tomaszowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1221) z 13 grudnia 2013 r.
W weekend zainaugurowany zostanie sezon łyżwiarstwa szybkiego na torze Pilica. W Tomaszowie odbędą się drugie zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. 15 i 16 grudnia wyścigi będą zaczynać się o godz. 9.30.
Złoto i srebro w Mistrzostwach Polski Młodzików
W dniach 7-8 grudnia 2013 r. odbyły się w Lesznie Mistrzostwa Polski Młodzików w kręglarstwie. Zawodnicy naszego klubu pod opieką trenera Tomasza Cichowskiego spisali się bardzo dobrze.
Indywidualnym Mistrzem Polski został Mateusz GOŹDZIK!!!.
W finale zagrali również Mateusz KUTA - VI miejsce, a Szymon KOSZ - XIV miejsce.
Bardzo blisko podium uplasowały się młodziczki:
Angelika WOJTASZEK - IV miesjce, Joanna PAWŁOWSKA - V miejsce, a Julia SIDŁO - VI miejsce.
W konkurencji Par srebrny medal wywalczył duet Mateusz Goździk, Mateusz Kuta, a Joanna Pawłowska z Julią Sidło zajęły IV miejsce .
W konkurencji klubowej drużyna KS "PILICA" zajęła II miejsce za KK Dziewiątka-Amica Wronki.









Ola Kapruziak wygrywa - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu krajowym
W ubiegły weekend na torze Stegny zainaugurowany został sezon łyżwiarstwa szybkiego na krajowych obiektach. W Warszawie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowianie pokazali się z dobrej strony. W zawodach pucharowych rywalizowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów była słabiutka. W sobotę na 500 m wygrała Aleksandra Goss z WTŁ Stegny 43,10 przed Aleksandrą Kapruziak z Pilicy 43,30. Na 1500 m kolejność była taka sama: 1. Goss 2.17,48, 2. Kapruziak 2.20,15. Wniedzielę dojechały dwie młode tomaszowianki i były już cztery zawodniczki. W drugim biegu na 500 m Kapruziak wzięła rewanż na rywalce
i wygrała z czasem 43,26. Druga była Goss 43,88, trzecia Iga Kapruziak 47,93, a czwarta Katarzyna Bastrzyk 49,79. Identycznie było na 1000 m: 1. A. Kapruziak 1.26,23, 2. Goss 1.27,15, 3. I. Kapruziak 1.38,71, 4. Bastrzyk 1.47,17.
Wyniki mężczyźni:
500 m – 1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 38,28, 9. Sebastian Król (Pilica) 42,50,
500 m (drugi bieg) – 1. Michalski 38,98, 4. Król 41,78,
1000 m – 1. Michalski 1.19,94, 3. Król 1.23,37,
1000 m (drugi bieg) – 1. Cezary Ciecierski (Stegny) 1.23,33, 2. Król 1.23,66,
Rozegrano też biegi masowe, ale takież dla pań były tylko z nazwy, bo na 6 km jechały dwie panczenistki. Wygrała Goss 8.57,12, a nasza Ola była o sekundę wolniejsza. Panów wystartowało pięciu. Jechali 8 km. Wygrał Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 8.55,56 przed Królem 8.56,09.
***
Równolegle z pucharem odbyły się Ogolnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Na warszawskim torze rywalizowało tylko dwoje tomaszowian. Oboje pokazali się z dobrej strony. Damian Żurek z Dziewiątki startował tylko w niedzielę. Zdecydowanie wygrał bieg na 500 m, bijąc przy tym rekord życiowy czasem 43,77. Najlepszy był też na 1000 m. Uzyskał wynik 1.33,63. Dla odmiany Katarzyna Bastrzyk startowała
tylko w sobotę i była dwukrotnie druga. Na 500 m uzyskała czas 50,77, a na 1.500 m 2.48,04.
***
Na 15 i 16 grudnia zaplanowane są zawody Pucharu Polski i OZK w Tomaszowie. Odbędą się, bo tor OSiR przy ulicy Strzeleckiej został już zamrożony.

Aleksandra Kapruziak
Ola Kapruziak wygrywa - Łyżwiarstwo szybkie w wydaniu krajowym
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1220) z 6 grudnia 2013 r.
