Aktualności
Tomaszowianie błyszczą
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 10 (1440) z 9 marca 2018 r.
Łyżwiarstwo szybkie najmłodszych
Tomaszowscy medaliści Viking Race
Radosne witanie olimpijki
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 9 (1439) z 2 marca 2018 r.
Karolina Bosiek po powrocie z Pjongczangu pojawiła się w domu na chwilę
Karolina Bosiek, najmłodsza reprezentantka Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, wróciła z Pjongczangu do Polski w piątek i wieczorem zjawiła się w rodzinnym domu w Ciebłowicach Dużych. Panczenistka nie miała okazji do dłuższego wypoczynku. Najpierw miała domowe, spóźnione urodziny, później oficjalne powitanie przez mieszkańców rodzinnej miejscowości i kolejne spotkania, a już we wtorek odleciała do Stanów Zjednoczonych na zawody juniorskie w łyżwiarstwie szybkim.
Rodzinne zdjęcie mieszkańców Ciebłowic w trakcie powitania Karoliny Bosiek po jej powrocie z Korei Południowej
Amator ograł zawodowców
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 9 (1439) z 2 marca 2018 r.
W Pilicy od roku niema kręglarskiej drużyny seniorów, ale tomaszowianie potrafią kulać
W miniony weekend w kręgielni przy ul. Strzeleckiej odbyły się ogólnopolske zawody seniorów w kręglarstwie sportowym pod nazwą Turniej Asów, zaliczane do Grand Prix Polski. Rywalizację mężczyzn wygrał Konrad Mocarski. Zawodnik Pilicy sprawił ogromną sensację, bo już od roku nie trenuje.
Konrad Mocarski na najwyższym stopniu z pucharem za zwycięstwo. Obok podium główny organizator imprezy Janusz Śnioszek
Kręglarze Pilicy z sukcesami
W dniach 22-25.02.2018r rozgrywany był 32 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej o Puchar Wronek w kręglarstwie klasycznym. Turniej ten był również 5 edycją Młodzieżowego Grand Prix Polski. Startowało w nim 135 zawodników w tym 7 z Pilicy Tomaszów. Dwoje z nich zakwalifikowało się do ścisłego ośmio osobowego finału. Nasza juniorka młodsza Julia Sidło z wynikiem 543 kręgle na 5 miejscu i junior młodszy Mateusz Goździk z wynikiem 539 na ostatnim finałowym ósmym miejscu. W kategorii młodziczek do finału kwalifikowało się tylko 6 zawodniczek, a nasza jedyna w tym składzie młodziczka Małgorzata Kompa pechowo skończyła na 7 pozycji z wynikiem 477. W finałach nasi zawodnicy zagrali jeszcze lepiej niż w kwalifikacjach. Julia Sidło 555 i z łącznym wynikiem 1098 zajęła ostatecznie 3 pozycję za Sandrą Szczepską i Wiktorią Jądrzyk obie z KK Dziewiątka Amica-Wronki , a Mateusz Goździk w finale strącając 572 kręgle z łącznym wynikiem 1111 przebił się z ósmej pozycji na 2 za Jakubem Kuryło z BOSiR Brzesko, a przed Łukaszem Kasprzakiem z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
W klasyfikacji klubowej Pilica znalazła się na 3 miejscu za KK Dziewiątka Amica-Wronki i KS OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
Dalsze miejsca naszych zawodników w 32 Turnieju o Puchar Wronek przedstawiają się następująco:
Juniorki młodsze: Angelika Wojtaszek 11, Joanna Pawłowska 16, Katarzyna Paduszyńska 19.
Junior młodszy: Szymon Kosz 25.
W Młodzieżowym GP nasi najlepsi zawodnicy zajmują pozycje:
juniorzy młodsi:
Mateusz Goździk 2, Szymon Kosz 14
juniorki młodsze:
Julia Sidło 5, Joanna Pawłowska 7, Angelika Wojtaszek 8
młodziczki:
Małgorzata Kompa 4
Jubileuszowy XXX Turniej Asów zakończony
W dniach 24-25.02.2018r. na miejskiej kręgielni w Tomaszowie Maz. został rozegrany jubileuszowy XXX Turniej Asów jako 3 edycja GPP iPOS. Impreza objęta była patronatem Prezydenta Miasta i przeznaczona była dla kategorii senior i junior. Brało w niej udział 54 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Pilicę reprezentowało tylko 3 zawodników: senior Konrad Mocarski i 2 juniorów Szymon Klimek i Paweł Osiński. W pierwszym dniu rozgrywek bardzo dobrze pokazali się nasi zawodnicy, Mocarski z wynikiem 601 wygrał kwalifikacje przed Klimkiem z "życiówką" 590, a Osiński z wynikiem 547 zajął 11 pozycję.