W ubiegły weekend na torze Stegny zainaugurowany został sezon łyżwiarstwa szybkiego na krajowych obiektach. W Warszawie odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski oraz Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Tomaszowianie pokazali się z dobrej strony. W zawodach pucharowych rywalizowało bezpośrednie zaplecze kadry, która startuje w Pucharze Świata. Obsada biegów była słabiutka. W sobotę na 500 m wygrała Aleksandra Goss z WTŁ Stegny 43,10 przed Aleksandrą Kapruziak z Pilicy 43,30. Na 1500 m kolejność była taka sama: 1. Goss 2.17,48, 2. Kapruziak 2.20,15. Wniedzielę dojechały dwie młode tomaszowianki i były już cztery zawodniczki. W drugim biegu na 500 m Kapruziak wzięła rewanż na rywalce
i wygrała z czasem 43,26. Druga była Goss 43,88, trzecia Iga Kapruziak 47,93, a czwarta Katarzyna Bastrzyk 49,79. Identycznie było na 1000 m: 1. A. Kapruziak 1.26,23, 2. Goss 1.27,15, 3. I. Kapruziak 1.38,71, 4. Bastrzyk 1.47,17.
Wyniki mężczyźni:
500 m – 1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 38,28, 9. Sebastian Król (Pilica) 42,50,
500 m (drugi bieg) – 1. Michalski 38,98, 4. Król 41,78,
1000 m – 1. Michalski 1.19,94, 3. Król 1.23,37,
1000 m (drugi bieg) – 1. Cezary Ciecierski (Stegny) 1.23,33, 2. Król 1.23,66,
Rozegrano też biegi masowe, ale takież dla pań były tylko z nazwy, bo na 6 km jechały dwie panczenistki. Wygrała Goss 8.57,12, a nasza Ola była o sekundę wolniejsza. Panów wystartowało pięciu. Jechali 8 km. Wygrał Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 8.55,56 przed Królem 8.56,09.
***
Równolegle z pucharem odbyły się Ogolnopolskie Zawody Klasyfikacyjne. Na warszawskim torze rywalizowało tylko dwoje tomaszowian. Oboje pokazali się z dobrej strony. Damian Żurek z Dziewiątki startował tylko w niedzielę. Zdecydowanie wygrał bieg na 500 m, bijąc przy tym rekord życiowy czasem 43,77. Najlepszy był też na 1000 m. Uzyskał wynik 1.33,63. Dla odmiany Katarzyna Bastrzyk startowała
tylko w sobotę i była dwukrotnie druga. Na 500 m uzyskała czas 50,77, a na 1.500 m 2.48,04.
***
Na 15 i 16 grudnia zaplanowane są zawody Pucharu Polski i OZK w Tomaszowie. Odbędą się, bo tor OSiR przy ulicy Strzeleckiej został już zamrożony.

Aleksandra Kapruziak
Druga porażka Pilicy - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w ósmej kolejce superligi doznali drugiej porażki.Wstarciu z mistrzem Polski niemieli nic do powiedzenia. Zdołali wywalczyć tylko punkt.Wygląda na to, że znów naszym kręglarzom pozostnie
walka o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (4:1, 12:4, 2340:2211).
Mecz w Lesznie był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów młodszych. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński kolejny raz przekroczył magiczną barierę 600 punktów i przy remisie na torach 2:2 wygrał 603:595. Znacznie gorzej poszło Michałowi Dębickiemu, który uległ Leszkowi Torce 0:4 i 546:602. Tomaszowska młodzież nie miała wielkich szans w starciu z doświadczonymi rywalami, choć pokusiła się o urwanie choćby jednego małego punktu. Paweł Osiński przegrał 1:3 i 518:539, a Piotr Kozłowski uległ 1:3 i 544:604 bardzo dobremu Michałowi Grędziakowi. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2340:2211 i kolejne dwa punkty zapisano na konto drużyny Alfa-Vector, która zepchnęła Pilicę na trzecie miejsce.