W niedzielnym finale rewelacyjnie walczył Mocarski, który w finale osiągnął wynik 562 i dopiero ostatnim rzutem do pojedynczego kręgla rozstrzygnął pojedynek z Karolem Sellmannem z KS Start Gostyń na swoją korzyść i wygrał zawody strącając o 1 więcej. Mocarski 1163, Sellmann 1162, trzeci był Igor Szydłowski z BOSiR Brzesko.
Nasi pozostali zawodnicy w finale nie zagrali już tak dobrze jak w kwalifikacjach. Klimek strącił tylko 516 kręgli i z łącznym wynikiem zajął 7 pozycję, a Osiński w finale zbił 504 kręgle i z wynikiem 1051 zajął 16 miejsce.
Wśród kobiet 1 miejsce zajęła Anna Chwastyniak z KS POLONIA 1912 Leszno przed Barbarą Gandecką z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Mają Olszewską z TKKF Dębinki Gdańsk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Łyżwiarze Pilicy docenieni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 8 (1438) z 23 lutego 2018 r.
Tomaszowscy panczeniści w trakcie spotkania z marszałkiem województwa Witoldem Stępniem
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień w miniony piątek spotkał się z młodzieżową reprezentacją województwa łódzkiego w łyżwiarstwie szybkim, czyli zawodnikami Pilicy.Władze wojewódzkie doceniły i nagrodziły tomaszowskich panczenistów za zdobycie 37 medali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych ,,Podkarpacie 2018” oraz w mistrzostwach Polski juniorów.
Karolina zaczęła jak na rekord świata
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1437) z 16 lutego 2018 r.

W sztabie szkoleniowym na igrzyska zabrakło miejsca dla Wiesława Kmiecika, trenera Karoliny Bosiek. Bez niego tomaszowskiej łyżwiarce trudno przygotowywać się do startów w Korei
Daria w roli głównej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1437) z 16 lutego 2018 r.
Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim młodzików
Daria Kopacz wywalczyła komplet złotych medali mistrzostw Polski młodzików. Panczenistka Pilicy wygrała wszystkie biegi indywidualne oraz wielobój, a także bieg drużynowy z klubowymi koleżankami Karoliną Bąkowską i Zofią Plutą. Srebro dołożyła drużyna chłopców.
Drużyna dziewcząt Pilicy w trakcie jazdy po złoty medal
Wspierają Karolinę
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 7 (1437) z 16 lutego 2018 r.
Mieszkańcy Ciebłowic mocno dopingują swą krajankę w zmaganiach na olimpijskim torze i wspierają nie tylko dobrym słowem, ale także działaniem, tworząc Klub Kibica Karoliny Bosiek
Karolina Bosiek z Ciebłowic Dużych jest najmłodszą reprezentantką Polski na Zimowych Igrzyskach w Pjongczang. Panczenistka Pilicy Tomaszów startowała w Korei już dwukrotnie. W swym debiucie olimpijskim w biegu na 3000 m Karolina zajęła 16 miejsce z czasem 4.12,44. Minimalnie wyprzedziła Katarzynę Bachledę-Curuś (4.12,57). Najlepszą z Polek była czternasta Luiza Złotkowska 4.09,69. W biegu na 1000 m podopieczna trenera Wiesława Kmiecika z czasem 1.18,53 zajęła 29 miejsce. W południe 10 lutego, gdy nasza panczenistka debiutowała na olimpiadzie, w Arenie Lodowej odbyła się impreza pod hasłem „Tomaszów kibicuje Karolinie Bosiek”.
Instytut Sportu Młodzieżowego opublikował na swojej stronie internetowej wynik współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2017 w skrócie SSM (System Sportu Młodzieżowego).
Punkty w klasyfikacji klubowej przyznawane są za występy zawodników w zawodach Mistrzostw Polski oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików .
Wśród Tomaszowian najlepiej wypadli zawodnicy i zawodniczki Pilicy, którzy łącznie zdobyli 347,68 punktów. Z czego sekcja łyżwiarstwa szybkiego wypracowała 238,68 a sekcja kręglarstwa klasycznego 109 punktów.
Na drugim miejscu uplasował się MUKS Dargfil 80,15 (dwie sekcje).
Trzecie miejsce zajął UKS Victoria - 61 pkt. (dwie sekcje).
Pozostałe tomaszowskie kluby sklasyfikowane w zestawieniu to:
MKS Tomaszów - 56, 5.
IUKS Dziewiątka Tomaszów 35 pkt.
UKS 13 Joker Tomaszów 22 pkt.
KS Lechia Tomaszów 11,5 pkt.
LKK Start Tomaszów 9,5
Medalowy rekord Pilicy
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 6 (1436) z 9 lutego 2018 r.
Łyżwiarstwo szybkie – dominacja panczenistów z Tomaszowa i… Piotra Nałęckiego z Sanoka
Aż 37 medali (w tym 19 złotych) zdobyli reprezentanci Tomaszowa w Sanoku, gdzie odbyły się zawody łyżwiarstwa szybkiego XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych oraz mistrzostwa Polski juniorów. Po pięć złotych krążków zawisło na szyjach juniorkiKarolinyGąseckiej i juniorkimłodszej Natalii Jabrzyk. Po trzy złota dołożyli juniorzy Jakub Piotrowski i Damian Żurek, dwa juniorka Olga Kaczmarek, a jeden junior młodszy Wiktor Grzybek.
Panczeniści tomaszowskiej Pilicy z medalami po zawodach w Sanoku z trenerami Jolantą (od lewej) i Wiesławem Kmiecikami
Karolina poleciała na igrzyska do Korei
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.
Proszę kibiców z rodzinnego miasta o wsparcie, ale też niebudowanie presji wyniku. Uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej było dla mnie dużym sukcesem. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony powiedziała Karolina Bosiek podczas pożegnania przed odlotem do Pjongczangu. Wystartuje tam indywidualnie na dwóch dystansach (3000 i 1000 m), a być może również w biegu drużynowym.
Karolina z trenerem Wiesławem Kmiecikiem
We wtorek, 30 stycznia ostatni raz przed wyjazdem na igrzyska trenowała w Arenie Lodowej w Tomaszowie. Zanim spakowała rzeczy przed wylotem do Korei spotkała się jeszcze z dziennikarzami, żeby opowiedzieć o przedolimpijskich wrażeniach. Te łzy to z radości Karolina nie kryła wzruszenia. No w końcu nie wytrzymałam i popłakałam się. Po prostu emocje wzięły górę. W tak młodym wieku mogę już pojechać na igrzyska olimpijskie. To dla mnie wielkie wydarzenie. Rodzice, rodzeństwo, trenerzy, koledzy i koleżanki z klubu i reprezentacji, władze miasta i kibice (nawet przedszkolaki). Oni wszyscy przyszli, żeby mi życzyć powodzenia. Dziękuję im za to. To było bardzo miłe i wzruszające stwierdziła tomaszowska olimpijka.
Bosiek w roli głównej - Łyżwiarstwo szybkie medale tomaszowskich juniorów
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.
Karolina Bosiek z trenerem Wiesławem Kmiecikiem w Innsbrucku
Miniony weekend był udany dla polskich panczenistów, rywalizujących w zawodach o Puchar Świata juniorów w Innsbrucku. Szczególnie dobrze w stolicy austriackiego Tyrolu wypadły nasze panie, które kilkakrotnie stały na podium, a największe sukcesy były dziełem zawodniczek Pilicy. W reprezentacji Polski było siedmioro panczenistów Pilicy Tomaszów. Z Polek najlepiej spisała się Karolina Bosiek, która niebawem będzie startowana w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Tomaszowianka zdecydowanie (o ponad 2 sekundy) wygrała bieg na swym koronnym dystansie 3000 m z czasem 4.18.47. Siódme miejsce zajęła Karolina Gąsecka (4.34.78). a Olga Kaczmarek była piętnasta (4.49.00). Bosiek wystartowała jeszcze 1500 m i dołożyła brązowy krążek z wynikiem 2.03.50. Gąsecka tym razem była piętnasta (2.11.23). a Kaczmarek osiemnasta (2.13.05). Natalia Jabrzyk w sprincie na 500 m była czternasta (42.47), a na 1000 m zajęła 10 miejsce (1.22.91).