***
W ósmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Start Gostyń 2:0 (4:1, 10:6, 2281:2151), Dziewiątka Amica II – Sokół Brzesko 2:0 (3:2, 8:8, 2165:2161), Alfa-Vector II – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 8:8, 2214:2233), pauzował a Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 7 14 28-7
2. Alfa-Vector II 7 10 25-10
3. Pilica 7 10 25-10
4. Alfa-Vector I 7 10 22,5-12,5
5. Dziewiątka II 8 6 15-25
6. Start 7 6 14-21
7. Sokół 7 4 13,5-21,5
8. Dziewiątka I 7 2 9-26
9. Tucholanka 7 2 8-27
Mecze dziewiątej kolejki zaplanowane są dopiero na 22 grudnia. Pilica zagra u siebie.Wkręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będzie Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne
Druga porażka Pilicy - Kręglarstwo klasyczne. Ósma kolejka superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1220) z 6 grudnia 2013 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w ósmej kolejce superligi doznali drugiej porażki.Wstarciu z mistrzem Polski niemieli nic do powiedzenia. Zdołali wywalczyć tylko punkt.Wygląda na to, że znów naszym kręglarzom pozostnie
walka o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.
Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Pilica 2:0 (4:1, 12:4, 2340:2211).
Mecz w Lesznie był dość jednostronny, bo Pilica musiała wystawić dwóch juniorów młodszych. Spotkanie zaczęło się nawet nieźle dla naszych kręglarzy. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński kolejny raz przekroczył magiczną barierę 600 punktów i przy remisie na torach 2:2 wygrał 603:595. Znacznie gorzej poszło Michałowi Dębickiemu, który uległ Leszkowi Torce 0:4 i 546:602. Tomaszowska młodzież nie miała wielkich szans w starciu z doświadczonymi rywalami, choć pokusiła się o urwanie choćby jednego małego punktu. Paweł Osiński przegrał 1:3 i 518:539, a Piotr Kozłowski uległ 1:3 i 544:604 bardzo dobremu Michałowi Grędziakowi. Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2340:2211 i kolejne dwa punkty zapisano na konto drużyny Alfa-Vector, która zepchnęła Pilicę na trzecie miejsce.
***
W ósmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Start Gostyń 2:0 (4:1, 10:6, 2281:2151), Dziewiątka Amica II – Sokół Brzesko 2:0 (3:2, 8:8, 2165:2161), Alfa-Vector II – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 8:8, 2214:2233), pauzował a Tucholanka Tuchola.
Tabela:
1. Polonia 7 14 28-7
2. Alfa-Vector II 7 10 25-10
3. Pilica 7 10 25-10
4. Alfa-Vector I 7 10 22,5-12,5
5. Dziewiątka II 8 6 15-25
6. Start 7 6 14-21
7. Sokół 7 4 13,5-21,5
8. Dziewiątka I 7 2 9-26
9. Tucholanka 7 2 8-27
Mecze dziewiątej kolejki zaplanowane są dopiero na 22 grudnia. Pilica zagra u siebie.Wkręgielni przy ul. Strzeleckiej podejmować będzie Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne
Szukają talentów - Łyżwiarstwo szybkie - dzieci na lodzie
Panczeniści IUKS Dziewiątki i Pilicy wystąpili w rolach głównych w ogólnopolskich zawodach dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „Szukamy talentów”, które odbyły się w weekend w Warszawie. Tomaszowianie błyszczeli we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza w tym roku impreza dla najmłodszych łyżwiarzy odbyła się na torze lodowym Stegny. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów Tomaszowa. Nasi młodzi panczeniści wypadli bardzo dobrze, zajmując wiele miejsc na podium. W kategorii dziewcząt do 11 lat znakomicie spisała się Aleksandra Kopacz. Zawodniczka Pilicy wygrała wszystkie biegi i w wieloboju z dużą przewagą nad rywalkami zajęła pierwsze miejsce. Czwarta była Natalia Krześlak, dziesiąta Angelika Chmal, dwunastaWeronika Pecyna, a piętnastaWeronika Brajtkrojc. Wśród dziewczyn 12-nastoletnich druga była Natalia Głowacka z Dziewiątki, a tuż za nią znalazła się Jagoda Owczarek z Pilicy. Czwarte miejsce przypadło Katarzynie Deli. W wieloboju trzynastolatek z kompletem czterech zwycięstw wygrała Izabela Tejchman. Druga była Natalia Jabrzyk, szósta Karolina Świnoga, a dziesiąta Ewa Machowczyk (wszystkie Dziewiątka). Kategoria dziewcząt do 14 lat została zdominowana przez tomaszowianki. Zawodniczki IUKS 9 zajęły całe podium. Wygrała Karolina Bosiek przed Karoliną Gąsecką i Igą Kapruziak. Dziewiąta była Iga Kaczmarek z Pilicy. Dziewiątka wygrała klasyfikację drużynową dziewcząt z dorobkiem 48 punktów. Pilica była trzecia. Z chłopców najsłabiej wypadli najmłodsi do 11 lat. Jakub Brzostowicz był szósty, Wiktor Wuls dziesiąty, Ernest Kołodziejczyk dwunasty, SzymonWojtakowski czternasty, a KacperAbratkiewicz szesnasty. Wielobój 12-latków wygrał Jakub Dymkowski przed Patrykiem Kacperkiem, a czwarty był Oskar Kowalski (wszyscy IKUS 9). Kamil Rybiński z Pilica był siódmy. Wśród 13-latków mieliśmy tylko jednego reprezentanta, ale jak silnego. Wiktor Grzybek (IUKS 9) trzykrotnie wygrał bieg na 500 metrów, a na 1 km był drugi, co dało mu zwycięstwo w wieloboju. Jeszcze lepiej spisał się Damian Żurek z dziewiątki, który wygrał wszystkie wyścigi czternastolatków. Chłopcy z Dziewiątki w klasyfikacji drużynowej ustąpili jedynie UKS 3 Milanówek. Wklasyfikacji szkół (dziewczęta) najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 12, a SP nr 1 była czwarta. Gimnazjum nr 6 sklasyfikowano na miejscu piątym, a SP nr 6 na miejscu szóstym. Wśród chłopców drugie miejsce zajęła „dwunastka”. „Jedynka” była piąta, a „szóstka” dziesiąta. Nasze Gimnazjum nr 6 zajęło szóste miejsce. Pomimo braku lodu i możliwości trenowania w Tomaszowie, podczas pierwszych zawodów padło dużo rekordów życiowych tomaszowskich łyżwiarzy. Prowadzą ich trenerzy: Jolanta Kmiecik, Rafał Brzostowicz i Jaromir Radke. Zawodnicy, którzy nie mieli możliwości wejścia na lód, wystartują w kolejnych zawodach, które w połowie grudnia mają się odbyć w Tomaszowie.

Wicemistrzynie z Pilicy - Młodzież na kręgielni – Mistrzostwa Polski
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 47 (1218) z 22 listopada 2013 r.
W miniony weekend we Wronkach odbyły XXVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XXIII Mistrzostwa Polski Par Juniorów w Kręglarstwie klasycznym. Rywalizowało w nich 47 zawodniczek i zawodników z jedenastu polskich klubów. Wśród nich była dość skroma, pięcioosobowa elipa Pilicy, która zdobyła jeden medal. Na podium stały nasze juniorki. Tomaszowianki zmagania mistrzowskie zaczęły obiecująco. Agata Kalinowska w eliminacjach była najlepsza z wynikiem 559 punktów. Nieco gorzej kulałaMagdalena Zielińska. Strąciła tylko 520 kręgli, co dało jej jedenaste miejsce, pierwsze poza finałem. Na szczęście wynik ten pozwolił tomaszowiankom na zdobycie srebrnego medalu w parach. Wygrały Patrycja Kicińska i Małgorzata Leopold zAlfy-Vector Tarnowo Podgórne z wynikiem 1087 pkt (548 i 539).
Mistrzami Polski juniorów w parach zostali Bartosz Krug i SzymonAdamczyk z Dziewiątki-Amigi Wronki z wynikiem 1214 pkt. Ten pierwszy uzyskał aż 634 pkt, a drugi dołożył 580 pkt. Zawodnicy Pilicy Piotr Kozłowski i Maciej Witek musieli zadowolić się czwartym miejscem. Uzyskali 1092 pkt (549 + 543). Niedziela była zupełnie nieudana dla Zielińskiej.Wfinale kulała fatalnie i przewróciła tylko 502 kołki, co było najsłabszym wynikiem dnia. Łączny wynik 1061 pkt zepchnął ją aż na dziewiąte miejsce. Finał juniorów był rewelacyjny. Takiej rywalizacji nie powstydziliby się seniorzy. Najlepsi znów kulali ponad 600 pkt. Po eliminacjach liderem był Mikołaj Konopka z Polonii 1912 Leszno (646 pkt), który wprzedzał Kruga. W niedzielę obydwaj zagrali tak samo – po 603 pkt. Złoto przypadło więc lesznianinowi. Piliczanie po eliminacjach byli w połowie w stawki. W niedzielnym finale nie potrafili się poprawić. Ostatecznie Kozłowski był ósmy z wynikiem 1083 pkt (finał 534), a Witek dziewiąty 1075 pkt (532). We Wronkach startowała jeszcze Urszula Pietrzyk, ale wynik 503 pkt dał jej zaledwie 17 miejsce. Trenerem kręglarzy w Pilicy jest Paweł Ciesielski.

Najlepsze pary juniorek w Polsce. Od lewej stoją kręglarki Pilicy
Seria zwycięstw przerwana
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 46 (1217) z 15 listopada 2013 r.
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w siódmej kolejce doznali pierwszej porażki i to dotkliwej. W starciu z wicemistrzem
Polski nie mieli nic do powiedzenia i nie wywalczyli nawet punktu. Wygląda na to, że najlepsza
obecnie drużyna w kraju jest poza zasięgiem wszystkich rywali.
Polonia 1912 Leszno – Pilica Tomaszów 2:0 (5:0, 10:6, 2390:2301).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Lesznie wcale nie był tak jednostronny, jak to można wnioskować z wyniku.Wdwóch pojedynkach tomaszowianie mieli szansę na wygraną, ale minimalnie przegrali. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Pilicy.Wpierwszej turze piliczanie ponieśli dwie porażki po 1:3. Konrad Mocarski przegrał 572:602, a Michał
Dębicki 576:608. Jak widać, nasi kręglarze kulali nieźle, ale trafili na znakomicie dysponowanych gospodarzy.
W drugiej turze walka była wyrównana i tomaszowianie zremisowali na torach 2:2, ale okazali się gorsi kręglami. Tadeusz Śliwiński przekroczył magiczną barierę 600 punktów, ale i tak przegrał 607:628. Maciej Witek był mniej skuteczny i uległ rywalowi 546:552.
Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2390:2301 i kolejne dwa punkty zapisano na konto Polonii, który została liderem, spychając Pilicą na drugie miejsce.
***
W siódmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2285:2381),
Dziewiątka Amica II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2199:2372),
Sokół Brzesko – Tucholanka Tuchola 2:0 (3:2, 9:7, 2145:2144),
pauzował Start Gostyń.
Tabela:
1. Polonia 6 12 25-5
2. Pilica 6 10 24-6
3. Alfa-Vector II 6 10 23-7
4. Alfa-Vector I 6 818,5-11,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 7 4 12-23
7. Sokół 6 411,5-18,5
8. Tucholanka 7 2 8-27
9. Dziewiątka I 6 0 5-25
Mecze ósmej kolejki zaplanowane są dopiero na 1 grudnia. Pilica znów zagra na wyjeździe. Kolejny mecz na szczycie rozegra w Tarnowie Podgórnym z Alfa-Vector I.
Przerwana seria gier bez porażek
Początek sezonu kręglarska ekipa Pilicy miała bardzo udany, ale każda seria kiedyś się kończy. Tomaszowianie w siódmej kolejce doznali pierwszej porażki i to dotkliwej. W starciu z wicemistrzem
Polski nie mieli nic do powiedzenia i nie wywalczyli nawet punktu. Wygląda na to, że najlepsza
obecnie drużyna w kraju jest poza zasięgiem wszystkich rywali.
Polonia 1912 Leszno – Pilica Tomaszów 2:0 (5:0, 10:6, 2390:2301).
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników.
Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy.
Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Lesznie wcale nie był tak jednostronny, jak to można wnioskować z wyniku.Wdwóch pojedynkach tomaszowianie mieli szansę na wygraną, ale minimalnie przegrali. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Pilicy.Wpierwszej turze piliczanie ponieśli dwie porażki po 1:3. Konrad Mocarski przegrał 572:602, a Michał
Dębicki 576:608. Jak widać, nasi kręglarze kulali nieźle, ale trafili na znakomicie dysponowanych gospodarzy.