Sukcesy kręglarek Pilicy w Sierakowie
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.
Ekipa tomaszowskich kręglarzy w Sierakowie
MŁODE KRĘGLARKI PILICY Z SUKCESAMI W SIERAKOWIE
2. Puchar Starosty Sierakowa
4 Młodzieżowe Grand Prix Polski • Sieraków 25-28.01.2018 r.
W dniach 25-28.01.2018 Sieraków był areną 2 Pucharu Starosty w ramach 4 Młodzieżowego Grand Prix Polski. Zawody te rozpoczynają drugą część sezonu, która jest przygotowaniem do Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii. Dlatego w Sierakowie startowali wszyscy ci zawodnicy, którzy chcą być brani pod uwagę przy ustalaniu składu na MŚ. Poziom zawodów stał na dobrym poziomie . W każdej kategorii wiekowej do finału mogło się zakwalifikować tylko 6 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się kręglarze Pilicy Tomaszów, którzy w klasyfikacji klubów uplasowali się na trzecim miejscu ustępując Dziewiątce Amica Wronki oraz OSiR Vector Tarnowo Podgórne. W zawodach tych startowali reprezentanci 10 klubów z całej Polski.
W kategorii młodziczek nasza eksportowa Małgorzata Kompa po eliminacjach była 1 z wynikiem 535, w finale strąciła trochę mniej 508 i ostatecznie była druga przegrywając tylko o 7 kręgli z Julią Konieczną z Dziewiątki Amica Wronki, trzecia była Marta Stachowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.
W kategorii juniorek młodszych startowały 3 zawodniczki z tomaszowskiej Pilicy: Julia Sidło, Joanna Pawłowska i Katarzyna Paduszyńska. Najlepiej z nich wypadła Julia Sidło, która wygrała eliminacje 560 oraz finał 540, zdobywając złoty medal.
Zawodnicy Pilicy wśród najlepszych - Młodzi sportowcy z województwa łódzkiego docenieni
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 1 (1431) z 2 stycznia 2018 r.
Wyróżnienia odebrali Karolina Bosiek i trener Wiesław Kmiecik (oboje w środku)
Gosia Kompa w roli głównej
Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 50 (1428) z 15 grudnia 2017 r.
Ekipa młodzików Pilicy w nowych dresach, kupionych w ramach programu Klub 2017, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (od lewej): Małgorzata Kompa, Aleksandra Przybyła, Oliwia Sygitowicz, Nikola Przybyła, Wiktoria Król, Tomasz Cichowski, Maciej Wojtaszek i Michał Skalski
Na początku grudnia w Sierakowie były mistrzostwa Polski młodzików w kręglarstwie klasycznym. Znakomicie spisały się w nich zawodniczki Pilicy Tomaszów. Gwiazdą imprezy byłaMałgorzata Kompa, która sięgnęła po dwa złote medale – indywidualnie i w parze z Nikolą Przybyłą
Kontakt
Klub Sportowy Pilica
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Strzelecka 24/26
woj. łódzkie
e-mail: kspilica@kspilica.pl
Linki społecznościowe:
Sekcje zakończone
- BOKS (1932 -1994)
- BRYDŻ SPORTOWY (1983 -1996)
- GIMNASTYKA (1930 -1957)
- KAJAKARSTWO (1935 -1968)
- KOLARSTWO (1936-1969)
- KOSZYKÓWKA (1930 -1951)
- LEKKOATLETYKA (1930 -1974)
- ŁUCZNICTWO (1955 - 1960)
- PIŁKA NOŻNA (1936 - 2001)
- PIŁKA RĘCZNA (1975 -1989)
- PODNOSZENIE CIĘŻARÓW (1957 -1976)
- SIATKÓWKA (1930-1994)
- SPORTY MOTOROWE (1950 -1957)
- SPORTY ZIMOWE (1938 -1953)
- STRZELECTWO (1931-1958)
- SZACHY (1937 -1960)
- SZERMIERKA (1932 -1975)
- TENIS STOŁOWY (1947 - 1972)






