W drugiej turze walka była wyrównana i tomaszowianie zremisowali na torach 2:2, ale okazali się gorsi kręglami. Tadeusz Śliwiński przekroczył magiczną barierę 600 punktów, ale i tak przegrał 607:628. Maciej Witek był mniej skuteczny i uległ rywalowi 546:552.
Gospodarzom doszedł jeszcze punkt meczowy za wygraną kręglami 2390:2301 i kolejne dwa punkty zapisano na konto Polonii, który została liderem, spychając Pilicą na drugie miejsce.
***
W siódmej kolejce jeszcze padły wyniki:
Dziewiątka Amica I Wronki – Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne 0:2 (2:3, 6,5:9,5, 2285:2381),
Dziewiątka Amica II – Alfa-Vector II 0:2 (0:5, 4:12, 2199:2372),
Sokół Brzesko – Tucholanka Tuchola 2:0 (3:2, 9:7, 2145:2144),
pauzował Start Gostyń.
Tabela:
1. Polonia 6 12 25-5
2. Pilica 6 10 24-6
3. Alfa-Vector II 6 10 23-7
4. Alfa-Vector I 6 818,5-11,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 7 4 12-23
7. Sokół 6 411,5-18,5
8. Tucholanka 7 2 8-27
9. Dziewiątka I 6 0 5-25
Mecze ósmej kolejki zaplanowane są dopiero na 1 grudnia. Pilica znów zagra na wyjeździe. Kolejny mecz na szczycie rozegra w Tarnowie Podgórnym z Alfa-Vector I.
Seria zwycięstw trwa - 6 kolejka Superligi
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 44 (1215) z 1 listopada 2013 r.
Udany początek sezonu ma kręglarska ekipa Pilicy. Tomaszowianie po raz piąty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe mistrzostwo Polski. W następnej kolejce przekonamy się, o jakim kolorze medalu piliczanie mogą marzyć.
KS Pilica Tomaszów Mazowiecki – Dziewiątka Amica II Wronki 2:0 (5:0, 12:4, 2244:2053).

Drużyny Pilicy (od prawej) i Amiki przed meczem w Tomaszowie
W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód to przerzedzanie się szeregów polskich kręglarzy. Zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku.
Zwycięstwo na torze tomały punkt.Można wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 i wtedy decyduje liczba strąconych kręgli. Mecz w Tomaszowie był jednostronny. W pierwszej turze Tadeusz Śliwiński rozgromił rywala 4:0 i wygrał kręglami 602:506 (najlepszy wynik meczu). Drugi punkt dołożył Michał Dębicki, wygrywając pewnie 3:1 i 544:500. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Konrad Mocarski ograł przeciwnika na pierwszym torze 143:123, po czym został zmieniony przez Osińskiego. Paweł zaczął kiepsko od przegrania toru 127:133, ale potem już dominował i wygrał ostatecznie 3:1. Ostatni punkt zdobył Maciej Witek, przy remisie na torach wygrywając szczęśliwie kołkami 530:527.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Alfa-Vector I Tarnowo Podgórne – Polonia 1912 Leszno 0:2 (2:3, 7:9, 2353:2339), Tucholanka Tuchola –Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 2:0 (3:2, 8:80, 2137:2136), Sokół Brzesko – Start Gostyń 0:2 (2:3, 8:8, 2028:2092), pauzowała Dziewiątka Amica IWronki.
Tabela:
1. Pilica 5 10 24-1
2. Polonia 5 10 20-5
3. Alfa-Vector II 6 8 18-12
4. Alfa-Vector I 5 615,5-9,5
5. Start 6 6 13-17
6. Dziewiątka II 5 4 12-13
7. Sokół 5 28,5-16,5
8. Tucholanka 6 2 6-24
9. Dziewiątka I 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 10 listopada. Pilica pojedzie do Leszna na mecz na szczycie z Polonią 1912.
Piąte zwycięstwo kręglarzy
Piąte zwycięstwo kręglarzy w "SUPERLIDZE" .
KS Pilica - KK Dziewiątka-Amica Wronki II 2-0 (5-0, 2244-2053)
protokół 6 kolejka Superligi Mężczyzn sezon 2013/14


SUPERLIGA MĘŻCZYZN sezon 2013 / 2014
1 KS Pilica Tomaszów Mazowiecki 5 10 24.0 : 1.0 53.0 : 27.0
2 KS Polonia 1912 Leszno 5 10 20.0 : 5.0 50.5 : 29.5
3 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne II 6 8 18.0 : 12.0 55.5 : 40.5
4 KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne I 5 6 15.5 : 9.5 48.0 : 32.0
5 KS Start Gostyń 6 6 13.0 : 17.0 44.5 : 51.5
6 KK Dziewiątka-Amica Wronki II 5 4 12.0 : 13.0 40.5 : 39.5
7 TKKF Sokół Brzesko 5 2 8.5 : 16.5 34.5 : 45.5
8 MLKS Tucholanka Tuchola 6 2 6.0 : 24.0 30.5 : 65.5
9 KK Dziewiątka-Amica Wronki I 5 0 3.0 : 22.0 27.0 : 53.0
Pewny fotel lidera
Udany początek sezonu ma ekipa kręglarska Pilicy. Tomaszowianie po raz czwarty rozgromili rywali i ciągle są liderami w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski.
Tucholanka Tuchola – Pilica Tomaszów 0:2 (1:4, 8:8, 2217:2241).
Piliczanie pojechali do Tucholi po dwa punkty i nie zawiedli. Wygrali pewnie, choć rywale w swojej niezbyt wygodnej kręgielni stawiali twardy opór. W obecnym sezonie system rozgrywania meczów został nieco zmieniony.
Do zdobycia jest 5 punktów – po jednym w indywidualnych pojedynkach i jeden za zwycięstwo drużyny liczbą strąconych kołków. Jak widać, składy zespołów
zmniejszono z sześciu do czterech zawodników. Główny powód przerzedzanie
się szeregów polskich kręglarzy. Każdy zawodnik ma 120 rzutów, które podzielone są na cztery serie po 30 rzutów (15 do pełnych i 15 do zbieranych) w formie pojedynku. Zwycięstwo w każdej serii to jeden mały punkt (w przypadku remisu 0,5 pkt). Można więc wygrać 4:0 i 3:1 lub zremisować 2:2 (decydują wtedy małe punkty – może być remis lub zwycięstwo tego, kto strącił więcej kołków).
Mecz w Tucholi zaczął się dla tomaszowian udanie. W pierwszej turze Tadeusz
Śliwiński przy remisie na torach 2:2 wygrał kręglami 541:525. Drugi punkt
dołożył Konrad Mocarski, wygrywając 3:1 i 515:498. W drugiej turze tomaszowianie podtrzymali dobrą passę. Michał Dębicki ograł rywala gładko 4:0 i 578:512 (najlepszy wynik meczu), a Paweł Osiński zwyciężył 3:1 i 528:509. Tym samym zapewnił Pilicy kolejne zwycięstwo bez straty punktu.
***
W piątej kolejce padły wyniki: Start Gostyń – Alfa-Vector II Tarnowo Podgórne 0:2 (1:4, 6:10, 2116:2230), Dziewiątka Amica II Wronki – Polonia 1912 Leszno 0:2 (1:4, 6:10, 2126:2346), Dziewiątka Amica I Wronki – Sokół Brzesko 0:2 (0:5, 5:11, 2056:2162), pauzował Alfa-Vector I.
Tabela:
1. Pilica 4 8 19-1
2. Polonia 4 8 17-3
3. Alfa-Vector II 4 8 16-4
4. Alfa-Vector I 4 6 13,5-6,5
5. Dziewiątka II 5 4 12-13
6. Start 5 4 10-15
7. Sokół 4 2 6,5-13,5
8. Dziewiątka I 5 0 3-22
9. Tucholanka 5 0 3-22
Mecze szóstej kolejki zaplanowane są na 27 października. Pilica w nadchodzącą niedzielę zagra w kręgielni przy ul. Strzeleckiej.
Od godz. 12.00 o pozostanie w fotelu lidera powalczy z Dziewiątką Amicą II Wronki.
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)







